Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Otvaranje male firme koja se bavi softwerom

[es] :: E-Poslovanje :: Otvaranje male firme koja se bavi softwerom

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 28114 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

akmitrov
nenad mitrović
beograd

Član broj: 24919
Poruke: 4
*.drenik.net



Profil

icon Re: Otvaranje male firme koja se bavi softwerom18.04.2004. u 21:07 - pre 244 meseci
Citat:
bokini:
Pozdrav,

Prodajem vec 4 meseca softwer preko interneta koristeci usluge ShareIt-a i KAGI-a, gde oni uzimaju svoj (7% i 10%) procenat od svake prodaje i salju mi novac na svakih par meseci.

Zanima me da li je u ovom trenutku potrebno otvoriti firmu zbog ovoga. Zaradjujem max 400 evra mesecno-zavisno od kursa dolara , cesto i manje ali ipak ide nekako i nadam se da cu poboljsati prodaju. Sve mi stize u banku preko wire transfera.

Ako moram da otvorim firmu, zanima me koji "tip" firme je najbolje otvoriti. Dakle nemam nikakvu kancelariju i sl, vec radim od kuce. Da li postoji neki nacin da se placaju porezi i sl. u zavisnosti od zarade, dakle da ne placam neki ogromni iznos koji nisam ni zaradio. Da se ne desi da moram da zatvaram firmu ako prodaja krene slabo.

Takodje da li je moguce da ja i moj drug zajedno nekako otvorimo firmu. Moze da se vodi na jednog a drugi da radi (?) , a da ne moramo da otvaramo ortacko drustvo za koje sam cuo da ima velike obaveze.

Sta vi mislite da je najbolje za mene u ovom trenutku. I da li je mozda moguce da se tzv. tip firme "upgrade-uje" kasnije

Zanima me uopste da li je potrebno uopste placati porez za te stvari, posto mi ShareIt i Kagi uzimaju procenat i on ustvari vrsi prodaju, ili njih vise da shvatim kao trzni centar a mene kao prodavnicu unutar njega

Pozdrav i hvala.


NMIT
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Otvaranje male firme koja se bavi softwerom

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 28114 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.