Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 8002195 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tara3110
sasa todorovic

Član broj: 164834
Poruke: 29
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+10 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.12.2012. u 14:51 - pre 139 meseci
Zna li ko od vas koji ste u Norveskoj, konkretno Oslo, kako najpovoljnije do Geteborga javnim prevozom?
 
Odgovor na temu

stavasbriga
Norge

Član broj: 146243
Poruke: 164
*.teol.net.



+61 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.12.2012. u 15:22 - pre 139 meseci
Busevi Oslo -Geteborg
http://www.gobybus.se/
 
Odgovor na temu

surbat
kokk
Serbia

Član broj: 188377
Poruke: 198
*.static.as2116.net.



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.12.2012. u 15:24 - pre 139 meseci
Voz i bus imas. Sada su skupe karte za voz. Za bus mozes naci Swebus za oko 200 svedskih kruna. Ja idem stalno iz Geteburga za Srbiju.
Imas Gobybus i Bus4you naj bolji busevi na svetu za koznim foteljama karta je oko 200 nok 3.5sata se putuje.
 
Odgovor na temu

tara3110
sasa todorovic

Član broj: 164834
Poruke: 29
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+10 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.12.2012. u 16:02 - pre 139 meseci
A kada se stigne u Geteborg, kako se ide do aerodroma i sa aerodroma, koja linija vozi tamo. Posto ste vec iskusni, a meni ce trebati jer sada prvi put idemo tom rutom.

[Ovu poruku je menjao tara3110 dana 03.12.2012. u 17:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cveyoni

Član broj: 226810
Poruke: 229



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.12.2012. u 16:25 - pre 139 meseci
http://www.flygbussarna.se/?lang=EN
Od Geteborga do Såve ili kako se vec zove to mesto,Gradski aerodrom u Geteborgu.Odmah pored vozne stanice(ako putujes vozom) je Nils Ericson terminal,i nekih 25 minuta voznje do aerodroma,naravno onog manjeg aerodroma ako putujes wizz air-om.
 
Odgovor na temu

tara3110
sasa todorovic

Član broj: 164834
Poruke: 29
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+10 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.12.2012. u 16:43 - pre 139 meseci
Da, Wizzair je u pitanju i ovo je odlicno sto ste pustili link jer je to taj prevoz sa tog gradskog aerodroma. A i odmah vozi do terminala odakle poalzi autobus za Oslo. Hvala puno jos jednom.
 
Odgovor na temu

surbat
kokk
Serbia

Član broj: 188377
Poruke: 198
*.static.as2116.net.



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.12.2012. u 16:59 - pre 139 meseci
Swebus je jeftiniji sa kartama nekada swebus.se . Oni uklapaju buseve za aerodrom prema letovima. Tako da se stize bez problema. Ima i neka linija 36 koja vozi do aerodroma ali nikada nisam isao. Sada moze da se izgugla na internetu ne treba van ni link. Samo ukucate zeljenu rutu.
 
Odgovor na temu

zosy
sykepleier
Beograd, Srbija

Član broj: 306924
Poruke: 30
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.12.2012. u 18:28 - pre 139 meseci
Hvala na odgovoru!Pozdrav!P.S.Po tvom misljenju,dal je bolje ici i traziti posao u severnijim gradovima ili na jug?Ja sam bas ozbiljna sto se te price tice.)I koliko vremena mora da se provede u Srbiji,posle tri meseca boravka u Norveskoj kao turista?
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.12.2012. u 18:45 - pre 139 meseci
Citat:
srdjanm3:
Jel se sprema neko za smak sveta 21.? Niko o tome ne pise..

Hocete ici kuci, il ostajete u NO?



he he , u slučaju da ipak ne bude smak svijeta pitanje za ekipu strojare u Norge :
koje momentalno koristite 3D CAD programe,
softver za analize naprezanja konstrukcija,
3D modeliranje i izradu tehničke dokumentacije i nacrta,
i ako može primjer recimo što se konstruira...čisto opisno..

može i na pp

zafaljujem vrlo!
 
Odgovor na temu

cveyoni

Član broj: 226810
Poruke: 229



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.12.2012. u 19:13 - pre 139 meseci
Citat:
bibinotme:
Citat:
cveyoni:
Citat:
bibinotme:
HVALA LJUDIMA KOJI SU MI PRUZILI INFORMACIJE KOJE SAM TRAZILA A OSTALI KOMPLEKSASI SPADAJU U GOMILU VECINE KOJA KAO I ZA SVE U SRBIJI PRVO NAPADNE PA MOZDA POKUSA DA SHVATI DA IMA I DRUGA STRANA.
Dakle suhimilek je lepo objasnio prostu stvar i vidim da je samo Mirjana razumela :))))))))))))

Ovi streberi me podsecaju na 99% mašinaca koje ne zanima ništa drugo do njihovog puta u jednom pravcu, ništa sa strane ih ne zanima, ni kad pitaš za svesku da prepišeš propušteno zašto nisi bio, njemu bode oči to da ti hoćeš da prepišeš a on je sedeo par sati na predavanju. Isti su i ovi koji samo pričaju ˝pročitaj forum˝ drugima, pritom ne pročitavši taj 1 njegov post ili ni sam ne znajući odgovor. Sujeta je najveća boljka našeg naroda, kao i ogromni kompleksi.

Dok jedni pametuju i pokušavaju da odu godinama neko ode u sekundi i to je ono što boli. Ne kažem da ja neću pokušavati duži period da odem ali mi je drago da je neko uspeo i brže. Uvek će mi biti drago kad neko uspe. Lako je dosadne ignorisati i zamolila bih one koji se osećaju prozvanim da mi se ne obraćaju jer mi je muka od takvih.

Dakle internet i korisni saveti iskusnih i uspešnih su naravno uvek dobrodosli a hejtere nikad nisam razumela i drzim ih podalje.

Za neupucene hejtere: Procitala sam forum i pitala konkretne stvari, ne dosadjujem ovde sa gomilom postova vec samo kad nadjem za shodno da nesto i pitam a kome se ne dopada moj post nek ga zaobidje

I dalje imam isto pitanje za masince i mozda ne bi bilo lose da se mi negde izdvojimo

Pozdrav svim ljudima koji nemaju problem sa necijim jednim postom i upucenim pitanjima :)))




OK,naso sam se prozvanim i odgovoricu ti,jer me persone kao Vi nerviraju i iskreno muka je i meni od tebi slicnih,ocigledno da je ovo Vas prvi post na ovom forumu i da post koji Vi velicate ocigledno nizak i kvaran udarac za sve one postene ljude koji pokusavaju kucanjem na vrata da pronadju sebi posao.U ovom slucaju SLEPCI!
'' Dok jedni pametuju i pokušavaju da odu godinama neko ode u sekundi i to je ono što boli'' Vama drago?Ova recenica ne deluje tako...Vama g.Biljana ocigledno smeta sto je Vas neki kolega masinac uspeo,moguce i neko koga poznajete.Vas to boli.
Veliki broj ljudi,kao sto neko rece ranije,su u Norvesku dosli sa vecinom informacija sa ovog foruma,veliki broj ljudi i dan danas pomaze onima koji se spremaju na put nudeci informacije,cak i smestaj.Drugi deo njih se i uopste i ne javlja,mogu ih i razumeti,ali onaj koji je do juce skupljao informacije sa ovog foruma sada vredja.POTURICA JE GORI OD TURCINA!!!
Da napomenem jos jednu bitnu stvar,ja sam posao nasao putem interneta jer je oglas bio raspisan,ali sam pre toga kao slepac` setao Østfoldom i Oslom od doma do doma,i naravno da nemam cega da se stidim.I da,rade volje cu pomoci svim slepcima koji hoce da potraze srecu u mom okrugu.
Pozdrav sa hladnog severa!


Hahahahahahahahahhaa, jao bre, slatko si me nasmejao, sve si sam rekao, mozda ne bi trebalo nista da dodam o tebi i slicnim masincima i iskreno nisam ocekivala da ima bas ovakav neko :))))))))))
Potrebno je biti samo prosecno inteligentan da bi skapirao neke stvari, ovaj put cu da ti pojasnim ali nemoj dalje ocekivati da tebi koji pomno pratis svaku rec tumacim bas sve. :D
Ja sam rekla kako je nerazumevanje i hejt glavni problem ovih prostora i naravno da to ne podrzavam. Upravo sam u mom postu i pokusala da kazem da se covek malo grublje izrazio jer mu idu na ganglije pametnjakovici poput tebe i slicnih. Dakle pokusao i uspeo brze i jednostavnije. Izgleda da nisi dovoljno puta procitao moj post pa nisi ni upamtio dobro, da prevedem: Kako god da neko uspe,super i njegova stvar i ima pravo na svoje misljenje, lepo je to podeliti sa drugima a ruzno je sto mnogima ovde stosta smeta.
Recenica: '' Dok jedni pametuju i pokušavaju da odu godinama neko ode u sekundi i to je ono što boli'' se odnosi na one koji pametuju i koje to boli a to su upravo oni koji su coveka napali, koji su kao i ti nesvesni znacenja zalajali.
Dakle pametniji si kad cutis, inace pojma nemam ko si niti me zanima i momentalno cu te y sto savetujem i tebi. Dakle, necu vise da odgovaram na tvoje i slicne postove koji mi samo oduzimaju vreme. takve ljude obilazim u sirokom luku, ranije sam pokusavala da isterujem pravdu al kapiram da to ne ide, neki ljudi se nikad nece promeniti, zadrti su i sujetni isuvise da bi ikada zastali, razmislili, priznali sebi neke stvari. Umesto toga pljuju druge i samo pokazuju ocigledne komplekse trujuci okolinu raznim glupostima. Ne mogu i necu da varim ovakve stvari, razumeo ili ne pali od mene, smaras!



bibi sreco,
ja ceo dan mislim na tebe,a ti bi da me izbrises iz glave,,,nije fer ;-)
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.12.2012. u 19:16 - pre 139 meseci
Citat:
isabeau917: he he , u slučaju da ipak ne bude smak svijeta pitanje za ekipu strojare u Norge :
koje momentalno koristite 3D CAD programe,
softver za analize naprezanja konstrukcija,
3D modeliranje i izradu tehničke dokumentacije i nacrta,
i ako može primjer recimo što se konstruira...čisto opisno..

može i na pp :-)

zafaljujem vrlo!


Inzenjering za projektovanje procesne opreme i subsea produkte
Ono sto ja imam na racunaru i stvarno i koristim tokom dana:

Autocad za 2D crteze ali cak i modelujem jedonstavnije modele za FEM analizu u njemu.
3D Modelovanje solidworks. Imam i inventor ali to samo na mom racunaru i to su nam uvalili uz autocad.
Svi crtezi su ili u auto cadu ili u solidworksu. Ostatak ljudi sto radi sa mnom vecinom rade u solidworksu.

Proracun opreme pod pritiskom Visual Vessel Design VVD,Microprtol i Pvelite ponekad...

Proracun metalnih konstrukcija Robot Structural Analysis Professional.
FEM analiza SOLIDWORS simulation do nedavno.. ali od sada ANSYS. ( proracun rotacione opreme, oprema pod pritiskom i subsea konektore )
Normalno imam na racunaru office...i ostale sitnice.
Najvise trenutno koristim ANSYS i maltene pola dana mi prodje u kojekavoj glupoj administraciji pa na kraju ispade Outlok program koji najvise koristim.



 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.12.2012. u 19:17 - pre 139 meseci
Ode ti Cveyoni u masince...napusti nasu struku...e znala sam...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.12.2012. u 19:25 - pre 139 meseci
Inace ljudi sto se tice tih kojekavih posrednika probajte to izbegnete.
Ako ste tehnicke struke dovoljno vam je da odete na FINNN:no i u pretragu kod poslova ukucate svoje zanimanje na norveskom ili nesto karakteristicno za vasu struku.. moze biti ime softwera... nesto karakteristicno... i dobicete trenutne oglase.
Ovako to izgleda za mas. inzenjere : http://www.finn.no/finn/job/fu...kanisk+&areaId=&sort=0
Onda to pratite i analizirajte. Primeticete da je vecina oglasa duplirana upravo zbog kojekavih posrednika koji isti taj oglas ponavljaju u svojoj reziji i traze ljude koje ce ce dalje da preprodaju drugima i uzimaju proviziju.
Kad shvatite koje su firme i kako stvari funkcionisu i nadjete ono sto mislite da imate sanse izanalizirajte datu firmu proucite njihow web sajt detaljno - "odradite domaci" i napravite molbu specijano za tu poziciju i taj tip posla.
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.12.2012. u 19:32 - pre 139 meseci
Citat:
Mirjana Savicic: Ode ti Cveyoni u masince...napusti nasu struku...e znala sam...

Cvejoni batali "masinke" .. nema tu leba sve je to isfrustrirano... em im nismo dali beleske sa predavanja ili ko zna sta vec... em ipak 5 godina masinstva je da siznes.... evo ja sam na primer vec odavno prolupo :D
Bolje su medicinarke ... u tome je spas :D
 
Odgovor na temu

cveyoni

Član broj: 226810
Poruke: 229



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.12.2012. u 19:39 - pre 139 meseci
veca para kao masinac...eh sve zbog tih beleski,traume iz skolskih dana
 
Odgovor na temu

tara3110
sasa todorovic

Član broj: 164834
Poruke: 29
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+10 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.12.2012. u 19:41 - pre 139 meseci
I think this is the beginning of beautiful friendship!!!
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.12.2012. u 19:52 - pre 139 meseci
I mora da bude friendship,kolega Cveyoni nam je ozenjen ali s obzirom na lokaciju svih nas i na uticaj klime...sve je moguce...

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.12.2012. u 19:57 - pre 139 meseci
Citat:
zosy:
Hvala na odgovoru!Pozdrav!P.S.Po tvom misljenju,dal je bolje ici i traziti posao u severnijim gradovima ili na jug?Ja sam bas ozbiljna sto se te price tice.)I koliko vremena mora da se provede u Srbiji,posle tri meseca boravka u Norveskoj kao turista?


I ti nisi dobila beleske sa predavanja???Ccccc...he he he.

Dakle,kao faglært ili ti osoba sa autorizacijom imas pravo ostanka u Norge 6 meseci u cugu s tim sto se pri isteku treceg meseca moras javiti u policiju i obavestiti iste da ostajes jos tri meseca radi trazenja posla kao faglært.Ali to samo ako u prva tri meseca ne nadjes posao.Sever sam opisala ranije zasto nije jednostavan za obilazak.Dakle,veliko prostranstvo,moras da koristis avione za mnogo toga,skupa varijanta.Jug imas vozove,na severu nema zeleznice...Lepo je sto si ozbiljna ali ozbiljno mozes i da sakupis informacije ovde vec napisane i na temu policijskih pravila i na temu sever-jug prednosti i mane...i to je deo ozbiljnosti.
Elektronsko slanje plus jedna lokacija u Norge i obilazak svega u okolini a usput i paralelno slanje svima...vrati se nazad imas moje postove mozda nekih 20-tak strana nazad kako traziti adrese sefova po ostinama...plus javni pretrazivaci...sve ukljuci.
Pozdrav!
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

srdjanm3

Član broj: 68298
Poruke: 491
*.208.174.156.getinternet.no.



+60 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.12.2012. u 20:00 - pre 139 meseci
Citat:
gogi77:
Citat:
isabeau917: he he , u slučaju da ipak ne bude smak svijeta pitanje za ekipu strojare u Norge :
koje momentalno koristite 3D CAD programe,
softver za analize naprezanja konstrukcija,
3D modeliranje i izradu tehničke dokumentacije i nacrta,
i ako može primjer recimo što se konstruira...čisto opisno..

može i na pp :-)

zafaljujem vrlo!


Inzenjering za projektovanje procesne opreme i subsea produkte
Ono sto ja imam na racunaru i stvarno i koristim tokom dana:

Autocad za 2D crteze ali cak i modelujem jedonstavnije modele za FEM analizu u njemu.
3D Modelovanje solidworks. Imam i inventor ali to samo na mom racunaru i to su nam uvalili uz autocad.
Svi crtezi su ili u auto cadu ili u solidworksu. Ostatak ljudi sto radi sa mnom vecinom rade u solidworksu.

Proracun opreme pod pritiskom Visual Vessel Design VVD,Microprtol i Pvelite ponekad...

Proracun metalnih konstrukcija Robot Structural Analysis Professional.
FEM analiza SOLIDWORS simulation do nedavno.. ali od sada ANSYS. ( proracun rotacione opreme, oprema pod pritiskom i subsea konektore )
Normalno imam na racunaru office...i ostale sitnice.
Najvise trenutno koristim ANSYS i maltene pola dana mi prodje u kojekavoj glupoj administraciji pa na kraju ispade Outlok program koji najvise koristim.




K'o sto rece gogi..U subsea bransi, uglavnom dominiraju solidworks i proengineer...jer im 3D modeli trebaju za ANSYS i FEM analize... Firma "sevan marine"...koristi dosta CATIA-u.. Ima i AVEVA, PDMS...(to su koristili kod mene u bivsoj firmi)... Ja sam radio kao subsea inzenjer, konstruisali smo te subsea strukture..nista posebno, obicni celicni profili..bezveze...

Sad radim kao HVAC inzenjer i hvala Bogu, radimo u ACAD-u... Onako, sve u svemu, u najvise oglasa sto sam ja video ti se trazi SolidWorks i ProE...ostalo, slabije..

ProE vazi kao za tezi, mada je to meni sve isto..sve je po istom principu, sto bi reko cut/extrude :D... Lako je koristiti software ako imas imalo smisla za tehnicko crtanje i pravljenje crteza.

Ne znam sad koliko znas oko tih 3D programa, ali i oni se zasnivaju na obicnom 2D sketch-u, kojem posle samo kazes extrude ili revolve.

Moj konacni odgovor je: Solidworks :D :D :D...

Svi ga vole, ne znam zasto..ja ga mrzim.. ocajan je za pravljenje crteza, koji su na kraju krajeva tvoj krajnji proizvod...

Pozdrav..
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.12.2012. u 20:05 - pre 139 meseci
Citat:
cveyoni:
veca para kao masinac...eh sve zbog tih beleski,traume iz skolskih dana

Eee... al stvarno nije ono da nisam teo dati beleske... ali nisu tele da ih uzmu ... verovatno zato sto jer ni ja sam nisam mogo da procitam moj rukopis.
I dzaba sve to sto sam bio na svakom predavanju u prvom redu kao Teacher's Pet i skupljo ih...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 8002195 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.