Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

download_ject l;) windows rokz l;)

[es] :: Advocacy :: download_ject l;) windows rokz l;)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 37834 | Odgovora: 376 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
*.teol.net

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: download_ject l;) windows rokz l;)25.07.2004. u 23:47 - pre 241 meseci
Pa ... sledeci put pazi sta pises.

Enivej ... ne brini, svedno ce mi obrisati ono gore, tako da ... nece biti velike stete ucinjene.

\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: download_ject l;) windows rokz l;)25.07.2004. u 23:47 - pre 241 meseci
Neukusno? Pa zavisi gde liznes...
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu



Profil

icon Re: download_ject l;) windows rokz l;)25.07.2004. u 23:47 - pre 241 meseci
Citat:
VRider: Kakav si ti to axez haker ako za tebe IP predstavlja problem. :)


Ma ja sam l33t h4x0r.....vidite samo na Defaced...;):):):)
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.62.59.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: download_ject l;) windows rokz l;)25.07.2004. u 23:54 - pre 241 meseci
E ljudi evo ja se javljam iz Windoozeta :)

Nego, degojs, imam jedan Word dokument koji je kucan u jednom kodnom rasporedu. Kako da ga prebacim na drugi, a da ne kucam ceo izpocetka? Pitao sam sve "win" gurue i svi su me uputili na pisanje nekih "skripti" a ja 'ocu samo da kliknem.


(i ne nije u pitanju flamebait, zaista mi treba pa da vidim poznavaoce)
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: download_ject l;) windows rokz l;)26.07.2004. u 00:05 - pre 241 meseci
Imas makroe koji to rade. Ima i gotovih programa. Ako nista ne nadjes na googlu, mogu ja da prorovarim po mojoj arhivi.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
195.252.85.*

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: download_ject l;) windows rokz l;)26.07.2004. u 01:20 - pre 241 meseci
šta mu to dođe makro? nešto kao skripta?!

mani me toga.. ko će još da razmišlja..

:-P

(inače, vrlo konkretan primer zašto ne-programeri nikada neće moći da iskoriste kompjutere u potpunosti, ili bar u nekoj razumnoj meri..)

Citat:
srki:
Pa svi zbirno 5%. A ako zamo da 25% trzista ima win95/98 i da oni pucaju (priznajemo :) ) to znaci da mali broj winxp-a puca. A i sta znaci puca? Report se salje kada bilo koji program pukne. Tu uopste ne mora da bude kriv windows. Meni win xp nikada nije pukao. Dobro ja ne koristim IE a mozda je on zasluzan. I to opet ne znaci da puca windows nego da puca IE.


ovaj, pa ne.. prvo, kao što već znaš, pre-XP sistemi nemaju error raporting.. drugo, lepo je i sam bili rekao, pucaju kompjuteri, a ne aplikacije..

Citat:
Mr. Gates acknowledged today that the company's error reporting service indicated that 5 percent of all Windows-based computers now crash more than twice each day.


da je hteo da kaže da samo pucaju treće žurke (aplikacije ;), on to sigurno ne bi ispustio da naglasi.. inače, nema šanse da na 95% sistema ne pucaju aplikacie! ja još nisam video sistem (win, lin, whatever) na kome nikada ništa nije puklo.. a vi?

i treće, možda i najvažnije, ovo je samo od prijavljenih padova.. koliko tek ima neprijavljenih? koliko padova se desi dok korisnici nisu online (čini mi se da se samo tada šalje raport). koliko korisnika uopšte i klikne na "report"? koliko vas je ikada kliknulo na to? (dobro, osim onog jednog puta kada ste hteli da vidite čemu to uopšte služi.. (a uz to i ne radi ;))

Citat:
Gojko Vujovic:
Nema.. koje đubre ja ne znam šta uopšte rade na tom "OS"-u.


(bar) to ima (pored ovog što je nemanja naveo -- to nisam našao), samo je dobro zavučeno.. ;)

Code:
$ net stats work
Workstation Statistics for \\PROTEUS

Statistics since 21.7.2004 23:15
[...]


a inače, ni SFU nema uptime.. verovatno se stide, pa ne žele da ta informacija bude lako dostupno korisnicima.. :-P

Citat:
Ivan Dimkovic:
Kazem ja - steta sto NT4 nije izasao umesto Win95-tice...


ti da budeš srećan što se to nije desilo, jel znaš!? danas bi još morao da podržavaš 3.1.219 (patch count ;), jer bi isti procenat ljudi koji danas koristi w98 koristili njega..

xaxaxa ;)))

inače, NT4 je tada bio u poziciji u kojoj je linux sada -- nedovoljno korisničkih programa, alata i podrške, i još uvek nespreman za desktop.. :-P

 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net



+6 Profil

icon Re: download_ject l;) windows rokz l;)26.07.2004. u 01:23 - pre 241 meseci
Šta je bilo gurui? Ja se vratio iz šetnje, a Windblowze još uvek živ i zdrav? Da niste i vi sekretarice u guru koži, a?

@caiser: Ja uopšte ne patchujem sistem, već on to sam radi za mene. Uostalom, mislio sam da je Windblowze toliko šupalj da mu ni AutoUpdate ne pomaže.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net



+7181 Profil

icon Re: download_ject l;) windows rokz l;)26.07.2004. u 01:27 - pre 241 meseci
Citat:
-zombieda je hteo da kaže da samo pucaju treće žurke (aplikacije ;), on to sigurno ne bi ispustio da naglasi..


Citat:
-zombiei treće, možda i najvažnije, ovo je samo od prijavljenih padova.. koliko tek ima neprijavljenih? koliko padova se desi dok korisnici nisu online (čini mi se da se samo tada šalje raport).


Eh, Zombie Zombie - kad vec u prvom postu primenjujes jedno striktno pravilo "Bil je rekao" - priimeni i na drugi deo posta zato sto je Bil rekao:

Citat:

Mr. Gates acknowledged today that the company's error reporting service indicated that 5 percent of all Windows-based computers now crash more than twice each day.


All je vrlo bitna u ovoj prici - nema dva znacenja :) "All windows computers" znaci to sto znaci, ako vec insistirate na striktnoj interpretaciji Bilovih postova :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.62.59.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: download_ject l;) windows rokz l;)26.07.2004. u 01:27 - pre 241 meseci
Da nisi gleadao uptime?

Otkud znas da se nije resetovao jedno 6 puta :)
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net



+6 Profil

icon Re: download_ject l;) windows rokz l;)26.07.2004. u 01:28 - pre 241 meseci
Citat:
-zombie-:
inače, NT4 je tada bio u poziciji u kojoj je linux sada -- nedovoljno korisničkih programa, alata i podrške, i još uvek nespreman za desktop.. :-P


Nije to u pitanju. NT4 je bio previše zahtevan za ondašnji hardver. Ja sam ga instalirao negde 1998 na mašinu sa 32Mb RAM i to je radilo, ali ne baš da leti. Doduše, meni je to bilo bolje nego da se zezam sa w98 koju je mogao da obori i "dangling pointer"
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net



+6 Profil

icon Re: download_ject l;) windows rokz l;)26.07.2004. u 01:37 - pre 241 meseci
Citat:
McKracken: Da nisi gleadao uptime?
Otkud znas da se nije resetovao jedno 6 puta :)


Stvarno, otkud mi sekretarice da znamo takve stvari?
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
195.252.85.*

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: download_ject l;) windows rokz l;)26.07.2004. u 01:41 - pre 241 meseci
xexe.. pa to se onda isto može reći i danas za linux.. današnji linux će raditi odlično na hardveru koji će biti dostupan za 2 godine.. ;)

ipod, linux, i 80% real-time mp3 player.. :-P

Citat:
Ivan Dimkovic:
All je vrlo bitna u ovoj prici - nema dva znacenja :) "All windows computers" znaci to sto znaci, ako vec insistirate na striktnoj interpretaciji Bilovih postova :)


ok, slažem se da znači to što znači, ali bili je isto tako mogao da kaže i "0 percent", što ne bi značilo da je tačno.. drugim rečima, ako će već da slaže (ili bar prećuti) onda sigurno to neće da radi na svoju štetu.. u prevodu, sada imamo priznanje da najmanje toliko procenata pada.. znači da je u stvarnosti, ta brojka može da bude i mnogo veća (nikako manja ;).

Citat:
Mr. Gates acknowledged today that the company's error reporting service indicated that 5 percent of all Windows-based computers now crash more than twice each day.


a ako je to već to tačno, ti mi onda objasni (pošto ja onda očigledno ne razumem kako radi ovaj windows) kako error reporting servis može da pokazuje procenat win98 mašina koje padaju?

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net



+7181 Profil

icon Re: download_ject l;) windows rokz l;)26.07.2004. u 01:43 - pre 241 meseci
Ne znam, nisam win98 video godinama - ali ako me pamcenje ne vara noviji IE-ovi i Office aplikacije imaju error reporting, pa mozda odatle - ali ne znam sigurno.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..-chandran.sbs.auckland.ac.nz



+3 Profil

icon Re: download_ject l;) windows rokz l;)26.07.2004. u 02:04 - pre 241 meseci
Pa najverovatnije se misli na to. Jer ako masina padne kako moze da posalje error report?
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net



+6 Profil

icon Re: download_ject l;) windows rokz l;)26.07.2004. u 02:08 - pre 241 meseci
Svašta se nađe na ovom guglu:

http://support.microsoft.com/default.aspx?kbid=276550

Citat:
The Internet Explorer Error Reporting tool is included with all versions of Internet Explorer 5.5 Service Pack 2 and 6 and is available from the following Microsoft Web site if you are running Internet Explorer 5 or later on Microsoft Windows 98, Windows 98 Second Edition, Microsoft Windows NT 4.0, Windows Millennium Edition (Me), or Windows 2000
...
Windows XP provides a more comprehensive Error Reporting service that monitors your computer for both user and kernel-mode faults ("stop" error messages or error messages that are displayed on a blue screen, as well as improper shutdown events) that affect both the operating system and any programs.

 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: download_ject l;) windows rokz l;)26.07.2004. u 03:53 - pre 241 meseci
Citat:
srki:
Pa najverovatnije se misli na to. Jer ako masina padne kako moze da posalje error report?


CIA srki, CIA.. :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.verat.net

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: download_ject l;) windows rokz l;)26.07.2004. u 07:23 - pre 241 meseci
Citat:
Dragi Tata: @caiser: Ja uopšte ne patchujem sistem, već on to sam radi za mene. Uostalom, mislio sam da je Windblowze toliko šupalj da mu ni AutoUpdate ne pomaže.


A sta bi bilo da si na dial-up-u? :)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: download_ject l;) windows rokz l;)26.07.2004. u 08:21 - pre 241 meseci
U čemu je problem sa dial-up konekcijom? Konektuješ se, odeš na Start->Windows Update, skineš kritične zakrpe i miran si mesec dana.

MS izdaje zakrpe jednom mesečno (negde 11. ili 12. u mesecu), tako da ni sa te strane nema problema (izuzetno retko, izdaće zakrpu van tog rasporeda, ako je nešto baš baš hitno :). Veličina isto ne bi trebala biti problem - preuzima se max. nekoliko (2-3) MB i to kad je baš "loš" mesec po pitanju zakrpa :) Npr. za ovaj mesec bilo je ovako: 2 critical updates = 882 + 375 KB. Nekad je malo više, a nekad je manje.

Nakon izlaska SP2 za XP, veličina zakrpa bi trebala biti još značajno smanjena, tako da će i to oduzimati manje vremena.

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Časlav Ilić
Braunšvajg, Nemačka

Član broj: 4945
Poruke: 565
*.informatik.uni-erlangen.de



+27 Profil

icon Re: download_ject l;) windows rokz l;)26.07.2004. u 08:59 - pre 241 meseci
Citat:
degojs:
Znaš kako bih ja to uradio na Windowsu? Fino u Windows Exploreru obeležim sve fajlove koje hoću da printam i onda ih "prevučem" na printer (lokalni ili mrežni). Gotova priča. Teško a?
[...]
Ako nećemo da sitničarimo (ne znam zašto ti tražiš da koristimo skripte?) onda bih, obeležio fajlove, pa ih sve otvorio najednom u mom tekst editoru (Text Pad) odakle ih takođe printam sve najednom.

Čekni der, ima tu još koja krivina :) Nisu sve datoteke bile u jednom direktorijumu, bilo je nekih u osnovnom i nekih u nekoliko poddirektorijuma. Izvorne datoteke mestimično su bile prošarane rezervnim datotekama koje je pravio uređivač (*.java~) i klasnim datotekama (*.class) i još nekim meni nepoznatim stvarima :) U ovom svetlu, kako ide to sa prevuci/spusti i otvaranjem svih datoteka u uređivaču? Koliko pažnje treba da se ništa ne promaši?

Citat:
degojs:
Iskreno, mislim da Časlav namerno komplikuje sa tim spajanjem u isti dokument, čisto da bi ispalo teže. Ja lično kad god sam printao sors kod, uvek je išlo svaki fajl da počinje na novoj stranici.

Mnoge datoteke se bile dugačke dvadesetak linija, ili manje. Opet, kao što rekoh, sve zavisi koliko ceniš mrtvo drvo, tj. resurse :)

Citat:
degojs:
OS treba desktop korisnike da upućuje na komandnu liniju? E pa vidiš, upravo zbog tog upućivanja, oni i izbegavaju takve OS.
[...]
Pitanje je samo, koji korisnik će to da radi? Malo sutra.. Časlav brka ljude, isto kao i random. To spada u programiranje.

Sve što sam pod Vindouzom radio u GUI programima, radim isto tako i pod Linuksom. Konzola je tu kao izuzetno efikasan dodatak produktivnosti. A što se tiče GUIja u KDEu, navodio sam već njegove prednosti nad Vindouzovim, dakle za vanila korisnika :)

Citat:
degojs:
Koji crne skripte za tako jednostavnu operaciju..?

Ama šta si se uhvatio za skripte? Nešto ovako sam uradio, direktno u komandnoj liniji:
$ for i in `find -iname "*.java"`; do echo "//+++++ $i +++++" | cat - $i >> glob.java; done

Citat:
degojs:
Neću ni da se ozbiljnije osvrćem na tvoje izvlačenje tipa: "Jao, evo vidite kako je to u Windowsu nekako nerazumljivo za programirati", bolje da to nisi ni napisao :)

Zašto je to izvlačenje? Kada neki alat ne valja (osnovna konzola Vindouza), nije ni čudo što će ga malo ljudi koristiti, i ne upućivati druge na njega. Treba uložiti vreme u hvatanje svih onih zamajavanja, da bi s tim mogao da se reši vrlo ograničen opseg problema.

Citat:
degojs:
Uh, Časlave, a da malo pogledaš kako bi se ta skripta uradila na Windowsu ali pomoću VBScripta/WScript-a..

Ja sam gore pokazao kako sam ja to uradio, pa pošto je u pitanju jedna linija, ne bilo ti zapoveđeno (ili nekom drugom), daj primer sa tim *skriptovima što si naveo. (Kompletan postupak: ja u menadžeru fajlova, dok sam u odgovarajućem direktorijumu, pritisnem ktrl+šift+C i upišem gore navedenu liniju)

Citat:
degojs:
(isto kao i ono tvoje otvaranje fajlova sa udaljenog računara (nisam onomad stigao da ti odgovorim, tema otišla pod ključ). Fino otvoriš Windows Explorer, ukucaš, npr. \\pera\dokumenti\ i klikneš lepo na neki txt fajl, on se otvori u notepadu, edituješ i sačuvaš).

Čekaj, šta mu je taj \\pera, neki računar u mrežnoj okolini? A kako da otvorim datoteku sa FTP-a? A iz arhive? I uvek moram da idem u Eksplorer da bih to uradio, ne mogu da prosto upotrebim „Otvori“ iz menija? (Ozbiljno pitam za sve ovo, zato su mi i korisne ove diskusije, da znam šta može, a šta ne može, bez potrebe da lično proveravam :)
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu



Profil

icon Re: download_ject l;) windows rokz l;)26.07.2004. u 09:44 - pre 241 meseci
Citat:
Časlav Ilić:ktrl+šift+C


E majke ti ajde pomozi mi da nadjem to kod sebe na tastaturi posto ja nemam ni Ktrl niti šift.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: download_ject l;) windows rokz l;)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 37834 | Odgovora: 376 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.