Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vivax TV 2104 - problem u mrežnom stepenu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Vivax TV 2104 - problem u mrežnom stepenu

[ Pregleda: 3271 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kenozoik
Beograd

Član broj: 133039
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Vivax TV 2104 - problem u mrežnom stepenu19.10.2013. u 00:25 - pre 128 meseci
Poštovani forumaši,

molim vas za savet. TV iz naslova mi je u kvaru. Pre mog odlaska na duži odmor isključio sam utikač TV-a iz zidne utičnice. Bio je u stand-by modu i bio je potpuno ispravan. Nakon dolaska sa odmora uključio sam ga ponovo u utičnicu ali LED lampica stand by moda više nije svetlela. Pokušao sam da ga uključim preko daljinca ali nisam uspeo. Isključio sam i ponovo uključio glavni prekidač na prednjem panelu TV-a ali ništa se nije desilo. Ni slike ni bilo kakvog zvuka. Otvorim TV i ustanovim da mu je pregoreo osigurač (250V 2,5A). Zamenim osigurač, uključim glavni prekidač i LED lampica ponovo zasvetli na sekund i onda mi osigurač ponovo pregori. Čini mi se da je kvar negde u mrežnom stepenu. Na šta sumnjate, nisam iskusan u popravkama pa mi je potreban savet?

Hvala.
 
Odgovor na temu

alexa_pg
Podgorica

Član broj: 52266
Poruke: 2026
*.crnagora.net.



+115 Profil

icon Re: Vivax TV 2104 - problem u mrežnom stepenu19.10.2013. u 12:55 - pre 128 meseci
Citat:
kenozoik:...nisam iskusan u popravkama pa mi je potreban savet?...

Tesko je napamet reci sta sve moze biti razlog za pregorevanje mreznog osiguraca. Moze svasta a mozda je ipak samo on slucajno pregoreo.
Iz tog razloga bih prvo pitao koji si osigurac ugradio. Veoma je bitna i oznaka koja se nalazi ispred oznake za struju. To slovo moze biti T, F, M.
Tako, ako je osigurac bio recimo T2.5A/250V a ti ugradis F2.5A/250V normalno je da isti pregori odmah.
 
Odgovor na temu

kenozoik
Beograd

Član broj: 133039
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vivax TV 2104 - problem u mrežnom stepenu19.10.2013. u 14:24 - pre 128 meseci
Hvala na odgovoru. Osigurač koji je pregoreo bio je za 250V, oznake 2,5AL. Nisam video nikakvu oznaku ispred nazivnog napona na pregorelom osiguraču. Ovo L u oznaci znači, kako su mi rekli u specijalizovanoj prodavnici elektronske opreme (Mikroprinc), da se radi o brzom osiguraču. Kupio sam identičan i ugradio, toliko ipak znam. Očigledno je da nešto izaziva pregorevanje osigurača. Elektrolit, neka dioda možda? Na štampi ne vidim nikakve tamnije tragove od pregorevanja. Zato i pitam za savet šta najčešće odlazi u mrežnom stepenu.
 
Odgovor na temu

ljuver971
serviser
Macedonija

Član broj: 203156
Poruke: 184
77.28.99.*



+13 Profil

icon Re: Vivax TV 2104 - problem u mrežnom stepenu21.10.2013. u 20:31 - pre 128 meseci
U mreznom stepenu zbog PTC i namotaj za demagnetizaciju, stavlja se tromi osigurac, jer dok je PTC hladan, namotaj povuce vecu struju.Provjeri (zamjeni) PTC u mrezu i stavi tromi osigurac T2.5A, sigurno pise i na PCB gde stoji osigurac.
 
Odgovor na temu

kenozoik
Beograd

Član broj: 133039
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vivax TV 2104 - problem u mrežnom stepenu21.10.2013. u 22:33 - pre 128 meseci
Hvala na savetu, evo probaću to koliko sutra pa javljam šta se desilo!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Vivax TV 2104 - problem u mrežnom stepenu

[ Pregleda: 3271 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.