Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 29869 | Odgovora: 151 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?19.12.2009. u 00:53 - pre 175 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic
Kao prvo, konzulati ne sluze samo "gastarbajterima" vec svim gradjanima Srbije koji se zateknu u inostranstvu, poslovno ili turisticki. To ces ukapirati ako ti ikada u zivotu bude trebala konzularna pomoc ako recimo zagubis putnu ispravu u inostranstvu ili ti treba neka pravna pomoc. Iskreno, da nije besmislenih zahteva ove drzave ja ne bih imao ama bas nista sa tim konzulatima - ali, eto, cak i 1000+ km odatle moras da trpis gluposti srpske "uspesne" birokratije.


Upravo to! To je ono sto nas, gradjane interesuje i sto resava nase probleme. A veruj mi, nicija iskustva nisu pozitivna. Cik da vas vidim da vam treba nesto u nekom nasem konzulatu, da treba nekome da posalje neko ovlascenje, ili mu treba neki pecat, neka overa, novi pasos... Pa da javi koliko im je trebalo da mu to odrade i koliko je platio! Ne biste vi tu pesmu pevali. Ivana skroz razumem, jer sam se i sama suocila sa "ljubaznoscu i strucnoscu" naseg diplomatskog osoblja. A tek mogu da zamislim kako je njemu koji tamo zivi, pa je silom prilika vise upucen na njih.

Politika koju minstar vodi nije tema ovde i svako moze da ima svoje misljenje. Ovde je rec o "tehnickoj podrsci" nasim gradjanima, sto je i te kako u nadleznosti MIP-a!



edit:

Citat:
A ono gde je MIP bio zasluzan u toj prici PASOSI je uradjeno na jedevite jade - zapravo, sa godinama kasnjenja i sa gafovima poput dve razlicite verzije pasosa, sporovi sa dobavljacem i jesam li spomenuo ENORMNO kasnjenje?


Koliko je meni poznato za te "na jedvite jade pasose" je zasluzan MUP, ako uopste neko i moze da se nazove zasluznim za taj javasluk! Tako da ni to se ne moze pripisati doticnom ministru o kome je ovde rec. Pre bi se moglo reci da je to zasluga dragog nam ministra Dacica!

 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?19.12.2009. u 05:28 - pre 175 meseci
Svi koji imaju problema sa osobljem i uslugama u našim konzularnim predstavništvima i ambasadama, treba lepo da presaviju tabak i da sve to što su napisali ovde upute na adresu MSP, ili već gde treba. Od kukanja na forumu nema ništa, a ako se niko ne žali, nadležni nemaju razloga da smatraju da nešto nije u redu. Siguran sam da oni znaju da po tom pitanju stvari nisu sjajne, ali sve dok se građani ne žale, nemaju razloga ni da povlače radikalne poteze.


Pitanje za Ivana: da li si se ikada pismeno požalio na tretman u našem predstavništvu tamo gde je to predviđeno? Ako nisi onda ne vidim razlog da ovde toliko kukaš. Naravno ne mislim da bi tvoja pojedinačna žalba nešto promenila ali i mi kao građani treba da se angažujemo oko takvih stvari i da svako od nas kada doživi nešto slično, lepo napiše žalbu i molim lepo. Od kukanja po forumu nema ništa.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.rs.



+8 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?19.12.2009. u 06:27 - pre 175 meseci
Citat:
maliradojca: ... A pre godinu i nesto je bilo nesto u vezi nekog naseg ambasadora koji nema ni dana staza u diplomatiji,nije zavrsio drustveni fax i ne zna ni jedan strani jezik(ni englaski), i dobio je posao.
Za sve to su krive stranke u Srbiji koje ta radna mesta dozivljavaju kao ratni plen. To traje jos od 2000, a pre toga su komunisti 90ih slali svoje kadrove(verovatno slicnih sposobnosti).
Ne verujem da Jeremic (Jeronimo) moze da pravi problem oko kadrova, da i njega ne smene ako mu se ne svidja. Ruka ruku mije.


Citat:
maliradojca: Da li tebi zvuci realno da ministar inostranih poslova smeni 90% ambasadora i drugog osoblja, zato sto su nesposobni za posao koji rade i sto su dosli na te pozicije preko veze?
Nakon 90ih i Milosevica(koga je EU indirektno odrzavao na vlasti, da bi mogli da nas *rkaju), posle smene vlasti nisu odgovarali oni koji su trebali, niti su "vezare" dobile otkaze.
I sad je Jeremija glavni krivac za sve sto ne valja..sure. Bas bih voleo tebe da vidim kako se snalazis na toj poziciji na kojoj je on.


pa ni jeremic nije zavrsio drustveni fax, niti je imao staza u diplomatiji kada ga je tadic zaposlio kao svog savetnika, dok je bio ministar odbrane, i kasnije kao ministra ino poslova kad je ovaj (tadic) postao predsednik.
... jedino sto je, eto, znao engleski ... za razliku od svog prethodnika, cestite vucine.

... a i dosao je na mesto ministra isto "preko veze", tj. preko novcanica ... onako kako se u demokratiji i dolazi na takve pozicije.

"jeremija" je sin miska jeremica - zamenika i "desne ruke" dragana (jugopetrol) tomica tokom citavog perioda slobizma.
i on i tata su bili clanovi sps-a.

tata mu je, od napljackanih para u jugopetrolu, placao skolovanje u londonu (to je onaj period kada su ovde profesori univerziteta imali platu 20 DM), a posle je dobrano popravljao bankovni konto naseg predsednika, tj. bio je "donator" njegove partije - kako se to pravilno kaze, da bi zaposlio sina na mesto na kojem je ovaj danas.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?19.12.2009. u 08:42 - pre 175 meseci
Citat:
mrle 011: pa ni jeremic nije zavrsio drustveni fax, niti je imao staza u diplomatiji kada ga je tadic zaposlio kao svog savetnika, dok je bio ministar odbrane, i kasnije kao ministra ino poslova kad je ovaj (tadic) postao predsednik.
... jedino sto je, eto, znao engleski ... za razliku od svog prethodnika, cestite vucine.

... a i dosao je na mesto ministra isto "preko veze", tj. preko novcanica ... onako kako se u demokratiji i dolazi na takve pozicije.

"jeremija" je sin miska jeremica - zamenika i "desne ruke" dragana (jugopetrol) tomica tokom citavog perioda slobizma.
i on i tata su bili clanovi sps-a.

tata mu je, od napljackanih para u jugopetrolu, placao skolovanje u londonu (to je onaj period kada su ovde profesori univerziteta imali platu 20 DM), a posle je dobrano popravljao bankovni konto naseg predsednika, tj. bio je "donator" njegove partije - kako se to pravilno kaze, da bi zaposlio sina na mesto na kojem je ovaj danas.


Blah, pa takvih primjera imas na svakom koraku. Na zalost, kod nas se ne dobija neko "mjesto" prema zaslugama i znanjima vec prema vezama i poznanstvima. Pogledaj bilo koju drzavnu instituciju, drzavnu firmu... i svuda ces vidjeti isto. Od cistacice do predsjednika Vlade - uglavnom su sve "likovi" tog kova i kalibra. Zato su nam ovakve i drzave, sve Cosa Nostra na vlasti, a i organizuju se po osnovu familijarnih veza i/ili "donacija"

Tako je svuda na Balkanu... i lakse ce ti biti kad to prihvatis kao nesto uobicajeno. Inace ces vrlo brzo da pocnes da se boris sa vjetrenjacama. Znam to, jer sam i sam nekad protiv toga vodio velike "bitke" i vjeruj mi, u svakoj sam izgubio. Previse su dobro organizovani
 
Odgovor na temu

Angliana
Zrenjanin

Član broj: 239712
Poruke: 3
82.208.225.*



Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?19.12.2009. u 09:14 - pre 175 meseci
"Ja ga ocima ne mogu da vidim...pidzav ,malen.... pih! :(..i tipicno prica sa americkim akcentom " Stejras" za rec "Status"...
i to ga zesce izgovori...i tvrdje nego ameri sto cine....

E kakvi su nam Ministri..sacuvaj Boze...Citala sam ciji je sin...pa da..u ovoj Srbiji sve moze na tetke,striceve,ujne i tate...
nista on ne bi uradio da mu tatica nije nasao posao....


Foul appearance hide fair reality!
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-243.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?19.12.2009. u 09:56 - pre 175 meseci
^^kakve veze "stejras" ima sa reci "status"??
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?19.12.2009. u 11:42 - pre 175 meseci
Hehe, to "stejras" je više britanski nego američki...

http://www.thefreedictionary.com/status

@bttp, LOL, presaviješ tabak... Gde si ti bio kad smo plaćali milionče za Miladina? Gajio lale?
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?19.12.2009. u 12:08 - pre 175 meseci
Ko to mi? Ja nisam dao ni dinara. Nauči se već jednom da "ti" i "vlada" niste jedno te isto. Ako ti se postupci vlade ne sviđaju, izvoli pa na sledećim izborima nemoj da glasaš za njih. U međuvremenu nemoj da mi podmećeš da sam ja plaćao za nekog Miladina milionče.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?19.12.2009. u 12:13 - pre 175 meseci
Citat:
Svi koji imaju problema sa osobljem i uslugama u našim konzularnim predstavništvima i ambasadama, treba lepo da presaviju tabak i da sve to što su napisali ovde upute na adresu MSP, ili već gde treba.


brate, da li si ti pao sa marsa ili si clan hora kolibri ? Zalbu prima onaj koji im je to dozvolio da rade. Eventualno ce je sacuvati u fioci za slucaj da se neko drzne da ga ne slusa da moze da mu ga zabije inace o tvojoj zalbi moze samo da sanjas !

Mislim da je sad opsta nekompetencija dostigla vrhunac u Srbiji kao i da se ne moze tu mnogo sta uciniti. Mnogi mladi kazu danas komunjare, a ne znaju da kod tih istih komunjara nije moglo biti takvih kadrovskih promasaja kao sto je npr Jeremic (sef diplomatije u 33.) ili Malovicka ministar pravde (74 god. !) i mnogi drugi. Oni ministri poput recimo Tepavca bili su elita za ove danas, a tu slobodno mogu da svrstam i Vladislava Jovanovica, to ce mi mnogi zameriti jer je on bio pod Slobom, ali nepristrasno govoreci bio je to izvrstan diplomata.

Kad vec spomenuh Slobu, pre nekih dana sam procitao njegovu biografiju do ulaska u visoku politiku. Impresivno i bez greske. Covek se zapita koji mu je k. sve ovo i trebalo. Djindjiceva biografija nije tako briljantna i vise je nestabilna, kao i Seseljeva koji je umesto imigracije izabrao zatvor. A da li ste ikada procitali Tadicevu biografiju ? Moze li se to uopste i nazvati biografijom ? Njegov najverovatniji naslednik Nikolic se od svega najvise hvali kako je bio grobar ! I to je nas srpski izbor danas. Uporedite: Sloba vs Djindjic i Tadic vs Nikolic.


 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?19.12.2009. u 13:06 - pre 175 meseci
Citat:
Beltrammi: Uporedite: Sloba vs Djindjic i Tadic vs Nikolic.

Bogami ovde me seci ako u sledećoj garnituri ne budu I Tadić I Nikolić...

@bttp: Ako ti nisi dao ni dinara, to jednostavno znači da ne plaćaš Srbiji poreze i doprinose, što, bez obzira šta mislio o Srbiji, ne govori lepo o tebi... Ne bih se ja time hvalio.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?19.12.2009. u 13:51 - pre 175 meseci
Beltrammi ja nisam pao s marsa, i znam dobro o čemu ti govoriš jer sam i lično imao takvih problema konkretno sa policijom. Ali nebitno, tvoje je da pokušaš a ne da a priori ti "znaš kako će to da završi". Dalje sada imaš više instanci kojima se možeš žaliti, imaš ombudsmana, na kraju krajeva imaš i sud. Ali nemaš pravo da kukaš ovde ako ništa nisi ni pokušao redovnim putevima.

jablan - ne pravi se šašav, ja plaćam porez kao i svako drugi, u najmanju ruku PDV koji ne mogu da zaobiđem sve i da hoću. Znači ne lupetaj gluposti. A taj porez plaćam sa Miladinom i bez njega. Tako da meni ni iz džepa ni u džep. A tebi ponavljam, ako ti se ne sviđa kako vlada raspolaže novcem poreskih obveznika, između ostalog i tvojim, izvoli pa glasaj na izborima. Ja ću svakako to učiniti a neću ovde kukumavčiti na forumu.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
*.dclient.hispeed.ch.



+69 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?19.12.2009. u 14:10 - pre 175 meseci
Govorio Engleski sa americkim akcentom ili ne, Vuk Jeremic je najvise zasluzan za ukidanje viza i trebali bi smo makar malo da budemo zahvalni!
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?19.12.2009. u 14:43 - pre 175 meseci
Ma da, a i Crnogorci i Makedonci da mu budu zahvalni. Gde bi oni bili da nije našeg Vučine...
 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
*.dclient.hispeed.ch.



+69 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?19.12.2009. u 14:53 - pre 175 meseci

Ma koliko ironican bio, to sto si rekao je vise nego tacno: Makedonija i Crna Gora su odavno ispunili uslove za ukidanje viza, ali su morali da sacekaju da i Srbija bude na to spremna pa da se posao odradi - u paketu. Znaci, i oni treba da se zahvale nasem Vuku!

Mada, dugorocnije gledano, Crnogorci bas i ne bi trebali da mu se zahvaljuju je se sada mogu oprostiti od turizma...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7178 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?20.12.2009. u 00:10 - pre 175 meseci
Citat:
bttp
Pitanje za Ivana: da li si se ikada pismeno požalio na tretman u našem predstavništvu tamo gde je to predviđeno? Ako nisi onda ne vidim razlog da ovde toliko kukaš. Naravno ne mislim da bi tvoja pojedinačna žalba nešto promenila ali i mi kao građani treba da se angažujemo oko takvih stvari i da svako od nas kada doživi nešto slično, lepo napiše žalbu i molim lepo. Od kukanja po forumu nema ništa.


Ja uopste ne "kukam" niti nekog "vredjam"

"kukati" zameniti sa pukim konstatovanjem cinjenica
"vredjati" zameniti, takodje, sa pukim konstatovanjem cinjenica

Sto se zalbe MIP-u, verovao ili ne - zalio sam se pre par godina, poslao sam im pismo u vezi sa cenama usluga kao i sporosti. Niko mi nije odgovorio.

A da im se zalim za vezarski kadar? LOL - pa to ministarstvo ino poslova salje taj kadar... kome tacno da se zalim za to? Borisu Tadicu... profesoru psihologije ex ministru odbrane i ex ministru telekomunikacija, u cijim je kabinetima uvek radio i doticni Jeremic... mozda ako budem zeleo da im ulepsam dan da se malo nasmeju ako procitaju zalbu :)

Citat:
igor-ch
Ma koliko ironican bio, to sto si rekao je vise nego tacno: Makedonija i Crna Gora su odavno ispunili uslove za ukidanje viza, ali su morali da sacekaju da i Srbija bude na to spremna pa da se posao odradi - u paketu. Znaci, i oni treba da se zahvale nasem Vuku!


Imas li ti neke dokaze za ovo sto pricas? Da su Makedonija i Crna Gora "cekali" na Srbiju pa da jos sada treba da se zahvale Jeremicu? Meni se ipak nesto cini da je termin bio poznat daleko ranije, ali nije bilo poznato ko ce ga zadovoljiti.

Drugo, kako to da je Jeremic najvise zasluzan? Pasosi su dosli medju poslednjim stvarima - a to je bila nadleznost MIP-a. Pazi kad je MUP daleko pre preuzeo kontrolu granica, sto je bila obaveza... mozes misliti kada je MUP bolji/brzi od nekog drugog ministarstva... to dosta govori.



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.sbb.rs.



+132 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?20.12.2009. u 04:09 - pre 175 meseci
Jeremija je skoknuo do Madjarske da bi utvrdio da granica "radi" . Kada je presao,rekao je: 'Dakle, ovo funkcioniše'. Kao da je kompajlirao bezvizni rezim, pa ga sada testira Malo je ispao smesan.
http://www.b92.net/info/vesti/..._category=12&nav_id=399239
 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
*.dclient.hispeed.ch.



+69 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?20.12.2009. u 09:38 - pre 175 meseci
@Ivan Dimkovic

Nisu MK i CG cekali na nas, vec EU (sve se na Balkanu vrti oko Srbije).
A sto se tice Pasosa, pa oni su bili samo tehnicka stvar. Najvazniji dogadjaj je bilo vise nego uspesno lobiranje MIP-a da se vize ukinu, a mozda je vaznije od svega bila Bajdenova poseta Srbiji. A ko je tu posetu inicirao i organizovao? Pa naravno, DS i MIP!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7178 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?20.12.2009. u 09:46 - pre 175 meseci
Hvala na vrlo iscrpnim dokazima :-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
*.dclient.hispeed.ch.



+69 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?20.12.2009. u 10:23 - pre 175 meseci
Evo ti dokazi:
http://www.seebiz.eu/sr/politi...danju-viza-15.-juna,46446.html

Citat:
Izvori austrijske agencije APA navode da je za sada gotovo sigurno da će Makedoniji biti ukinut vizni režim, a dobre šanse imaju i Srbija i Crna Gora, dodajući da Makedonija trenutno lobira u Briselu protiv rešenja da tri zemlje budu oslobođene viznog režima u paketu.


Inace, Makedonija je podnela kandidaturu za clanstvo u EU jos u martu 2004, a Crna Gora prosle godine. Srbija to tek namerava da ucini, a kada EU bude pocela pregovore sa Srbijom, izvadice se iz fijoke i preostale dve kadidature.
Iz svega ovoga proizilazi da su diplomatije ove dve zemlje 0 u poredjenju sa nasim MIP-om.
 
Odgovor na temu

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?20.12.2009. u 10:52 - pre 175 meseci
Citat:
igor-ch: Evo ti dokazi:
http://www.seebiz.eu/sr/politi...danju-viza-15.-juna,46446.html



Inace, Makedonija je podnela kandidaturu za clanstvo u EU jos u martu 2004, a Crna Gora prosle godine. Srbija to tek namerava da ucini, a kada EU bude pocela pregovore sa Srbijom, izvadice se iz fijoke i preostale dve kadidature.
Iz svega ovoga proizilazi da su diplomatije ove dve zemlje 0 u poredjenju sa nasim MIP-om.


Makedonija je lobirala za sebe, da ne bi morala da ceka da Srbija i CG ispune sve uslove, što je logično, jer već godinama imaju biometr. pasoše i ispunjene uslove; ne bih rekao da je lobirala 'protiv' nas i CG

A EU je verovatno više odgovaralo da donese odluku u ukidanju viza za više zemalja u paketu, nego da se masivna briselska birokratija cima za svaki pojedinačni slučaj posebno u kratkim vremenskim razmacima, kada su već procenili da imaju jednu zemlju sa skoro 100% ispunjenim uslovima (Makedonija), i dve zemlje koje bi mogle relativno brzo da ih ispune (mi i CG). Albanija i BiH su u tom trenutku bile mnogo u zaostatku, i nisu mogli da uhvate priključak..a i njima će najverovatnije ukinuti u paketu
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Engleski Vuka Jeremica - SRUBIJA ?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 29869 | Odgovora: 151 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.