Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nove ekonomske mere vlade Srbije

[es] :: Ekonomija :: Nove ekonomske mere vlade Srbije

Strane: << < .. 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 203584 | Odgovora: 1227 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zlobnino1

Član broj: 275438
Poruke: 87
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije18.02.2014. u 07:02 - pre 124 meseci
@AndrejNYC
Citat:
Ja garantujem da ti to znas, jer ti to i pise na sajtu sa kog si citirao, ali ajde, za svaki slucaj da postavim

Jeste otpisivali su nam dugove, i vraćali smo deo prodajući imovinu ali,svega toga u poslednje vreme nema, niti može biti,tako da pretpostavljam da i ti onda shvataš da:
Citat:
zlobnino1:
Serbia: Debt evolution
Millions € % GDP € Per Capita
2012 18,508 € 61.77% 2,562 €
2011 15,572 € 49.50% 2,150 €
2010 12,850 € 46.49% 1,766 €
2009 10,999 € 38.07% 1,505 €
2008 10,816 € 33.39% 1,475 €

ovaj ovde niz prestavlja uspostavljeni trend, po kojem se povećava zaduženje i ukupno i po glavi i kao % BDP-a, velikom brzinom i koji sadašnjim merama ekonomske politike ne namerava da se zaustavi. Vađenje ljudi zaduženih za našu ekonomiju na SEKU može potrajati još malo ali je već i maloj deci jasno da te dve stvari više nemaju veze jedna sa drugom;)
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije18.02.2014. u 13:16 - pre 124 meseci
Dva dobra intervjua!

Stojan Stamenkovic, NIN-u:
http://www.nin.co.rs/pages/article.php?id=84623 (TEXT)

Sasa Radulovic, Al Dzaziri:
http://balkans.aljazeera.net/v...cite-al-jazeeri-sasa-radulovic (VIDEO)
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije19.02.2014. u 12:13 - pre 124 meseci
Pokrece se inicijativa da se "solidarni porez" proglasi neustavnim:

Da li je solidarni porez neustavan?
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
217.9.102.*



+768 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije19.02.2014. u 12:58 - pre 124 meseci
^Bila je vest i pre nekoliko dana da su neki sindikati u policiji isto bunili da je protivustavno. Izgleda da je stvar ozbiljna. Pitam se pitam, sta li ce da rade ako se ispostavi da je i ovo fail. Da li ce ukinuti porez ili ga dodati i privatnicima :). Sve u svemu, uz stavljanje obecanog seikovog kredita u budzet, ovo je jos jedan nagovestaj da se smesi rebalans.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije19.02.2014. u 13:28 - pre 124 meseci
sada ne vredi puno bistriti ekonomiju dok se ne zavrse izbori i ne formira nova vlada.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije19.02.2014. u 13:53 - pre 124 meseci
Ja sam isto za ukidanje solidarnog poreza. Sto pre drzava bankrotira, to ce pre sva ova deca da se probude...
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije19.02.2014. u 14:09 - pre 124 meseci
Citat:
mmix: Ja sam isto za ukidanje solidarnog poreza.


to znamo, daj nesto novo.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije19.02.2014. u 15:02 - pre 124 meseci
Citat:
mmix:
Ja sam isto za ukidanje solidarnog poreza. Sto pre drzava bankrotira, to ce pre sva ova deca da se probude...

A mislis da se nece uvesti i danak u krvi dok se ne izvucemo iz blata i opet jovo nanovo?
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije19.02.2014. u 21:06 - pre 124 meseci
Pa ovo sada je valjda danak u krvi?
 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije20.02.2014. u 13:44 - pre 123 meseci
Citat:
KrkaCiC: Pa ovo sada je valjda danak u krvi?


Nije jos...
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije20.02.2014. u 16:41 - pre 123 meseci
Kakve reforme, kakve gluposti, ovako se to radi:

Drzavni posao: Makedonija - level pro :)
Citat:
MK: Državni posao se izvlači i na lutriji

Izveštaj o partijskom zapošljavanju i životu na državnim jaslama u Makedoniji servis "Dojče vele" počinje rečenicom: Partijsko zapošljavanje u Makedoniji preti da dostigne srpske dimenzije. I tako smo postali ono što su nam političari svih ovih godina obećavali - lider u redionu, prvi među bivšim sunarodnicima. No, vratimo se Makedoniji. Tamo se državni posao osvaja i preko lutrije.

Šesti oktobar prošle godine, bliži se podne. Hiljade Makedonaca opčinjeno zuri u svoje televizore gde će upravo biti obznanjeni pobednici lutrije. To nije obična lutrija. U studiju televizije je više ministara. Pobednika ne čekaju milioni evra, već nešto mnogo običnije, a toliko priželjkivano – radno mesto u javnom sektoru.

Posao na državnim jaslama bolji je od svakog džekpota, to je ispunjenje sna o sigurnom radnom mestu u zemlji u kojoj drugih poslova ima sve manje. Prema ekonomskim pokazateljima, Makedonija je jedna od svega nekoliko zemalja Evrope u kojima se gore živi nego u Srbiji. Nezaposlenost iznosi 28 odsto, dok "srećnici" koji rade zarađuju u proseku 350 evra mesečno.

U opštoj besparici i permanentnoj krizi radno mesto na državnom budžetu posmatra se kao pojas za spasavanje. I zato je nacija gledala televizijski šou u kojem će, od 30.000 prijavljenih, 1.600 ljudi smesta dobiti radno mesto.

Broj budžetskih korisnika eksplodirao je posebno od 2006. godine kada je konzervativna partija VMRO-DPMNE preuzela vlast u koaliciji sa albanskom strankom BDI. Prema procenama nemačke fondacije Bertelsman, broj zaposlenih u javnom sektoru je u poslednjih šest godina sa 90.000 porastao na čitavih 150.000 ljudi. I to u zemlji koja ima jedva dva miliona stanovnika.

"Vlada je povećala broj službenika kako bi stvorila veliku bazu politički lojalnih građana", piše u studiji fondacije. Evropska komisija, u najsvežijem izveštaju o Makedoniji, zahteva "borbu protiv politizacije javne službe".

Osim zaposlenih, od državnog budžeta zavisi i 270.000 penzionera i još 100.000 socijalnih slučajeva. "Tako budžet postaje socijalna alatka države", kaže Zoran Ivanovski sa Univerziteta u Tetovu. On objašnjava da 15 odsto budžeta ide samo na plate, dok u pojedinim institucijama na isplatu zarada odlazi čak 90 odsto sredstava.

Radnim mestima se obezbeđuju glasovi i socijalni mir. Zaposleni građanin ne ide na ulice po "tuzlanskom receptu", a kada ostane sam iza paravana na biračkom mestu obično glasa za status kvo – za one koji su ga i zaposlili.

Ironija postaje potpuna kada se zna da većina zaposlenih u javnom sektoru uopšte ne ide na posao. Tamo ionako toliki broj ljudi nema šta da radi, a ni gde da sedi. Makedonski mediji prenose da ogroman broj službenika ostaje kod kuće i za to prima platu.

Biljana Jovanovska, bivša direktorka Agencije za rad, takođe misli da je zapošljavanje deo neprestane kampanje vladajuće stranke. "Politika zapošljavanja uvek dobija na intenzitetu kada se izbori bliže. Cilj je da se poveća broj potencijalnih glasača", kaže Jovanovska.




Ovako nesto da se uvede i u Srbiji: ni po babi ni po stricevima - nego po Suzani Mancic!
Osim naravno - kao i kod brace Makedonaca - da prednost imaju oni koji nikad nigdje nisu radili.
To je, razumije se samo po sebi, iskustvo najslicnije poslovima u drzavnim sluzbama.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije20.02.2014. u 20:55 - pre 123 meseci
LOL. Ministar za administraciju (na 0:48). :D
Ovo je definitivan dokaz da imaju dosta zaposlenih u administraciji posto im treba citavo ministarstvo za menidzovanje tolike mase. :D

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

kreatura

Član broj: 135953
Poruke: 84
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+77 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije24.02.2014. u 00:46 - pre 123 meseci
Čitava priča o "reformama", Raduloviću , "javnom sektoru" i slično, podseća na Orvelovu 1984.

Masovno otpuštanje znači povećanje zaposlenosti(rat je mir) manje plate radnika znače povećanu tražnju za robama i uslugama(sloboda je ropstvo), ukidanje subvencija poljoprivrednicima znači razvoj poljoprivrede(neznanje je moć) itd.

Neverovatno je da ljudi nasedaju na ove priče "ministarstva istine".Politička elita je nezadovoljstvo građana preusmerila sa svoje loše ekonomske politike na javni sektor.
Ne postoji normalna država koja se obračunava sa svojim činovništvom, vojnicima, lekarima, profesorima.To su oduvek stubovi svakog sistema.Zato su do poslednjeg dana(do stupanja na snagu zabrane zapošljavanja u javnom sektoru) primani novi zaposleni u opštinske administracije, javna preduzeća i slično.Sigurno je da oni nisu sada primani da bi bili otpušteni posle nekoliko meseci ili godinu dana.


 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije24.02.2014. u 00:54 - pre 123 meseci
Citat:
kreatura:
Ne postoji normalna država koja se obračunava sa svojim činovništvom, vojnicima, lekarima, profesorima.To su oduvek stubovi svakog sistema.


Ako su oni stub drzave onda *ebem ja takvu drzavu. Ne mislim nista lose o navedenima,ali stub drzave je industrija,odnosno privreda,a ne lekari i vojnici
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije24.02.2014. u 06:38 - pre 123 meseci
Citat:
kreatura:
Ne postoji normalna država koja se obračunava sa svojim činovništvom, vojnicima, lekarima, profesorima.
To su oduvek stubovi svakog sistema.
Zato su do poslednjeg dana (do stupanja na snagu zabrane zapošljavanja u javnom sektoru)
primani novi zaposleni u opštinske administracije, javna preduzeća i slično.


Jel ovo neka ironija koju ne razumem, ili je sve mnogo gore nego sto sam mislio?
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije24.02.2014. u 08:57 - pre 123 meseci
stubovi drustva ?

Hoces reci stubovi rezima politickih partija.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7177 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije24.02.2014. u 09:48 - pre 123 meseci
Citat:

Sigurno je da oni nisu sada primani da bi bili otpušteni posle nekoliko meseci ili godinu dana.


Jest vala, kad se zaposlis na neodredjeno vreme to ti je garancija da neces biti otpusten...

Stvarno bedak, sad moraju da zive kao sav ostali posten svet koji nema zagarantovanu kancelarijsku stolicu do kraja zivota.

Jadna drzava ciji je stub drzavna birokratija. Stub svake normalne drzave je privreda a drzavna birokratija je samo nuzno zlo koje je tu da servisira gradjane i privredu a ne da bude socijalni servis za podobne i "dobro povezane"
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

kreatura

Član broj: 135953
Poruke: 84
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+77 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije24.02.2014. u 15:18 - pre 123 meseci
Ja sam primetio jednu kontradikciju u postupanju sadašnje političko-medijske-ekonomske elite.Oni zapošljavaju svoje kadrove u javnom sektoru, a istovremeno raspiruju kod građana neki oblik netrpeljivosti prema javnom sektoru.

To može značiti da će sprovoditi čistku ali u takvim situacijama partijska knjižica je garancija da njen imalac neće biti višak i da će zadržati službu.Tada bez posla ostaju oni bez političke zaleđine i ličnih veza, a ništa ne znači da li je neko obavljao posao kako treba i da li je njegovo radno mesto nužno.Onda će procentualna zastupljenost partijskih kadrova u javnim službama još više porasti.To će se verovatno desiti jer niko ne bi naprimao svoje stranačke kadrove da bi ih otpuštao posle nekoliko meseci, jer to izaziva veće nezadovoljstvo nego da im uopšte nisu obezbedili posao.

Ja ne vidim neku silu koja će sprečiti političku elitu da favorizuje svoje stranačke kadrove i da otpušta isključivo one koji nisu dovedeni u službu od strane te političke elite.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije24.02.2014. u 15:51 - pre 123 meseci
Citat:
kreatura:
Ja sam primetio jednu kontradikciju u postupanju sadašnje političko-medijske-ekonomske elite.
Oni zapošljavaju svoje kadrove u javnom sektoru


Svaka vlast do sad je zaposljava svoje, ali prethodno dovedene NIJE OTPUSTALA. Eventualno je neke derogirala na druga/niza radna mesta.
To je uzrok sadasnje glomaznosti javnog sektora.

Citat:
kreatura:
a istovremeno raspiruju kod građana neki oblik netrpeljivosti prema javnom sektoru.


Nikakvu netrpeljivost ja nisam primetio.
Naprotiv, neke stranke (da ih sad ne imenujem) otvoreno pozivaju javni sektor da glasa za njih.
Drugim recima, ako ih izaberu, nece brinuti za radna mesta.

Skoro sve ostale, samo se deklarativno zalazu za reforme, mislim da jedino jos budale veruju u njihovu "iskrenost".

Citat:
kreatura:
Ja ne vidim neku silu koja će sprečiti političku elitu da favorizuje svoje stranačke kadrove
i da otpušta isključivo one koji nisu dovedeni u službu od strane te političke elite.


Ne vidim je ni ja, a razlog je jasan!
Vecini (koja glasa), odgovara ovako postavljen sistem,
a strankama odgovara njihova podrska i pobeda na izborima.

Da li ce se stvari nekad poboljsati...?
Nema sanse.
Dokaz za ovu tvrdnju?
Sudbina Radulovicevih reformi.
 
Odgovor na temu

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.pools.spcsdns.net.



+694 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije24.02.2014. u 17:58 - pre 123 meseci
Dokle god drzavom vladaju ljudi umesto zakona, ovo stanje konstantnog pogorsavanja ce se nastaviti sa mozda povremenim pauzama, ako budemo imali srece. Pretpostavimo da je sadasnja vlast bezgresna(kao sto nije), ako ne uspostave zakone koji su iznad njih, sledeci koji nisu bezgresni ce nas zakopati. To se naravno nece desiti jer u narodu vlada otpor prema redu I zakonima koji se moraju postovati.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Nove ekonomske mere vlade Srbije

Strane: << < .. 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 203584 | Odgovora: 1227 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.