Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 89912 | Odgovora: 462 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
82.109.183.*



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu16.02.2006. u 23:43 - pre 221 meseci
Ja bi ovde vise krivio standarde g i b na 2.4 GHZ nego provajdera. E sad to sto se tice njihove podrske, stvarno ne znam da su losi jer meni su uvek izasli u susret.

Ja ne koristim 2.4 pa verovatno zato i nemam problema ama bas nikakvih.

Sto se tice lipe, ona radi na 3.em kanalu a kad se u blizini skenira ceo spektar dobije se mnogo apova na tom kanalu te je verovatno tu problem...

Znaci zagusenje je veliko u gradu, i to sve zahvaljujuci pojedinim provajderima koji imaju apove i do 2W. ITS nije medju njima ali je ovo stvarno problem svih koji se bave wirelessom.

Cvele, poslao bih ti ping koji je uglavnom 1ms i ponekad <1ms :)
Ali nisam trenutno u Nisu... Pa zamisli kad ponekad igram counter na tehnicom serveru a ping mi je uvek bolji od svih koji se kace iz bg-a. Postoji samo mozda 2 ili 3 igraca koji imaju bolji ping od mene. Zato mi je ITS extra provajder. Ali kazem, ja ne koristim 2.4...

Zlokotrpe, okay je to. Svako od nas zeli da dobije ono sto je platio. Samo sto u Nisu ljudi koriste kantene i ostala cuda koja unistavaju ap-ove. E sad postoji i hiljadu njih koji hoce sami da podese link pa kao nesto postave a ono ne radi kako treba i odmah optuze ISP.
 
Odgovor na temu

cvele_wireless
Milos Cvetkovic
Nis

Član broj: 61359
Poruke: 155
*.air.my-its.net.

ICQ: 279435809


Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu17.02.2006. u 00:21 - pre 221 meseci
Bokili koliko te kostala oprema na 5,8 GHZ?
 
Odgovor na temu

Dominick
Nis

Član broj: 85028
Poruke: 47
*.air.my-its.net.

Sajt: elitesecurity.org


Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu17.02.2006. u 12:33 - pre 221 meseci
Posle mog posta konatktirao me Igor ja sam ga pozvao i resili smo nekako problem.
Hvala mu za to!!!!!!
Ali to ne znaci da ce sve da radi kako treba!!!! Barem je to praksa pokazala kod mene!!!
Cinjenica je da je velika guzva na Niskom nebu sto se tice provajdera lokalnih mreza (divljaka) i ostalih mreza i mrezica.Kako stvari stoje ako se ne preduzmu neki koraci po pitanju organizacije i raspodela ferkvecija i kanala bice nam potrebna NASA-ina oprema za wireless
Pozdrav svima!!!
 
Odgovor na temu

Zlokotlokrp
Nis

Član broj: 79351
Poruke: 85
82.208.209.*



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu17.02.2006. u 16:36 - pre 221 meseci
E Dominick!
Bas mi je drago sto si resio problem. Bilo bi dobro da nam, ako mozes, kazes i u cemu je bio. Informacija i iskustva nikad dosta.
Dobro je i sto je Igor ostao u ITS-u.
 
Odgovor na temu

Dominick
Nis

Član broj: 85028
Poruke: 47
*.air.my-its.net.

Sajt: elitesecurity.org


Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu17.02.2006. u 17:06 - pre 221 meseci
Nema problema objasnicu u cemu je bio problem!
Problem je bio u zagusenju izmedju mene i AP-a.Sta da se radi velika je guzva ovde samo da napomenem da sam ja na Pantaleju a cekiram prijem sa ITS-M (Mokranjceva).Oni koji su iz Nisa znaju koja je to daljina odprilike izmedju 7-9Km.Jednostavno moj signal je bio ugusen.Igor mi je predlozio da napravim ne broadband konekciju nego VPN konekciju.Uz njegovu pomoc podesio sam IP-e kartice i IP za pristup serveru i pri prvom pokusaju za konektovanje sve je bilo ok. Tako je i sad! Trenutno fino sljaka na ITS-L (Lipa) koji sada koristim.'M" ne mogu da koristim jer mi je signal uzasan i cesto se gubi cim se jos malo prolepsa vreme probacu da izbacim antenu na krov(trenutno mi je na stubu terase,na drugom spratu da pojasnim o kojoj visini se radi) pa da vidim onda da pristupim na ITS-M.
Ako nekog zanimaju parametri za podesavanje VPN konekcije oni su:
za karticu TCP/IP
IPAdress: 10.100.200.198
SubnetMask: 255.255.255.0
IP ADRESS za VPN konekciju: 10.100.200.1

To je to nadam se da sam uspeo da pojasnim moj problem i resenje istog!
------------------------------------------------------------------

Pozdrav svima Milos
 
Odgovor na temu

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
82.109.183.*



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu17.02.2006. u 17:47 - pre 221 meseci
Citat:
cvele_wireless: Bokili koliko te kostala oprema na 5,8 GHZ?


Oko 380e... Ali ja sam uzeo sve extra.. E sad moze i mnogo manje da izadje ako samo uzmes neki ap koji podrzava a standard umesto wrapa i kartice...

[Ovu poruku je menjao bokili dana 17.02.2006. u 18:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Dominick
Nis

Član broj: 85028
Poruke: 47
*.air.my-its.net.

Sajt: elitesecurity.org


Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu17.02.2006. u 18:59 - pre 221 meseci
U ovom trenutku pokusavam da uopste pristupim AP-u i ITS-M-u i ITS-L-u.Igoreva zakrpa je pukla totalno nista vise ne radi ovaj post sam pokusavao 10ak puta do sada da postavim. I kao po obicaju sada je petak uvece oni ne rade za vikend tek u ponedeljak:((((((((((cu mozda moci nesto konkretno da uradim.
Ovo je narodski receno 'nebrano gozdje'!
Kao sto sam i rekao pitanje je koliko ce da radi!!!!
Dobio sam odgovor vrlo brzo:((((((((((
Iste stvari se dogadjaju sada ne mogu da pristupim ni pod tackom 'razno' na ITS-L a ITS-M dobijam i gubim svake 2 sekunde.Oblacic za connect/disconnect radi kao lightshow.
Ovo je cisto beznadje!!
 
Odgovor na temu

cvele_wireless
Milos Cvetkovic
Nis

Član broj: 61359
Poruke: 155
*.air.my-its.net.

ICQ: 279435809


Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu17.02.2006. u 19:08 - pre 221 meseci
Ti verovatno imas neke nenormalno velike smetnje ili te zeza kartica.
 
Odgovor na temu

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
82.109.183.*



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu17.02.2006. u 21:40 - pre 221 meseci
Ti sa te daljine ne bi trebalo ni da pokusavas ako nemas AP u client modu i neku grid antenu recimo od 26db...
 
Odgovor na temu

Dominick
Nis

Član broj: 85028
Poruke: 47
*.air.my-its.net.

Sajt: elitesecurity.org


Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu17.02.2006. u 23:17 - pre 221 meseci
Pa Grid antenu imam i to grid od 25dBi AP nemam ali mi to nije smetalo da godinu dana koristim internet bez problema!Smetnje se pojavljuju zadnjih 15ak dana do tad je bilo relativno dobro!
Nisam uzimao napamet tu antenu predlozili su mi iz ITS-a da uzmem nju i ja sam tako uradio,jos je bilo i nekih garancija da ce sve raditi kako treba samo sa ovom antenom,
tako je i bilo opet ponavljam do pre 15ak dana od tad na ovamo totalna katastrofa!!!
 
Odgovor na temu

Zlokotlokrp
Nis

Član broj: 79351
Poruke: 85
82.208.209.*



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu17.02.2006. u 23:28 - pre 221 meseci
Bas mi je zao Dominick. Ali i zbunio si me sa zadnja 2 posta. Ja sam mislio da ti i zivis u Mokranjcevoj, kad ono ispadosmo skoro komsije. Stim sto je tvoja lokacija bolja, visi si a ne i mnogo dalji. Antena ti je OK, ali bez AP-a na ITS-M, mozda malo preambiciozno i to bas zbog onoga sto si i sam rekao, a vezano za NASA opremu.
Ja sam sa moje lokacije, sa AP i 15 dBi, isao na Svajcariju 6 meseci i to super, a onda odjednom nista. Pomoc od ITS-a nisam dobio, trpio mesec dana, puko mi film, i eto mene na NiNetu. Za sada, a evo 2 meseca ide odlicno. To i tebi savetujem. Ne mora da bude NiNet, da ne ispadne reklama. Ti sa tvoje lokacije sigurno odlicno vidis i njihove, a i Medijanisove AP. Mislim da Medijanis ima jedan odma preko Nisave, sto ti je vrlo blizu. Probaj, nista te ne kosta.
Bokili preko koga ti ides na 5 GHz?
Zna li neko sta uradi Armilian? Mada mi ni on nije jasan. Tamo negde na 9. strani, napisa kako je od 03. 05. 2005. prezadovoljan ITS-om, a sad odjednom tek kupuje opremu da se nakaci na njih. Jel preselio ili sta je u pitanju?
Pozdrav svima.
 
Odgovor na temu

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
82.109.183.*



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu17.02.2006. u 23:52 - pre 221 meseci
Naravno da idem preko ITS-a...

Ostali nisu dovoljno dobri:)

A sta zlokotrpe ako recimo neko postavi neki ap u tvojoj blizini na istom kanalu na koji ide ninet.. sta ces onda? Onda ces da pricas kako ninet nista ne valja, jer i da dodju nece moci nista da ucine po tvom pitanju:) Ili ti kazu da se situacija na frekventnom opsegu promenila i da ces morati vise para da das na opremu. U tom slucaju bi im ti sigurno rekao da su lopovi:)

Jednostavno moras da prihvatis cinjenicu da 2.4 i wifi standard nije dovoljno dobar za siroke narodne mase:) Mislim bio bi dobar u slucaju da svako ko hoce ne kaci apove sa mnogo W:)

To je to, i tu nisu provajderi krivi.

Dominick,

koliko ti je dug kabal?

I kako uspevas da cas hvatas lipu a cas ITS-M a imas usmereni grid? Iz tvog pravca je verovatno isti ugao za ova dva ap-a? Sto ne probas neki drugi ap?
 
Odgovor na temu

Dominick
Nis

Član broj: 85028
Poruke: 47
*.air.my-its.net.

Sajt: elitesecurity.org


Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu18.02.2006. u 00:02 - pre 221 meseci
Pazi ovako.
Ja zivim u ulici ispod Pantalejske crkve imam odlicnu preglednost na ITS-M i ITS-L kao i ITS-D (kod rodica u Durlanu) Na ITS-M sam se konektovao sa pravljenom antenom koja mislim da je bila oko 5dBi bez ikakvog AP. Medjutim to sam zamenio pravom antenom i nisam imao nikakvih problema.Na ITS-D nisam imao mogucnosti da postavim antenu jer moram da je penjem na krov a izgleda da mi je to jedino resenje posto mi je od antene do AP-a u Durlanu oko 1Km pa bi mozda mogao nekako da resim to!
Ne mislim da je preambiciozno tako nesto da probas pogotovu ako ti ljudi iz supporta tvog ISP-a kazu da ti ne treba AP sa takvom antenom!
Inace imam preglednost ako se nevaram sto se NiNeta tice na NiNet3 i NiNet11,14,12 i cini mi se Ninet9 da sam uhvatio jedared; sto se medianisa tice (o njima sam cuo samo najgore a imao sam i priliku da se uverim u to vise puta kod brata na Duvanistu)
od njih imam
Bulevar Nemanjića 10 (zgrada iznad Maxi diskonta), Blagoja Parovića 12 (kod garaža Nišekspresa), Bulevar Dr. Zorana Đinđića 19 (TV5)
------------------------------------------------------------------
Sto se tice cene najvise mi odgovara NiNet! Razgovarao sam sa deckom koji radi u igraonici par ulica od moje kuce koriste NiNet i kaze da nemaju nikakvih problema!Zato sam se za njih i zainteresovao a i brate cena za 200dinara vise duplo jaci protok za flat paket!
Videcu jos sta cu da uradim ovako ne moze da ostane probacu sad za vikend da popnem antenu na krov pa da vidim onda sta modu da napravim!
 
Odgovor na temu

Dominick
Nis

Član broj: 85028
Poruke: 47
*.air.my-its.net.

Sajt: elitesecurity.org


Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu18.02.2006. u 00:08 - pre 221 meseci
Kabal mi je dug 15m.
Sto se tice ITS-L i ITS-M kazem da imam mogucnost da pristupim i jednom i drugom AP-u ali da nijedan ne radi kao sto je radio tj M radi samo po 2-3 minuta i gubim signal a kad probam na L nece ni da mu pristupi!!!
Sto se tice opreme znam ja sta valja ali nemam para za to a i da imam ne bih dao posteno da ti kazem! Ako cemo da preterujemo u parama satelitski je tu nenadmasan:)
 
Odgovor na temu

cvele_wireless
Milos Cvetkovic
Nis

Član broj: 61359
Poruke: 155
*.air.my-its.net.

ICQ: 279435809


Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu18.02.2006. u 00:26 - pre 221 meseci
Brate probaj na ITS-net D pa vidi on bas super radi. Sto se tice cena kod nineta 128k 20e+pdv ali nema veze nije neka razlika.
A sto se tice satalitskog inteneta pa i nije bas nesto zlatan. Nema upload a i ping mu je mnogo slab.
 
Odgovor na temu

Dominick
Nis

Član broj: 85028
Poruke: 47
*.air.my-its.net.

Sajt: elitesecurity.org


Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu18.02.2006. u 00:44 - pre 221 meseci
Hvala na podrsci!!!!
Za satalitski sam mislio zbog cene.Kolko sam upucen oprema za njega ali da ima mogucnost uplouda je oko 5000e.Sto sad uopste nije vazno a i da ne skrecemo sa teme!
 
Odgovor na temu

cvele_wireless
Milos Cvetkovic
Nis

Član broj: 61359
Poruke: 155
*.air.my-its.net.

ICQ: 279435809


Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu18.02.2006. u 00:48 - pre 221 meseci
Nije oko 5000 ali oko 2000 gledao sam ali odavno.

Jer vidis svajcariju od tvoje kuce?
 
Odgovor na temu

Zlokotlokrp
Nis

Član broj: 79351
Poruke: 85
82.208.209.*



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu18.02.2006. u 00:53 - pre 221 meseci
Ponovo me ni kriva ni duzna uvlacite u prepirku, al ajde.
5 GHZ, preko ITS-a? Nisam cuo, mada ne znaci da nije tacno. Na sajtu nema, tamo je zadnja vest link Nis-Blace (bajato).
Problematika 2,4 GHz mi je poprilicno poznata, u uslovima prostiranja talasa moze se svasta promeniti u kratkom roku, ali od svog provajdera ocekujem pre svega da bude fer. Prvo da ne garantuje nesto sto ne moze da ispostuje. Garantovali su i meni, kao i Dominicku. Opremu sam kupio onu koju su oni rekli. A kad se pojavio problem onda nista. Niko se nije udostojio ni da dodje. Da kaze ej vidis li da imas novu zgradu ispred? (nemam), ili bilo sta drugo. A dva kredita za mobilni sam stukao na njih. Ne, oni su u fazonu, jedan korisnik vise ili manje nema veze. Pa takav provajder mogu i ja da budem. Dok radi radi, a kad ne, ma ko te sisa. I to nije samo moja konstatacija. Procitaj malo stare postove. Pa ne radimo bas svi u NiNetu, pa da blatimo konkurenciju.
Drugo, sta li rade oni u Beogradu gde u jednoj ulici verovatno ima vise korisnika nego u celom Nisu? Pa nemoj mi reci da svi, sve signalom guse, net im ne radi, a oni i dalje placaju i kuliraju.
E evo sada vidim i cveletov post. Da ITS je bolji i od satelita. Ma cudo nevidjeno, sto li kupovasmo opremu? Mozda preko njih moze i na graficku karticu.
Ma da ne tupim vise. Nek svako bira sta mu volja.
 
Odgovor na temu

Dominick
Nis

Član broj: 85028
Poruke: 47
*.air.my-its.net.

Sajt: elitesecurity.org


Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu18.02.2006. u 01:01 - pre 221 meseci
Slazem se sa Zlokotlokrpom u potpunosti!
@cvele_wireless Brate aman procitaj malo prethodne moje postove ispada da kucam samo jedno te isto 3 puta sam reko da nemam sanseza Shvajcariju ja zivim na PANTALEJU!!!!
 
Odgovor na temu

cvele_wireless
Milos Cvetkovic
Nis

Član broj: 61359
Poruke: 155
*.air.my-its.net.

ICQ: 279435809


Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu18.02.2006. u 01:01 - pre 221 meseci
ITS ima AP na 5ghz na svajcariji i ne znam gde jos a sajt izgleda da vise i ne menjaju.
A satalit je jeftiniji i ne pada protok ali nema upload a ping uzasan. Da je dobar svi bi iznamljivali link preko satalita.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 89912 | Odgovora: 462 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.