Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7933092 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.10.2012. u 00:48 - pre 140 meseci
Citat:
zokiruma:
au miro krenula nocna , ja za 20 min krecem na posao 18.10.2012 ponovo kisovit, cekamo sneg ovih dana


Hvala za vremensku prognozu!!!!!!'
Ma jok...kakva nocna,samo ti se cini.
Zokiruma,"Levo od Japana",koliko sam ja shvatila iz tvoje i Medicmanove prepiske (jer ste lupali po tastaturi,pa ste me probudili),ovo je i forum za psiholosku podrsku pri emigraciji.Ti si napisao da je u pitanju nada,na medicmanovo pitanje zasto se stalno ponavljaju pitanja.Dobro,tu treba shvatiti i jedne i druge...
Ovo pracenje foruma u velikom broju,pokazuje veliku i sve vecu krizu kod nas u Srbiji i zelju ljudi da odu.Oni krenu na net,nalete na forum,registracija i pitanje.Ja sam laborantski tehnicar,isao bih za Norvesku,ili treba li da ucim jezik,koja su dokumenta za dozvolu,a to su kosturi foruma.I onda ljudi reaguju-to treba razumeti,kao sto ja razumem sve one kojima treba podrska i snaga za bolje sutra.Smuci ti se sve,sumnjas i u sebe i u srecu,pa ti valjda lakse da malo napises post,i da neko bas tebi odgovori.Posledica toga je veca nepreglednost foruma.Ali tako je.
Ja sam na ovom forumu shvatila da smo mi neverovatno osetljiv narod.Cim te neko malo potkaci ili ti ostrije napise,ovaj drugi ospe paljbu.Pritom ne misli na to da je ovaj sto mu to pise,mozda u pravu jer je prosao to o cemu mu pise.Kada se nekome ne svidi odgovor,neka razmisli i malo o svom pitanju.A diskusija je uvek dobrodosla,i najvaznije nista ne treba da se shvata licno.Zato cemo Viki i ja da pijemo uskoro opet neku kafu...
Pozz.

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.26.241.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.10.2012. u 01:05 - pre 140 meseci
Citat:
Mirjana Savicic: Hvala za vremensku prognozu!!!!!!'

Ja sam na ovom forumu shvatila da smo mi neverovatno osetljiv narod.Cim te neko malo potkaci ili ti ostrije napise,ovaj drugi ospe paljbu.Pritom ne misli na to da je ovaj sto mu to pise,mozda u pravu jer je prosao to o cemu mu pise.Kada se nekome ne svidi odgovor,neka razmisli i malo o svom pitanju.A diskusija je uvek dobrodosla,i najvaznije nista ne treba da se shvata licno.Zato cemo Viki i ja da pijemo uskoro opet neku kafu...
Pozz.


savrseno si u pravi, neverovatno je koliko smo mi osetljiv narod, gledam druge kako su hladni dok mi pucamo od raznoraznih emocija, sta ces tako je miro, uglavnom stranci posle par vremena kazu da sam emocionalan, nekada mi to odmogne, nekada pomogne, znas koliko puta pokusam da ugasim emocije u meni, te emocije mogu da budu mnogo nezgodne u poslu pola svog radnog dana ih gasim jbg takav nam je valjda vazduh na balkanu (nekada sam cak i ponosan na to)

takodje forum nije ziva rec, nekada ono sto napisemo kod ljudi koji to citaju zvuci mnogo drugacije, vise puta sam se zbog tih stvari iznenadio, posaljes mail, odmah te zovu i cimaju u afektu , pa im procitas svoj mail i odmah se tenzije spuste, psihologija nije inzinjerija sta ces




Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

DUNJA1965

Član broj: 307855
Poruke: 144
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+43 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.10.2012. u 01:40 - pre 140 meseci
Hvala puno MIro...Slutila sam da je tako...jer rekoh, citam vasa iskustva ovde...
A da sam trazila licencu za sestru,sta mislis da li bi to imalo sanse?
Sad cu da posaljem drugarici kopiju tvog odgovora...ona je ipak odavno tamo,dosta toga se promenilo...Ona je dva puta slala te 2004 god,prvi put joj odgovorili da joj ne priznaju.ona se vec bila pomirila sa situacijom,da se mora skolovati u Norveskoj opet,a onda je posavetovali da posalje ponovo ista dokumenta i prosla je kao sestra..Znam da mi dobro zeli,jer kaze da su sestre trazenije,da sestra uvek lakse nadje poosao tamo,a i plata je veca.A ja se bojim da cu samo izgubiti na vremenu
Razmisljala ja da posaljem i jedno i drugo,tj i za sestru i za bolnicara,ali kada pomislim koliko treba izdvojiti novca...
Ovo kosta 1430 kruna,verovatno je ista cifra za bolnicara..a jos nisam ni ovo platila
 
Odgovor na temu

DUNJA1965

Član broj: 307855
Poruke: 144
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+43 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.10.2012. u 01:56 - pre 140 meseci
Mirka a sta mislis o onom sto napisah o volontiranju?
Laku noc zelim svima...
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.10.2012. u 02:00 - pre 140 meseci
Da,ista je taksa.Ma,nisi ti pogresila sto si poslala.Dobices procenu,znaces sta ti fali,samo posalji jos i za bolnicarku jer na osnovu toga ces uci.Naravno da su trazenije sestre,ali...
Steta je sto SAFH na svom sajtu nije napisao to da bez obzira na plan i program zemlje koje nisu u EU,moraju minimalno da polazu nasjonalfag.Isto na sajtu UDI-a nigde dugo nije pisalo da je zapravo potrebno 80% stilling-a za dozvolu,sada stoji visina plate.To su pravila jednako vazna i jaka kao da su napisana.
Znam da te sve kosta,da ti je veliko i 10 eura sada kada placas skolu,papire,dokumenta...Ali razmisljaj u pravcu da ce se isplatiti,ako progovoris norveski.
Drz se,mama...(moja mama je 1960.-to),salim se malo!!!Svako dobro.

Volontiranje?Pa ti dolazis na turisticku vizu,dakle ako ti na tom mestu/recimo starackom domu/ ne bi trazili da prilozis dokumenta tipa radna i boravisna dozvola,jer radis gratis,mogla bi,sto da ne.To je dobro za jezik,ali koliko je to izvodljivo,stvarno ne znam.Dakle,definitivno je moguce,ali pod uslovom da ne treba da pokazujes neka sredjena dokumenta.Pre dve godine,sam u Lillehammeru srela jednu nasu zenu koja je bila dobrovoljac mesec dana u starackom domu,zbog jezika.Kako sada oko toga,ne znam.Sve one sa kojima ja radim su radnici,ili studenti i ucenici srednje skole nam sada dolaze.Imamo ponekada i buduce psihologe,rade MMS na neke od nasih dementnih pacijenata,ali kazem sve su to studenti,i to je praksa.
Mislim da bi to mogla kao volontiranje zbog jezika,mesec do 3.Proveri ipak.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.10.2012. u 02:05 - pre 140 meseci
Od trista strana foruma ti očekuješ da neko zna koja su pitanja postavljena, koja ne? Nema potrebe za korišćenjem neuspjelog sarkazma, nije na tebi da odgovoriš na svako pitanje, ima ko hoće. Hvala.


Samo da odgovorim: forum je i pisan da bi se citao, a ne preskakao. Dalje, moguce je pretrazivanje materije foruma preko pretraga ovde i na googlu ili bilo kog drugog pretrazivaca, pa se i trazeni odgovor lakse nadje.

U mojim postovima sarkazma nikada nije bilo, niti ce ga ikada i biti. U vasem slucaju je bilo malo ocaja, jer vi ocekujete da treba da zanemarite sve ranije napisano, i da neko po automatizmu treba da vam odgovori na postavljeno pitanje koje se vrti ko zna koliko dugo. Nije ni to korektno.
Sve to imate objasnjeno u sitna crevca, samo vratite malo forum unazad.

I za kraj, zelim vam ugodan boravak na forumu i skori dolazak u No.
P.S. Nisam ja baxuz, samo ne razumem neke stvari. :-)

U zdravlje forumasi.
 
Odgovor na temu

DUNJA1965

Član broj: 307855
Poruke: 144
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+43 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.10.2012. u 02:15 - pre 140 meseci
Miro,komotno mozes da me zoves i mama i KEVO :) I necu da se ljutim...
Hvala ti punooo,odoh da spavnem ako uspem dva sata...radim prvu...Laku noc...
 
Odgovor na temu

DUNJA1965

Član broj: 307855
Poruke: 144
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+43 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.10.2012. u 02:23 - pre 140 meseci
A da:Sto se tice volntiranja misila sam na volontiranje kod nekih norveskih porodica...negde je to ciscenje kuce,cuvanje dece,starih,rad na farmama.dosta ponuda sam nasla..ZA stan i hranu duzan si da radis obicno od 5 do sedam sati dnevno ,pet dana u nedelji...ali bar upoznas ljude i naucis jezik...
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.10.2012. u 02:42 - pre 140 meseci
Ne ne...samo mama!To kevo...mi je skroz ruzno!
Pa,lepo ja kazem da smo osetljivi,emotivna nacija.
Srbija se podelila na dve grupe:
1)ovaj forum za emigraciju u Norvesku
i
2)forum o turskoj seriji "Asi".

Ja sam naivno pomislila da je ova tema previse stresna,teska,zivotna,neizvesna,i da je zato tako turbulentno i osetljivo,da ne kazem licno se shvataju postovi.Medjutim,greska.Jok.I ovi na forumu serije "Asi",imaju silne dileme,da li je to bila gluma izmedju glavnih glumaca ili ne,pa teorije,pa prepiranja,i isto ima...ma nisi procitao sta sam napisala,vrati se nazad,a onda ovaj uzvrati, e necu...
Dakle,bilo da je rec o Norge ili Asi...mi imamo isti nacin postovanja.
Medicman usisao kucu i otisao na posao,zar ne druze?To se zove integracija.
Sve sam cula...kaze meni bambi84,cuje zvuk usisivaca stalno...he he he!



MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.10.2012. u 02:43 - pre 140 meseci
Citat:
DUNJA1965:
A da:Sto se tice volntiranja misila sam na volontiranje kod nekih norveskih porodica...negde je to ciscenje kuce,cuvanje dece,starih,rad na farmama.dosta ponuda sam nasla..ZA stan i hranu duzan si da radis obicno od 5 do sedam sati dnevno ,pet dana u nedelji...ali bar upoznas ljude i naucis jezik...


Da,super samo da budes okruzena Norvezanima i da se ne sluzis engleskim,i eto jezika...

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.10.2012. u 02:46 - pre 140 meseci
Citat:
zokiruma:
danas sam opet zaradio spustanje slusalice, zena ne dozvoljava da idemo kolima mada nisam ni skontao jer mogu prva 3 meseca da vozim sa nasom dozvolom (vidim kako raste pritisak medicalu) , takodje ukljucio sam diplomatske snage dodatne u udedjivanju zene



Druze,a da ti predjes na poruke?Ta ti diplomatija nikako ne ide od ruke,strpala te pod misku zena.Udri po slovima.
Slova imaju veci razdrazujuci efekat.Pa kada si vec los diplomata,idi u drugu krajnost.
Hm!!!



MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.26.241.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.10.2012. u 02:52 - pre 140 meseci
Citat:
Mirjana Savicic: Druze,a da ti predjes na poruke?Ta ti diplomatija nikako ne ide od ruke,strpala te pod misku zena.Udri po slovima.
Slova imaju veci razdrazujuci efekat.Pa kada si vec los diplomata,idi u drugu krajnost.
Hm!!!


diplomatija uspela, odobren dolazak autom, karte za klinca i zence kupljene za 1.2 tako da je diplomatija uspela (obecao rim 5 dana smrc srmc) mito i korupcija
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.10.2012. u 03:02 - pre 140 meseci
Fina neka zena...Rim,5 dana?
Garant Bora Bora ostrvo cuvas za teske zivotne odluke kao vid mita.Tako je,druze,"levo od Japana".Plati...a za koga radis nego za zenu.Ha ha...
Garant te ovi nasi ozenjeni sa foruma gledaju kao papucara...ssss,da nas ne cuju,sta te briga i Medicman je isto.Vi bar imate kome da placate.Ali to poverljivo,druze,niko da ne sazna.Smrc,smrc!!!
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

mica nislija
obezbedjenje
securitas

Član broj: 307686
Poruke: 3
*.3gnet.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.10.2012. u 03:10 - pre 140 meseci
mirjana jedno pitanje za tebe ,da li sa srednjom masinskom skolom imam neke sanse tamo naci posao,mislim na taj severni deo?
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.26.241.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.10.2012. u 03:15 - pre 140 meseci
Citat:
Mirjana Savicic: Fina neka zena...Rim,5 dana?
Garant Bora Bora ostrvo cuvas za teske zivotne odluke kao vid mita.Tako je,druze,"levo od Japana".Plati...a za koga radis nego za zenu.Ha ha...
Garant te ovi nasi ozenjeni sa foruma gledaju kao papucara...ssss,da nas ne cuju,sta te briga i Medicman je isto.Vi bar imate kome da placate.Ali to poverljivo,druze,niko da ne sazna.Smrc,smrc!!!


ha ha ha neka ostanem papucar ne zalim se pa medical ce kanda od mene kupiti mecku, mozda je za zenu, ko ce ga znati, a i rim je da se skupi snaga, konsoliduju redovi a i obecao sam to a nisam kada, tako da imam i tu manevarskih mogucnosti

btw vidis da sam krenuo da ucim norveski po potpisu za sada sam na 0% znanja


18.10.2012 14:42 krenuo sneeeeeeeeeeeg
(ja nisam nikada bio u norveskoj posto me ljudi na pp pitaju milion stvari)

[Ovu poruku je menjao zokiruma dana 18.10.2012. u 05:43 GMT+1]
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.10.2012. u 08:56 - pre 140 meseci
Citat:
mica nislija:
mirjana jedno pitanje za tebe ,da li sa srednjom masinskom skolom imam neke sanse tamo naci posao,mislim na taj severni deo?


Ono sto znam jeste da postoji par firmi,relacija Tromsø-Harstad,ali se odnosi na masinske inzenjere.Neznam stvarno da li moze sa srednjom skolom.Nisam nikoga ni pitala,sve koje znam je vezano za fax.
Pozdrav!
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

DUNJA1965

Član broj: 307855
Poruke: 144
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+43 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.10.2012. u 09:36 - pre 140 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Ne ne...samo mama!To kevo...mi je skroz ruzno!
Pa,lepo ja kazem da smo osetljivi,emotivna nacija.
Srbija se podelila na dve grupe:
1)ovaj forum za emigraciju u Norvesku
i
2)forum o turskoj seriji "Asi".

Ja sam naivno pomislila da je ova tema previse stresna,teska,zivotna,neizvesna,i da je zato tako turbulentno i osetljivo,da ne kazem licno se shvataju postovi.Medjutim,greska.Jok.I ovi na forumu serije "Asi",imaju silne dileme,da li je to bila gluma izmedju glavnih glumaca ili ne,pa teorije,pa prepiranja,i isto ima...ma nisi procitao sta sam napisala,vrati se nazad,a onda ovaj uzvrati, e necu...
Dakle,bilo da je rec o Norge ili Asi...mi imamo isti nacin postovanja.
Medicman usisao kucu i otisao na posao,zar ne druze?To se zove integracija.
Sve sam cula...kaze meni bambi84,cuje zvuk usisivaca stalno...he he he!




Onda ostaje mama,stvarno lepse zvuci...Ti si neko stvarno divno ''dete''...drugi bi me ladno zvali kevo ili matora... ( Moja deca me zovu mama i majko )

Kad se tamo svadjaju oko glume,sasvim je normalno sto prste varnice ovde gde se bije bitka za mesto pod suncem...
 
Odgovor na temu

vikibjorg

Član broj: 255829
Poruke: 123
*.dialup.ice.net.



+93 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.10.2012. u 09:40 - pre 140 meseci
"Ja sam na ovom forumu shvatila da smo mi neverovatno osetljiv narod.Cim te neko malo potkaci ili ti ostrije napise,ovaj drugi ospe paljbu.Pritom ne misli na to da je ovaj sto mu to pise,mozda u pravu jer je prosao to o cemu mu pise.Kada se nekome ne svidi odgovor,neka razmisli i malo o svom pitanju.A diskusija je uvek dobrodosla,i najvaznije nista ne treba da se shvata licno.Zato cemo Viki i ja da pijemo uskoro opet neku kafu...
Pozz."

Kad,kad,kaaaaaad cemo na kafu ?
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.10.2012. u 09:47 - pre 140 meseci
Uskoro Viki,ali nema vise basti...stigla zima,brrrrrrr!
Pozzzzzz....
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

kreza26

Član broj: 303690
Poruke: 57
109.72.50.*



+6 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.10.2012. u 09:48 - pre 140 meseci
Valjda cemo svi zajedno piti kafu kada stignemo gore, i da se smejemo ovim danima, makar preko skajpa... Ovaj forum je cudo, kao serija koju pratim svaki dan.... Novi likovi, pa zaplet... I naravno, uvek Mirka koja drzi stvari pod kontrolom, i mirotvorac!!! P.S. Nisam zaboravila na karton pive, Mirka! :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7933092 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.