Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zašto mladi danas nemaju posao

[es] :: Ekonomija :: Zašto mladi danas nemaju posao

Strane: << < .. 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 625746 | Odgovora: 2925 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milanb_bl
Milan Banjac
clipper i foxbase programer
privatno
Banja Luka, RS, BiH

Član broj: 316518
Poruke: 1
*.teol.net.



Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao30.07.2013. u 08:12 - pre 131 meseci
Citat:
knight79:
Citat:
ventura:

A da vidimo kako živi taj hipotetički radnik u Beogradu za 30.000 dinara (~265 eur).

Nameštena soba, sa svim režijama, 100 evra
Prevoz do posla, 0 evra (markica se dobija od firme)
Zdravstveno osiguranje, 0 evra (besplatno/uključeno u doprinose)
Telefon i Internet, 20 evra
-------
Ostaje mu čak 145 evra mesečno da kupi nešto da pojede i obuče, i to sve sa jednim poslom (onom jadnom amerikancu ne ostaje ni toliko).

Ako hoće veći stan, ima garsonjeru za 150 evra + 50 evra režije, ali to je već luksuziranje. Dakle, molim lepo, u Srbiji se može preživeti sa minimalnom platom. Da nije tako, poslodavci ne bi imali koga da zaposle da radi za tu minimalnu platu pošto bi odavno svi pomrli od gladi.


cek,i da ovo jeste tako(a uglavnom nije),imas li ti neku ideju zasto bi neko NORMALNO bice zamenilo "hotelske usluge" i maminu supu za takvo SR.NJE od zivota?......tj da prezivljavas,i da se mucis kao neki poslednji bednik?

dobro,ok ako neko nema izbora,tome svaka cast,ali ako pricamo o onoj "vecitoj deci" kakvih ima pola miliona u Srbiji,zasto bi oni zamenili sve prednosti zivota kod roditelja za taj hipoteticki primer koji si naveo?



Mislim da nije normalno živjeti kod roditelja i ne pridonositi ništa, mislim živjeti od NJIHOVIH prihoda. Ako već nemožeš/nećeš da se osamostališ pa bar nemoj da im sjediš/ležiš na grbači i kukaš. Ako nemaš posla, a imaš 30 godina, na šta si ulupao skoro 10 godina poslije srednje škole? Zar nisi mogao upisati nekakav fakultet pa ga završiti do sada pa tražiti posao sa fakultetom, ili raditi bilo šta preko studentske zadruge? Pa ljudi moji neće ni ti roditelji živjeti vjećno i šta kad umru. Nema para, samo stan, a treba živjeti. Od čega, od fotosinteze?
 
Odgovor na temu

knight79
super ultra turbo menadzer sa Megatrenda
offshore kompanija

Član broj: 315096
Poruke: 195
*.hip-petrohemija.rs.



+96 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao30.07.2013. u 14:02 - pre 131 meseci
a da li je normalno (pokusavati) ziveti samostalno od 200-300 eura mesecno?....placati stanarinu/ratu kredita za stan,placati sve racune,nabavljati hranu,stvarati porodicu...

ocigledno,za stotine hiljada mladih u Srbiji je normalnije(tj lakse) ziveti sa roditeljima....svejedno da li ti mladi imaju ili ne posao...

 
Odgovor na temu

knight79
super ultra turbo menadzer sa Megatrenda
offshore kompanija

Član broj: 315096
Poruke: 195
*.hip-petrohemija.rs.



+96 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao30.07.2013. u 14:04 - pre 131 meseci
Citat:
Igor Gajic:
Pre nego sto neko predje granicu:

ES je JAVNI forum, tako da sve sto se ovde objavi je dostupno i drzavi. Stoga oprezno, da ne zaglavite u apsani...


mislis,reagovace UDBA? :) :) :)


 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
94.228.236.*



+784 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao30.07.2013. u 14:05 - pre 131 meseci
Nije bas najnormalnije,ali treba pokusati. Kako ce neko ko ima x godina kad nema koga da ga podrzava (izdrzava) ziveti? Od cega?
Niko ne kaze da treba ziveti samo od tih 200e. Treba biti preduzimljiv,pokusavati...
Znam da situacija nije sjajna nikako,ali kako kaze delboy ko reskira profitira
 
Odgovor na temu

knight79
super ultra turbo menadzer sa Megatrenda
offshore kompanija

Član broj: 315096
Poruke: 195
*.hip-petrohemija.rs.



+96 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao30.07.2013. u 14:13 - pre 131 meseci
ali mnogi mladi vide kako prilicno "neslavno" prolaze neki njihovi vrsnjaci koji to pokusavaju,pa ne zele da budu u njihovoj kozi.....i onda linijom manjeg otpora,zivotare,tj lakse i lepse izgleda zivot iz momacke i devojacke sobe...

a sad,sta ce biti za 15-20 godina,o tome verujem da uopste ne razmisljaju sada,jer to je neka daleka buducnost...(sto realno i jeste)

btw,i verujem da mnogi od njih cesto gledaju legendarnog delboy-a i mucke i on ih do suza zasmejava,ali ne bi bili ni u njegovoj kozi....jer i on,kao fiktivni lik u fiktivnom zivotu sa svim svojim silnim reskiranjem nista nije postigao,osim da bude smesan....dok nije pronasao onaj sat u garazi..:)
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
82.117.203.*



+987 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao30.07.2013. u 14:20 - pre 131 meseci
@knight79

Dovoljno dugo sam na ES da znam da ima ljudi koji su fasovali zestoke batine zbog objavljivanja finansijskih izvestaja drzavnih organa. A ovde se poziva na rusenje ustavnog poretka.

Btw. Nije UDBA jedina koja nadzire internet
 
Odgovor na temu

knight79
super ultra turbo menadzer sa Megatrenda
offshore kompanija

Član broj: 315096
Poruke: 195
*.hip-petrohemija.rs.



+96 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao30.07.2013. u 14:32 - pre 131 meseci
znaci,ti mislis da ako neko,danas 2013 godine,na ulici,u kafani,pijaci ili ES forumu opsuje predsednika,vladu ili pozove na rusenje drzavnog poretka,da ce dobiti zestoke batine(mozda mokrim novinama)??......ili ce biti uhapsen?

jes' ti doputovao iz tamo neke 1958,1970,pa cak i 1991 godine?........ako jesi,meni je to bac cool,oduvek me zanimalo putovanje kroz vreme,pa ako mozes otkrij tajnu kako to funkcionise....:)

 
Odgovor na temu

adzo_
Ivan Adžić

Član broj: 150302
Poruke: 464



+256 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao30.07.2013. u 14:44 - pre 131 meseci
Citat:
knight79:....jes' ti doputovao iz tamo neke 1958,1970,pa cak i 1991 godine?........ako jesi,meni je to bac cool,oduvek me zanimalo putovanje kroz vreme,pa ako mozes otkrij tajnu kako to funkcionise....:)


Od skoro si na forumu i ne treba se podsmevati ako nisi upucen o cemu se prica
@Igor je u pravu
Desavale su se cudne stvari ovdasnjim forumasima koji su se usudili objavljivati "poverljiva" dokumenta, platni spisak...
Lezao je covek u bolnici slomljene glave i ruke...
Nije cak ni tako davno bilo...
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao30.07.2013. u 15:39 - pre 131 meseci
Samo vi mracite, uvek ista ekipa ima mracne ideje. Samo pljuj i pisi sta hoces...ako ne krsis zakon zabolete a puleni mraka nek stfu.

Inace viteze, ako ta deca sedu kuci i doprinose budzetu kuce (rezije, hrana, opravke) onda mogu da razumem da kazu cuj ne isplati mi se ziveti sam, ovako nam je SVIMA bolje.

Ali da supci sedu, jedu, piju, pusu za tudje pare a svoje da spiskaju na pleasure to ne mogu da svarim. To su lenji sebicni smradovi. Puj.

Takodje ne mogu da svarim one koji zive o tudjem troski a nista ne radi. Predjem ulicu da se ne moram javiti pacerima.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao30.07.2013. u 16:04 - pre 131 meseci
A šta ti imaš da svariš ili ne to što neko živi kod svojih roditelja, u svojoj rodnoj kući, i troši/ne troši pare i resurse koje mu njegovi roditelji omogućavaju da ih troši?!
Mislim, hajde diskusija i ćaskanje, vono, ali neki ovde svoje mišljenje uzimaju zdravo za gotovo, iako nije u pitanju ni njihov džep, ni njihov dom, ni njihova porodica.
Da li bi rado pristao da malo seciramo tvoju porodičnu i finansijsku situaciju, ničim izazvani, i da se tovarimo kako si ovakav i onakav, kako treba da trošiš svoj novac, i da izjavljujemo da ne možemo da te svarimo?
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao30.07.2013. u 16:28 - pre 131 meseci
Izvini, ali vi to vec odavno radite samo se pravite ludi dok ne dodje do seciranja vas.

Kao sto ti imas pravo da tesko varis tajkune i slicne, tako ja imam pravo da ne varim dzabalebarose i lenstine. Kvare mi auru. Ko sto ja, iz tebi znanih razloga, kvarim tvoju.

Napomena: ne impliciram da sam tajkun (cisto da me ne spustate na zemlju bezveze), mada mi je zao sto nisam dovoljno pametan da budem :)
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao30.07.2013. u 16:58 - pre 131 meseci
Citat:
Igor Gajic:
@knight79

Dovoljno dugo sam na ES da znam da ima ljudi koji su fasovali zestoke batine zbog objavljivanja finansijskih izvestaja drzavnih organa. A ovde se poziva na rusenje ustavnog poretka.

Btw. Nije UDBA jedina koja nadzire internet ;)
Citat:
adzo_:
Citat:
knight79:....jes' ti doputovao iz tamo neke 1958,1970,pa cak i 1991 godine?........ako jesi,meni je to bac cool,oduvek me zanimalo putovanje kroz vreme,pa ako mozes otkrij tajnu kako to funkcionise....:)


Od skoro si na forumu i ne treba se podsmevati ako nisi upucen o cemu se prica
@Igor je u pravu
Desavale su se cudne stvari ovdasnjim forumasima koji su se usudili objavljivati "poverljiva" dokumenta, platni spisak...
Lezao je covek u bolnici slomljene glave i ruke...
Nije cak ni tako davno bilo...


Pomalo se secam te teme da je bila na forumu onomad, ali da li je to zaista bila istina ili...? Mislim, secam se da su bile i slike lika u gipsu i to sve... ali je kasnije u temi bilo nesto tipa, "pa nisam ja bas tako rekao, ja sam pao, bila poledica...", pa se stekao utisak ili da je laz ili preuvelicano u najmanju ruku... Sta je bilo na kraju s tim? Mozda neko iz uprave foruma da kaze...?


- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao30.07.2013. u 17:00 - pre 131 meseci
Život sa roditeljima nije problem per se. Ukoliko postoji zajednički interes za to, recimo više para u kući, lakše pokrivanje troškova, i ako ne postoje neka veća neslaganja koja zajednički život čine nepodnošljivim, zašto da ne. Naravno, to podrazumeva da "podstanar" nije na grbači roditelja, već da ravnopravno privređuje, stiče radne navike, učestvuje u kućnom budžetu, učestvuje u kućnim poslovima i slično. U suprotnom, mladi junoša osuđuje sebe na propast, jer ako se on celog života oslanja na roditelje, šta će biti kada tih roditelja više ne bude ili ne budu više sposobni da privređuju koliko su privređivali. Kako će preživeti ako nije stekao radne navike, nije naučio da zaradi, ne zna da skuva ništa osim jajeta...

Upravo zato je pokušaj osamostaljenja dobra stvar, jer te tera da naučiš sve te stvari. Jeste to teži put, ali donosi i mnogo veće benefite u budućnosti.

Uostalom, u kakvoj god da je neko situaciji, ako je ta situacija loša, uvek ima dve solucije. Da pokuša da uradi nešto po tom pitanju ili da ne radi ništa po tom pitanju. Jedina razlika između ta dva je što u prvom slučaju postoji šansa da se nešto promeni, a u drugom ne postoji ama baš nikakva šansa da se nešto promeni. I to je cela mudrost.

Osvrnuo bih se i na onu priču o MekDonaldsu, kasirkama i sličnim poslovima koje svako sa 2 grama mozga i barem jednom upotrebljivom rukom može da radi. Neki očigledno smatraju da čovek i sa takvim poslom treba da ima dovoljno za neki normalan život. Gde je tu logika ? Koliko onda trebaju da imaju oni koji rade neki prosečan ili iznadprosečan posao ? Treba shvatiti da su to entry level poslovi koji nisu namenjeni tome da se od njih zaradi za normalan život, već služe tome da neki student može da zaradi sebi džeparac, mladima koji tek počinju da imaju od čega da prežive dok ne nađu nešto bolje i eventualno nekome ko je nesposoban da radi nešto drugo (što znači da ima IQ ne veći od 70). I to je to. Dakle, to nije posao na kome se ostaje do penzije, osim ako neko nije totalni retard. Samim tim, ti poslovi su sasvim adekvatno plaćeni imajući u vidu njihovu namenu.

A ovima što hoće da dižu bune, lepo je Odin postavio pitanje na koje još niko nije ni pokušao da odgovori. Pobuna protiv koga ? Države ? Pa, lepo, ali država nije neki vanzemaljski entitet koji je pao s neba, već državu čine ljudi, narod. I gde je onda smisao buniti se protiv samog sebe ? To više spada u psihičke poremećaje, nego u realno razmišljanje o načinu da se unapredi životni standard.

A kad smo već kod toga, ni taj životni standard o kome svi pričaju se ne gradi bunama, zahtevima, dekretima... već isključivo radom i zalaganjem. Tako da, tu država (ako pod državom smatramo političare na vlasti), sve i da hoće ne može ništa d'uradi. Kako država može da poveća broj radnih mesta ? Kako država može da poveća plate ? Nikako. To mogu samo privrednici, a privrednici će to raditi, onda kada to bude ekonomski isplativo, a postaće ekonomski isplativo onda kada ljudi zaista budu počeli da rade i realno procenjuju svoj radni učinak, a izbace tu MekDonalds filozofiju po kojoj svaki posao treba da bude plaćen "ljudski" (šta god to "ljudski" značilo). Evo čitam ovo što je napisao Aleksandar Klickovic (izvinjavam se ako sam omašio ime) i ne mogu da se ne složim sa većinom napisanog, jer sam imao jako slična iskustva.

Samo ove godine sam obavio preko 100 intervjua za IT poslove, većinom sa programerima, i prosto je neverovatno koliki je broj onih koji veze nemaju sa poslom koji treba da rade, a zahtevaju uslove kao da imaju 10 godina radnog iskustva iza sebe, iako bi im realno i minimalac bio poklon. A to ne može. Isto kao što postoje entry level poslovi, tako i u većini poslova postoje entry level pozicije i one predstavljaju upravo to, slabo plaćeno radno mesto koje služi za ulazak u industriju, učenje, sticanje iskustva, usavršavanje... a ne da bi se od njega živelo, plaćao stan, rata za auto i šta ti ja znam. Postoje stepenice, a kad god imaš stepenice ispred sebe, kreće se od prvog stepenika, pa onda dalje stepenik po stepenik dok ne stigneš tamo gde si krenuo. Tako da, meni se čini da ovi što kukaju, zapravo ne kukaju zato što nema posla, već zato što bi nekako hteli da preskoče prvih nekoliko stepenika, a to ne ide.

I da ne bude da gledam samo kako je u IT-u. Obavio sam dosta intervjua i sa prodavcima, a i radio sa dosta njih. Tu je tek propast koliko ljudi ne shvataju posao i ne žele ni da se potrude da ga nauče. Većini je u glavi, kad se pomene prodaja, radno mesto na kome se sedi i čeka da neko pozove i kupi nešto, pa makar zarađivali i neki minimalac, a procenat im bude samo bonus, umesto da im fiksna plata bude nebitna stavka, a da se od procenta zarađuje. I onda naravno da će da kuka naokolo kako su male plate i kako ne može da se zaradi, iako osrednji prodavac može bez problema da zaradi i preko 1000 evra mesečno samo od procenta, a za dobrog prodavca, samo je nebo granica. Naravno, to zahteva jako puno truda i ulaganja u sebe, pa je lakše raditi za minimalac i kukati. I sve dok je mentalitet takav i standard će biti takav kakav je. Nema tu mnogo filozofije.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao30.07.2013. u 17:40 - pre 131 meseci
@Marko_L
U principu potrefio si poentu, ali ni sam ne shatajući da si na pogrešnoj strani razmišljanja. Po tebi onaj ko radi u McD-u nema prava da živi? Da li je tebi neko rekao da oni moraju da žive na ne znam kako visokom nivou?

Postoji život i postoji preživljavanje. Preživljavanje je za one koji pokazuju malo ili imalo truda. Čak i tu postoji podela, socijalna kategorija koja je bukvalno dno-dna i ona koja malo ipak pokušava da učini nešto sa svojim životom. Nisu išli u ne znam kakve škole, rade po hamburgerijama, rade u gradskoj čistoći... Name it... Ti ljudi pretpostavljam da bi trebali da žive malo bolje od ovih koji baš ništa ne rade. Ili možda treba da pocrkaju svi oni koji nisu završili ne znam kakve škole? Da li si ti svestan da jako mnogo ljudi koji rade te poslove ih rade u Srbiji, ne zato što nemaju ne znam kakvu školu, već ne mogu da nađu posao? A pride da ne pričam da "srednja klasa" ni ne postoji, upravo zbog takvog razmišljanja. Kod nas srednja klasa jedva sastavlja kraj sa krajem (evo pogledaj profesore, doktore.. koji rade za 40-50000). Ili možda i oni nisu zaslužili veću platu, a treba ovde decu nečemu da nauče?

Džaba-lebaroše naravno da treba kažnjavati na svakom koraku, ali postavlja se pitanje koliko je u Srbiji zaista takvih. Koliko je samo primorano da radi taj posao? Ima tu još problema, kada se i pojavi posao, kakvi se poslovi nude i šta se zahteva za taj posao (primer od ranije, šalteruša u banci mora da ima zavešen ekonmski faks)? Sa stanovišta poslodavca kada tražiš nekoga, ti sebi postavljaš jedan kriterijum, a pri tome ne vodiš računa da je taj tvoj kriteriju skoro pa nemoguće ispuniti. Pošto si iz IT branše, pogledaj malo oglase u zadnje vreme za sistem admine. Prvo su krenuli od npr. Windows Admina, onda su počeli da ubacuju i administraciju linuxa, onda su opčeli da ubacuju poznavanje programiranja u php-u, vb skripte, javi, c++ već šta god hoćeš. ALO!!! Jedan čovek da bude dobar programer (i to široka lepeza ne srodnih programskih jezika), sistem administrator i to i u Linuxu (i to sa naprednim poznavanja unix scripti+ programiranje u perlu) i Windowsu (i to da dodam da razbija Exchange, IIS..), a da ne pominjem da još često pridodaju onako pride poznavanje administracije baza... I onda lik dođe na konkurs i recimo da se nađe neko ko to sve to zna... Koliko dobar Linux admin, je expert u Windows administraciji? Koliko programera ZNA da radi kvalitetno administraciju sistema? Da ne nastavljam sa pitanjima nego još jedno najbitnije pitanje - Kolika treba da je njegova plata?

Znam šta sledi, usavršavaj se, međutim ovaj put nije problem u usavršavanju. Ovde se traži da jedan čovek radi poslove koje realno treba da obavlja više ljudi. Ovde je problem u nerealnim zahtevima poslodavaca. Jedno je tražiti Sistem admina, koji razume (može da čita programski kod), a jedno je tražiti experta Sistem admina koji je ujedno i expert programer i expert DBA. Caka je u tome da je to moguće, ali to ne treba svi da znaju i svi da rade. Prosečan posao je jedan od ta tri, međutim naši oglasi su 2 od 3 ili 3 od 3 što je irealno. Moj kolega, radi u Kanadi, je jedan od tih experata. Plaćaju ga ko cara, ima smeštaj besplatno, hranu, auto, vilu, ali on je jedini i nije uobičajen. Ovde se to "podrazumeva" i onda se još ismevaju kako ne mogu da nađu nikoga na konkursu!?!
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao30.07.2013. u 18:01 - pre 131 meseci
Citat:
ivan.mojsilovic:
Izvini, ali vi to vec odavno radite samo se pravite ludi dok ne dodje do seciranja vas.

Kao sto ti imas pravo da tesko varis tajkune i slicne, tako ja imam pravo da ne varim dzabalebarose i lenstine. Kvare mi auru. Ko sto ja, iz tebi znanih razloga, kvarim tvoju.

Napomena: ne impliciram da sam tajkun (cisto da me ne spustate na zemlju bezveze), mada mi je zao sto nisam dovoljno pametan da budem

A, ne, promašio si poentu!
Ne smetaju meni tajkuni zato što ne žive sa svojim roditeljima, zato što letuju na Karakorumu (sic!), zato što voze besna kola ili skupljaju maloletnice po splavovima. To je njihov privatni život, mogu da ga žive kako hoće. Isto kao i ovi što se ne odvajaju od roditelja.
Meni smeta (ne varim) kako tajkuni utiču na društvo, na ekonomiju, na radnička i druga prava. A ne vidim kako to da već pomenuti mladi i "mladi" utiču na sve navedeno time što se ne odsele od roditelja. Možda ih, stare i bolesne, neguju? Možda su našli ekonomsku računicu da je isplativije da pune zajednički kućni budžet umesto da raznim stanodavcima plaćaj kiriju? Možda su stanovi u kojima zajedno žive dovoljno veliki da bi bilo besmisleno da plaćaju kiriju u nekom ćumezu na periferiji grada a da im roditeljski stan zvrji poluprazan?
Ili je zajedničko ime za sve koji nisu kao ti (ne lično, već sa tvojim razmišljanjima) - lenštine i džabalebaroši?
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao30.07.2013. u 18:15 - pre 131 meseci
Citaj sta sam napisao pa ces videti da ti je napad na mene totalno promasen.

Ako su odlucili da je za SVE bolje da zive zajedno (placaju rezije, placaju hranu, krpe stan/kucu, pa i pomazu matorce u poslovima) onda je u slucaju da je plata mala sasvim u redu tako ziveti (naravno pre toga su pitali matorce da li im oni to dozvoljavaju i sta misle o tome).

A ta matora omladina koju ne varim itekako lose utice na drustvo. Oni su beskorisni, truli, o njima ce trebati drustvo na neki nacin da brine, oni svoju decu ako je ikad budu imali (a imaju, i sa njima se neko tuca) nikad nicemu pametnom nece nauciti itd...da ih ne znam mozda bih drugacije pisao, ali su takvi, bar oni koje ja znam.

E da, u kasnijim godinama postaju cak i nasilni, budu grubi i neprijatni prema istim tim roditeljiima koji hrane te parazite, neki se usude na lak novac od kojekakvih mutnih poslova, pocnu da se kockaju i tako...

Dakle, prva grupa je ok, druga grupa bljuuaaa...
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao30.07.2013. u 18:39 - pre 131 meseci
Nije napad na tebe, nego na stav. Sa nekim drugim tvojim stavovima se čak i slažem.

Ali OK, idemo dalje: ta tvoja analiza je totalno neutemeljena na validnim činjenicama. Primeri koje daješ zasnivaju se na tvojoj percepciji, a ja mogu (ozbiljno, bez imalo trolovanja) da navedem i suprotne primere, da su ti koji su otišli od kuće totalno zanemarili roditelje, da decu uče pogrešnim vrednostima, da oni koji su ostai imaju sasvim primeran porodični život i socijalne osobine. Ali i to su samo moji primeri, a ja se ne usuđujem da iz toga izvlačim opšti zaključak, posebno ne opštu osudu.

Vratio bih se na ovo: "Oni su beskorisni, truli...". Ja tu izjavu vidim kao "oni ne troše". Zato što nemaju, neće, ne umeju. I to im je, izgleda, najveća mana - nisu zaposleni, ne uzimaju kredite, ne kupuju novu robu, ne plaćaju kiriju, ni gorivo da bi putovali iz Padinske skele u Zemun polje na posao, ne troše puno po kafićima i restoranima, ne putuju... Nisu deo potrošačkog društva. Dakle, beskorisni su. Od njih ne može niko da zarađuje. Ni društvo, ni tajkuni, ni sitni i srednji preduzetnici. Ergo, koji će nam oni?!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao30.07.2013. u 20:16 - pre 131 meseci
Nije problem sto nisu korisni nego sto su stetni.
 
Odgovor na temu

Chojba

Član broj: 238529
Poruke: 200
*.adsl.eunet.rs.



+75 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao30.07.2013. u 20:47 - pre 131 meseci
Naravno da ne treba generalizovati, ali normalno je da mi smeta svako ko je radno sposoban a nece da radi, zato sto nikako ne doprinosi poreskom sistemu a ubire svasta od njega...

Da ne pricam o tome koliku mi demotivaciju i nervozu unose s vremena na vreme, to je vec licne prirode...
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao30.07.2013. u 20:51 - pre 131 meseci
Citat:
Chojba: Naravno da ne treba generalizovati, ali normalno je da mi smeta svako ko je radno sposoban a nece da radi, zato sto nikako ne doprinosi poreskom sistemu a ubire svasta od njega...

Da ne pricam o tome koliku mi demotivaciju i nervozu unose s vremena na vreme, to je vec licne prirode...


Mene znaju ponekad i da motivisu...odmah se trudim da postignem vise da imam izgovor da ih ne sretnem ponovo :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Zašto mladi danas nemaju posao

Strane: << < .. 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 625746 | Odgovora: 2925 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.