Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Manjaro postinstall boot problem!

[es] :: Linux :: Manjaro postinstall boot problem!

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 5273 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zorzj
Kruševac

Član broj: 19327
Poruke: 272



+4 Profil

icon Re: Manjaro postinstall boot problem!10.02.2021. u 06:56 - pre 39 meseci
Sve je sredjeno i KDE je namesten po propisu

Jos 1na pomoc potrebna.
Nikako da mi za Locale Format namesti Srpski Latiniu. Kako to da izvedem?
Namestim, tj podesim sr_RS@Latin ili kako vec ali obavezno bude Cirilica ali treba mi Latinica za Locale.
Main jezik je USA...

TNX
Alea Iacta Est
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Manjaro postinstall boot problem!11.02.2021. u 10:38 - pre 39 meseci
Ako ti treba latinica samo za pisanje to namestis u setovanju za tastaturu i menjas po potrebi, engleski, srpski cirlica ili srpski latinica. Kompletna lokalizacija za sprski je cirilica, ako hoces komletnu lokalizaciju na latinicu moraces da izaberes hrvatski jezik jer je tamo default latinica.
 
Odgovor na temu

zorzj
Kruševac

Član broj: 19327
Poruke: 272



+4 Profil

icon Re: Manjaro postinstall boot problem!11.02.2021. u 10:58 - pre 39 meseci
Ne.
Hoću samo i isključivo lokalizaciju, što će reći: Datum, Vreme, Moneta i ostale sitnice koje život znače.
Jezik sistema treba da ostane US i US Keyboard.
Nemoguće da Gnome, Cinnamon, XFCE i dr. imaju sr_RS@Latin lokal format a da jedino KDE nema?
U KDE locale setovanjima ima sr_RS@Latin ali kada se to izabere KDE svakako prebaci na ćirilicu
Alea Iacta Est
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Manjaro postinstall boot problem!11.02.2021. u 13:30 - pre 39 meseci
Pokusaj da stavis:sr_RS@latin UTF-8

Probao sam ali ne pomaze, uvek se dobije cirilica. Kolko sam prelistao nabrzaka net nema u KDE ta mogucnost, ispda da je isto setovanje za cirilicu i latinicu

[Ovu poruku je menjao lega99 dana 11.02.2021. u 14:57 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao lega99 dana 11.02.2021. u 14:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zorzj
Kruševac

Član broj: 19327
Poruke: 272



+4 Profil

icon Re: Manjaro postinstall boot problem!11.02.2021. u 16:08 - pre 39 meseci
Desio se vrčkolj sa Manjaro Gnome. Od najnovijeg apdejta MG pogubio Language setovanja skroz i ne može da se podesi jezik ni Locale.
Dali su 2 fajla koji su odgovorni za to i koje sam apdejtovao i dobio ono što sam tražio.
Sys Lang=US a Locale=sr_RSVLatin UTF8 i dobio sam latinicu za Locale.

Sada, kao, radim pa ću to pokušati noćas da vidim da li deluje i na KDE, tj. ima li tih fajlova tamo.

Javiću ishode.

Pozz

Alea Iacta Est
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Manjaro postinstall boot problem!11.02.2021. u 18:31 - pre 39 meseci
Ajde probaj pa javi. Napisi koja su to dva fajla ako ih ima u KDE. Koliko sam gledao moj manjaro KDE, lokalizovao sam ga na cirilicu, da bi sve bilo lokalizovano na 3 mesta u sys setovanju morao sam da stavljam srpski
Pozz :)
 
Odgovor na temu

zorzj
Kruševac

Član broj: 19327
Poruke: 272



+4 Profil

icon Re: Manjaro postinstall boot problem!12.02.2021. u 06:50 - pre 39 meseci
Ne mogu da probam jer mi se izbrisao .img od KDEa pa ne mogu da podignem virt. sistem

Evo koje fajlove da potražiš kod sebe na KDE i da im pogledaš status:

Citat:
"1. Edit /etc/locale.gen with sudo/root privileges and uncomment “en_US.UTF-8 UTF-8”
2. Edit /etc/locale.conf and add/correct “LANG=en_US.UTF-8”
3. Most importantly, as per the instructions in the /etc/locale.gen file’s comment section at the top, run the command “locale-gen” as sudo/root privileges to generate all the locales and placing them in /usr/lib/locale."


Ovo sam preneo sa Manjaro foruma za Gnome i primer je za Engleski... Jedino sto sam kod sebe na Gnome pronašao sr_RS@Latin ili kako već i promenio Locale na Latinicu.

Ako budeš mogao, probaj pa javi da ne bih sada i nstalirao KDE ponovo a moram i auto da registrujem pa da idem na posao pa...

TNX
Alea Iacta Est
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Manjaro postinstall boot problem!12.02.2021. u 08:34 - pre 39 meseci
Nije mi bas jasno objasnjenje. To sto ti pises ja sam radio kad sam prethodno isprobavao i uvek dobio cirilicu.
Citat:
Sys Lang=US a Locale=sr_RSVLatin UTF8 i dobio sam latinicu za Locale.

U prethodnom postu napisao si ovo gore. Napisao si da si odradio update dva fajla, koliko vidim po zadnjem postu ti si editovao ta dva fajla.
Sad na kraju nije mi jasno sta staviti locale.gen a sta u locale.conf u locale.conf ako se stavi "LANG=sr_RS@Latin" a sta je sa ostaim stavkam u tom fajlu jer se one upravo odnose na to sto ti hoces da dobijes.
Nije mi jasno zasto samo lokalizujes to sto si naveo jer nevidim gde ti to treba i gde se vidi a sistem je na engleskom.

 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Manjaro postinstall boot problem!12.02.2021. u 09:06 - pre 39 meseci
Evo probao i dalje dobijam cirilicu stavljao sam LANG=sr_RS@Latin i LANG=sr_RS.utf8@latin, ovo je izgenerisao. Plus datum u panelu je bezvezan, dugacki datum prvi deo na engleskom, drugi deo na cirilici
 
Odgovor na temu

zorzj
Kruševac

Član broj: 19327
Poruke: 272



+4 Profil

icon Re: Manjaro postinstall boot problem!12.02.2021. u 10:12 - pre 39 meseci
Hvala ti na pomoci!

Znaci da je nesto do KDE podesavanja/lokalizacije.
Na Gnonme to podesavanje funkcionise besprekorno.

Tako je i na KDE Neon-u. Samo Cirilicu daje za Locale settings...

Hocu da mi kalendar i ostale sitnice (goodies) budu na Srpskoj latinici a sistem na US...
Alea Iacta Est
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Manjaro postinstall boot problem!12.02.2021. u 11:13 - pre 39 meseci
I kako covek sad da se ne iznervira, svuda moze a samo u plazmi KDE ne moze. Gubljenje vremena na trivijalne svari koje bi trebalo da funkcionisu. Postoji razlika u sys setovanju plsme kod Neona i Manjara, Manjaro ima 3 stavke a Neon samo jednu. Osim ta dva fajla koja si naveo postoji i treci na /etc/default/locale. Za majaro je jedina alternativa ako hoces latinicu za te stavke da dodas i Bosanski treca stavka po redu, bosanski ima 3 stavke a srpski samo jednu. Cudi me da nikom drugom nije palo na pamet da to proba i da prijavi gresku. Za kalendar kako formiras evente kroz korganizer tako ce i biti bez obzira koju lokalizaciju koristis, ako event ispises cirilicom bice tako i u kalendru iako je npr sve na egleskom.
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Manjaro postinstall boot problem!12.02.2021. u 12:46 - pre 39 meseci
Evo stavio sam Bosanski pored engleskog to mi se bas ne dopada, ispadne mesana salata


 
Odgovor na temu

zorzj
Kruševac

Član broj: 19327
Poruke: 272



+4 Profil

icon Re: Manjaro postinstall boot problem!12.02.2021. u 14:50 - pre 39 meseci


Ma noćas ako ne budem spavao ima da ponovo instaliram Manjaro KDE i da se poigram sa Locale setovanjima...
Ali zamisli Bosanski za Locale pa mi iskoči Međed u sred noći iz KDEa

Negooo, čitah nešto za Gnome 4. Kažu da će po pitanju niskosti resursa da pokida KDE samo tako...
26. Marta puštaju za apgrejd pa dok se to malo iskristališe, videćemo. Baš me živo zanima.

Javiću šta se dešava sa ovim Localizmima

TNX
Alea Iacta Est
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Manjaro postinstall boot problem!12.02.2021. u 16:13 - pre 39 meseci
Ovo gore je Arch, sa dodatkom bosaskog, Samo manjaro ima 3 sistemska setovanja, Arch samo jedno, Neon i ostaliisto samo jedno. Mislim da je zez u tme sto je neko od developera nesto izostavio. GUI plasma sistemska podesavanja i rucna podesavanja jedno drugo ne zarezuje. Ne dopada mi se ovo sa bosanskim, na slici se lepo vidi vreme i lokacija ostalo na engeskom a datum na bosanskom latinica. Sam kalendar kao sto sam vec pisao ima mesanu salatu, dodao sam pravoslavni kalendar (nemam pojam odakle sam ga skinuo i kako se fajl zove) to je na latinici, podsetnik iz Korganizera je na cirilicu jer sam tako pravio i on je implementiran u kalendar plus u definisana vremena iskace prozor u zvuk na kojem stoji sta treba da uradim. Unalo da zaboravim kad sam dodao bosanski na engleski, dobio sam to sto ti zelis ali je i glavni meni postao lokalizovan. Ja ako lokalizuje onda lokalizujem sve na cirilicu, tako da su i programi, meniji i ostalo sve na cirilici
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Manjaro postinstall boot problem!16.02.2021. u 12:22 - pre 38 meseci
Sta bi? Istera li ti nacistac latinicu u plasmi ili si odustao. Koliko vidim niko nista svi teraju na engleskom...Kako je nestala latinica ocekujem da za godinu dve nestane i cirilica.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
dynamic-62-240-25-130.cpe.sn.co.rs.



+1064 Profil

icon Re: Manjaro postinstall boot problem!16.02.2021. u 12:39 - pre 38 meseci
zorzj:"Kažu da će po pitanju niskosti resursa da pokida KDE samo tako..."

Nisam primetio da se nesto smanjilo kolko je na 3.38. KDE normalno
da uzima vise resursa, oduvek bilo. Ako te brinu resursi poslusaj Pantu,
pa stavi i3 window manager https://en.wikipedia.org/wiki/I3_(window_manager)
No to ako vozis spectrum.
 
Odgovor na temu

zorzj
Kruševac

Član broj: 19327
Poruke: 272



+4 Profil

icon Re: Manjaro postinstall boot problem!16.02.2021. u 13:04 - pre 38 meseci
Ma jok. Samo kazem tj. prenosim konstatacije koje sam procitao (za resurse). Nisam ni ja primetio neku razliku ali 'ajd

@lega99
Nisam odustao.
Otvorio sam posebno pitanje za to ali se niko ne javlja. Cak sam i na Manjaro forumu postavio pitanje ali nemere. Niko ne zna da mi da odgovor.

Evo linka da se ukljucite u SR Larin Locale
LINK es Forum
LINK Manjaro Forum
Alea Iacta Est
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Manjaro postinstall boot problem!17.02.2021. u 08:11 - pre 38 meseci
Koliko vidim prvi link je keyboard layaout sto nema veze sa onim sto ti hoces.
Drugi link papazjanija, dobio sam cirilicu i latinicu a nigde cirilice u definiciji jezika.
Prokljuvio sam da prvi deo dugackog datuma u panelu menja se promenom ~/.locale/plasma-localerc, drugog fajla .sh nema i ne postoji to je nesto sto je nekad bilo.
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Manjaro postinstall boot problem!18.02.2021. u 20:05 - pre 38 meseci
Neverovatno sta sve moze pasti na pamet developerima plasma. Nekad se panel sirio i suzava misem, sad mora da se definise brojcano. Ajd ok al da bi sve stimalo u panelu ikone mora da se nameste u setovanju na velicinu panela. Nekad je to islo automatski, povecavas visinu panela ikone postaju vece, smanjujes visinu panela ikone postaju manje. Sad u Discovery update all je stavljeno kao druga opcija a bila je prva, ovo je pravo ponovno izmisljanje tople vode. Setovanje prvog dana u nedelji opcija koja je stara ko biblija pa je valjda nestala i evo je ponovo kao epohalni napredak. Plasma ne moze da se lokalizuje na srpsku latinicu, mogu da stavim Bosnu i tu varijantu ili hrvatsku i da dobijem ijekavicu
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
185.246.128.83



+1064 Profil

icon Re: Manjaro postinstall boot problem!18.02.2021. u 20:09 - pre 38 meseci
lega:"Plasma ne moze da se lokalizuje na srpsku latinicu,"

Provali kako se to radi pa im daj da stave jednom za svagda. Ne verujem da su hardkodirali.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Manjaro postinstall boot problem!

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 5273 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.