Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu

[es] :: Advocacy :: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 17573 | Odgovora: 164 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu16.01.2005. u 18:30 - pre 235 meseci
Citat:
Koliko god da Linux ne valja, ipak ga koristiš.


Pa ne baš. Sa vremena na vreme instaliram neku distribuciju, ali niti jedna nije ostala na disku. Kupusara od sistema, to ti je.

Sad.. na osnovu tog probavanja reći da ja koristim Linux je ipak preterivanje.

Uostalom to i ne može da se koristi, a uz to i ne radi :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.mrezanis.net.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu16.01.2005. u 19:58 - pre 235 meseci
Ja savrseno uspesno koristim Linux kao jedini OS na svom kompjueteru vec odavno. Korstim ga za posao, za slusanje muzike, net, filmove... Sve sto mi treba. I nikad nisam imao probleme. Sa Win masinama jesam, i to non stop. Ja ne kazem da je to do Win, moze da bude i zbog toga sto ja ne znam da namestim neke stvari, ali na primer: u W2k Serveru nema alat za uklanjenje nekog servisa iz spiska servisa! U XP ima. U Win non stop moram da razmisljam o firewall-u, i gomili drugih sitnica. Mrzi me da nabrajam...
Ja ne kazem da je Linux najbolji, ali meni definitivno bolje radi posao, ali mnogo bolje, i stedi mi vreme i samim tim i pare.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu16.01.2005. u 20:15 - pre 235 meseci
Citat:
U Win non stop moram da razmisljam o firewall


Zanimljivo.. uključi se firewall i ostaviš ga tako. Šta tu ima non-stop da se razmišlja? Svašta..

Što se tiče toga da li u Win XP ima nešto što nema u Win 2K.. Otkrivamo toplu vodu: nove verzije su bolje od starih. Uzmi ti Linux distribuciju koja je izašla pre 2 godina pa je uporedi sa nekom od ove godine. Kao.. nema poboljšanja?

Taj isti Windows XP je izašao pre.. beše li ono 2001.? Malo li je?

A porediti Windows 2K sa nekom Linux distribucijom iz tog vremena je --- još smešnije. Hajde da idemo još više nazad pa da uporedimo sisteme iz npr. 98? Opet ste tropa.. Tada skoro niko da nije ni čuo za Linux, što bi dovoljno govorilo o kvalitetu.

Citat:
Ja savrseno uspesno koristim Linux kao jedini OS na svom kompjueteru vec odavno. Korstim ga za posao, za slusanje muzike, net, filmove... Sve sto mi treba. I nikad nisam imao probleme.


To si ti.. ima ljudi koji su zadovoljni i sa još manje rasprostranjenim (i više geek) sistemom. Kad čitam vesti, neki se tamo u svojim komentarima kunu da je i AmigaOS prva liga i da im sve radi. Ima i nekih koji pričaju o BeOS i slično.. I znaš šta, ja ne sumnjam da njima to radi OK.

A Danilo mi onomad izlista jedno 10-tak raznih sistema.. :)

Ipak, trebali bi da pričamo o većini. A *ubedljiva* većina koristi Windows, na tebi je da se raspitaš zašto.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.mrezanis.net.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu16.01.2005. u 20:34 - pre 235 meseci
Citat:
degojs: Uostalom to i ne može da se koristi, a uz to i ne radi :)


A izvini sta ti znaci post? Ja sam te razumeo da pod Linuxom nista ne radi kako treba i da Linux ne radi kako treba. A gle cuda, kod mene radi, i radi na jos mnogo mesta, i koristi se u vrlo ozbiljne svrhe: klasteri, serveri ...

Sto se tice mog poredjenja: ja sam u vreme W2k koristio Linux, i to vreme mi je Linux bolje zavrsavao posao. Kad je u pitanju Win, sa njega mi treba samo IE (zbog testiranja sajtova) i ponekad neka igrica.
I ti, prvi, nisi rekao da Linux ne zadovoljava potrebe vecine, nego si rekao da ne radi uopste. I Apple ima super OS, samo sto ga opet koristi jako mali procenat ljudi, ali to ne znaci da je los, znaci samo da ga slabo koriste. A razloga je mnogo za tako nesto.
Ali i dalje ostaje cinjenica, da se Linux sve vise siri, na ne-Desktop trzistu (pogotovo HPC/clastering i low/mid server)
poz
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu16.01.2005. u 20:43 - pre 235 meseci
Pa eto, ne radi zvuk iz više aplikacija. Ima li makar jedna distribucija u kojoj će ovo da radi po instaliranju sistema? Ali da radi sa svakom aplikacijom? Fontovi su posebna priča.. svaka treća aplikacija ima svoj spisak..

Meni su ovo osnovne stvari koje su potrebne.. A izgleda i dobrom delu običnih ljudi.

A o klasterima i serverima pričaj do sutra ako hoćeš. Možeš i o tome kako Google koristi Linux :) Većina ljudi mnogo mari za to.. misssim..


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu16.01.2005. u 20:46 - pre 235 meseci
O da, igrice, dobro kažeš... :))))

Pa tu ste.. ma daj.. hahahahaha

A i IE ti treba samo zbog.. hehe..

E vidiš, dobar je tvoj Linux kad ti samo zbog ovog i onog treba Windows. Šta tek običan čovek da kaže? Užas..

Većina lepo koristi Windows (Linux? Ke?), a vi Linux PLUS Windows. Šta ima tu dalje da se priča? :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu16.01.2005. u 20:51 - pre 235 meseci
Što se MacOS tiče -- problem je cena. Vi NEMATE taj problem. I ne samo OS, već i aplikacije su vam uglavnom besplatne.
E pa, ostaje ti da vidiš šta je onda problem..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net.



+6 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu16.01.2005. u 20:56 - pre 235 meseci
Kad se sve sabere i oduzme, ipak je u pitanju rekompajliranje kernela.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.vdial.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu16.01.2005. u 20:56 - pre 235 meseci
Nadovezao bi se samo na degojs-a

MacOS se em placa, em trazi specifican hardware... Dakle to su dve stavke koje linux nema, a opet i MacOS mislim da ima veci udeo u trzistu od linuxa...
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.mrezanis.net.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu16.01.2005. u 21:01 - pre 235 meseci
Citat:
degojs:
A o klasterima i serverima pričaj do sutra ako hoćeš. Možeš i o tome kako Google koristi Linux :) Većina ljudi mnogo mari za to.. misssim..


Cek, cek. Zasto bi pricali o Desktop trzistu, kad je cinjenica da je Win, za sada, tu neprikosnoven. Ja nikad nisam rekao da je Linux bolji od Win-a za dektop, za obicne korisnike.
I ja sam pomenuo trziste servera i klastera. I nije bitno, da li vecina ljudi to koristi ili ne, jer to nije trziste za vecinu ljudi nego za "pravna lica".

Tema ovog treda je: "Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu". Na bilo kom, ne na tacno odredjenom.
I ne znam zasto bih se sa bilo kim raspravljao oko desktop Linuxa, kada znam da mu fali mnogo stosta...
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.mrezanis.net.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu16.01.2005. u 21:13 - pre 235 meseci
Citat:
degojs: O da, igrice, dobro kažeš... )))

Ja licno se inace jako retko igram, i vise se igram na mojoj Nokiji (6600) nego na PC-u. Mene to ne zanima. I sto se mene tice, mislim da bi svet bez kompjuterskih igrica bio mnogo bolji.

Citat:

A i IE ti treba samo zbog.. hehe..
E vidiš, dobar je tvoj Linux kad ti samo zbog ovog i onog treba Windows. Šta tek običan čovek da kaže? Užas..
Većina lepo koristi Windows (Linux? Ke?), a vi Linux PLUS Windows. Šta ima tu dalje da se priča?


Ja IE koristim samo po potrebi, i to samo zbog toga sto je IE budjav browser (sto se i ti slazes), i sto mnogo stosta (CSS, HTML, JS) ne radi lepo, ili kako treba pod njim. A uostalom, imam vise kompjutera kuci.
I zasto bi me bilo sramota sto koristim i Win!? Imam utisak da ti tako nesto kazes ...
I ajde mi reci, kako obican korisnik da, lako namesti npr, 2 IP adrese na isti interface na Win? Kako da jednostavno stavim neki program u servise, iz grafickog interfejsa. Ne iz komandne linije.
Mrzi me vise da pisem u ovom postu
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu16.01.2005. u 21:18 - pre 235 meseci
Citat:
I ajde mi reci, kako obican korisnik da, lako namesti npr, 2 IP adrese na isti interface na Win?


OBIĆAN KORISNIK DA LAKO NAMESTI 2 IP ADRESE hahahahahahaha

:))))) OBIČAN KORISNIK :)))))))))))

flajko, živ mi bio...

[Ovu poruku je menjao degojs dana 16.01.2005. u 22:21 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu16.01.2005. u 21:20 - pre 235 meseci
Citat:
I zasto bi me bilo sramota sto koristim i Win!? Imam utisak da ti tako nesto kazes ...


Jok vala.

Moj poenta je da kad neko ko dobro poznaje kompjutere i OSeve kao ti ima potrebu za Linux i Windows kombinacijom.. šta da očekuješ od običnog korisnika?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.mrezanis.net.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu16.01.2005. u 21:20 - pre 235 meseci
Citat:
degojs: Što se MacOS tiče -- problem je cena. Vi NEMATE taj problem. I ne samo OS, već i aplikacije su vam uglavnom besplatne.
E pa, ostaje ti da vidiš šta je onda problem..


MacOS i Win su na Desktopu. I na tom trzistu su duze nego Linux i imaju bolju/skuplju kampanju nego Linux. Dalje, Linux je poceo ozbiljnije da se siri tek pre par godina, i to bez ikakve podrske od neke vece kompanije. I ovo sto je postigao je jako veliki uspeh, i opet ponavljam, kad su u pitanju serveri i neka druga trzista, sve je vise zastupljen. I mozete samo da placete
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu16.01.2005. u 21:24 - pre 235 meseci
Citat:
Dalje, Linux je poceo ozbiljnije da se siri tek pre par godina, i to bez ikakve podrske od neke vece kompanije


hehe, slučajno, baš pre par godina su se neke male, male, malecke kompanije i uključile u priču oko Linuxa..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu16.01.2005. u 21:26 - pre 235 meseci
Citat:
MacOS i Win su na Desktopu.


Čuo sam da Windowsa ima i na serverima i to dosta.. Waddayaknow.. Evo, pitaj Danka :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.mrezanis.net.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu16.01.2005. u 21:33 - pre 235 meseci
Uhh, pa nisam ja rekao da Win-a nema na serverima, nego sam rekao da su Win i MacOS, trenutno najbolji za Desktop. Ima Win mnogo na serverima, ali bas mnogo:) Ali ima i Linuxa, sve vise :)
Ali naravno, koliko ja shvatam, ne povecava se trziste Linuxa na racun windowsa, jednostavno se povecava i jedno i drugo trziste
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu16.01.2005. u 21:35 - pre 235 meseci
Citat:
zaraza
Citat:
Inače, da li je mplayer onaj plejer što pola stvari (razni DLL-ovi) koristi iz Windowsa?

ne


O da.

Citat:
super@sunblade:/mnt/hda7/windows-all-20050115$ uname -a
super@sunblade:/mnt/hda7/windows-all-20050115$ Linux sunblade 2.6.9-kanotix-8 #1 Fri Nov 26 14:51:09 CET 2004 i686 GNU/Linux
super@sunblade:/mnt/hda7/windows-all-20050115$ for i in *; do file -b $i; done | sort | uniq
ASCII English text
MS Windows PE 32-bit Intel 80386 GUI DLL
MS Windows PE 32-bit Intel 80386 console DLL
MS Windows PE Intel 80386 console DLL
MS-DOS executable (EXE), OS/2 or MS Windows


Osim ako se nisi spreman svađati u kojoj mjeri linux kernel ima u onoj šugavoj wine emulaciji nativnu podršku za Windows PE datoteke, prestani širiti linux multimedija FUD!
 
Odgovor na temu

Zeljko Mitrovic

Član broj: 3197
Poruke: 81
*.ne.client2.attbi.com.



+1 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu16.01.2005. u 21:37 - pre 235 meseci
Stavio sam kolegi windows xp na njegov zahtev (prelazak za win98). Prilikom prvog podizanja (masina je bila spojena na net) pojavila se nekakva poruka da se windows xp gasi za jednu minutu. Radilo se o nekom poznatom wormu. I to je odraz kvalitete jednog OS-a? [smijeh]

Kako je doticni kolega neuk po pitanju racunara, predlozio sam linux umjesto tog XP-a, te stavio slackware sa KDE-om. Evo ga i dan danas koristi taj isti distro, i ne pada mu na pamet da ide nazad na XP. Radi sve sto je i prije radio na win98, bez padanja sistema svakih par minuta, virusa i kojekakvog smeca sto se pojavljuje na windowsima.

Citat:
Dragi Tata: Kad se sve sabere i oduzme, ipak je u pitanju rekompajliranje kernela.


Kad se sve sabere i oduzme, ipak je u pitanju reinstaliranje windowsa svakih par meseci.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu16.01.2005. u 21:41 - pre 235 meseci
Citat:
trooperhttp://www.mplayerhq.hu/homepage/design7/screen.html
pogledaj slike označene sa framebuffer console, a pogledaj i AAlib čisto kao zanimljivost ;)


E da, mođe kroz fb, ali opet, možeš i u win pokrenit BSPlayer, onda iz Task Managera poklati Explorer i pogasiti sve viška procese/servise i imati hrpu slobodne memorije (mada je tu linux bolji kad dođe do štele), ali sama memorija nije usko grlo već CPU koji mora biti bar 350-400 Mhz (ili tako nešto) ako želiš kakvu-takvu kvalitetu.

Čak i tad linux na PC-u ne može cijenom/ugođajem konkurirati specijaliziranoj potrošačkoj elektronici koja je baš za to napravljena i košta, budimo realni, jeftinije nego kakv low-end PC i ugođaj gledanja na TV-u je puno bolji.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 17573 | Odgovora: 164 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.