Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 53877 | Odgovora: 333 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu15.04.2011. u 00:19 - pre 159 meseci
Citat:
Isak666: Ja znam par sampiona u kukanju, ali ovo je svetska klasa.
A ja meritorno tvrdim da nemas pojma i ovu svoju tvrdnju baziram na poznavanju zivota, kako ovde, tako i u nekim zapadnim zemljama, na osnovu LICNOG boravka tamo, ne samo na osnovu prica. Lako je pricati bajke kad se izolujes. Covek mi je pre nekog vremena odbio poklon jednog hardverskog dela jer bi morao sam da plati postarinu do njega i skupo mu je (da ne bude da ja i poklanjam deo i placam postarinu do njega). Sta mislis kolika je bila postarina? Hajde, nagadjaj malo, da vidim koliko poznajes zivot! NIje kuciste od 10 kila nego jedva 100 grama neki komadic, nije bitno.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu15.04.2011. u 00:21 - pre 159 meseci
Srce mi se cepa. Nema sve to veze sa vezom. Samo kukate bezveze. Eto to sa Telekomima, nije poenta u tome da "oni" ostanu na vlasti nego da se drzava ne raspadne ako nestane para. A zasto se oni to trude da se ne raspadne drzava? Pa zato sto pola "naroda" (i vise) sisa drzavno vime, a i oni isto, to jeste. Ja licno bih raspustio drzavu i pustio ih sve da pocrkaju. I tako su sve ludji i ludji, sve nepismeniji i nepismeniji, sve primitivniji i primitivniji. To jest mozda i nisu, mozda su isti kao uvek sto su bili, samo sto su za sve ovo vreme drugi otisli mnogo napred (u civilizacijskom smislu) pa izgleda kao da su ovi otisli nazad, ko zna, sve je moguce. Ono sto je vazno je da takvi prljavi i musavi nikome ne trebaju. Pa neka prostiru pocepane gace na terasama, neka pljuju, nek nemaju 200 dinara za postarinu, nek cuclaju cigare i neka budu nepismeni, koga je briga. I tako nece jos dugo. Jos pola veka maksimum i gotovo. To tako treba.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu15.04.2011. u 00:23 - pre 159 meseci
Besplatni oglasi

btw kakve veze ima grad, regulacija koristenja javne povrsine ili stanje fasade sa zidanjem fabrika?
O cemu pricamo?

Ako se ne krpi, fasada pada i za vreme Tita i za vreme Tadica.
Gravitacija ne pita za trenutno stanje u drustvu.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu15.04.2011. u 02:32 - pre 159 meseci
Citat:
Isak666Besplatni oglasi

Ako se ne krpi, fasada pada i za vreme Tita i za vreme Tadica.
Gravitacija ne pita za trenutno stanje u drustvu.
Gravitacija ne pita ali novcanik pita. A najbolja ti je ova fora sa "Besplatnim oglasima" za koje treba imati racunar i biti OK a u mojoj kuci vidjam ljde koji jedva hodaju, vrlo su stari i sami. Jedan je lezao mrtav u stanu 7 dana dok ga je neko primetio, kako je on mogao da "proda stan i ode u neki manji gradic u unutrasnjosti" i da popravlja fasadu bilo kome da je smetala?

Lepo vam kazem da neki nemate pojma, provereno na licnom iskustvu, isto tako sam i ja govorio nekada. Dodje brat iz Beograda kod mene tamo pa napuni auto tetrapakovima sa mlekom, kaze "U Beogradu nema mleka" a ja mu ne verujem.

Slazem se ja da je srpski narod u velikom problemu ali ovakvi zakoni mu nece pomoci u resavanju tih problema, to je poenta moje price. Ti i Lesli zvucite u stilu "E, sad ce narod da zivi lepse i lakse cim ulepsamo fasade i sklonimo ves sa terasa!" Ako vas boli duxe za narod vase pravo ali mi nije jasno sta vi hocete da kazete - narod koji mrzite i ne razumete hocete silom da naterate da bude fin ili sta?

A ovo sa postarinom sam naveo da biste lakse shvatili koliko dzep moze da bude prazan i nije bilo 200 dinara, bilo je manje ali isti ti djavo koliko je ako si trenutno bez dinara u dzepu, sto vas naravno zabole briga totalno.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
94.202.185.*



+702 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu15.04.2011. u 06:18 - pre 159 meseci
Samo sušenje veša na terasije jeste degutantan prizor ali ta inicijativa mora da se javi u glavama stanara, a ne da motiv bude prazan budžet. Jer jednostavno neće moći da se sprovede do kraja, kao što ni do sada nije mogla.

Međutim, u tekstu ima nekih drugih zanimljivih stvari, pre svega:

Citat:
tako da su stanari dužni (…) da vode računa da zidovi nisu iscrtani,

WTF???? Evo recimo da uzmemo tipičan stambenjak iz predgrađa - mislim da je svaki do zadnjeg išaran do poslednjeg kvadratnog centimetra. Da li ovo sada znači da stanari treba da se organizuju i prekreče/prefarbaju zgradu? Da li iko može da zamisli na šta bi to ličilo u praksi? I šta ako (sindrom polomljenog prozora) već narednog dana neki klinac opet išara fasadu, ko tačno treba da odradi zamazivanje?

Dodatno, šta recimo sa zgradama u centru? Tamo po pravilu imaš zgradu koja je nekada bila svetlije fasade, tokom decenija je dobila one vertikalne crne pruge od gareži iz saobraćaja i sad, neki klinac nešto našara pored ulaznih vrata. Šta tu tačno treba da se uradi kako "zidovi ne bi bili iscrtani"? Da prekreči samo taj grafit pa imaš belu fleku na ogaravljenoj zgradi? Da okrečiš traku visine cca dva metra pa opet da imaš belu traku i iznad ogaravljenu zgradu? Ili da moraš da okrečiš čitavu zgradu zbog grafita u prizemlju, kako bi sve bilo ujednačeno? Pa jel' ima iko ideju kada bi to moglo da se desi???

Ovde nije u pitanju stambena kultura (koja je na apsolutno poražavajućem nivou), nego psihologija mase i organizacioni problemi i sa druge strane, još jedan u nizu zakona pravljenih tako da budu neprimenljivi i samim tim zahvalni za tumačenje od slučaja do slučaja.

Dakle, još jedan zakon gde moraš da biraš između podjednako besmislenih i neizvodljivih rešenja. I jbg, opet se prepirete u vezi stvari za koje ne kapirate da ste i jedni i drugi u pravu, a da je problem taj što za razliku od vas koji previše analizirate i terate mak na konac, onaj koji je donosio zakon je na razmišljanje potrošio oko 3 i po sekunde i duplo manje sivih ćelija…
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4785 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu15.04.2011. u 07:07 - pre 159 meseci
Citat:
tdjokic: Pre vise decenija ja sam imao visak jednu garsonjeru - kuhinja 3x3, soba 2x3, kupatilo 2x1 metar + ulazni deo (uvucena terasa) 4x0,8 metra i u to se nabilo njih petoro!!! U ono kupatilo 2x1 metar su ugurali i masinu za ves i jos su bili presrecni sto smo ih primili jer narod ne prima porodice sa decom. A ovakvih i slicnih primera ima koliko hoces.

Znaci, nije im bitno sto ih je petoro u garsonjerici, samo da su u centru..
Dalje od centra bi mogli za iste pare 50% vise kvadrata iznajmiti.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu15.04.2011. u 08:21 - pre 159 meseci
Citat:
tdjokic: Gravitacija ne pita ali novcanik pita. A najbolja ti je ova fora sa "Besplatnim oglasima" za koje treba imati racunar i biti OK a u mojoj kuci vidjam ljde koji jedva hodaju, vrlo su stari i sami. Jedan je lezao mrtav u stanu 7 dana dok ga je neko primetio, kako je on mogao da "proda stan i ode u neki manji gradic u unutrasnjosti" i da popravlja fasadu bilo kome da je smetala?

Lepo vam kazem da neki nemate pojma, provereno na licnom iskustvu, isto tako sam i ja govorio nekada. Dodje brat iz Beograda kod mene tamo pa napuni auto tetrapakovima sa mlekom, kaze "U Beogradu nema mleka" a ja mu ne verujem.

Slazem se ja da je srpski narod u velikom problemu ali ovakvi zakoni mu nece pomoci u resavanju tih problema, to je poenta moje price. Ti i Lesli zvucite u stilu "E, sad ce narod da zivi lepse i lakse cim ulepsamo fasade i sklonimo ves sa terasa!" Ako vas boli duxe za narod vase pravo ali mi nije jasno sta vi hocete da kazete - narod koji mrzite i ne razumete hocete silom da naterate da bude fin ili sta?

A ovo sa postarinom sam naveo da biste lakse shvatili koliko dzep moze da bude prazan i nije bilo 200 dinara, bilo je manje ali isti ti djavo koliko je ako si trenutno bez dinara u dzepu, sto vas naravno zabole briga totalno.


Gospodine Djokic,

nemanje kompjutera je najbedniji izgovor za nemogucnost davanja besplatnog oglasa koji sam cuo, a cuo sam do sad jedan.
Ako nema neka ode do zgrade Halo Oglasa ili neka ih pozove telefonom.

Sto se tice fasada, niko ovde ni ne govori o stilizovanju fasada, nego o brizi za bezbednost.
Zao mi je sto neko nema para da sredi fasadu, ali necija glava vredi vise od toga:


http://www.novosti.rs/vesti/be...l:296794-Fasade---nicija-briga

Ja ne razumem sta je poenta.
Da neko ostane u nekom stanu po svaku cenu, iako nekom moze da tresne na glavu?

A sustina ovog propisa je nesto drugo i ako nekom nije jasno zasto treba dovesti u red javnu povrsinu, onda tu nema poente pricati, jer za sve ostalo -sem te fasade- ne treba da se izdvaja neki novac.

U pitanju je vanvremenska stvar, a frustracije trenutnom vlascu je vase licno pitanje i ne mora celo drustvo da se bavi time.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu15.04.2011. u 08:21 - pre 159 meseci
Citat:
Shadowed: Znaci, nije im bitno sto ih je petoro u garsonjerici, samo da su u centru..
Dalje od centra bi mogli za iste pare 50% vise kvadrata iznajmiti.
Kako si zakljucio da je garsonjera bila u centru? Nije. Bila je na periferiji, kuca sa dvoristem, sto su voleli zbog dece, i umereno udaljena prevozom do radnih mesta muza i zene, koji su radili na razlicitim lokacijama. Naglasio sam da su deca bila mala i to retko ko uopste hoce da primi u stan.

Uvek, ali uvek se ovde nesto "zakljucuje" umesto da se pokusa da se shvati sta onaj koji pise post ima da kaze pa mu pobijati tvrdnje argumentima a ne "Pa, ako im se ne svidja neka idu!". A zasto da idu? Ko odredjuje ko ce gde da ide, cak i da moze a mnogi to nisu u stanju da urade.

Kao sto rekoh, boli vas briga za narod, kad u ovoj situaciji ne vidite sustinu. Srbija se priblizava dnu dna a vi pozdravljate zakone za glancanje spoljnog izgleda. Nemam vise sta da kazem.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.rcub.bg.ac.rs.



+90 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu15.04.2011. u 08:25 - pre 159 meseci
cozi:
Citat:
Zelena povrsina ili trava kao sto je neki nazivaju, pre dolaska licke brigade u prestonicu je sluzila da se po njoj trci, gazi, igra...

Uh...kako je tebe neko gadno slagao. Nadji nekog matorog beogradjanina, predratnog, sedi mu u krilo, pa nek` ti prica kakve su kazne bile za gazenje travnjaka, cak i za kereci kenjafte na istoj, a ja sam par puta kao mali dobio motkom po grbini od "zelembaca" u parku kod narodne biblioteke (hram nije postojao). Ako ne znas sta je to "zelembac", pusti seriju "Grlom u jagode" i uzivaj.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu15.04.2011. u 08:33 - pre 159 meseci
Citat:
tdjokic: Kako si zakljucio da je garsonjera bila u centru? Nije. Bila je na periferiji, kuca sa dvoristem, sto su voleli zbog dece, i umereno udaljena prevozom do radnih mesta muza i zene, koji su radili na razlicitim lokacijama.



Cekaj, i sta - oni su sirili ves pod prozorom, iako su imali dvoriste, gde se iza moze postaviti veseraj?
Ma daj vise, covece :D
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu15.04.2011. u 08:49 - pre 159 meseci
Citat:
tdjokic
Gravitacija ne pita ali novcanik pita.


Zgrada je objekat koji gleda na javnu povrsinu - i mora da zadovoljava bezbednosne propise.

Imanje stana u vlasnistvu nije nikakvo pravo bez obaveza, vec privilegija. Privilegija koja takodje zahteva da se ucestvuje u odrzavanju zgrade.

Mozda nekom to izgleda neprimereno - ali da vas opali deo fasade u glavu, i ucini dozivotnim invalidom prilicno sam siguran da bi misljenje bilo drugacije (ako bi uopste mogli da mislite posle toga, tj.)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu15.04.2011. u 08:49 - pre 159 meseci
Hocemo li da sklanjamo i ruzne ljude sa ulica? Ko odredjuje sta je to ruzno a sta lepo? Sta bi se desilo kada bismo sklanjali sa ulica svakoga i sve sto neko smatra da je ruzno? A svi imaju razlicita misljenja
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu15.04.2011. u 08:51 - pre 159 meseci
Hocemo li da sklanjamo i ruzne ljude sa ulica? Ko odredjuje sta je to ruzno a sta lepo? Sta bi se desilo kada bismo sklanjali sa ulica svakoga i sve sto neko smatra da je ruzno? A svi imaju razlicita misljenja
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu15.04.2011. u 08:51 - pre 159 meseci
Odrzavanje fasade nema veze sa "ruznim" i "lepim" vec sa elementarnom bezbednoscu.

Ako je fasada dotrajala - mora da se sanira (boga ti ;-). Ako neko to ne kapira...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu15.04.2011. u 08:52 - pre 159 meseci
Citat:
llux: Hocemo li da sklanjamo i ruzne ljude sa ulica? Ko odredjuje sta je to ruzno a sta lepo? Sta bi se desilo kada bismo sklanjali sa ulica svakoga i sve sto neko smatra da je ruzno? A svi imaju razlicita misljenja


E pa kad se izjednaci jedan covek sa jednim parom gaca, onda je to vec problem.
Za sada, manjina kaci iste pod prozor, te se onda vecina verovatno slaze da je to nesto sto se ne radi.
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu15.04.2011. u 08:53 - pre 159 meseci
Odnosi se na ves
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu15.04.2011. u 08:56 - pre 159 meseci
Stvarno to sa fasadom nema šta...
Ali, zeznuti su "naši" ljudi. Ne bi skupili za sanaciju pa da im cigla visi iznad glave.
Ne samo da nemaju, nego ne bi dali i da imaju. Pre bi kupili nove presvlake za kola ili nove cipele.
A kako će da spreče nekoga da išvrlja zgradu sprejem? Jedino da se napravi neka lokalna milicija, pa da vršlja po kraju.

E, sad, ne znam da li veš utiče na bezbednost. Mada, pazi, ima stvari koje se peru na ruke, pa se ne ocede baš dobro. Pa kad dune vetar, a takav water-loaded odevni predmet spadne i nekoga ošašavi dole, nezgodno. Ili recimo te bele gaćeTM padnu na glavu biciklisti ili na haubu auta (još ako su XXXXXL, ne pomaže ni suvozač..) i eto belaja.

A estetika... Hm.. Ma znam šta ću! Imam ovde dve paralelne žice. Na onu spoljnu ću da stavljam ove malo novije stvari, imam možda nešto i markirano, znači samo gornji veš. A na ovu unutrašnju ću da poređam donji, da se ne vidi. Problem solved
(Naravno, ne bih da preteram, imam neke baš lepe džempere, a ova deca mi imaju finih stvari. Može neko da se zagleda odozdole u te lepe stvari na toj spoljnoj žici, pa da udari u banderu, ili izleti na ulicu, upadne u šaht i šta-ja-znam. U svemu umereno, pa i u estetici!)
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu15.04.2011. u 09:06 - pre 159 meseci
Pa sta hocete, vecina stanara su otkupili stanove za 200-300 maraka i samim tim su mislili da je njihova briga oko zgrade zavrsena, kako da ne. Pa ko je vlasnik zgrade ako su svi stanovi u privatnom vlasnistvu? I dalje drzava?
Postoje agencije za odrzavanja zgrada, sto iznutra sto izvana, angazujte jednu i resicete sve probleme, od fasada, mraka u zgradi, do grafita.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4785 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu15.04.2011. u 09:14 - pre 159 meseci
Citat:
tdjokic: Kako si zakljucio da je garsonjera bila u centru? Nije. Bila je na periferiji

Zar nije neko rekao da se ova ogranicenja odnose na centar?
Uostalom, je l' moraju da budu u BG-u? Ne odgovaraju BG uslovi - ima i drugih mesta. Eto, i ja sam ziveo u BG-u pa otisao. Sumnjam da cu se vracati.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu15.04.2011. u 09:17 - pre 159 meseci
Citat:
tdjokic: Slazem se ja da je srpski narod u velikom problemu ali ovakvi zakoni mu nece pomoci u resavanju tih problema, to je poenta moje price. Ti i Lesli zvucite u stilu "E, sad ce narod da zivi lepse i lakse cim ulepsamo fasade i sklonimo ves sa terasa!" Ako vas boli duxe za narod vase pravo ali mi nije jasno sta vi hocete da kazete - narod koji mrzite i ne razumete hocete silom da naterate da bude fin ili sta?
Nikoga ja ne mrzim, ali znam cinjenicu da se svaki "narod" uljudio samo silom i bičem a nikad lepim recima i apelovanjem na nekakvu "svest" za koju nije dokazano da uopste postoji. I tacno, hocu silom da ih nateram da budu civlizovani. I da ukapiraju da je ono sto kaze Mile sa Cubure susta istina - zahebano je kad dodje sloboda, ne mozes vise ni da radis sta hoces.
Citat:
tdjokic:A ovo sa postarinom sam naveo da biste lakse shvatili koliko dzep moze da bude prazan i nije bilo 200 dinara, bilo je manje ali isti ti djavo koliko je ako si trenutno bez dinara u dzepu, sto vas naravno zabole briga totalno.
Tacno, bas me briga za neki tamo "narod" . Ja i ne znam sta je to. I sta onda? To je moja licna stvar. Ne vidim zasto bih se ja brinuo za neki tamo "nqrod"? Jel se brine "narod" za mene? Ja se brinem samo za mene, a sva moja briga o "narodu" koja je nekad naizgled postojala je samo u tom kontekstu, da bi bilo bolje meni. Ne svidjaju mi se zadimljeni cumezi, djubre na ulici, parkiranje gde ko stigne, dranje, pljuvanje, ludjenje, dzukacko i manijakalno ponasanje na javnom mestu, ruznoca na sve strane, dranje iz kafica do pola noci itd. Da mene pitaju ja bih zaveo Sablju2 pa je nikad ne bih ukidao. Kad je bila Sablja1 meni je bila banja zato sto su slobodari bili u rupama i nisu smeli da pisnu. Eto, ja sam bar iskren. A "Narodu" je bolje da vec jednom pocne da se ponasa normlano, pa ako nema tih 200 dinara, da smisli kako da dodje do njih, pa makar to bilo i kriminalom, jer i to je normalnije nego da samo sedi i kuka i ceka da na vlast dodje neki Pera, Mika ili Zika kojme ce vrhunski cilj u zivotu da bude da usrecuje "narod".
Citat:
llux: Hocemo li da sklanjamo i ruzne ljude sa ulica? Ko odredjuje sta je to ruzno a sta lepo? Sta bi se desilo kada bismo sklanjali sa ulica svakoga i sve sto neko smatra da je ruzno? A svi imaju razlicita misljenja
Ej, smarate vise sa tim relativizatorskim glupostima. Evo, u nekom mestu u Italiji zabranili zenama koje nemaju dobre sse da budu na plazi u toplesu. Idi se sa njima konsultuj o tome ko odredjuje koja ima dobre argumente a koja nema. Mozda imaju komisiju koja sve to prepipa pa odluci. A ove stvari koje se rade uopste nemaju veze sa time sa cime vi takvi hocete da ih povezete nego sa kompatibilnoscu sa civilizacijom, ili bolje sa urbanizacijom. Idi u zavicaj pa tamo prostiri ves gde hoces, a u urbanim sredinama nema da ga prostires prema glavnim ulicama i šlus. Ako ti se to ne svidja samospali se u znak protesta, koga je briga. Jedan koji zagadjuje manje. Ali ima da se zna da nije ovo neka tamo selendra nego civilizacija, a u civilizaciju se zna red i sistem, i u sistem si ti tato, ti bato i ja, i red ima da zavisi od nas i od nase familije, a ne od tamo neki studenti i od neki tamo veciti bundzije i onakvi sto je o njima rek'o drug Koca Popovic krajem osamdesetih kako su

Citat:
Srbi samo protiv onoga ko bi hteo da ih makar malo opameti, a oduševljeno kliču svakome ko ih još više zaglupljuje, unazađuje i unesrećuje. Žalosno je što su Srbi, u civilizacijskom i kulturnom pogledu, ostali na nivou na kome su bili pre sto godina. Oni nisu u sukobu sa svetom, već sa samima sobom, vraćajući se na šajkaču i opanak, iz kojih su jedva izašli. Bio sam i ostao Srbin, ali nisam bolesna zadribanda i Srbenda
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 53877 | Odgovora: 333 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.