Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7983457 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BidziBg
medicinska sestra,KBC Dragisa Misovic

Član broj: 300031
Poruke: 10
95.180.35.*



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.02.2012. u 19:51 - pre 149 meseci
http://www.sourcesecurity.com/...ompany-search/c.norway.html,za Jelenu G.,evo ovde ima preko 1000 kompanija koje se bave video nadzorom itd
 
Odgovor na temu

mada77
Marko Dimitrijevic
Torlak
Beograd

Član broj: 298710
Poruke: 180
95.180.24.*



+64 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.02.2012. u 19:53 - pre 149 meseci
Pitanje za BidziBg,
koji je to sajt na kome si gledala za radnike obezbedjenje?
Ako nije problem da objavis na forumu!
Citat:
BidziBg: Pozdrav svim forumasima,procitah ga od 2007. do danas,haha,potrajalo je,a l je vredelo.Znaci ni ambasada ne barata ovolikom kolicinom informacija.Hvala svima!!!Ja sam zapocela svoj proces seobe,opsti sam smer,SAGIN ucenik,itd...sta god da ukucam u pretragu teme,sve bre ima!E,jedino ne nadjoh za poslove obezbedjenja.Vidim i oni imaju G4sis i SECURITAS,bila sam na njihovim sajtovima i isto kao i ovi nasi,zbog povecanja obima posla imaju potrebu za novim radnicima,pa me zanima ima li koje musko da radi taj posao,pa da nas malo vise informise?Nije uopste nezanimljivo za nase momke.Cak na sajtu pise da je dovoljno znanje engleskog i neke borilacke vestine...a satnica vise nego sjajna.
Citat:
BidziBg: Pozdrav svim forumasima,procitah ga od 2007. do danas,haha,potrajalo je,a l je vredelo.Znaci ni ambasada ne barata ovolikom kolicinom informacija.Hvala svima!!!Ja sam zapocela svoj proces seobe,opsti sam smer,SAGIN ucenik,itd...sta god da ukucam u pretragu teme,sve bre ima!E,jedino ne nadjoh za poslove obezbedjenja.Vidim i oni imaju G4sis i SECURITAS,bila sam na njihovim sajtovima i isto kao i ovi nasi,zbog povecanja obima posla imaju potrebu za novim radnicima,pa me zanima ima li koje musko da radi taj posao,pa da nas malo vise informise?Nije uopste nezanimljivo za nase momke.Cak na sajtu pise da je dovoljno znanje engleskog i neke borilacke vestine...a satnica vise nego sjajna.
 
Odgovor na temu

BidziBg
medicinska sestra,KBC Dragisa Misovic

Član broj: 300031
Poruke: 10
95.180.35.*



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.02.2012. u 20:11 - pre 149 meseci
Marko http://www.g4s.no/nb-no/Careers/Vacancies/Vacancies/,pa udjes na KARRIERE,pa na LEDIGE STILLINGER.Pozz.To je isti ovaj G4S kao kod nas,centrala im je u V.Britaniji,a ima ih svuda po zemljama Evrope,samo sto se satnica malo razlikuje,hehe
 
Odgovor na temu

mada77
Marko Dimitrijevic
Torlak
Beograd

Član broj: 298710
Poruke: 180
95.180.24.*



+64 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.02.2012. u 20:29 - pre 149 meseci
Hvala Bidzibg,
ja sam zavrsio Dif pa kasnije i Skolu za rezervne oficire ovde ni traga od posla u struci,trenutno sam na Torlaku kao lab teh sa srednjom skolom,ali sam sa devojkom krenuo sa norveskim jezikom ona je med tehnicar i planiramo do jeseni da povecamo broj srba u norveskoj!
Ovo sa obezbedjenjem mi je zanimljivo i probao bi da posaljem cv pa sta bude!
Da li si upucena da li je za to potrebna neka autorizacija ili slicno?
Citat:
BidziBg: Marko http://www.g4s.no/nb-no/Careers/Vacancies/Vacancies/,pa udjes na KARRIERE,pa na LEDIGE STILLINGER.Pozz.To je isti ovaj G4S kao kod nas,centrala im je u V.Britaniji,a ima ih svuda po zemljama Evrope,samo sto se satnica malo razlikuje,hehe
 
Odgovor na temu

BidziBg
medicinska sestra,KBC Dragisa Misovic

Član broj: 300031
Poruke: 10
95.180.35.*



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.02.2012. u 20:35 - pre 149 meseci
Marko,ja te razumela da radis u Sv.Save kao med.teh.,ili je to tvoja devojka pisala?
 
Odgovor na temu

Jelena G.
Oslo, Norge

Član broj: 299168
Poruke: 128
*.ptt.rs.



+37 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.02.2012. u 20:41 - pre 149 meseci
Hvala!!!
 
Odgovor na temu

mada77
Marko Dimitrijevic
Torlak
Beograd

Član broj: 298710
Poruke: 180
95.180.24.*



+64 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.02.2012. u 20:41 - pre 149 meseci
Citat:
BidziBg: Marko,ja te razumela da radis u Sv.Save kao med.teh.,ili je to tvoja devojka pisala?
Ja sam vise na forum, a ponekad upadne devojka pa ona pise,malo zbunjuje ali to je to!
 
Odgovor na temu

BidziBg
medicinska sestra,KBC Dragisa Misovic

Član broj: 300031
Poruke: 10
95.180.35.*



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.02.2012. u 20:43 - pre 149 meseci
Ja imam koleginicu lab.tehnicar,zavrsila sva tri kursa ima i kod koga da ode,ali ne moze da nostrifikuje diplomu,pa ce da se prekvalifikuje tj.,vandredno da zavrsi opsti smer,znaci samo srednja medicinska opsti smer,a za obezbedjenje kao sto vidis dosta je jednostavnije,ali treba da si u tom poslu,bar da ti neko napise preporuku,da si zavrsio neki program obuke ili da poznajes neke borilacke vestine,onda potvrda da nisi osudjivan,tecno znanje engleskog jez. i imas tel. menadzera koga zoves i zakazes intervju,pa video si ima dosta oglasa za radnike obezbedjenja
 
Odgovor na temu

BidziBg
medicinska sestra,KBC Dragisa Misovic

Član broj: 300031
Poruke: 10
95.180.35.*



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.02.2012. u 20:49 - pre 149 meseci
Ma lako mi za tebe kad ti je devojka med. sestra,hahahaha,vi ste vec emigrirali,ti ces se vec nekako snaci
 
Odgovor na temu

BidziBg
medicinska sestra,KBC Dragisa Misovic

Član broj: 300031
Poruke: 10
95.180.35.*



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.02.2012. u 20:52 - pre 149 meseci
E da,ne treba autorizacija za obezbedjenje,samo ih pozovi i zakazi razgovor
 
Odgovor na temu

mada77
Marko Dimitrijevic
Torlak
Beograd

Član broj: 298710
Poruke: 180
95.180.24.*



+64 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.02.2012. u 20:53 - pre 149 meseci
Uvezi obezbedjenja hvala na informacijama, a uvezi lab teh ok to za prekvalifikaciju ali za autorizaciju je potreban polozen drzavni ispit i ako bismo tako isli bilo bi potrebno dosta vremena:
prekvalifikacija,staziranje sest meseci i polaganje samog drzavnog ispita treba dosta vremena!
Ali ko ima vremena i moze da izdvoji sest meseci da radi za dzaba onda ok!
Svakako vredi pokusati i treba biti uporan!
Citat:
BidziBg: Ja imam koleginicu lab.tehnicar,zavrsila sva tri kursa ima i kod koga da ode,ali ne moze da nostrifikuje diplomu,pa ce da se prekvalifikuje tj.,vandredno da zavrsi opsti smer,znaci samo srednja medicinska opsti smer,a za obezbedjenje kao sto vidis dosta je jednostavnije,ali treba da si u tom poslu,bar da ti neko napise preporuku,da si zavrsio neki program obuke ili da poznajes neke borilacke vestine,onda potvrda da nisi osudjivan,tecno znanje engleskog jez. i imas tel. menadzera koga zoves i zakazes intervju,pa video si ima dosta oglasa za radnike obezbedjenja
 
Odgovor na temu

gargamel011
gargamel
beograd

Član broj: 24788
Poruke: 126



+13 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.02.2012. u 21:30 - pre 149 meseci
@JelenaG

par jacih kompanija u NO

http://netel.se/NO/
http://www.relacom.com/
http://www.eltelnetworks.com/e...strengthens-support-functions/
Good luck is often with the man who doesn't include it in his plans!!!
 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.02.2012. u 21:57 - pre 149 meseci
Tajci, za pocetak ti je sasvim dovoljan vikarijat na 3 meseca sa 80% stillinga, ili 60% natt. :-) Pozz i srecno...
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.02.2012. u 23:43 - pre 149 meseci
Tesko da moze da prodje 60% natt.Ne kazem nemoguce ali bas tesko.Moju bivsu cimerku su odbili za 60% natt fast jobb,uz obrazlozenje da je minimum potrebno 80%.I to u Finnmarku.Opet vazi pravilo kome padnu dokumenta u ruke ali generalno sa 60% tesko.

Jesmo li mi to dobili kandidaturu za EU?Mislim Srbija.
Taman kada svi dobijemo ovde trajno naseljenje,eto nas u uniji...ali neka,da se drugi barem papiroloski ne muce,kad mi vec moramo.

Sa ugovorom na 3 meseca,dobijas privremeni personnummer,imas normalnu karticu Visa ili neka druga sa tim brojem ali npr.hoces da imas mesecnu pretplatu na tlf,ne mozes.Dakle,pravi personnummer dobijas sa 6 meseci ugovora i vise.Za pocetak prihvataj sta god da ti se nudi,da udjes u sistem...

Nego,jel to ozbiljno sa tom kandidaturom u EU?
Ovde ionako na EU gledaju kao na nesto opasno lose a ipak svim radnicima iz tih zemalja olaksana je procedura...a kada pocnes sa njima da pricas o EU...a katastrofa...

Goggi77,nemaaaaa prezli,ne pohuju...Ja sam ozbiljno pocela da se tripujem da mi se svidja onaj njihov tamni sir,kako ga ja zovem mesavina slatkog sa bog te pitaj cime...
Nego ne mogu ovde da nadjem kore za pitu,bile u jednoj arapskoj prodavnici i nema vise.
A pravila bi pitu od jabuka sa korama...Ti nemas prezle ja nemam kore...pa ajde da jedemo taj tamni sirrr,he he he!
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

jens stoltenberg
tu i tamo

Član broj: 294538
Poruke: 179



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.03.2012. u 00:44 - pre 149 meseci
Imam jedno pitanje za one koji su vec iznajmljivali stan u norveskoj. Jedna bitna stavka u celoj prici je polaganje depozita na sopstveni racun u jednoj od norveskih banaka. To je nesto na sta nas obavezuje njihov zakon, a na tome sudeci po oglasima insistiraju i sami stanodavci. E sad kako ja da polozim depozit ( govorim hipoteticki) kada ne mogu da otvorim sopstveni racun jer nemam za pocetak D-nummer. Kako ste vi resili taj problem? I da li mi je D-nummer potreban prilikom iznajmljivanja stana nevezano za ovu pricu o depozitu? Zvao sam skatteetaten i lik mi je rekao da mi to ne treba prilikom iznajmljivanja stana ali ocigledno nije uzeo u obzir uplatu depozita. Moze li neko to da mi/nam pojasni malo. Hvala puno.
 
Odgovor na temu

surbat
kokk
Serbia

Član broj: 188377
Poruke: 198
*.180.16.62.customer.cdi.no.



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.03.2012. u 01:00 - pre 149 meseci
Zaboravo sam da kazem,za sva ostala zanimanja(sem medicinskog) je minmum 100% stiling,tako pise i u mojoj dozvoli boravka ! Znaci ,ne mozete dobiti vizu za manje !
 
Odgovor na temu

kelly_oslo

Član broj: 297303
Poruke: 350
*.215.22.190.getinternet.no.



+51 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.03.2012. u 01:09 - pre 149 meseci
Citat:
medicman: Tajci, za pocetak ti je sasvim dovoljan vikarijat na 3 meseca sa 80% stillinga, ili 60% natt. Pozz i srecno...


e bogme drug ovde si se zeznuo malo 60 % natt stilig nije moglo ni kad sam ja dosla ovamo a kamo l isada... 80% treba,zakljucno s proslom sedmicom... s kolegicom isla pitati.... 3 meseca vikariat u oslu vise se ne dobija radnu dozvolu... minimalno 6 meseci 100 % vikariat... ili fast 80% dag/kveld/natt s tim da se u oslu ne moze dobiti 80% fast natt nego max 50 % pa ti 30 posto pisu ili kao vikariajt na godinu dana ili kao 40% kveld...
ko zna zasto je to dobro :)
 
Odgovor na temu

kelly_oslo

Član broj: 297303
Poruke: 350
*.215.22.190.getinternet.no.



+51 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.03.2012. u 01:13 - pre 149 meseci
Citat:
jens stoltenberg: Imam jedno pitanje za one koji su vec iznajmljivali stan u norveskoj. Jedna bitna stavka u celoj prici je polaganje depozita na sopstveni racun u jednoj od norveskih banaka. To je nesto na sta nas obavezuje njihov zakon, a na tome sudeci po oglasima insistiraju i sami stanodavci. E sad kako ja da polozim depozit ( govorim hipoteticki) kada ne mogu da otvorim sopstveni racun jer nemam za pocetak D-nummer. Kako ste vi resili taj problem? I da li mi je D-nummer potreban prilikom iznajmljivanja stana nevezano za ovu pricu o depozitu? Zvao sam skatteetaten i lik mi je rekao da mi to ne treba prilikom iznajmljivanja stana ali ocigledno nije uzeo u obzir uplatu depozita. Moze li neko to da mi/nam pojasni malo. Hvala puno.



nijedan norvezanin ti nece iznajmiti stan bez norveskog maticnog broja i bez ugovora o stalnom poslu... sto znaci da ni ne mzoes na svoje ime da iznajmis stan... moras ili s nekim da zivis ili da nadjes nekog naseg coveka koji ce da ti iznajmi stan.... ovo je konkretno za oslo...
ko zna zasto je to dobro :)
 
Odgovor na temu

kelly_oslo

Član broj: 297303
Poruke: 350
*.215.22.190.getinternet.no.



+51 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.03.2012. u 01:15 - pre 149 meseci
tajci: Jel za dobjanje radne dozvole moze da prodje ugovor- vikar na 3 meseca i stiling od 80% ili mora fast???


zavisi gde si dobila posao... ako si u oslu dobila ponudu (sto cisto sumnjam u odnosu kakav im je zakon sada) neces moci dobiti radnu dozvolu na tu ponudu
ko zna zasto je to dobro :)
 
Odgovor na temu

kelly_oslo

Član broj: 297303
Poruke: 350
*.215.22.190.getinternet.no.



+51 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.03.2012. u 01:17 - pre 149 meseci
kizasid Ljudi jel ima posla za stolare i koliko je nama komplikovano da dodjemo tu ako vec nismo medicinari?! Doduse ja sam DR za drvo ali se to ne priznaje. Veliki pozdrav

izvinjavam se ak osam pogresila nick...


vama je vala jos najlakse doci, samo sto ne radite samo posao stolara nego svega i svacega.... mislim i moleraj i lupanje zidova i postavljanje prozora vrata i sl... ukoliko mislis na to da bbudes stolar koji pravi nesto od fosne ili cistog drveta... e to onda je vec malo teze...
ko zna zasto je to dobro :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7983457 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.