Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mozilla Firefox i Internet Explorer

[es] :: Advocacy :: Mozilla Firefox i Internet Explorer

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 41387 | Odgovora: 264 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer16.01.2005. u 23:46 - pre 235 meseci
OK, meni to puno znači... Bitnije mi je da mi browser stranice prikazuje kako treba (kao i da je brz u renderovanju istih) nego to da li mu treba koju sekundu manje/više za podizanje.

Takođe, nisam našao mogućnost da importujem Bookmarks iz FF-a u Maxthon...

No, dobro, svako neka koristi šta mu više odgovara...

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer16.01.2005. u 23:53 - pre 235 meseci
Citat:
Bitnije mi je da mi browser stranice prikazuje kako treba

Pa upravo zato i dajem prednost Maxthonu.

Citat:
(kao i da je brz u renderovanju istih)

Nisam primetio neku razliku, možda što sam na brzoj konekciji. Opet, ono gore bi mi bilo bitnije čak i da je malo sporije.

I čini mi se da ima jedno milion više opcija nego Firefox. Ne moram da jurim i gledam extenzije..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer17.01.2005. u 00:18 - pre 235 meseci
Citat:
Citat:
Bitnije mi je da mi browser stranice prikazuje kako treba
Pa upravo zato i dajem prednost Maxthonu.

:)
Ovo je dobro. IE prikazuje stranice kako treba :) Zanimljivo.
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer17.01.2005. u 00:21 - pre 235 meseci
Većina sajtova je optimizovana za IE zbog njegove ogromne zastupljenosti na tržištu. Kad se to promeni, onda ćemo da pričamo o tamo nekim levim standardima. Još nisam naišao na sajt koji ne izgleda OK u IE, a sa Firefox to nije slučaj. Nije mene briga kao korisnika šta i kako..

Nego, ovaj Maxthon ima i zoom in/out stranice sve sa slikama. Odmah po difoltu.. auuu... Pa ovo je stvarno odličan browser.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.client.comcast.net.



+18 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer17.01.2005. u 00:31 - pre 235 meseci
Ljudi, probajte maxthon, mnogo dobro radi - tabbed browsing, gestures, adblock, dzabe je, a renda pomocu IEa, tako da svi sajtovi rade. Takodje, posto je baziran na IEu, podrzava i Microsoft fingerprint reader.

http://www.maxthon.com/en/

Ideja IEa do sada nije bila da bude browser koji ce da zameni sve browsere, nego da bude rendering engine koji ce third party-ji da koriste u svojim browserima.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net.



+6 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer17.01.2005. u 00:37 - pre 235 meseci
Ma sve je to lepo, ali mator sam ja da se igram sa browserima. IE6 lepo vrši posao, brzo se startuje, prikazuje sve moguće stranice (osim popajevog sajta), ima i pop-up blocker (SP-2), šta mi više treba?
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.client.comcast.net.



+18 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer17.01.2005. u 00:39 - pre 235 meseci
U sustini i ne treba ti mnogo vise. Meni tabbed browsing odgovara ako otvaram mnogo prozora, i to je sve sto trazim od browsera. Eh da, i ad blocking.

Zato i volim maxthon - IE rendering engine sa boljim shellom.
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer17.01.2005. u 01:03 - pre 235 meseci
Citat:
degojs: Većina sajtova je optimizovana za IE zbog njegove ogromne zastupljenosti na tržištu. Kad se to promeni, onda ćemo da pričamo o tamo nekim levim standardima.

Uf, bez uvrede ali ... lupio si i ostao živ. Nisu to neki tamo levi standardi već standardi koje propisuje w3c komitet i u čijem kreiranju učestvuju i ljudi iz MS-a (između ostalog).

Idi malo na www.w3c.org pa se informiši. Mogu da se kladim da si kao developer neke od tih standarda već koristio (posebno ove xml related).
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer17.01.2005. u 01:15 - pre 235 meseci
Ma zaboli ljude uvo za standarde i za to ko ih propisuje i kreira.

Mene lično interesuje koji browser mi prikazuje više stranica bez problema. Znaš i sam kako tu stvari stoje.

Informiši se ti šta je ljudima bitnije - da vide stranice OK ili da browser poštuje neke najnovije standarde i šta ja znam sve ne. Koga je uopšte briga za to? Ma nisu ni čuli za te priče..

Šta meni vredi poštovanje standarda ako sajt koji često posećujem nije prikazan ispravno. Ma mogu da se slikam sa tom pričom o standardima.

Kad bude više stranica ispravno u Firefox nego u IE, možemo da pričamo o tome.

Za korisnika je imperativ da stranice budu prikazane OK, a ne da mu browser poštuje tamo neke leve standarde.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 17.01.2005. u 02:21 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer17.01.2005. u 01:16 - pre 235 meseci
Citat:
Reljam:Ideja IEa do sada nije bila da bude browser koji ce da zameni sve browsere, nego da bude rendering engine koji ce third party-ji da koriste u svojim browserima.


Točno tako! Da bi se sad recimo dodali tabovi u IE razbilo bi se jako mnogo stvari, pogotovo što se tiče kompatibilnosti unazad. Takav veliki arhitekturalni pomak će se ostaviti za novi IE na Longhornu (koji je sam po sebi kvantni skok na prošle generacije win) tako da redizajnirani browser neće nitko osjetiti kao nešto novo jer će sve biti novo!

IE je jednostavno vanilija na koju se nakrcaju jagode i šlag :)

Citat:
trooper: :)
Ovo je dobro. IE prikazuje stranice kako treba :) Zanimljivo.


A koja to stranica od životne važnosti nije IE friendly?
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer17.01.2005. u 01:32 - pre 235 meseci
@degojs
Meni firefox otvara gotovo sve sajtove koje posećujem. Onih par koji ne mogu su razvijani MS-ovim alatima koji kao takvi proizvode kod koji je apsolutno nekompatibilan sa bilo čime što bi moglo da radi na ostalim browserima. Recimo delta banka online je primer jednog takvog sajta (kao developer iskreno, naježim se kad bacim pogled na source). I još najleše od svega moraš da staviš sajt na trusted listu i uključiš sve activeX kontrole da ti krljaju po tvom hdd-u. Online transakcije preko takvog sajta ? Thanks but ... not thanks. Da ne bude da pljujem po delta banci, slično je i sa sajtovima nekih drugih ovdašnjih banaka.

Boli uvo obične korisnike, slažem se. Ali obični korisnici takođe instaliraju spyware-ove, otvaraju razne "love letter-e" i sl.





 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer17.01.2005. u 01:41 - pre 235 meseci
Gledaj dinke,
i meni Firefox otvara GOTOVO sve sajtove. Ali ne sve, a jedan od njih je MSDN. Naime, ja dosta vremena provodim na MSDN-u i Firefox jednostavno ne prikazuje stranice OK. Najčešći je problem što onaj deo na za navigaciju biblioteke uopšte ne prikaže.

Šta ja da radim, do sad sam koristio View IE, ali sad više neću. Zašto bih? Maxthon mi nudi sve što mi treba.

Što se spyware tiče, neće on baš sam od sebe da se instalira. Moraš ti lepo da potvrdiš download i pokretanje programa i slično tome. Dalje, stavi se lepo neki antyspyware i nek ide život dalje. Stvar je dakle, da su problemi vrlo rešivi, često besplatno.


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

FormatC
Negativac
Carthagina

Član broj: 9928
Poruke: 446
*.vdial.verat.net.

Jabber: formatc@elitesecurity.org
ICQ: 204965214


+3 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer17.01.2005. u 01:53 - pre 235 meseci
Ni meni IE nikada nije trebao. Gde su ti sajtovi za koje on treba?
/(bb|[^b]{2})/ =?
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer17.01.2005. u 02:08 - pre 235 meseci
Citat:
FormatC: Ni meni IE nikada nije trebao. Gde su ti sajtovi za koje on treba?


Još jednom postavljam protupitanje, gdje su sajtovi za koje FF treba?
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer17.01.2005. u 02:12 - pre 235 meseci
Citat:
dinke:Boli uvo obične korisnike, slažem se. Ali obični korisnici takođe instaliraju spyware-ove, otvaraju razne "love letter-e" i sl.


Takvim korisnicima mogu pomoći samo bolje sigurnosne prakse i mehanizmi zaštite, a ne prelazak na drugi browser. Ne vjeruješ valjda da se ćeš se sa FF riješiti spywarea??

Možda može proći kao sigurnosna preporuka zasad, ali vidjet ćemo još. Rapidno se mladom FF povećava popularnost, sve je bliži trenutak kad ni on neće biti tako čist od bugova kao danas.
 
Odgovor na temu

Nemanja Dubravac
Nemanja Dubravac
Sombor / Wien

Član broj: 4621
Poruke: 955
*.5.14.wu-wien.teleweb.at.

Sajt: https://www.shpock.com


+3 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer17.01.2005. u 02:23 - pre 235 meseci
Citat:
Sundance: Još jednom postavljam protupitanje, gdje su sajtovi za koje FF treba?

oni sajtovi koji hoće da koriste XUL, PNG transparency, position:fixed, > child selector, :hover na svim elementima, min-height...

Citat:
Sundance: Rapidno se mladom FF povećava popularnost, sve je bliži trenutak kad ni on neće biti tako čist od bugova kao danas.

..ali je ispravka grešaka i dodavanje opcija brže

[Ovu poruku je menjao Nemanja Dubravac dana 17.01.2005. u 03:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

FormatC
Negativac
Carthagina

Član broj: 9928
Poruke: 446
*.vdial.verat.net.

Jabber: formatc@elitesecurity.org
ICQ: 204965214


+3 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer17.01.2005. u 02:24 - pre 235 meseci
FF je open-source, svako ko zna može da uoči bug i da ga javi a da ne čekaš da ti to urade u MS-u.
/(bb|[^b]{2})/ =?
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net.



+6 Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer17.01.2005. u 03:03 - pre 235 meseci
Citat:
FormatC: FF je open-source, svako ko zna može da uoči bug i da ga javi a da ne čekaš da ti to urade u MS-u.


Da, milijarde os programera-gurua koji provode noći izučavajući tuđ kod.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer17.01.2005. u 03:05 - pre 235 meseci
Citat:
Nemanja Dubravac: oni sajtovi koji hoće da koriste XUL, PNG transparency, position:fixed, > child selector, :hover na svim elementima, min-height...


A koji su to sajtovi konkretno?

URL=?

PNG transparency -> pffff, koji će mi to qrac?

XUL? Baš sam se danas cijelo popodne igrao sa Avalon CTP. XAML ima da ga poždere.

Citat:
..ali je ispravka grešaka i dodavanje opcija brže


Koliko brže? Par dana? Ta to vrijeme se ne stigne ni namnožiti malware koji iskorištava te bugove. Ako su predugi tih prokletih, vama linux zealotima "užasno dugih x dana" koji su potrebni MS-u da napravi stabilan patch, uvijek imaš bar jedan workaround, bilo to postavljanje kill bita na defektni ActiveX objekt, gašenje skriptanja uopće, gomilu posla odrade i AV koji detektiraju i tonu najpopularnijih takvih exploita i trojanaca koji ih iskorištavaju kroz http filter module.

Citat:
FormatC: FF je open-source, svako ko zna može da uoči bug


Znaš kako se traže bugovi u open source softveru? Grep-aš izvorni kod za lošim programerskim praksama i brutforsaš u nadi da ćeš upiknuti preljev.

A na win? Backreverse-a se iz MS-ovih patcheva preko bindiff i sl. alata + IDA +SoftICE + metasploit. Blaster/Sasser i sl. crvi su iskorištavali propust za koji je MS već bio izdao zakrpu. Računalna nepismenost korisnika je očito puno veći problem nego brzina izdavanja patcheva. Samo što neki to ne razumiju.

Citat:
i da ga javi a da ne čekaš da ti to urade u MS-u.


Reci mi, koliko si ti i koje bugove u open source programima prijavio?
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Mozilla Firefox i Internet Explorer17.01.2005. u 03:51 - pre 235 meseci
Da stvarno. I meni je više dosadilo ponavljati da bug nije ispravljen izdavanjem patcha, već kad svaki ranjivi korisnik primjeni isti na svaku ranjivu mašinu.

Ali to je već kvantna fizika.¸

.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Mozilla Firefox i Internet Explorer

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 41387 | Odgovora: 264 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.