Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7964115 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.03.2013. u 14:51 - pre 136 meseci
Citat:
DUNJA1965: Neso pa je li zena dobila posao ili ti,nisam razumela? KO god da je,super!

Zena je dobila Dunja, ona je sestra, a ja nisam brat :)


 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.03.2013. u 14:52 - pre 136 meseci
Citat:
isabeau917:
Nesh cestitaaaaaaaaaaaam!!!

Hvalaaaa punooo, da ti se vrati isto tako!!

 
Odgovor na temu

DUNJA1965

Član broj: 307855
Poruke: 144
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+43 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.03.2013. u 15:03 - pre 136 meseci
Citat:
Nesh-co:
Citat:
DUNJA1965: Neso pa je li zena dobila posao ili ti,nisam razumela? KO god da je,super!

Zena je dobila Dunja, ona je sestra, a ja nisam brat



Znam da nisi brat,ali pomislih da nisi u nekoj drugoj struci dobio posao...
A takva braca poput tebe su dobrodosla

Pomislih da si ti dobio posao jer si napisao : '' sad ostaje samo da sacekam da mi stigne ta ponuda za posao.''
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.03.2013. u 15:12 - pre 136 meseci
Haha, u pravu si, tako zvuci :)
To je zato sto sam ja moju suprugu oslobodio birokratskih stvari i kao ono nekad matorci nama, rekao:
"Sve uslove imas, tvoje je samo da ucis !!!!" :)))
To je naravno zezanje, jer uciti pored troje dece i sve sto ide uz to je umetnost. Njenih godinu i po ucenja je mozda manje od godine nekog ko nije pod presijom dece i braka. Pored vremena, potrebno je da se iskljucis i koncentrises na ucenje, a to nije nimalo lako, kada razmisljas o jos ko zna koliko stvari pored toga.




 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.03.2013. u 15:18 - pre 136 meseci
I zato je Neshco prionuo da zeni sve omoguci i olaksa ovde u Srbiji a na njoj je samo da uci i radi,maksimalna pomoc i podrska,zato kad zena ode gore i pocne raditi on ce se privaliti i nece raditi nista,posteno ;-)
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
195.18.181.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.03.2013. u 15:18 - pre 136 meseci
nesh-co sve cestitke za posao

koji deo norveske je u pitanju, mozda i ti dolazis na nas pojacas u okolini tromsa



Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.03.2013. u 15:32 - pre 136 meseci
Citat:
delija_sever031: I zato je Neshco prionuo da zeni sve omoguci i olaksa ovde u Srbiji a na njoj je samo da uci i radi,maksimalna pomoc i podrska,zato kad zena ode gore i pocne raditi on ce se privaliti i nece raditi nista,posteno ;-)

Hahaha, mozes misliti druze moj kad ostanem sam sa troje dece kakvo ce to "lezanje" da bude, a najmladji dve i po godine. Pri tom su nam babe i dede sto zauzete obavezama oko prezivljavanja, sto daleko vise stotina kilometara.

Citat:
zokiruma: nesh-co sve cestitke za posao

koji deo norveske je u pitanju, mozda i ti dolazis na nas pojacas u okolini tromsa :)

Hvala na cestitkama.
Ne nazalost iako smo hteli da to bude sever i cak potajno prizeljkivali da bude, zbog svega recenog. Valjda smo sebe ubedili da je to super, a s druge strane nismo se ogranicili samo na sever, vec smo slali linearno, azbucnim redom opstinama i na konkurse kako je koji pristizao, i ko za djavola mahom su stizale ponude sa juga, mada je logicno jer je koncentracija ljudi dole veca, vec smo pricali o tome.
U pitanju je Kongsberg, 70-ak kilometara juzno od Osla (dva sata jahanja :) i vec smo "prosetali" ulicama i naucili ih napamet na google maps (walk) :)
Zamalo smo i stan nasli na 50m od radnog mesta, ali nije ni ovaj daleko, tipa 5 minuta hoda, manje od kilometra. Eto.
Ono sto je lose, za sada, je sto govore nekim dijalektom, sacuvaj Boze (barem zena tako kaze), ja nisam kompetentan da procenim :). Neka ostane na tome da je samo to problem i bice super ;)

 
Odgovor na temu

vera78
VERA PETROVIC

Član broj: 303665
Poruke: 121
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+103 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.03.2013. u 15:38 - pre 136 meseci
Citat:
Nesh-co:
Pozdrav svima,
sto se tice nas, sve ide u jako dobrom pravcu i da ne baksuziram sada, objavicu sve detalje kada dodje vreme za to.

Uglavnom, ako postujete proceduru milion puta ponovljenu:
1. Jezik
.
.
.
5. CV i Søknad "sa ukusom" sredjeni
6. eventualno licni web sajt sa portfolijom (ovo smo mi uradili ali nikad zavrsili :)
7. zatrpavanje Opstina molbama za posao i konkurisanje na sve moguce oglase (prestali smo da brojimo posle 1000 poslatih)

Opet kazem, ne zelim da baksuziram, ali jos nismo izasli iz Srbije, a (postujuci proceduru) otprilike smo sve zavrsili (cekamo da nam stigne ponuda za posao postom, pa da predamo za dozvolu u ponedeljak), a uslovno receno trenutno u rukama imamo sledece:

1. 100% stilling na 6 meseci sa produzetkom ako se zadovolji, sa pocetkom od 1. maja
2. Za stan su pregovori u toku.
3. Zatrpani smo pozivima i ponudama za posao koje teska srca odbijamo zbog ovog koji smo procenili kao najbolji.

Naravoucenije: Ne preskacite proceduru, JEZIK i samo JEZIK!!!!!, ostalo je birokratija.

Jedna neproverena i vise trac vest, nego sto je vest, ali svakako lepo za cuti da:
Navodno, cela ova ujdurma oko Srba i Filipinaca u Norveskom zdravstvu je, navodno, korak ka reorganizaciji njihovog sistema u smislu olaksavanja uslova za priznavanje obrazovanja medicinarima, jer su se (u vecini) navodno, nasi i Filipinci pokazali i kao dobri i kao strucni (u sta ja uopste ne sumnjam), a obzirom na deficit, neko je resio da malo bolje "pretrese" i vidi sta se moze.
Koliko je tacno, ne znam, zena koja mi je to prenela je i ozbiljna i normalna, a da li je tacno ne znam. A i da nije, dobro je cuti nesto lepo u ovim smutnim vremenima :)


Bravo Nesh-co! Cestitam!
 
Odgovor na temu

Jocaendo
Jovan Stankovic
Avdeling sykepleier

Član broj: 272098
Poruke: 137
*.dialup.ice.net.



+32 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.03.2013. u 15:40 - pre 136 meseci
Citat:
Nesh-co:
Citat:
delija_sever031: I zato je Neshco prionuo da zeni sve omoguci i olaksa ovde u Srbiji a na njoj je samo da uci i radi,maksimalna pomoc i podrska,zato kad zena ode gore i pocne raditi on ce se privaliti i nece raditi nista,posteno ;-)

Hahaha, mozes misliti druze moj kad ostanem sam sa troje dece kakvo ce to "lezanje" da bude, a najmladji dve i po godine. Pri tom su nam babe i dede sto zauzete obavezama oko prezivljavanja, sto daleko vise stotina kilometara.

Citat:
zokiruma: nesh-co sve cestitke za posao

koji deo norveske je u pitanju, mozda i ti dolazis na nas pojacas u okolini tromsa :)

Hvala na cestitkama.
Ne nazalost iako smo hteli da to bude sever i cak potajno prizeljkivali da bude, zbog svega recenog. Valjda smo sebe ubedili da je to super, a s druge strane nismo se ogranicili samo na sever, vec smo slali linearno, azbucnim redom opstinama i na konkurse kako je koji pristizao, i ko za djavola mahom su stizale ponude sa juga, mada je logicno jer je koncentracija ljudi dole veca, vec smo pricali o tome.
U pitanju je Kongsberg, 70-ak kilometara juzno od Osla (dva sata jahanja :) i vec smo "prosetali" ulicama i naucili ih napamet na google maps (walk) :)
Zamalo smo i stan nasli na 50m od radnog mesta, ali nije ni ovaj daleko, tipa 5 minuta hoda, manje od kilometra. Eto.
Ono sto je lose, za sada, je sto govore nekim dijalektom, sacuvaj Boze (barem zena tako kaze), ja nisam kompetentan da procenim :). Neka ostane na tome da je samo to problem i bice super ;)



Dobro dosli u Kongsberg :)
Tu smo komsije :)
 
Odgovor na temu

Jocaendo
Jovan Stankovic
Avdeling sykepleier

Član broj: 272098
Poruke: 137
*.dialup.ice.net.



+32 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.03.2013. u 15:44 - pre 136 meseci
Dijalekt je kao i u Oslu, ali rade sa svih strana, pa je vrlo verovarno da je sefica doseljenik :)
Navici ce se.
Imas par meste u Kongsbergu za posao , najveci je dom kod KiWi butika tamo rade par nasih ljudi , dobri ljudi sa kojima popijem kafu u slobodnom vremenu.
Imas i ogromnu bolnicu u centru Kongsberga. Gde ste nasli posao?
 
Odgovor na temu

MARTIN.CO
nezaposljen
NIS

Član broj: 312876
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.03.2013. u 16:08 - pre 136 meseci
Citat:
Nesh-co:
Haha, u pravu si, tako zvuci :)
To je zato sto sam ja moju suprugu oslobodio birokratskih stvari i kao ono nekad matorci nama, rekao:
"Sve uslove imas, tvoje je samo da ucis !!!!" :)))
To je naravno zezanje, jer uciti pored troje dece i sve sto ide uz to je umetnost. Njenih godinu i po ucenja je mozda manje od godine nekog ko nije pod presijom dece i braka. Pored vremena, potrebno je da se iskljucis i koncentrises na ucenje, a to nije nimalo lako, kada razmisljas o jos ko zna koliko stvari pored toga.



Cestitam vam i zelim sto skoriju integraciju na zeljenoj destinaciji . Inace i ja sam ti slicne srece kao i ti ,supruga ce biti nosilac dozvole . POZZ...
 
Odgovor na temu

Jocaendo
Jovan Stankovic
Avdeling sykepleier

Član broj: 272098
Poruke: 137
*.dialup.ice.net.



+32 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.03.2013. u 16:14 - pre 136 meseci
Auuu sta je mojih Nislija ovde :)

Mozda se i znamo :)

Cveyo , javi mi se brate kad vidis poruku.
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.03.2013. u 16:22 - pre 136 meseci
Hvala Vam svima stvarno na cestitkama, Joco, a gde si ti, u kom delu?
Vera, hvala ti puno!
Nije da se ne radujemo ovome, ali nekako jenervoza jaca, jer posle svakog resenog problema dolazi sledeci koji moze sve ovo unazad da ponisti i to je razlog sto smo jos uvek u grcu.
Trenutno ocekujemo da ponuda stigne i vec po glavi vrtimo razna scenarija, da ne stigne iz ko zna kog razloga. :) Pa onda slanje pa cekanje da gore stigne, pa onda cekanje na dozvolu.... Dok ne prodju te famozne tri godine.

 
Odgovor na temu

Jocaendo
Jovan Stankovic
Avdeling sykepleier

Član broj: 272098
Poruke: 137
*.dialup.ice.net.



+32 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.03.2013. u 16:26 - pre 136 meseci
Flesberg, 20 min od Kongsberga :)
 
Odgovor na temu

MARTIN.CO
nezaposljen
NIS

Član broj: 312876
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.03.2013. u 16:48 - pre 136 meseci
Citat:
Jocaendo:
Auuu sta je mojih Nislija ovde :)

Mozda se i znamo :)

Cveyo , javi mi se brate kad vidis poruku.

Pozdrav joco, mada nismo u istoj struci , svet je mali a NIS je jos manji mozda se i znamo ?
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.03.2013. u 17:55 - pre 136 meseci
Citat:
Nesh-co:
Citat:
isabeau917:
Nesh cestitaaaaaaaaaaaam!!!

Hvalaaaa punooo, da ti se vrati isto tako!!



Kanskje vi ses paa kaffe i Norge
 
Odgovor na temu

vesmil75
Dom Zdravlja

Član broj: 306876
Poruke: 41
*.minlos.no.



+11 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.03.2013. u 19:24 - pre 136 meseci
Citat:
Nesh-co:
Hvala Vam svima stvarno na cestitkama, Joco, a gde si ti, u kom delu?
Vera, hvala ti puno!
Nije da se ne radujemo ovome, ali nekako jenervoza jaca, jer posle svakog resenog problema dolazi sledeci koji moze sve ovo unazad da ponisti i to je razlog sto smo jos uvek u grcu.
Trenutno ocekujemo da ponuda stigne i vec po glavi vrtimo razna scenarija, da ne stigne iz ko zna kog razloga. :) Pa onda slanje pa cekanje da gore stigne, pa onda cekanje na dozvolu.... Dok ne prodju te famozne tri godine.

Sve najbolje Nesh! Evo i ja da se javim, stigla u Norge, prosle srede. Saljem oglase ....., bice valjda nesto i za mene! Nesh, sta ste napisali u søknad?
 
Odgovor na temu

nikolamancic
Sykepleier
Skarbøvik sykehjem
Ålesund

Član broj: 312967
Poruke: 43
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.03.2013. u 21:13 - pre 136 meseci
Pozdrav i cestitke na uspehu medicinarima i ponosnim muzevima :) vidim, ima lepih vesti! Voleo bih da mi neko sa iskustvom u slanju CV-jeva i søknad-a kaze koliko istinski vremena oni gore obradjuju iste po isteku konkursa? Primetio sam da je za neka mesta na koja sam poslao, iako je søknadfrist prosao recimo pre mesec dana, status søknad-a navodno jos aktivan tj. jos uvek je kao u obradi? Mozda to nema veze sa mozgom, pa tako stoji iako su davno obavili razgovore sa kandidatima i izabrali. Da li se nekom dogodilo da eventualno bude pozvan na razgovor recimo i posle mesec dana od isteka konkursa? Hvala unapred..
 
Odgovor na temu

mada77
Marko Dimitrijevic
Torlak
Beograd

Član broj: 298710
Poruke: 180
95.180.13.*



+64 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.03.2013. u 21:34 - pre 136 meseci
Citat:
Nesh-co:
Pozdrav svima,
sto se tice nas, sve ide u jako dobrom pravcu i da ne baksuziram sada, objavicu sve detalje kada dodje vreme za to.

Uglavnom, ako postujete proceduru milion puta ponovljenu:
1. Jezik
.
.
.
5. CV i Søknad "sa ukusom" sredjeni
6. eventualno licni web sajt sa portfolijom (ovo smo mi uradili ali nikad zavrsili :)
7. zatrpavanje Opstina molbama za posao i konkurisanje na sve moguce oglase (prestali smo da brojimo posle 1000 poslatih)

Opet kazem, ne zelim da baksuziram, ali jos nismo izasli iz Srbije, a (postujuci proceduru) otprilike smo sve zavrsili (cekamo da nam stigne ponuda za posao postom, pa da predamo za dozvolu u ponedeljak), a uslovno receno trenutno u rukama imamo sledece:

1. 100% stilling na 6 meseci sa produzetkom ako se zadovolji, sa pocetkom od 1. maja
2. Za stan su pregovori u toku.
3. Zatrpani smo pozivima i ponudama za posao koje teska srca odbijamo zbog ovog koji smo procenili kao najbolji.

Naravoucenije: Ne preskacite proceduru, JEZIK i samo JEZIK!!!!!, ostalo je birokratija.

Jedna neproverena i vise trac vest, nego sto je vest, ali svakako lepo za cuti da:
Navodno, cela ova ujdurma oko Srba i Filipinaca u Norveskom zdravstvu je, navodno, korak ka reorganizaciji njihovog sistema u smislu olaksavanja uslova za priznavanje obrazovanja medicinarima, jer su se (u vecini) navodno, nasi i Filipinci pokazali i kao dobri i kao strucni (u sta ja uopste ne sumnjam), a obzirom na deficit, neko je resio da malo bolje "pretrese" i vidi sta se moze.
Koliko je tacno, ne znam, zena koja mi je to prenela je i ozbiljna i normalna, a da li je tacno ne znam. A i da nije, dobro je cuti nesto lepo u ovim smutnim vremenima :)



Zemljak cestitam, zelim vam svu srecu ovog sveta!!!
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
195.18.181.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.03.2013. u 21:38 - pre 136 meseci
u tromsu opet pada sneg, 5x danas

sutra saljem zahtev Nokutu (ko mi kriv) mada nece biti problema i bez toga

Citat:
nikolamancic: Pozdrav i cestitke na uspehu medicinarima i ponosnim muzevima vidim, ima lepih vesti! Voleo bih da mi neko sa iskustvom u slanju CV-jeva i søknad-a kaze koliko istinski vremena oni gore obradjuju iste po isteku konkursa? Primetio sam da je za neka mesta na koja sam poslao, iako je søknadfrist prosao recimo pre mesec dana, status søknad-a navodno jos aktivan tj. jos uvek je kao u obradi? Mozda to nema veze sa mozgom, pa tako stoji iako su davno obavili razgovore sa kandidatima i izabrali. Da li se nekom dogodilo da eventualno bude pozvan na razgovor recimo i posle mesec dana od isteka konkursa? Hvala unapred..



neki su pozivani i posle 6 meseci

norvezani nisu bas brzi, mada ako im trebas umeju da poguraju

miro nedelja kafa a kanda cu povesti i kolegu sa posla da Vas slusam i ucim norveski :P


Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7964115 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.