Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima

elitemadzone.org :: MadZone :: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 31587 | Odgovora: 214 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima09.03.2011. u 11:28 - pre 161 meseci
Citat:
DaliborP: Po toj logici u Americi niko ne sme na primer da podrzava Kubu, ili da se protivi Americkoj politici protiv Kube - ako tako misli sto se ne preseli tamo.


Ne Ima razlike ako si Amerikanac, živiš u Americi, protiviš se trenutnoj politici, odnosno glasaš protiv trenutne politike/bojkotuješ glasanje itd. I ako si Srbin koji se protivi politici zapadnih sila/centara moći koji onda iskoristi priliku da 'zapali' baš u taj centar moći, odakle nam poručuje da ne treba da se saginjemo

Citat:
vilil1: Moze se, moze. Samo treba odluciti.


Jes' svi tamo čekaju samo da mi odlučimo, pa da nas dočekaju raširenih ruku
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima09.03.2011. u 11:32 - pre 161 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Ne :) Ima razlike ako si Amerikanac, živiš u Americi, protiviš se trenutnoj politici, odnosno glasaš protiv trenutne politike/bojkotuješ glasanje itd. I ako si Srbin koji se protivi politici zapadnih sila/centara moći koji onda iskoristi priliku da 'zapali' baš u taj centar moći, odakle nam poručuje da ne treba da se saginjemo :)

A milance nije Amerikanac, kako si to zakljucio?
A gde pise da se neko protivi zapadnim centrima moci i kakve to veze ima sa njegovim misljenjem o Belorusiji ili nekoj drugoj zemlji. Automatski gubis pravo misljenja ako si se preselio na zapad? Kakva retardirana teorija.

Citat:
Jes' svi tamo čekaju samo da mi odlučimo, pa da nas dočekaju raširenih ruku

Ne ne, postoji jednostavno objasnjenje zasto ne mozes da odes a toliko ti se ide. Nemas muda.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima09.03.2011. u 11:36 - pre 161 meseci
Moraš da stojiš iza svojih reči. Kao kad ti doktor govori da je pušenje loše a drži cigaretu u ustima.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima09.03.2011. u 11:45 - pre 161 meseci
Citat:
DaliborP:A milance nije Amerikanac, kako si to zakljucio?
A gde pise da se neko protivi zapadnim centrima moci i kakve to veze ima sa njegovim misljenjem o Belorusiji ili nekoj drugoj zemlji. Automatski gubis pravo misljenja ako si se preselio na zapad? Kakva retardirana teorija.


Ako jeste onda nemam ništa protiv... mada bih u tom slučaju očekivao da ga više zanima američka politika prema Belorusiji nego srpska. Ali ok.

Citat:
DaliborP: Ne ne, postoji jednostavno objasnjenje zasto ne mozes da odes a toliko ti se ide. Nemas muda.


Mani tih fazona sa ulice, to ostavi za kafanu ili gde ih već kupiš Nisu sva zanimanja podjednako tražena na zapadu da bi bilo ko mogao tek tako otići... ne rastu valjda tamo pare na drvetu.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima09.03.2011. u 11:48 - pre 161 meseci
Taj fenomen se najlakše formuliše jednom starom izrekom "Lako je tuđim q**cem gloginje mlatiti".

Poenta - kako glasam/delam, tako ću i da živim. Ako hoćete drugačije da se saginjete ili nameštate, izvolite se vratiti ovde, pa onda vedrite i oblačite kako mislite da treba. I Ivan sedi u DE, pa ne vidim da pati od tog tele-patriotizma, gde sedi udobno uvaljen u sofu i dok pijucka piće, protestuje zbog čega Srbija kvari vekovno partnerstvo sa Belorusijom.

Mislim, WTF?

I kakva je to musava priča "preselite se na zapad"?
Kakva zamena teza, džizzz - vi sedite u tuđoj zemlji - ne mi. Znači, ako želite da lomite kičmu maleckoj zemlji, kakva je Srbija, time što ćete glumiti šerifa, onda se vi trebate vratiti ovde, pa iz prvog lica videti kako izgleda takva "pravda". Kakav je reciprocitet u tome da ja odem da živim u USA i delim šta - Amerikancima pravcu? Mislim - "lost in translation"? Šta vam je bre?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima09.03.2011. u 11:53 - pre 161 meseci
E sad još da mi je znati zašto "naši" u svetu toliko žele da Srbija propadne što brže.
Možda 'oće da nas kupe?
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima09.03.2011. u 12:02 - pre 161 meseci
Citat:
Count Zero: E sad još da mi je znati zašto "naši" u svetu toliko žele da Srbija propadne što brže.
Možda 'oće da nas kupe?


To je kao onaj stari vic sa Kardeljom

Citat:
Razbolela se seljaku krava, lečenje skupo a on siroma nema para. Seti se on da tu u blizini Kardelj ima vikendicu pa reši da ide kod njega da traži savet. Ispriča mu šta ga muči, drug Kardelj ga pažljivo sasluša i predloži da lečenje obavi sa nekim travama. Seljak sav zadovoljan ode, uradi kako mu je rečeno, prođe nekoliko dana nema boljitka, pa reši da opet ode po savet kod Kardelja. Kardelj sasluša seljaka zamisli se malo pa preporuči seljaku da počne i sa davanjem čajeva. Seljak posluša sve kako mu je rečeno, počne da sprema i da kravu poji rečenim čajevima, kad posle nekoliko dana krava ugine. Seljak sav očajan ode kod komšije Kardelja da se izjada. Baš šteta - razočarano reče Kardelj - a toliko sam još dobrih ideja imao!
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima09.03.2011. u 12:03 - pre 161 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Ako jeste onda nemam ništa protiv... mada bih u tom slučaju očekivao da ga više zanima američka politika prema Belorusiji nego srpska. Ali ok.

Pa u tome i jeste poenta, ti kao nesto ocekujes da njega zanima. Zasto ti uopste to ocekujes i zasto on ne bi imao pravo da ima nekakvo misljenje, slagalo se ono sa tvojim ili ne?
Mislim mene iskreno ne zanima ni Belorusija ni Srbija ali cesto se pojavi neko kao ti da objasni sta neko tamo preko sme ili ne sme da misli. To mi nikako nije jasno.
Ono kao vi sa zapada cutite ili se vratite ili se preselite negde. Ma daj molim te, zivljenjem u Srbiji ste stekli sva prava da komentarisete svet i svetsku politiku.
Citat:
Mani tih fazona sa ulice, to ostavi za kafanu ili gde ih već kupiš :) Nisu sva zanimanja podjednako tražena na zapadu da bi bilo ko mogao tek tako otići... ne rastu valjda tamo pare na drvetu.

Pa i nemas muda. Iskreno ja ne znam ko nije otisao a da stvarno nije hteo. E sad drugo je sto ti mozda ocekujes da te neko povuce za rukav i ponudi posao.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima09.03.2011. u 12:06 - pre 161 meseci
Citat:
StORM48: Taj fenomen se najlakše formuliše jednom starom izrekom "Lako je tuđim q**cem gloginje mlatiti".

Poenta - kako glasam/delam, tako ću i da živim. Ako hoćete drugačije da se saginjete ili nameštate, izvolite se vratiti ovde, pa onda vedrite i oblačite kako mislite da treba. I Ivan sedi u DE, pa ne vidim da pati od tog tele-patriotizma, gde sedi udobno uvaljen u sofu i dok pijucka piće, protestuje zbog čega Srbija kvari vekovno partnerstvo sa Belorusijom.

Pa da, ukoliko vi zelite da vedrite i oblacite kako vam se cefne u vezi Belorusije, sa kojim pravom to isto kritikujete kod drugih?

Citat:
Miroslav Jeftić: Mani tih fazona sa ulice, to ostavi za kafanu ili gde ih već kupiš :) Nisu sva zanimanja podjednako tražena na zapadu da bi bilo ko mogao tek tako otići... ne rastu valjda tamo pare na drvetu.

@DaliborP je apsolutno u pravu. Ukoliko tebi, nekom drugom, bas ne valja ovde, pasos u ruke, pa preko grane. Nikakav problem. Kakve veze ima traznja nekog zanimanja sa tvojom(vasom) zeljom da promenite sredinu u kojoj cete ziveti? Ako je vec toliko lose, sta vas zadrzava da odete? Ne trebaju vize, jeftine avio karte...Ili ne zelite malo da reskirate?

Citat:
StORM48: Taj fenomen se najlakše formuliše jednom starom izrekom "Lako je tuđim q**cem gloginje mlatiti".

Tako je. Lako je pricati da u Belorusiji (u kojoj niko od nas nije ni bio, pa ni ne zna kako je)...ne valja, a istovremeno sedeti kuci i nazivati licemerima osobe koje drugacije misle, i ne slazu se sa tim "evropskim" stavovima.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima09.03.2011. u 12:18 - pre 161 meseci
Vidi, mene ne zanima kako je u Belorusiji, ali kako god da je iznutra, meni se ne sviđa kako je od spolja (čitaj: neko ko je konstantno u nekoj vrsti izolacije, što od strane EU, a često i od strane Rusije). To međutim, nikakve veze nema sa tim o čemu se ovde priča, a to je večito dosoljavanje pameti od strane tele-patriota, kakve poteze i kada Srbija treba da povlači.

Ni ja se mnogo puta ne slažem sa onim što ova ćopava vlast radi, ali ako trebam da biram između EU i Belorusije, nema potrebe pitati me dva puta šta biram. Dosta mi je više tih guznih istovara, istripovanih da su mudri i gordi političari koji kažu "Srbija se saginjati neće", a kad krene da puca po leđima, gordi se posakrivaše u pećine, a ovi ostali ostadoše na vetrometini. Zato lepo - vrnite se ovamo junaci, pa onda krenite da taj višak energije, oličen u tele-partiotizmu, pretačete u čist patriotizam, ovde, deleći sudbinu sa onima koji će popiti po grbini, ukoliko PONOVO krenu da pišaju uz vetar, kako to čine već decenijama. DOSTA JE BRE VIŠE SA TIM!

I JESTE licemerno sedeti u EU, a pričati kako je u Belorusiji do jaja (curi med i mleko, a čokolada sa zlatom se maže na 'leba), jer to povlači za sobom direktno pitanje - a što ne migrirate iz EU u Belorusiju? Prirodno je kretati se ka mestu većeg zadovoljstva. Svojevremeno je to za vas bio zapad, a sada je - je l' te - Belorusija? Pa, šta čekate? Uveli vize? Uf, pa nije to neki problem, ako imate muda, je l'?

Ne vidim po kom se aršinu ja mešam u poslove Belorusije, ako gledam da MENI i mojim sunarodnicima, U SRBIJI, bude bolje?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima09.03.2011. u 12:18 - pre 161 meseci
He, sećam se kad je počelo bombardovanje '99 i priča -" Sad kad nam Lukašenko pošalje rakete ima da ih nema" :). Kad ono šipak zabole Lukašenka za Srbiju. One kojima se sviđa nek idu kod njega niko im ne brani. On se pokazao kao veliki prijatelj, al' za malo.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima09.03.2011. u 12:21 - pre 161 meseci
Citat:
DaliborP: Pa i nemas muda. Iskreno ja ne znam ko nije otisao a da stvarno nije hteo. E sad drugo je sto ti mozda ocekujes da te neko povuce za rukav i ponudi posao.


Daj mani mlaćenja... lepo je Storm napisao, da ne ponavljam

Citat:
DaliborP
Mislim mene iskreno ne zanima ni Belorusija ni Srbija ali cesto se pojavi neko kao ti da objasni sta neko tamo preko sme ili ne sme da misli. To mi nikako nije jasno.
Ono kao vi sa zapada cutite ili se vratite ili se preselite negde. Ma daj molim te, zivljenjem u Srbiji ste stekli sva prava da komentarisete svet i svetsku politiku.


Ovde je reč o srpskoj, a ne svetskoj politici i da, življenjem u Srbiji smo stekli pravo da se bavimo srpskom politikom, šta tu nije jasno?
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima09.03.2011. u 12:22 - pre 161 meseci
A EU nas ni tada nije izneverila!
Poslali su rakete.



To beše šala, a sad ozbiljno: ne mogu da verujem kako su nas tad ložili "Savez Rusije, belorusije i Srbije". Pa onda vidim sad komentatore kad ga hvale "Zaustavio je bombardovanje na par sati" itd. Pih
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima09.03.2011. u 12:24 - pre 161 meseci
Citat:
StORM48
I JESTE licemerno sedeti u EU, a pričati kako je u Belorusiji do jaja (curi med i mleko, a čokolada sa zlatom se maže na 'leba), jer to povlači za sobom direktno pitanje - a što ne migrirate iz EU u Belorusiju?

Kako ne razumes? Ukoliko tako gledas na stvari...LICEMERNO je i pricati da je u EU ili bilo kojoj zapadnoj zemlji dobro, a sedeti u Srbiji ili BiH. Zasto ne emigrirate tamo gde je bolje?

Mislim, u cemu je razlika?
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima09.03.2011. u 12:30 - pre 161 meseci
Zato što želim da i Srbija bude takva. I ja nisam iz EU došao u Srbiju, nego se nisam ni pomerao odavde, a video sam mnogo puta kako je u EU. Vrlo prosto.

Je l' se meni samo čini ili Ti potpuno svesno praviš nemoguće analogije? Alo, ne krojim ja politiku EU, sedeći u Srbiji, nego srpsku, sedeći... pogađaš - u Srbiji. Aman!

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima09.03.2011. u 12:32 - pre 161 meseci
Citat:
vilil1: Kako ne razumes? Ukoliko tako gledas na stvari...LICEMERNO je i pricati da je u EU ili bilo kojoj zapadnoj zemlji dobro, a sedeti u Srbiji ili BiH. Zasto ne emigrirate tamo gde je bolje?

Mislim, u cemu je razlika?


Razlika je u tome što svi oni koji sede u Srbiji nisu nigde emigrirali, a oni koji su na zapadu jesu, a pri tom - zamisli - nisu odabrali Belorusiju već SAD, Irsku i sve tako neke mrske zemlje koje guše naše vekovno prijateljstvo
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima09.03.2011. u 12:39 - pre 161 meseci
@StORM48

Procitaj postove od pre par strana, i videces da neki pljuju po Belorusiji, iako pojma nemaju o njoj, a druge nazivaju licemerima, samo zato sto imaju drugacije misljenje od njihovog.

E, u tome je problem. Ne kako se zivi ovde ili tamo, niti bilo gde na svetu, nego sto neki likovi sebi daju za pravo da kvalifikuju druge, a nemaju ogledalo da se malo pogledaju.

@Miroslav Jeftić

Pa i ti si izabrao da zivis ovde. Kakvo ti to vece pravo daje od nekih koji nisu tu?
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima09.03.2011. u 12:45 - pre 161 meseci
Citat:
vilil1: @Miroslav Jeftić

Pa i ti si izabrao da zivis ovde. Kakvo ti to vece pravo daje od nekih koji nisu tu?


Nisam izabrao već sam se rodio. Daje mi veće pravo to što ja (i svi ostali koji žive ovde) snosim(o) posledice svih donetih odluka. Inače je tebi pretpostavljam isto gledati kako Srbija lomi kičmu NATO paktu iz Srbije i iz Kanade na primer?
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima09.03.2011. u 12:50 - pre 161 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Nisam izabrao već sam se rodio. :) Daje mi veće pravo to što ja (i svi ostali koji žive ovde) snosim(o) posledice svih donetih odluka. Inače je tebi pretpostavljam isto gledati kako Srbija lomi kičmu NATO paktu iz Srbije i iz Kanade na primer? :)

Izabrao si. Punoletan si, mozes birati gde ces da zivis, ceo svet je tvoj, a ti si izabrao Srbiju. I nikakva veca prava nemas. Dokle god dijaspora ima pravo glasa, ima pravo i odlucivanja kao i ti, kao i ja. Da li je to pravo glasa u redu ili ne, drugo je pitanje, ali dok postoji mora se postovati.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima09.03.2011. u 13:00 - pre 161 meseci
Citat:
vilil1: Izabrao si. Punoletan si, mozes birati gde ces da zivis, ceo svet je tvoj, a ti si izabrao Srbiju. I nikakva veca prava nemas. Dokle god dijaspora ima pravo glasa, ima pravo i odlucivanja kao i ti, kao i ja. Da li je to pravo glasa u redu ili ne, drugo je pitanje, ali dok postoji mora se postovati.


Ma da, ceo svet na dlanu, puna sloboda kretanja, zapošljavanja i sve ostalo. Elem, pravo glasa se poštuje i to niko ne spori, a da li je redu, verovatno da nije, ali to jeste za neku drugu temu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 31587 | Odgovora: 214 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.