Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima

elitemadzone.org :: MadZone :: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 31593 | Odgovora: 214 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima09.03.2011. u 13:37 - pre 161 meseci
Vi nikako da shvatite poentu. Vi ste nazvali coveka licemerom zato sto je izneo nekakvo misljenje o Belorusiji a zivi u Americi.
Ja cisto sumnjam da nekog ovde zanima Belorusija, mene pogotovo. Ali po kojoj osnovi ljudi koji ne zive u Srbiji nemaju pravo na svoje misljenje o drugim drzavama samo na osnovu mesta stanovanja?? Ja licno mislim da je Belorusija daleko od normalne drzave i ne bi palo na pamet da tamo zivim, ali opet ako neko ima drugacije misljenje od mene sigurno mu necu reci: "Ha, koji si licemer pa preseli se tamo ako mislis da je tako, sta sedis tu gde jesi". Koja glupost.

Vi ste ustvari licemeri, zivite u Srbiji a sanjate snove o zapadu i uredjenim drzavama i pritom nazivate ostale licemerima samo zato sto misle drugacije od vas.

A da mnogi nemaju muda da napuste Srbiju, pa nemaju. Licno sam to video vise puta. Jaki na recima ali kad treba stisnuti zube i reskirati uljuljkan zivot koji imaju onda se menja prica. Nema to nikakve veze sa profesijom, isljucivo sa mudima.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima09.03.2011. u 13:41 - pre 161 meseci
Pa upravo u toj Belorusiji progone one koji različito misle.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima09.03.2011. u 14:27 - pre 161 meseci
@milance

Svaka ti cast
+1

Citat:
Pa upravo u toj Belorusiji progone one koji različito misle.

Ja sam cuo da spaljuju vestice i love vampire vilama. Da gaje zmajeve koji ugrozavaju Evropski vazdusni prostor - pa se zato u Poljskoj instalira raketni stit. A i ne koriste tolet papir...
Nego, ako je to stiglo na propagandnom pamfletu iz kabineta EU - mora da je tako. Jer EU nema interesa da laze u vezi takvih stvari, posebno zato sto (ne)finansira tu tamo "opoziciju"... ono, otpor i ta ekipa sto se spontano, sama od sebe, formira sa gotovo istim amblemima i zastavama... principima rada...
Citat:
Otpor was instrumental in inspiring and training several other civic youth organizations in Eastern Europe, including Kmara in the republic of Georgia (itself partly responsible for the downfall of Eduard Shevardnadze), Pora in Ukraine (currently involved in protests following the Ukrainian presidential election, 2004), Zubr in Belarus (opposing president Alexander Lukashenko), and MJAFT! in Albania.

http://www.sourcewatch.org/index.php?title=Otpor

Citat:
Zubr (Belarusian: ZUBR) was a civic youth organization in Belarus backed by the United States and western powers in opposition to President Alyaksandr Lukashenka. The organization drew inspiration from Otpor student movement (formerly of Yugoslavia) which contributed to the overthrow of Slobodan Milošević in 2000, and from Gene Sharp's writings on nonviolent action. Zubr became noticed internationally in 2005 when US Secretary of State Condoleezza Rice, who was visiting Lithuania, met their leaders –, who risked imprisonment upon their return. Some reporters have credited Zubr's leaders with the idea of a 'Denim Revolution', which, they hoped would attract popular support as Ukraine's Orange Revolution and Georgia's Rose Revolution.[1] But, Lukashenko had said:“In our country, there will be no pink or orange, nor even a banana revolution.”[2]

http://en.wikipedia.org/wiki/Zubr_(political_organization)


[Ovu poruku je menjao a1200 dana 09.03.2011. u 15:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima09.03.2011. u 14:50 - pre 161 meseci
Ma da, sve sam strani plaćenik i domaći izdajnik... to smo apsolvirali još pre 10-ak godina
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima09.03.2011. u 14:54 - pre 161 meseci
@ a1200 Reći ću ti samo jedno. Otpor nema šta da traži u zemljama u kojima su ljudi zadovoljni svojim životom. Jednostavno ne možeš da kupiš čitavu populaciju jedne zemlje i da je okreneš protiv onih koji njom upravljaju. Oni koji vode zemljom na takav način da su im građani zadovoljni nemaju čega da se boje. Jednostavno Otpor tu ne može da se "primi" ma koliko platio .


Tako da tvoja priča o nekakvim zaverama pada u vodu.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima09.03.2011. u 15:01 - pre 161 meseci
Ma da, upravu si... oni se samofinansiraju, spontano nastaju :)

Jbg, komshija koga ne volim je drzao benzin u podrumu... e sad taj benzin bi se sam (verovatno) upalio pre ili kasnije, tako da ja (realno) nemam veze sa tim... samo sam ubacio opusak u kantu... podgrejao malo situaciju, ubrzao "proces". Sam je kriv, da nije ostavljao benzin na "nebezbedan nacin", ne bi mu se dogodio pozar... nego, sad kad je sve izgorelo, mogu da kupim njegovo imanje bud zasto i da prosirim svoju bastu...

Spontano rovarenje na delu... pa ako to ne upali, onda sankcije (ekonomsko gusenje zemlje i stvaranje nezadovoljstva kod gradjana - srednjevekovna opsada)... pa ako to ne upali - zna se humanitarno bombardovanje (pardon, oslobadjanje).

Nego, cuo sam da su ti zmajevi posebno opasni leti, nose "kamenice" i bljuju vatru! Treba to spreciti preventivnom akcijom, i uvesti slobodu u taj kraj sveta. :)




[Ovu poruku je menjao a1200 dana 09.03.2011. u 23:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima09.03.2011. u 15:07 - pre 161 meseci
Znam kako je bilo kod nas. Veoma "zadovoljan" narod.

 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima09.03.2011. u 15:10 - pre 161 meseci
Ja ne znam na svakoj temi kad dogori - ti postujes isti video :)
Postaje smesno i zalosno - jer to neka partijska obuka ili nesto sl.

Ono imate spisak sa promotivnim materijalom... :)

Voleo bi dan danas da neko krene da deli hleb, ili bilo sta drugo, pa da snimimo tu scenu (bejase neko otimanje o chesnicu sad skoro - ni metalna ograda ni obezbedjenje nije pomoglo) :)
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima09.03.2011. u 15:10 - pre 161 meseci
Pardon - nisam imao nameru da širim priču u ovom smeru, ali biće da se po mnogim pitanjima ne radi o vagi istok vs zapad, već Belorusija vs ostatak sveta (± tu i tamo). Kako objašnjavate situacije u kojima Rusija, u paketu sa EU prekoreva Lukašenka?

Nisu ni oni baš imuni na konflikte:

http://www.rtv.rs/sr_lat/evrop...ti-sine-lukasenko-_129249.html

http://www.novosti.rs/vesti/pl...ml:253205-Putin-ne-zeli-svadju

I šta sad? Rusija nema kičmu? To je možda važilo u doba Gorbačova i Jeljcina, ali danas vala ne važi.

Mada, to svejedno nema veze sa pričom "vi u Srbiji ste sise, nemate kičmu". Braćo, samo vi pokažite kičmu, čim se vrnete ovde! Možete koliko sutra da krenete da vitlate onim čime se ne vitla, i pokažete skotovima ko smo mi.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima09.03.2011. u 15:24 - pre 161 meseci
Rusija ima svoj interes - a to je da kupi bud zasto tranzitni gasovod/naftovod koji ide kroz Belorusiju.
Ista prica je i sa Ukrainom... stim sto postoje medjunarodni ugovori sa obe zemlje po kojima oni dobijaju povlascenu cenu za kupovinu Ruske nafte i gasa, ali zato daju povlascenu cenu za tranzit tih istih energenata kroz svoju infrastrukturu.

Kriza sa Ukrainom je bila sto je istekao ugovor koji Rusiju obavezuje da im daje povlascenu cenu za energente, a koju su Rusi odlucili da podignu u novom ugovoru, a sa druge strane nije istekao deo ugovora koji Rusima daje povlascenu cenu za transfer preko Ukrainske teritorije. Onda su se Ukrainci nasli pametni, prestali da placaju, trazeci vecu cenu za tranzit - ignorisuci svoj deo ugovora koje je jos uvek bio vazeci.

Cela ta prica i u Belorusiji, i u Ukraini, se vodi oko novca, tj. zelje Rusije da kontrolise tokove nafte za EU, po sto povoljnijim cenama, i zelje vlada tih "tranzitnih" zemalja da uzmu sto vishe para... pa se onda tu prebijaju koplja, i srde se jedni na druge.

Belorusija ima neke dugove prema Rusiji, a koje se ovi trazili da prebiju prodavanjem vecinskog dela akcija cevovoda Ruskim naftnim kompanijama - sto je naravno Lukasenko odbio jer je to "zlatna koka" od koje se uzima dosta para... i tako, igranka se nastavlja dok nenadju zajednicku racunicu. A pre ili kasnije moraju da je nadju, jer drugacije ne moze (nema drugih nacina dopremanja nafte do najveceg trzista za Rusiju - zato Rusi i grade dva nova naftovoda do EU, koji zaobilaze sve te "problematicne" zemlje).

EU ima drugi interes - sirenje i stavljanje pod kontrolu daljih teritorija ka istoku...
I jedni i drugi (i Rusi i EU+USA) se igraju klasicnog monopola, a price o "diktaturi" i "demokratiji" su price za narod... jeftino stivo pred spavanje.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima09.03.2011. u 15:27 - pre 161 meseci
@ a1200 Česnica je nešto drugo. Ljudi su se otimali za zlatnik. Što se tiče videa. Dovoljno je ukucati u pretragu "devedesete" i on se pojavi. Ponovo ti kažem, ako imaš zadovoljan narod nema pobuna. Isto važi za devedesete i isto važi i za danas a važiće i za ubuduće za bilo koga ko je u ulozi vlasti ili naroda. Nema tu nikakve preterane mudrosti.

Meni je obuka to što živim u Srbiji i imam malo duže pamćenje. Sva sreća da postoje arhive na internetu pa mogu u roku od tri sekunde da i tebe podsetim.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima09.03.2011. u 15:28 - pre 161 meseci
Hoce li mi neko konacno odgovoriti na pitanje:

Citat:
Imas dve drzave - dva naroda, u vrlo slicnim pocetnim uslovima - slicna teritorija i prirodna bogastva (nista DSP cipovi, pretezno
samo pecurke i kravlja balega), slicno etnicko poreklo, slicna religija, slicna komunisticka proslost.

Kod prvih vlada potpuno rasulo kompletne ekonomije, velika nezaposlenost, potpuna bezperspektivnost.

Kod drugih vlada skoro potpuno zaokruzena stabilna ekonomija, sa izuzetno niskom stopom nezaposlenosti, i vrlo zadovoljnim
stanovnistvom koje u tom sistemu apsolutno vidi svoju zivotnu perspektivu.

Da stvari budu jos kontradiktornije, prvi stavise uzivaju daleko vecu politicku podrsku svetskih centara moci, dok se isti na ove druge
neprestano mrste.

U cemu je onda razlika ?


Dakle, evo - drzim jezik za zubima, sve vas slusam sta ima da mi kazete. Hocu nesto da naucim, da izadjem pametan sa ove
diskusije.

Dakle, gospodo Srbi sa svim pravima da zivite u Srbiji i neprikosnovenim pravom da jedini imate bilo kakvo misljenje o Srbiji -
u cemu je i odakle dosla razlika izmedju dve priblizno iste vukojebine ?

Zasto u jednoj jos malo pa ne moze da se zivi uopste, a u drugoj moze i to prilicno dobro (izuzev naravno onih koji nisu kurvinski i
licemerno pobegli u svet koji se ne racunaju) ?
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+839 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima09.03.2011. u 15:31 - pre 161 meseci
Da vidimo (GDP po mmf-u):

..
48. Libya 12.062
..
54. Russia 10.521
..
79. Belarus 5.607
..
82. Serbia 5.262

Treba da budemo blazi prema drugima jer..

..o pravima i slobodama, ovde u Srbiji, ne treba trositi reci..
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima09.03.2011. u 15:37 - pre 161 meseci
Citat:
milanche: ...izuzev naravno onih koji nisu kurvinski i licemerno pobegli u svet koji se ne racunaju)?

Pardona me... ja ovo niti mislim, niti sam rekao. Ko je otišao, njegova stvar. Otišli su mnogi i svima iskreno želim uspeh u životu. Jedino mislim da nije u redu sedeti 10-15 hiljada kilometara dalje i deliti lekcije da smo "trebali onako, a ne ovako", kada svi znamo da 'lebac leži u savezu sa EU. Ko je to ranije skapirao, vidimo gde se nalazi. Ko nije, isto vidimo gde se nalazi.

2+2=5?

@dejanet
...jer nam se 35% izvoza ne sastoji od nafte/gasa. Zemlje koje su imale jednak potencijal (poput Norveške, na primer), imaju daleko jači standard od ovih pobrojanih, a nisu ni u EU. Kako sad to?

Drugo, da se i mi granicom naslanjamo na Rusiju, možda bi nam i '90-te prošle drugačije. A svi znamo kako su prošle, iako su nas braća baćuške non-stop tapšale po ramenu. Mi glupi, pa poverovali. E, sad je vreme za popravni.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Mali Soso

Član broj: 281220
*.ptt.rs.



+7 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima09.03.2011. u 16:01 - pre 161 meseci
Citat:
stil: Pa upravo u toj Belorusiji progone one koji različito misle.



cuj "razlicito misle"!?
pa sto nisu sedeli kod kuce, pa "razlicito mislili"? ... dos'o bi lukasenko sa skenerom za mozak da vidi sta to oni razlicito misle?

nisu oni pohapseni zato sto su "razlicito mislili", nego zato sto su nakon izgubljenih izbora izasli na ulicu da pale, razbijaju i lome.

... i to tako katastrofalno gube izbore da to nigde nema.
na pretproslim izborima 2006. su rezultati bili jos smesniji nego ovi sad, "demokratska" opozicija je imala jednog zajednickog kandidata, onog milinkijevica - covek osvojio 3% glasova.
"diktator" lukasenko 85%.
... i onda je ovaj sa 3% "razlicito mislio" da bi on sada trebao da bude predsednik i da malo on "privatizuje"?

sta su francuzi radili prosle godine sa onim svojima sto "razlicito misle" kad su palili tamo po parizu i kojekude?
uveli su sami sebi sankcije?

secam se pre 15-20 godina izasli u engleskoj nesrecni rudari da se nesto bune, a 'celicna lejdi' izvela onu konjicku policiju, pa sve tuku ove rudare sabljama po glavama, lobanje im lome.
to je demokratski?

sta bi se desilo u USA, GB, FR, belgiji, norveskoj ... kada bi, kao u libiji, "nenaoruzani narod i mirni demonstranti" zauzeli kasarne, pokupili oruzje i zapoceli rat za preuzimanje vlasti?
kako bi reagovale te demokratske zemlje?
jel' bi im se posle reakcije parkirali liberalni nosaci aviona na granicu?

------------

koje smesne price.
u pravu je Tyler Durden sto mi brise postove, stvarno nisu na forumskom nivou.

u slucaju belorusije se radi o 200-300 milijardi drzavne svojine koju sada treba popljackati, odnosno "privatizovati" - kako se to demokratski kaze.
i, naravno, o instaliranju demokratskih raketnih sistema sto blize moskvi, tj. onoj nafti, gasu, rudama itd. po sibiru.

pa medlin olbrajt prosle godine javno - bilo na TV-u, ja gled'o svojim ocima - kaze (citiram po secanju):

pazi ! ! ! ...

"nije fer sto se tolika prirodna bogatstva nalaze u rusiji. trebalo bi to pravednije raspodeliti."

a belorusi to nece, ne daju da se "privatizuje".
uveli su bili i oni "demokratiju" i "slobodno trziste" kao i srbija i kao i cela istocna evropa, ali su nakon jednog mandata "demokrata" i "privatizatora" na vlasti ukapirali o cemu se tu radi.

bilo im je sve isto kao sto je sada u srbiji, a protiv cega se vi stalno bunite ... i miskovici i beke, i "privatizacija", i korupcija, i rasulo, i narko-dileri po ulicama, i beda, i nezaposlenost ... i sve.

lukasenko je tada bio totalni anonimus, niko nije znao za njega.
bio je sef neke poljoprivredne zadruge i nije se bavio politikom.
ponudio svoj program u predizbornoj kampanji ... i pobedio.
prosto ko pasulj.

- ponabijao miskovice i beke u prdekanu.
- nema "privatizacije", privatna su samo mala preduzeca, zanatske radnje i tako to.
- diler sa 1 gr. ili vise heroina = min. 8 godina robije.
- ciste im one ulice ko apoteke.
- sigurica skola, lecenje, posao ... ceka te stan itd.
- jeftine komunalije, jeftin javni prevoz itd.
- korupciju istrebljuje
- itd.....

pre par meseci dvojica policijskih generala ozidala neke viletine, cuo to lukasenko i pozvao ove na "kraci informativni razgovor" ... pa ih pita - odakle vi to zidate, a ja imam vecu platu od vas i ne mogu sebi tako nesto da priustim?
ne znam sta su mu ovi odgovorili, ali epilog je sledeci: generalima noga u pedu - otkaz sa posla, a vile- ruši bato, sravni sa zemljom.

e, tako se istrebljuje korupcija u drzavi.

-----------

ove price o prikljucivanju rusije u sankcijama prema belorusiji i prekorevanju su samo zabava za raju.
nema od toga nista, a posto se granice - nema nista ni od EU sankcija.
mogu zapadne "demokrate" da se slikaju sa tim sankcijama, ima lukasenko kome da prodaje one traktore i kamione po celom svetu.

to je isti narod - isti jezik, ista kultura, ista istorija ...
uostalom ... stavropoljska oblast - deo rusije koji se granici sa belorusijom, je skoro trazila da se pripoji belorusiji.
da nece mozda EU da postavi neke "posmatrace", "mirotvorce", "otporase" ... na tu granicu?
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima09.03.2011. u 16:10 - pre 161 meseci
Citat:
StORM48: ....kada svi znamo da 'lebac leži u savezu sa EU. Ko je to ranije skapirao, vidimo gde se nalazi. Ko nije, isto vidimo gde se nalazi.

2+2=5?

@dejanet
...jer nam se 35% izvoza ne sastoji od nafte/gasa. Zemlje koje su imale jednak potencijal (poput Norveške, na primer), imaju daleko jači standard od ovih pobrojanih, a nisu ni u EU. Kako sad to?


Belarus has only small reserves of petroleum and natural gas, and it imports most of its oil and gas from Russia.
http://www.state.gov/r/pa/ei/bgn/5371.htm#econ

kao i ...
http://www.indexmundi.com/trade/exports/?country=by
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima09.03.2011. u 16:47 - pre 161 meseci
Citat:
Pardona me... ja ovo niti mislim, niti sam rekao. Ko je otišao, njegova stvar. Otišli su mnogi i svima iskreno želim uspeh u životu. Jedino mislim da nije u redu sedeti 10-15 hiljada kilometara dalje i deliti lekcije da smo "trebali onako, a ne ovako",


Ovo mi strasno lici na situaciju kad neko iz Srbije ode na pregled srca kod kardiologa iz Houston-a, koji mu kaze
da podhitno mora da prestane da pusi, a reakcija ovog iz Srbije je "ma jedi bre ti malo g*vna, nikad nisi bio u Srbiji,
pojma nemas sta je drustvo, sta je kafana, trcis svako jutro i jedes sargarepu a meni si nasao da solis pamet".

A kardiolog ga gleda i ne zna sta da mu dalje kaze. Rekao mu je sto je smatrao da treba da mu kaze, i sto zna da je tacno.

Mis'iiim, sta da ti kazem.

U redu, ne zivim u Srbiji odavno, ali neke stvari su proste i ocite.

Citat:
kada svi znamo da 'lebac leži u savezu sa EU. Ko je to ranije skapirao, vidimo gde se nalazi. Ko nije, isto vidimo gde se nalazi.


I taj deo price nije sporan.

Cak i u ona vremena zategnutih odnosa sa austrijskom carevinom, Karadjordje i Milos Obrenovic su izvozili svinje u Austriju. Ekonomska nuznost
je bila pravilno shvacena i onda, i shodno tome se radilo i u ta (ne)vremena, i kod nas.

Mrzi me sada da trazim link gde sam video da izvoz Belorusije je 30+ % u EU. Dakle, tu neophodnost su skapirali i Belorusi, i oni ne rade protiv
pameti. Srbija uzima EU za ozbiljno, i Belorusija uzima EU za ozbiljno.

Znaci - i taj faktor u razlomku moze da se skrati, tako da i tu razliku mozemo da eliminisemo iz jednacine.

Dolazimo do daljnjeg suzenja mog originalnog pitanja - sta je onda od preostalih faktora Srbija pogresno uradila u celoj prici ?
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima09.03.2011. u 16:51 - pre 161 meseci
@ Mali Soso

Citat iz prvog posta:


Citat:
Savet EU je 31. januara zamrznuo sredstva i zabranio putovanja za oko 160 zvaničnika vlade Belorusije i druge pojedince za koje se veruje da su učestvovali u prevarama na izborima i postizbornom progonu političkih protivnika.


Ti tvrdiš da ono što je markirano nije tačno.

Ja sam protiv svakog ko čini ono što je naglašeno. Nije bitno da li je u pitanju Lukašenko ili Pera ložač. Nije me briga. Postoje neke univerzalne vrednosti koje treba braniti. To ja sada i činim.

Ti dokaži da ono što je navedeno nije tačno. I reći ću ti da si u pravu.

Što se tiče Libije. Ovo je zanimljiv tekst.

Citat:

Neuspeh britanske misije

Henri Ridžvel | London Utorak, 08 Mart 2011

Britanska misija je imala za cilj da uspostavi kontakt sa pobunjeničkim snagama u Libiji. Prema medijskim izveštajima, delegacija koja se sastojala od nekolicine zvaničnika Forin ofisa i grupe pripadnika specijalnih jedinica britanskih oružanih snaga spustila se u petak helikopterom u Bengazi, pobunjeničko uporište u istočnom delu Libije. Ali umesto pružanja dobrodošlice, opozicione snage su grupu uhapsile i razoružale.
.
.
.
Britanska delegacija je napustila Bengazi u nedelju ukrcavši se na britanski ratni brod HMS Kamberlend, ali bez oružja i helikoptera.



http://www.voanews.com/serbian...ission-03-08-11-117581178.html
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima09.03.2011. u 16:52 - pre 161 meseci
Citat:
StORM48: Mada, to svejedno nema veze sa pričom "vi u Srbiji ste sise, nemate kičmu". Braćo, samo vi pokažite kičmu, čim se vrnete ovde! Možete koliko sutra da krenete da vitlate onim čime se ne vitla, i pokažete skotovima ko smo mi.

Izvini ja pokusavam uporno da shvatim kome se ti obracas sa ovakvim postovima. Ko je tacno ovde na temi od te "brace iz dijaspore" rekao tako nesto, ja nisam primetio?

Ti uporno pokusavas da izvrnes pricu sa tim stavom, kao ljudi iz inostranstva drze pridike vama u Srbiji ili tako nesto slicno. Ja nisam primetio da je iko ista rekao za Srbiju osim sto je milance rekao da bi mnogi amerikanci rado menjali zivot sa onim u Belorusiji. I to je sve, tad je krenula navala komentara tog tipa.

Dakle o cemu ti pricas ovde?
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima09.03.2011. u 16:54 - pre 161 meseci
@stil

Nisi video predhodna dva linka iz zapadnih izvora koji kazu da to sto navodis apsolutno nije istina ?

Samo par stranica pre :
Citat:

A propo pravog stanja u vezi izbora, ukradenih glasova, itd, itd, zanimljivo je cuti i ovo misljenje:

http://gowans.wordpress.com/20...%E2%80%99-pro-social-policies/

Citat:

Lukashenko’s popularity derives from policies which favour the working class over Western investors. He has,

“presided over a continual increase in real wages for several years…He has also cut (the value added tax), brought
down inflation, halved the number of people in poverty” and created “the fairest distribution of incomes of any
country in the region.” [19]



kao i dopis iskusnog medjunarodnog posmatraca Daniel McAdams-a

http://www.antiwar.com/orig/mcadams.php?articleid=8763

koji je kako navode
Citat:

Daniel McAdams has participated in more than 20 election and human rights monitoring missions
over the past 10 years with the British Helsinki Human Rights Group.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 31593 | Odgovora: 214 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.