Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je greska u EGR ventilu ili???

elitemadzone.org :: AutoZone :: Da li je greska u EGR ventilu ili???

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 29139 | Odgovora: 54 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Da li je greska u EGR ventilu ili???30.12.2012. u 00:50 - pre 139 meseci
Maf senzor je bolje prvo proveriti, ako treba i osciloskopom, nego menjati. Takodje skinuti senzor i senzorski pelet oprati sa medicinskim benzinom, pa nekim detergentom, i ponoviti merenje. Tek kada se definise da ne pokazuje promenu protoka vazduha, zameniti.

Ako pokazuje manji ili veci nivo signala, to se koriguje "spolja", pojacanjem ili atenuacijom..sve je daleko jeftinije nego nov senzor.

Poz
 
Odgovor na temu

zeljovan
Beograd

zeljovan
Član broj: 147254
Poruke: 136
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Da li je greska u EGR ventilu ili???30.12.2012. u 01:10 - pre 139 meseci
Citat:
pajapop: Evo nesto stvarno zanimljivo, sve na jednom mestu www.jurprom.com/upload/tbl_clanci/cop_151623.pdf :)


uspeo sam da otvorim preko tel. ovo je pet u glavu, prvom prilikom tj. ukoliko danas ovo ću da odštampam.

Citat:
vladd: Maf senzor je bolje prvo proveriti, ako treba i osciloskopom, nego menjati. Takodje skinuti senzor i senzorski pelet oprati sa medicinskim benzinom, pa nekim detergentom, i ponoviti merenje. Tek kada se definise da ne pokazuje promenu protoka vazduha, zameniti.

Ako pokazuje manji ili veci nivo signala, to se koriguje "spolja", pojacanjem ili atenuacijom..sve je daleko jeftinije nego nov senzor.

Poz


Vladd@

Druže dodje mi da sam radim za ove novogodišnje praznike, i ako sam po zanimanju tehničar ima da se usavršim sa elektronikom. A ako ništa ne uradim pronaći ću te makar preko interpola i ostaviti ti auto.

pozz
pozz
zeljovan
 
Odgovor na temu

zeljovan
Beograd

zeljovan
Član broj: 147254
Poruke: 136
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Da li je greska u EGR ventilu ili???05.01.2013. u 10:05 - pre 138 meseci
Evo da se javim, većinu stvari sam odradio na kolima ali ne sve... Nisam proverio EGR solenoid, nisam uspeo da preko VAG-COM da udjem u 01-Engine, i da odradim adaptaciju, jedino šta sam probao da zatvorim EGR ventil sa obe strane ka bloku motora i ka cevki, ali motor se ponašao potpuno isto bez ikakvih promena.

Kao šta je napisao Nocni VAG-COM, VCDS Lite mi očita istrumental tablu, ABS itd.. ali Motor nema šanse, pa sam gledao http://www.youtube.com/watch?v=q92gn3nV4S0 i tu sam video da se koristi VAG-COM 409.1S, ali i taj sam skinuo i opet ništa.

Da li neko zna koju dijagnostiku da skinem kako bi mogao da povežem PC sa kolima??


pozz
zeljovan
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Da li je greska u EGR ventilu ili???05.01.2013. u 10:53 - pre 138 meseci
Da li si "ukljucio" check engine, da radi pri davanju kontakta?

Moguce je da imas i problem sa interfejsom, Nocni je dao link u drugoj temi za dijagnosticke(i ostale elektronske) alate.

Verovatno bi ovaj odradio posao
http://www.eobdtool.com/buy-la...vag-11113-interface-p-954.html

Za razliku od recimo
http://www.eobdtool.com/vag-40...-cable-free-shipping-p-12.html

Koji radi ali parcijalno i vrlo uslovljeno..

Poz
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Da li je greska u EGR ventilu ili???05.01.2013. u 14:04 - pre 138 meseci

Da li ovo nesto pomaze? : www.ehow.com/how_7235739_test-egr-sole.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Da li je greska u EGR ventilu ili???05.01.2013. u 15:32 - pre 138 meseci

Ufff... evo malo sam razmisljao o tvom problemu, i prizvao sam neka secanja iz srednje skole. Koliko se ja secam Ventil za recirkulaciju izduvnih gasova tzv EGR ventil, je konstruisan tako da se ne otvara pri praznom hodu niti u periodu zagrevanja motora. Prekidac ili elektromagnet,koji je ugradjen u ovaj sistem sprecava da vakuum koji aktivira ventil, dospe do ventila dok se motor ne zagreje. Kod ovih novijih automobila sa kompjuterskom regulacijom koristi se magnet za iskljucivanje i ukljucivanje vakuuma zavisno od uslova rada. Osnovni problem kod ovog uredjaja je: ventil se otvara kada ne bi trebalo ili se uopste ne otvara. Simptomi koje si ti opisao na pocetku, nepravilan rad na leru i stucanje pri ubrzavanju a i dijagnostika je to potvrdila - prekomeran protok, ukazuje na to da ja on stalno otvoren ili se otvara u pogresno vreme. A sta moze da bude uzrook tome?...Pa moze da bude otvoren zbog naslaga ugljenika oko sedista ventila, slomljene opruge unutar njega, korozije vodjice ventila. Kazes da ti je majstor cistio ventil. Pretpostavimo da je utvrdio da je on u redu. Znaci da je i pored toga on otvoren, a to znaci da onda vakuum u svako doba ima pristup ventilu ili u pogresno vreme dopire do njega. PO meni, ventil je u redu, ali taj elektricni deo treba da se proveri i zameni. Ete - toliko...
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Da li je greska u EGR ventilu ili???05.01.2013. u 15:58 - pre 138 meseci

Evo opet...djavo ne da mira...pogledam u knjizi odrzavanja za moju Mazdu 323, i gle iznenadjenja...ona nema EGR ventil (ugradjuje se samo u automatike), ali ima kontrola. Pa kaze: "ostaviti motor da radi na praznom hodu i jedan prst drzati na membrani povratnog ventila na karburatoru. Ubrzati motor na 2000 0\min. Kada je motor hladan, membrana se ne sme pomerati. ako je motor topao (vise od 55st), membrana se pomera. Ostale radove izvoditi...trt..mrt... Znaci, ako ti se ventil otvori odmah po paljenju motora, onda ti je problem u tom stalnom pristupu vakkuma, a to znaci taj... solenoid i sl.
 
Odgovor na temu

zeljovan
Beograd

zeljovan
Član broj: 147254
Poruke: 136
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Da li je greska u EGR ventilu ili???05.01.2013. u 17:59 - pre 138 meseci
pajapop@

vidi, preksinoć sam raadio oko auta, jako zanimljivo EGR ventil kad sam skinuo ponovo ga cistio sa carburator clinerom, posle toga sam duvao u otvor EGR ventila, ventil je zatvoren, ne može vazduha da prodje ni gram, kao šta sam napisao probao sam da zatvorim ispred i iza ventila ali ponašanje rada motora je isto. Ali nisam uspeo preko VAG-COM da udjem u motor i da uradim adaptaciju ventila.

Ponovo ću da opišem ponašanje motora:
Kada je motor hladan i kada ga upalim hoće da se ugasi!!
Kada motor radi na leru nestabilini su brojevi obrtaja (na benzinu i na plinu)
Kada u vožnji šaltam iz manje u veću i dajem gas imam potonuće gasa (kneglu) i onda dolazi do ubrzanja (samo kada motor radi na benzinu)
Ponašanje u vožnji, cenim da motor ima oklevanje ili nedostatak snage (više se primeti na benzinu nego na plinu)!!


Svaka pomoć dobro došla pa čak i preporuka dobrog majstora!!!

Vladd@
Ne razumem zašto VAG-COM 409-1 neće da čita motor, i ako sam našao da isti čita vozila do 2004.godine, a stavio sam link sa youtube gde se vrši test škode.
Nocni je napisao da neće da čita motor kao šta je u pravu ali je naveo da ima novija verzija gde je rešen taj bag koji je bio. Malo mi je nelogično da nisu naveli koja je verzija VAG-COM gde je rešen bag!!


[Ovu poruku je menjao zeljovan dana 05.01.2013. u 19:41 GMT+1]
pozz
zeljovan
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Da li je greska u EGR ventilu ili???05.01.2013. u 18:44 - pre 138 meseci
Dobar majstor ne gubi vreme sa ciscenjem ventila vec insistira da se uzme nov.

U sustini ti treba i jedan instrument, da proveris kalem, da nije u prekidu, zatim da instrumentom proveris davac temperature motora.

EGR kod benzinca navodno smanjuje kolicinu nesagorelih monoksida, mada to radi dok je motor nov, dok ze EGR ne zagadi. Ali to radi na hladnom motoru, pa je mogucnost da los termodavac drzi egr u funkciji nepotrebno dugo.

Zatim nije lose proveriti vakuumske spojeve, da li je dobar vakuum, da nije mozda kocnica malo tvrdja, da nije neki vakuum prikljucak napuko, ili su creva porozna, napukla ili otkacena..

Da li si sa doticnim vag-comom obrisao gresku, da li si povretio funkciju lampici "check engine"..

Ima tu jos prover a i posla, pre nego sto ode do majstora..

Poz
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Da li je greska u EGR ventilu ili???05.01.2013. u 20:15 - pre 138 meseci

Stvar je u tome sto ovi simptomi koje navodis odgovaraju otvorenom ventilu (previse ili u pogresno vreme). Propusti u vakuumu koje Vlad navodi, odgovarali bi zatvorenom ventilu, a u tom slucaju najprimetnija manifestacija bi bila zvizdanje motora pri ubrzavanju. Prvo, treba da uradis jednu najprostiju stvar: Dok je motor hladan, skini vakum sa njega i upali ga. Prstom, jezikom ili vec...stavi na pocetak cevi, i ako tada imas vakuum...ne valja. I onda trazi razlog zasto ima vakuum kada ne bi trebalo da ga bude. a to je najverovatnije u tom kompjuteru, a on mozda dobija pogresnu informaciju od nekog senzora temperature i vrag ce ga znati... AKO nema vakuuma..zagrej motor na radnu temperaturu, daj gas oko 2000, ako se vakum javi...sve je u redu, a tad i nije problem do ventila. Ovi simptomi koje navodis odgovaraju i greskama u sistemu paljenja i ubrizgavanju goriva. Ocigledno, dok ne resis tu mogucnost podesavanja, a on ce mozda reci i dal neki senzor ne valja...ni kompjuter ne radi napamet...
 
Odgovor na temu

zeljovan
Beograd

zeljovan
Član broj: 147254
Poruke: 136
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Da li je greska u EGR ventilu ili???05.01.2013. u 20:42 - pre 138 meseci
Citat:
pajapop:  Prvo, treba da uradis jednu najprostiju stvar: Dok je motor hladan, skini vakum sa njega i upali ga. Prstom, jezikom ili vec...stavi na pocetak cevi, i ako tada imas vakuum...ne valja. I onda trazi razlog zasto ima vakuum kada ne bi trebalo da ga bude. a to je najverovatnije u tom kompjuteru, a on mozda dobija pogresnu informaciju od nekog senzora temperature i vrag ce ga znati... AKO nema vakuuma..zagrej motor na radnu temperaturu, daj gas oko 2000, ako se vakum javi...sve je u redu, a tad i nije problem do ventila. Ovi simptomi koje navodis odgovaraju i greskama u sistemu paljenja i ubrizgavanju goriva. Ocigledno, dok ne resis tu mogucnost podesavanja, a on ce mozda reci i dal neki senzor ne valja...ni kompjuter ne radi napamet...


Reci mi samo jednu stvar, da li mislis da ispitam vakum crevo na EGR ventilu? ili?
pozz
zeljovan
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Da li je greska u EGR ventilu ili???05.01.2013. u 20:54 - pre 138 meseci
Pa da...valjda ima na njemu vakuum crevo. Mene su u skoli ucili tako...
e sad cekaj...nesto mi pade na pamet...ja ne znam bas kakva je njegova konstrukcija kod tvojih kola. Mozda on ni ne radi na vakuum...mozda ga neki drugi senzor otvara koji reaguje na temperaturu...Sustina je da se uveris da je on zatrvoren dok je motor hladan, a da se otvara kad je zagrajan i na vecem broju obrtaja od recima 2000. To je sutina njegove ispravnosti

[Ovu poruku je menjao pajapop dana 05.01.2013. u 22:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zeljovan
Beograd

zeljovan
Član broj: 147254
Poruke: 136
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Da li je greska u EGR ventilu ili???05.01.2013. u 20:59 - pre 138 meseci
Citat:
pajapop: Pa da...valjda ima na njemu vakuum crevo. Mene su u skoli ucili tako...


Ma ima neki mali patrljak, prvom prilikom cu to da odradim

Javljam čim proverim!!!
pozz
zeljovan
 
Odgovor na temu

zeljovan
Beograd

zeljovan
Član broj: 147254
Poruke: 136
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Da li je greska u EGR ventilu ili???06.01.2013. u 15:58 - pre 138 meseci
pajapop

Proverio vakum na EGR ventilu, ispravan!
pozz
zeljovan
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Da li je greska u EGR ventilu ili???06.01.2013. u 16:12 - pre 138 meseci
Odlicno, cim ti je vakum ispravan, znaci da ti je celokupna regulacija ventila ispravna. Znaci, sad moze samo da ne valja mehanicki deo, sam ventil koji podglavljuje kad se otvori, ili sad tu neka fina regulacija. Uglavnom, mislim da je to daleko manji problem za resavanje.
MOzda je sad najbolje ovako: malo ga vozi, da bude zagrejan, pa kad ga ugasis probaj odmah da skines ventil. Ako je ostao otvoren, znaci da se zaglavljuje i najbolje da ga zamenis. Ako stoji zatvoren...a...malo komplikuje...moze svasta da se desava, od te regulacije, pa i do necega sto nema veze sa njim. Zbunjuje stalno ta njegova greska na dijagnostici. MOzda je i nesto do paljenja. Daj boze da je otvoren, odmah ces resiti problem

[Ovu poruku je menjao pajapop dana 06.01.2013. u 17:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Da li je greska u EGR ventilu ili???06.01.2013. u 17:00 - pre 138 meseci
Citat:
zeljovan:
Ponovo ću da opišem ponašanje motora:
Kada je motor hladan i kada ga upalim hoće da se ugasi!!
Kada motor radi na leru nestabilini su brojevi obrtaja (na benzinu i na plinu)
Kada u vožnji šaltam iz manje u veću i dajem gas imam potonuće gasa (kneglu) i onda dolazi do ubrzanja (samo kada motor radi na benzinu)
Ponašanje u vožnji, cenim da motor ima oklevanje ili nedostatak snage (više se primeti na benzinu nego na plinu)!!



Ovo nije stoprocentno ponasanje EGR-a, ovako ponasanje vise lici na MAF senzor. Za pocetak probaj da skines konektor sa MAF-a, pazljivo, ima jedan zubic, i vidi da li se promenila situacija, motor moze da radi sa otkacenim MAF-om.

Ako nema nikakve promene, maf je crkao.

Za konacnu proveru MAF-a, trebalo bi pogledati koja je oznaka i koji konektor ima, 4 ili 5 pinova, pa zabosti iglu u kabal koji je izlazni signal i premeriti napon na ler i na 2-3000 obrtaja, trebao bi da varira..
Ali je bitna oznaka na MAF-u, da bi se dalje moglo..

Samo skidanje konektora i rad motora ce dosta da "saopsti".

Poz
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Da li je greska u EGR ventilu ili???06.01.2013. u 17:46 - pre 138 meseci
P0402 Sistem recirkulacije izduvnih gasova – prevelik protok
Prevelika količina recirkulisanih gasova – Otvaranje ventila EGR odstupa od zadatih
vrednosti
– Ventil se ne zatvara potpuno
Neispravan ili zaprljan senzor masenog protoka
vazduha

– Proveriti senzore i napajanje
– Skinuti ventil i proveriti njegovo stanje
– Ako se ventil EGR zapekao, treba ga zameniti
i proveriti sistem za ubrizgavanje i izdvajač
uljnih para u odušci motora
Proveriti senzor masenog protoka vazduha
i po potrebi ga zameniti

U pravu je sto Vladd kaze, da li si prvo to proverio?
Malo sam i guglovao: ukucas MAF senzor, ima lepih stvari oko ciscenja i odrzavanja
 
Odgovor na temu

zeljovan
Beograd

zeljovan
Član broj: 147254
Poruke: 136
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Da li je greska u EGR ventilu ili???06.01.2013. u 18:07 - pre 138 meseci
pajapop
vladd


Aha, ja sam neki dan gledao MAF senzor ili EGR solenoid??? Samo sam skinuo dzek ali nisam nista dalje dirao jer je bilo vec kasno u noc, a i jako je nepristupačno mu prići...

To sta sam napisao EGR solenoid, to mi je rekao majstor da se nalazi kod zubčastog kaiša, pa vas stoga pita da li je na ovoj slici pod brojem 7 EGR solenoid ili je MAF senzor??? ili je to jedno te isto???


pozz
zeljovan
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Da li je greska u EGR ventilu ili???06.01.2013. u 18:29 - pre 138 meseci
Ovo sto ti pricaju nema veze s vezom... motor 16 ventila nema MAF uopste pa ga samim tim ne mozes ispitati niti ocistiti...

Na slici je MAP senzor broj 7 a EGR ventil ti je broj 21...
Nisi poslusao sta sam ti rekao... treba da trazis majstora a ne da lutas i pokusavas da popravis sam... Nisi provjerio nekoliko stvari koje sam ti rekao da treba provjeriti...

 
Odgovor na temu

zeljovan
Beograd

zeljovan
Član broj: 147254
Poruke: 136
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Da li je greska u EGR ventilu ili???06.01.2013. u 18:56 - pre 138 meseci
Ovaj link potvrdjuje tvrdnje od Nocni http://www.briskoda.net/forums...0-1-4-16v-maf-sensor-location/

Nocni ja ću opet po starome, da me ne protumačiš pogrešno, ono šta si ti meni predložio u PP ("ako rešava problem" ) nije otklanjanje kvara, nego ukratko rečeno zaobilaženje problema, ja sam naučio ispravno i neispravno, nemoj da me pogrešno protumačiš, ima tu i profesionalnde deformacije!!!

Ja bi ipak da otklonim kvar, nije problem novac ni majstor, ali još jednom me pokušaj da svatiš ili sam ja baksuz ili me neće, ako si čitao gore svaki majstor priča svoju priču!! Niko da kaže idi kupi to i to i ja ću ti rešiti problem. Najbolje je da zapalim kod tebe u Nikšić i da otklonimo kvar

Svako dobro!!
pozz
zeljovan
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Da li je greska u EGR ventilu ili???

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 29139 | Odgovora: 54 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.