Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 89908 | Odgovora: 462 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Predrag Damnjanovic
Predrag Damnjanovic
Nis, Srbija

Član broj: 141
Poruke: 1305
*.my-its.net.

Sajt: www.mycity.rs


+1 Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu30.11.2005. u 21:58 - pre 224 meseci
Samo da javim... da je sklonjem limit sa p2p portova...
sada sam potpuno zadovoljan uslugom... nikad nema zagushenja... 128k je uvek 128k.
ponekad se desi da puca AP, ali srede to vrlo brzo, za desetak minuta... downtime je zaista ispod 1%.

sve u svemu, zadovoljan sam, potpuno...

p.s. zao mi je samo sto je ES ipak ostao ES... ima pljuvanja na sve strane, flame-war-ova, offtopica... i niko to ne brise... kao da nemate moderatore.
upropastavate topice tako...
umesto lepo da se prica o provajderu, ovo se pretvorilo u cirkus...

[Ovu poruku je menjao Predrag Damnjanovic dana 30.11.2005. u 23:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
82.208.208.*



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu30.11.2005. u 22:35 - pre 224 meseci
Citat:
Predrag Damnjanovic: Samo da javim... da je sklonjem limit sa p2p portova...
sada sam potpuno zadovoljan uslugom... nikad nema zagushenja... 128k je uvek 128k.
ponekad se desi da puca AP, ali srede to vrlo brzo, za desetak minuta... downtime je zaista ispod 1%.

sve u svemu, zadovoljan sam, potpuno...

p.s. zao mi je samo sto je ES ipak ostao ES... ima pljuvanja na sve strane, flame-war-ova, offtopica... i niko to ne brise... kao da nemate moderatore.
upropastavate topice tako...
umesto lepo da se prica o provajderu, ovo se pretvorilo u cirkus...


Pa kad Ninet navlaci korisnike tako sto pljuje po ITS-u. To im je najbolji nacin da zeznu nekog.
 
Odgovor na temu

cvele_wireless
Milos Cvetkovic
Nis

Član broj: 61359
Poruke: 155
*.air.my-its.net.

ICQ: 279435809


Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu30.11.2005. u 23:30 - pre 224 meseci
Vidim ninet smanjio cene i to dosta ranije je 128k bilo 50 evra a sad 20.Nije lose!
Ali samo ne znam sta ITS ceka?? Iz ptt-a najavili ADSL pocinje od ovog meseca u Nisu

[Ovu poruku je menjao cvele_wireless dana 01.12.2005. u 00:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Predrag Damnjanovic
Predrag Damnjanovic
Nis, Srbija

Član broj: 141
Poruke: 1305
*.my-its.net.

Sajt: www.mycity.rs


+1 Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu01.12.2005. u 03:19 - pre 224 meseci
hm... sto se tice ADSL-a, Telekom je najavio da se "Početkom 2006. godine očekuje puštanje u rad ADSL priključaka i u Nišu" [saopstenje Telekoma na Telforu]... naravno, opet nisu rekli koj mesec... pocetak 2006. moze biti i februar :D

no... s obzirom kakve sve price slusam o tome kako 'dobro' ADSL radi u Bgd... sumnjam da ce ADSL napraviti neku pometnju u Nisu...
ja antenu sa krova sigurno necu skidati, barem da mi bude 'backup link' ako predjem na ADSL a on pocne da zeza [kao sto zeza po bgd].

sto se tice NiNeta, do skora su 'drali kozu'... no, konkurencija cini svoje, pa su spustili cene... i sad dodju i jeftiniji od ITS-a [pretpostavljam da i oni sada idu preko PTT-a, pa ih link kosta tri puta manje].
kako radi NiNet - ne znam, i necu da pricam napamet. Moj Techa se vratio na NiNet pre neki dan [bio je pobegao od njih kada sam mu pokazao ITS], uzeo je 256k, i rekao mi je prvih dana da radi super. Bas cu da ga pitam da li je i dalje OK protok, ili je to bio samo EPP, dok korisnik ne okrene antenu.

No... NiNet ne daje uopste javnu IP adresu, kao ITS [kod ITS-a jos dobijes i staticki IP, ne menjaju ti ga po mesec dana], i ako bi presao na NiNet to mi bash i ne bi odgovaralo [nece mi raditi Rapidshare i Megauploads, nece mi raditi DC++ sa korisnicima koji su isto Passive, ne mogu da se zezam sa servisima, da drzim http port otvoren, za neke kratke potrebe, itd...]
jednostavno ne volim da sam NAT-ovan... to je kao da mi ogranice internet... volim da imam svoj IP... kao sada.

da rezimiram...
cuo sam da ITS sprema da uzme jachi link, od Telekoma...
meni licno deluju kao ISP koji se 'razvio', i mislim da trenutno niko ne moze ni da im pridje... drze 3-4 grada ovde na jugu Srbije...
da li ce ADSL da ih ugrozi... ja mislim da nece... uostalom, da li se u Bgd neki Wireless ISP zatvorio? cak sta vise, i SBB je poceo da forsira Wireless [imaju AP i u Nishu od pre 10 dana] jer im toliko 'dobro' radi cable na nekim mestima u Bgd/NS, da su iznenada poceli Wireless da reklamiraju na sva zvona.
ADSL ce mozda samo da dovede do obaranja cena.. nece Wireless nestati...

nemam nikakvu nameru da bilo koga hvalim, samo iznosim svoje licno iskustvo sa ITS-om.
okrenite 3 strane unazad na ovom tiopicu, pa cete naci moj post gde se zalim na ITS zbog limita na p2p portovima.

sada su taj limit sklonili, i nemam zaista na sta da se zalim vise... sve radi kao podmazano.
jedina primedba je, kao sto rekoh, sto AP ponekad pocne da stuca, ali, reshe to najvise za pola sata.
ne mogu da se zalim na nista drugo... u cene necu da se mesam, jer, niti znam koliki su im izdaci a koliki prihodi, niti je konkurencija jeftinija...
sve dok bude radio ovako, 128k=128k, 256k=256k... necu zaliti novac koji budem dao.

[Ovu poruku je menjao Predrag Damnjanovic dana 01.12.2005. u 04:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
82.208.208.*



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu01.12.2005. u 17:52 - pre 224 meseci
Citat:
cak sta vise, i SBB je poceo da forsira Wireless [imaju AP i u Nishu od pre 10 dana] jer im toliko 'dobro' radi cable na nekim mestima u Bgd/NS, da su iznenada poceli Wireless da reklamiraju na sva zvona.


A gde im je cenovnik za to? Ili je isto kao za kablovski?

[Ovu poruku je menjao bokili dana 01.12.2005. u 18:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Predrag Damnjanovic
Predrag Damnjanovic
Nis, Srbija

Član broj: 141
Poruke: 1305
*.my-its.net.

Sajt: www.mycity.rs


+1 Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu01.12.2005. u 20:28 - pre 224 meseci
http://www.sbb.co.yu/wireless/paketi.php

[Ovu poruku je menjao Predrag Damnjanovic dana 01.12.2005. u 21:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
82.208.208.*



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu01.12.2005. u 21:47 - pre 224 meseci
A jel su to paketi sa javnim ip adresama ili bez?
 
Odgovor na temu

Predrag Damnjanovic
Predrag Damnjanovic
Nis, Srbija

Član broj: 141
Poruke: 1305
*.my-its.net.

Sajt: www.mycity.rs


+1 Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu01.12.2005. u 22:25 - pre 224 meseci
o'kle ja znam bokili, ne radim za njih :D, a i ne pishe na sajtu.
no, poznajuci politiku SBB-a, gotovo da sam siguran da ne daju javnu IP adresu... znaci guraju sve iza NAT-a :-\

btw, na Niskom SBB sajtu nema ni reci o wirelessu, tako da pretpostavljam da jos nisu poceli zvanicno.

p.s. topic je o ITS-u, i ja vise ne nameravam da idem u offtopic ;)
 
Odgovor na temu

Wireless_Man
Nis

Član broj: 42949
Poruke: 17
..nis1-nis.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu02.12.2005. u 00:39 - pre 224 meseci
Pa naravno da su Javne i dinamicke IP adrese, , evo Bokili kao sto mozes primetiti iz mojih postova , u poslednje vreme ne pise vise "nat-pool" , ili "Pat-pool" vec samo IP adresa ...

Zna li neko gde je taj Novi SBB-ov AP u Nisu? ....Znaci to je taj Novi Wireless provajder u Nisu koga su nedavno najavljivali pojedinci u ovoj temi , E pa dragi moji ITS-ovci eto vama jos konkurencije....
Bogami nesmem nista da tvrdim jos uvek ali ...bice "gadno"...ako ovaj wireless SBB proradi u Nisu odose svi korisnici kod njih , sto zbog jeftinijeg pristupa sto zbog brzine veze koja ce za pre-paid biti 512k ....
 
Odgovor na temu

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
82.208.208.*



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu02.12.2005. u 03:44 - pre 224 meseci
Samo ti idi, bice ti zao! :)


Citat:
Pa naravno da su Javne i dinamicke IP adrese, , evo Bokili kao sto mozes primetiti iz mojih postova , u poslednje vreme ne pise vise "nat-pool" , ili "Pat-pool" vec samo IP adresa ...


Blago tebi:)

Nego pravo pitanje je sta tebi pise u Server Details od konekcije:)
Znas ono: Client ip Address? Da ne pocinje mozda sa 10. ? :)

[Ovu poruku je menjao bokili dana 02.12.2005. u 04:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ubica_lezbosa
Ubica M Lezbosa Jr.

Član broj: 74857
Poruke: 20
82.208.209.*



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu02.12.2005. u 08:04 - pre 224 meseci
Ma ADSL nece jos najmanje godinu dana... U nisu ima tri adsl korisnika trenutno i svi idu sa alkatela u bgu direktno... Tako da ako se zanosi neko da ce uskoro adsl nema nista od toga...
 
Odgovor na temu

Wireless_Man
Nis

Član broj: 42949
Poruke: 17
..nis1-nis.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu02.12.2005. u 09:46 - pre 224 meseci
Citat:
bokili:
Nego pravo pitanje je sta tebi pise u Server Details od konekcije:)
Znas ono: Client ip Address? Da ne pocinje mozda sa 10. ? :)

Jeste Boki , to je normalno imati lokalnu IP Adresu , nemogu sad da ti objasnjavam o routerima i mapitanju portova, Vrstama NAT-a koje postoje, sta je Tuneliranje i ostalim stvarima i sta je za sta bitno i sta je bolje a sta je gore , ono sto je vazno u celoj prici jeste to da ti kad izadjes na spoljni net imas svoju sopstvenu IP adresu koja je rezervisana samo za tebe i koja se menja pri svakoj tvojoj novoj konekciji. Kao i to da P2P saobracaj nije limitiran.I to je vazno prvenstveno za ljude koji hoce da koriste P2P programe kao DC++ npr..i za jos neke stvarcice , onaj ko hoce samo da pregleda internet stranice, koristi ICQ , e-mail i slicno to nema nikakve direktne veze...
Drugo dobro je da postoji Lokal da ljudi koji to vole mogu da razmenjuju fajlove i da se taj lokalni protok tarifira puno jeftinije u buducnosti mozda bude i besplatan...
Neznam tacno kako su ostali Wireless provajderi u Nisu to resili ali znam da su za neke stvari potrebne PARE...i znam okvirno koliko je novca za neke stvari potrebno i znam sta je moguce a sta je nemoguce u ekonomskom smislu pozitivnog poslovanja jednog provajdera, i znam sta telekom nudi i po kojim cenama i pretpostavljam koliko pojedini provajderi mogu da uloze novca u sve to..Tako da na osnovu toga mogu da izvedem neke zakljucke.

Nemoj pogresno da me razumes ja ITS -u i ostalima zelim sve najbolje u daljem poslovanju samo sam hteo reci da ce mozda konkurencija napraviti malu pometnju na wireless trzistu u Nisu ako SBB wireless stvarno krene sa radom, a za Krajnje korisnike to samo moze da bude pozitivno jer ce imati vise mogucnosti da biraju sto je slozices se svakako dobro..

Pozdrav
 
Odgovor na temu

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
82.208.208.*



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu02.12.2005. u 18:32 - pre 224 meseci
Slazem se potpuno. Konkurencija je zdrava.

Samo, javna je jedno a to sto ti imas je ipak lokalna adresa:) Te tako za zahtevne korisnike to nije pravo resenje.

Ali ako si ti zadovoljan onda si nasao pravog provajdera!
 
Odgovor na temu

cvele_wireless
Milos Cvetkovic
Nis

Član broj: 61359
Poruke: 155
*.bankerinter.net.

ICQ: 279435809


Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu18.12.2005. u 22:47 - pre 223 meseci
Ljudi kako kod vas u zadnje vreme radi ITS kod mene nikako ne moze da otvori stranicu po 5 min.?

[Ovu poruku je menjao cvele_wireless dana 18.12.2005. u 23:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

|MilaN|
MilaN Nastic
Student
Vranje/Nis

Član broj: 10747
Poruke: 94
*.my-its.net.

ICQ: 124394776


Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu21.12.2005. u 03:06 - pre 223 meseci
Da kucnem u drvo, kod mene fino radi...
MilaN
 
Odgovor na temu

Predrag Damnjanovic
Predrag Damnjanovic
Nis, Srbija

Član broj: 141
Poruke: 1305
*.air.my-its.net.

Sajt: www.mycity.rs


+1 Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu21.12.2005. u 05:08 - pre 223 meseci
AP na Svajcariji se gushi, i to opasno...
rekli su mi da ce problem biti resen ove nedelje...
 
Odgovor na temu

cvele_wireless
Milos Cvetkovic
Nis

Član broj: 61359
Poruke: 155
*.bankerinter.net.

ICQ: 279435809


Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu21.12.2005. u 11:49 - pre 223 meseci
Ja sam bas na taj AP i vec 2 nedelje mi ne radi net. Daj boze da rese izludeo sam sve idem preko Dial-up.
 
Odgovor na temu

cvele_wireless
Milos Cvetkovic
Nis

Član broj: 61359
Poruke: 155
*.my-its.net.

ICQ: 279435809


Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu22.12.2005. u 00:53 - pre 223 meseci
E hvala bogu proradio mi net.

[Ovu poruku je menjao cvele_wireless dana 22.12.2005. u 02:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Predrag Damnjanovic
Predrag Damnjanovic
Nis, Srbija

Član broj: 141
Poruke: 1305
*.my-its.net.

Sajt: www.mycity.rs


+1 Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu22.12.2005. u 12:06 - pre 223 meseci
lepo ja kazem... ako meni jedva radi, koji sam na 700 metra od AP-a i imam dobar signal, kako li onda tek radi onima koji su na kilometar-dva-tri... pretpostavih da njima ne radi uopste... i ona standardna izreka "cuti, tebi bar radi koliko-toliko"... :)
tacno sam znao da ima korisnika koji su potpuno odseceni...

obrati im se, produzice ti vreme koje si izgubio...

videcemo koliko dugo ce raditi AP normalno... rekose da ce ga srede ove nedelje...
mada imam neki cudan osecaj da ce opet da ga zakove, mozda vec popodne...
 
Odgovor na temu

cvele_wireless
Milos Cvetkovic
Nis

Član broj: 61359
Poruke: 155
212.62.51.*

ICQ: 279435809


Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu22.12.2005. u 19:01 - pre 223 meseci
Brate zakovalo ga samo tako nece ni da udje.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 89908 | Odgovora: 462 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.