Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

[es] :: Ekonomija :: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

Strane: << < .. 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 211905 | Odgovora: 2103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 10:14 - pre 147 meseci
Citat:
Njemu je super, njegova nacija pali i zari po svetu da bi on imao jeftiniji benzin i ima dovoljno politicke i vojne margine da zastite sebe od osuda za te postupke. Da li je to eticno i moralno sa stanovista ljudskosti, naravno nije, ali to je bilo i uvek bice sa tom razlikom sto ce taj englez, i dalje ziv, imati dovoljno vremena da sebi oprosti sto je njegova drzava nekog izbacila iz aviona. Ako pricamo o SBBKBB teorijama pitanje je kako bi izgledao politicki milje evrope danas da vojno nesposobni hitler nije vodio nemce vec da je tu aramdu predvodio neki sposobniji vojskovodja i da je rat zavrsen okupacijom evrope i asimilacijom u treci rajh. Food for thought.

Ono sto sasvim sigurno jedan englez ne radi je da ide da bombarduje ameriku da bi im uzeo naftu iz teksasa jer ce za to da dobije po glavurdzi isto kao sto amer ne ide u kinu da otima njihovu naftu niti salje trupe da oslobadja tibet jer bi za to dobio po glavurzi, ali ako jedan pajac od lidera koji sedi na bazenu nafte misli da moze da podjeba*a svetske sile onda taj pajac dobije bombe. Jaci i sposobniji ce uvek naci nacin da nesposobnim dodju glave sto je sa jedne strane lose po nesposobnog ali sa druge strane pomaze sposobnom da doceka sledeci dan i napise svoju verziju istorije.


koja apologetika bezprincipijelne politike.
 
Odgovor na temu

Hapless joint

Član broj: 297301
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+497 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 10:18 - pre 147 meseci

Citat:
mmix: Njemu je super, njegova nacija pali i zari po svetu da bi on imao ....



Dobro, a sta mislis kako je super, na primer, onima vise od 100.000 ljudi, uglavnom dece i devojaka, koliko ih godisnje "nestane" u USofA?
Sta mislis kako srecno oni zavrse?

Po nekim procenama u Engleskoj, USofA, Francuskoj, Nemackoj, carskoj Rusiji i ostalim kapitalistickim zemljama tokom perioda intenzivne industrijalizacije je u rudarskim jamama i fabrickim halama poumiralo od iscrpljenosti i gladi, radeci po 14 sati dnevno, na desetine miliona dece uzrasta od 9 godina pa navise.
Ne samo dece robova kupljenih na slobodnom trzistu Afrike itd., vec ogromnim delom "njihove" dece.

Je l' je njima bilo super u njihovoj naciji?

Ili ovo gore nema nikakve veze sa kapitalizmom, kapitalizam je prikljucak za ajpod na ves masini?
 
Odgovor na temu

rade.zrnic

Član broj: 268990
Poruke: 217
93.87.45.*



+336 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 10:28 - pre 147 meseci
@marko83,
"Nikad mi nece biti jasan mentalni sklop ljudi koji nalaze uzivanje da pljuju po svom narodu"
nikada ti neće biti jasno: niti ti neko može to objasniti...
Evo ti primer:
Neznam gde živi @Odin ni koje je nacionalnosti, baš me briga, ali toliko mržnje i dekadentnosti davno nisam ni čuo ni pročitao. Po kompletnoj "spiki" mi liči na skinhedsa... Tu su u temi prisutni još neki koji imaju slične stavove, ali ni približno toliko radikalni i ne dodiruju granicu koja naginje fašiz(u)mu. Odakle toliki izliv netrpeljivosti?
Reče (napisa)da je u stanju da ubije u odbranu svojih stavova... Katastrofa...
Pozdrav i tebi o Odine...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 10:29 - pre 147 meseci
@marko, To je zato sto razmisljas emotivno pa ne mozes da skapiras veoma prostu mehaniku globalne politike. Sta ja da ti radim.

Kad Amer izbombarduje Libiju da bi uzeo naftu, to je RACIONALNA odluka. Ma kakva ona bila u svim ostalim pogledima, zla, imperijalisticka, rusilacka, ratoborna, protivna ovome i onome, ona je za njih u ovom trenutku najracionalnija odluka kojom stite svoju ekonomiju i svoj opstanak uz minilani uticaj na njihov rejting. Kad se sacica balkanskih cobana medju sobom pobije oko nacionalistickih gluposti i krenu da se kolju medju sobom tripujuci se da su velesile onda je to IRACIONALNA, EMOTIVNA odluka koja ni po kom osnovu nije u interesu sopstvene nacije. Onda oni koji umeju racionalno da razmisljaju dodju i razgledaju i vide od kojih budala mogu da uzmu najvise i stanu na njihovu stranu a one druge kurcevite zduvaju bombama i pomognu svojim novim saveznicima da uzmu sto vise resursa i teritorije od kurcevitih da bi onda oni indirektno imali korist od toga i onda decenijama posle muzu "pobednike" koji se tripuju da su pobedili a u stvari ne mogu da daju izjavu za javnost a da ne ptiaju jel smeju. Sama cinjenica da ti smatras ove balkanske prcvarnike od nacija kao suverene punopravne ravnopravne clanove svetske zajednice je zasmejavajuce. Emotivno razmisljanje i principijelnost (@Emmy) je za plebs, da ventuje uz pivo dok pece pljeskavice, drzavna uprava mora da razmislja racionalno, ako to ne ume (a nasa ne ume) onda i zasluzuje pljuvanje.

Al da ne bude da je to bas pusta priroda Srbalja, ni Ameri nisu imuni na emotivne iracionalne odluke, cela njihova kaznena ekspedicija u Avganistanu kao posledica 9/11 je teski promasaj iz kojeg ne mogu da se izvuku.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 10:37 - pre 147 meseci
Citat:
Hapless joint: Dobro, a sta mislis kako je super, na primer, onima vise od 100.000 ljudi, uglavnom dece i devojaka, koliko ih godisnje "nestane" u USofA?
Sta mislis kako srecno oni zavrse?

Po nekim procenama u Engleskoj, USofA, Francuskoj, Nemackoj, carskoj Rusiji i ostalim kapitalistickim zemljama tokom perioda intenzivne industrijalizacije je u rudarskim jamama i fabrickim halama poumiralo od iscrpljenosti i gladi, radeci po 14 sati dnevno, na desetine miliona dece uzrasta od 9 godina pa navise.
Ne samo dece robova kupljenih na slobodnom trzistu Afrike itd., vec ogromnim delom "njihove" dece.


Kojih 100k ljudi nestane godisnje? O cemu ti pricas? kojih 10 miliona dece je umrlo? Jel to iz prirucnika KPJ?

Da, period prvobitne akomulacije kapitala je bio zesce zajeban, koliko zajeban videcete i sami uskoro na sopstvenom primeru ako Srbija nastavi ovom ekonomskom politikom, ali gresis ako mislis da je bilo ko bilo koga puskom terao u fabrike. Ti ljudi su dolazili da rade u gradove jer na selu vise nije bilo mesta za njih a ekstenzivna poljoprivreda jos nije pocela, po principu bolje i taj posao nego glad. Ako mislis da cu ja da branim taj sistem, varas se, ako nista taj sistem je glavni uzrocnik nastanka komunizma, najvece posasti u istoriji ljudske civilizacije (koliko god da ih je umrlo u PAK, vise ih je umrlo u gulazima ne ostavljajuci nista iza sebe, ili u vestacki izazvanim gladima zbog nesposobnosti da se organizuje poljoprivreda), ali ako posmatras cisto ekonomski PAK je u osnovi cele price zasto danas oni bombarduju nas a ne mi njih.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 10:41 - pre 147 meseci
wow mmix koja compact verzija minulih dogadjaja na Balkanu. Ne znam samo da li i sam verujes u tu gomilu nonsensa ?
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 10:44 - pre 147 meseci

meni objasnjavas da je amer bombardovao libiju zbog nafte
Tastaturu sam izlizao kucajuci na onoj temi o libiji dok smo razjasnili da libija nije bombardovana zbog "diktatora"

Ubijanje miliona ljudi i nanosenje zla citavim nacijama je POGRESNO bez obzira da li to rade oni koji su jaci ili slabiji

Ubijanje drugih ljudi NIKAD ne moze biti racionalna odluka. Zao mi je sto to ne vidis
Ti pricas o ekonomskoj koristi preko tudjih leseva...

Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 10:47 - pre 147 meseci
Naravno da verujem, i nista manje od vaseg verovanja da smo nebeski narod i da ce Rusi da dodju da nas spasu i da cemo posle toga ziveti u bogatstvu i blagostanju kao komunisticka gubernija nove Rusije. Jedino sto mislim da je moje verovanje malo realnije, al mozda je to samo moja diluzija kao posledica mojih halucinacija. Uostalom, buducnost ce pokazati, kako mi deluje po ispitivanju javnog mnjenja smesi nam se emotivni premijer.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

rade.zrnic

Član broj: 268990
Poruke: 217
93.87.45.*



+336 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 10:47 - pre 147 meseci
@mmix-e,
iako se u mnogim stavovima (tvojim) neslažem sa tobom, za tvoj poslednji post sam ti dao +.
Potpunoma si u pravu što se tiče "racionaliz(u)ma". Pravo jačeg je u pitanju i tu nema pogovora.
Da je taj naš nesretni Predsednik koji je umro u Hagu bio samo malo oštroumniji i racionalniji, nebi se ova zemlja srozala kao što jeste srozana. Šut se sa rogatim ne bode...
Da je Sadam bio samo malo racionalniji nebi umro na najgori mogući način po islamskom verovanju i nebi njegova nacija iskrvarila kao što jeste. I opet su dali ono što "demokrate" traže.
Pozdrav
PS.
u međuvremenu si imao još jedan post, komentar je za onaj iznad...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 10:58 - pre 147 meseci
Citat:
Marko83: :-) meni objasnjavas da je amer bombardovao libiju zbog nafte :D Tastaturu sam izlizao kucajuci na onoj temi o libiji dok smo razjasnili da libija nije bombardovana zbog "diktatora"
Ubijanje miliona ljudi i nanosenje zla citavim nacijama je POGRESNO bez obzira da li to rade oni koji su jaci ili slabiji
Ubijanje drugih ljudi NIKAD ne moze biti racionalna odluka. Zao mi je sto to ne vidis
Ti pricas o ekonomskoj koristi preko tudjih leseva...


Vidis, ti ima samo jedan problem. Nacija koja zaista veruje u sebe, ima pameti da deluje racionalno i brani svoje interese inteligentno nikad i nece doci u situaciju da ih jaci tlaci preko krvi svoje dece. To je poseban program samo za najtuplje i najgluplje koje je lako izmanipulisati. Dobili su Libijsku naftu a da jedan njihov vojnik nije ispalio metak na tlu, sve u sami Libijci odradili za njih.

I naravno da ubijanje moze biti racionalna odluka, samo je pitanje odgovarajuce analize i racionalizacije. Da si 1985 mogao da sprecis gradjanski rat u Jugi i sve sto se desavalo strateskim odstrelom nacionalistickih elemenata da li bi to radio? Da li zaista mislis da je 50 godina mira u Jugi bilo posledica bratstva i jedinstva ili nemogucnosti delovanja ekstremnih nacionalista od strane bezbednosnih sluzbi? Ako sad kazemo da je bolje da je tih par zlotvora umrlo nego da je hiljade posle poginulo i da su ti zlotvori bili dobro branjeni koliki bi bio broj prihvatljivih zrtava u nekom bombaskog napadu na te osobe? Ako je u ratu poginulo 100 hiljada ljudi koliko bi bilo prihvatljivo zrtvovati mirnodopski da ne dodje do rata? opet, principijelost i eticki apsolutizam su privilegija koju vodje nemaju. Mi jos od kosovskog boja imamo veoma losu istoriju samostalnog odlucivanja.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 11:05 - pre 147 meseci
Citat:
mmix: Vidis, ti ima samo jedan problem. Nacija koja zaista veruje u sebe, ima pameti da deluje racionalno i brani svoje interese

I to je razlog da im ti razdragano aplaudiras za svaku bombu koja padne na Libiju? Sledeci put kad te nag*zi neki novi Hitler, a ti lijepo pruzi ruku i cestitaj branitelju svojih interesa.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 11:09 - pre 147 meseci
Neki bi ljudi odavde trebali uzeti recnik i nauciti sta znaci rec racionalno i kako se razlikuje od reci pravedno, fer, moralno, itd.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 11:13 - pre 147 meseci
Citat:

Kad Amer izbombarduje Libiju da bi uzeo naftu, to je RACIONALNA odluka. Ma kakva ona bila u svim ostalim pogledima, zla, imperijalisticka, rusilacka, ratoborna, protivna ovome i onome, ona je za njih u ovom trenutku najracionalnija odluka kojom stite svoju ekonomiju i svoj opstanak uz minilani uticaj na njihov rejting

Pa u tome i jeste stos a ne u emocijima ili tome sto mene dusa sad boli zbog ubijenih libijaca ili iranaca mada ne sumnjam da ima i takvih.
Sustina je da njihov eventualni napredak se zasniva na ubijanju i pljackanju drugih pa se to zove racionalna odluka sto i jeste

E sad zasto se sad svi vi ovde a i ostali Srbi raspravljate na 60 i kusur strana o problemima koje muce covecanstvo od pamtiveka nije mi jasno .

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 11:16 - pre 147 meseci
Citat:
jericho1405: I to je razlog da im ti razdragano aplaudiras za svaku bombu koja padne na Libiju? Sledeci put kad te nag*zi neki novi Hitler, a ti lijepo pruzi ruku i cestitaj branitelju svojih interesa.


Kad sam ja razdragano aplaudirao tome? Prodjime se te tvoje floskule ili si sa nama ili protiv nas", to ni Sloba nije uspeo sa mnom pa neces ni ti.

A drugo, odakle tebi ideja da je Hitler bio olicenje racionalnog? On je bio idiot i svoju naciju je zavio u crno. Koristan link -> http://en.wikipedia.org/wiki/Reductio_ad_Hitlerum


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

negyxo
Aleksandar Perkuchin

Član broj: 29751
Poruke: 898
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+171 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 11:18 - pre 147 meseci
Na zalost, nije samo ovde problematicna situacija po pitanju kapitala:

http://www.b92.net/biz/vesti/s...04&dd=20&nav_id=602142

Ono sto je zastrasujuce su komentari, ali valjda se na to treba navici :-(
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 11:26 - pre 147 meseci
Citat:
mmix:  Da si 1985 mogao da sprecis gradjanski rat u Jugi i sve sto se desavalo strateskim odstrelom nacionalistickih elemenata da li bi to radio? Da li zaista mislis da je 50 godina mira u Jugi bilo posledica bratstva i jedinstva ili nemogucnosti delovanja ekstremnih nacionalista od strane bezbednosnih sluzbi?

Samo sto nisu nacionalisti izazvali rat, nego komunisti. Jedni komunisti su hteli da izadju iz sfrj, a drugi komunisti su hteli da ih zadrze. Osim Alije sevdalije svi su bili funkcioneri kpj, generali jna...tako da taj odstrel, koji pominjes, nikako nije mogao da se primeni. Osim da su svi izvrsili kolektivno samoubistvo. Svi su oni bili deca sfrj, titovi pioniri, omladinci, saborci, a izazvase rat bas u duhu bratstva i jedinstva koje su propagirali decenijama.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 11:26 - pre 147 meseci
Citat:
deerbeer: Pa u tome i jeste stos a ne u emocijima ili tome sto mene dusa sad boli zbog ubijenih libijaca ili iranaca mada ne sumnjam da ima i takvih.
Sustina je da njihov eventualni napredak ili opstanak se zasniva na ubijanju i pljackanju drugih pa se to zove racionalna odluka sto i jeste


Pa nisi ni ti u pravu, niti sam ja napisao "racionalnost = rat". Rat je samo jedan, konancni, instrument politike. Zasto USA ne bombarduju Saudijsku arabiju? Zato sto Arabija trguje sa njima i zato sto je vode bar parcijalno racionalni ljudi (i proed toga sto je SA leglo krsenja ljudskih prava). Sta je sprecavalo Libiju da bude kao SA, nista vala sem iracionalnog idiota koji ih je vodio uz nos svima. Sta sprecava Libijce sada da formiraju nacionalnu drzavu i prodaju naftu i od te prodaje stimulisu ekonomiju? Nista sem sto su iracionalna gomila plemenskih idiota kojima je svima zinulo dupe za pare od te nafte. Sta ti sad ocekujes da recimo Ameri urade sa njima? Naravno da ce da iskoiste priliku da naftu dobiju jos jeftinije.


@vilil1, juga je i pukla zato sto su se nacionalni lementi probili u vrh KPJ. oni su bili komunisti na papiru a u realnosti su igrali svoje nacionalisticke igranke.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 11:34 - pre 147 meseci
Citat:

Pa nisi ni ti u pravu, niti sam ja napisao "racionalnost = rat". Rat je samo jedan, konancni, instrument politike.

Eh sad i ti si naivan bas. Ocigledno je da ti njihovi interesi idu na stetu drugog a ne zato sto vole da prkose nekoj sili , a kad taj drugi to ne prihvati dobije po nosu .
Tako da taj interes uvek dodje do konacnog instrumenta a to je : sila boga ne moli .
Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 11:40 - pre 147 meseci
Citat:
mmix
@vilil1, juga je i pukla zato sto su se nacionalni lementi probili u vrh KPJ. oni su bili komunisti na papiru a u realnosti su igrali svoje nacionalisticke igranke.

Ne. Ona drzava je pukla zato sto su neki komunisti (slovenacki) na vreme shvatili da je razvoj zemlje jedino moguc ako se pridje Evropi, a drugi komunisti (srpski) su hteli da zadrze status quo. Odnosno, jedan od njih je hteo da bude kalif umesto kalifa u onoj i onakvoj drzavi.
I, da, slovenacki i hrvatski komunisti su oduvek bili prvo Slovenci i Hrvati, i uvek su radili prvenstveno za dobro svojih a ako nesto ostane za drzavu, sa druge strane srpski komunisti su prvenstveno bili jugosloveni, i hteli su posto poto da zadrze sfrj, bez ikakve zelje da uvode neke promene, pa makar bile i na bolje.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 11:40 - pre 147 meseci
Citat:

Svi su oni bili deca sfrj, titovi pioniri, omladinci, saborci, a izazvase rat bas u duhu bratstva i jedinstva koje su propagirali decenijama.

Nije bas tako .Seselj bio u zatvoru kao i Tudjman ( i ako je bio general jna pre toga) zbog iste stvari koje su posle 20 god. sproveli u delo .
Svi ti koji su bili aktivni ucesnici hrvatskog proljeca i koji su bili hapseni zbog nacionalizma tada su sad glavne face i heroji .

Citat:
mmix
Zato sto Arabija trguje sa njima i zato sto je vode bar parcijalno racionalni ljudi

Pa bili su oni dobri Ameri i sa Iranom jedno vreme a sta je sad ?

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

Strane: << < .. 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 211905 | Odgovora: 2103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.