Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3918460 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.03.2014. u 14:05 - pre 123 meseci
Citat:
japanskaprepelica:Pogresno je sto pritisak vrse i na cestite useljenike. A sto se tice zloupotreba podrzavam deportaciju. Ali kazem ti oni to sire i na vredne zaposlene strance koji neretko rade poslove koje oni nikako ne bi ni radili.

Vreme ce pokazati gde ce to da se zavrsi.

Iskreno, ne vidim da bilo ko nesto siri. UK je multikulturalno drustvo vec poodavno, tako da ne vidim vece probleme. Uvek ce postojati grupa ljudi koja ce se kriviti useljenike za bilo kakve probleme, ali to nije merodavno misljenje vecine.
 
Odgovor na temu

linc

Član broj: 320655
Poruke: 11
*.adsl.eunet.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.03.2014. u 16:20 - pre 123 meseci
Citat:
damirh:
Bio sam na zakletvi u Segedinu 06.03. i 13.06.
Na drugoj zakletvi sam ja polagao a na prvoj sam bio zbog clana porodice.

06.03. nisam primetio da su nekog vratili zbog znanja jezika ali prilikom potpisivanja je sluzbenica neobavezno pricala sa svima. Treba popuniti anketu koja je jednostavna, ime prezime, dea ispod 18 godina datum rodjenja, zaposlenje, maternji jezik i jos par slicnih stvari. To niko ne proverava nego se redja na gomilu.

13.06. kada sam ja polagao, sluzbenica je primetila da jedan stariji covek ne zna jezik pa ga je vratila. Nije znao da odgovori ni na pitanje "da li me razumete?" samo je bledo gledao u nju. Uglavnom, nije bilo slika ni nista slicno, neobavezno treba popricati i to je to. Ja jezik znam od ranije ali je daleko od savrsenog.

jos jednom da napomenem da ako ste ostavili gmail nalog da vam jave kada je zakletva obavezno proverite spam folder. Nikakvo drugo obavestenje nisam dobio samo na e-mail a to je otislo u spam.

kada si predao papire?
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.03.2014. u 17:58 - pre 123 meseci
Citat:
DaliborP:
Citat:
japanskaprepelica:Pogresno je sto pritisak vrse i na cestite useljenike. A sto se tice zloupotreba podrzavam deportaciju. Ali kazem ti oni to sire i na vredne zaposlene strance koji neretko rade poslove koje oni nikako ne bi ni radili.

Vreme ce pokazati gde ce to da se zavrsi.

Iskreno, ne vidim da bilo ko nesto siri. UK je multikulturalno drustvo vec poodavno, tako da ne vidim vece probleme. Uvek ce postojati grupa ljudi koja ce se kriviti useljenike za bilo kakve probleme, ali to nije merodavno misljenje vecine.


I ja mislim da je samo neka trenutna histerija u pitanju zbog rusenja barijera za Rumune i Bugare. Nadam se da ce to sve da splasne vremenom.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.03.2014. u 19:06 - pre 123 meseci
svugde na zapadu mrze strance sada.

Ksenofobicne stranke su u usponu, a cak i umerene stranke zauzimaju ostrirji kurs. Za Merkelovu i Kameronovu stranku ne moze su reci da su ekstremne a oni na sva zvona pricaju kako je propao multikulti ili kako treba ograniciti strance. Dakle nije tacno da to samo ekstremisti i nezadovoljni kompleksasi imaju nesto protiv svetih sirotih i predobrih stranaca.

A u Francuskoj...

... Le Pen je sve jaca. A to znaci kraj EU.
 
Odgovor na temu

damirh
Damir Hadnadjev
Oxfordshire

Član broj: 104515
Poruke: 143
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.03.2014. u 21:26 - pre 123 meseci
Citat:
linc:
Citat:
damirh:
Bio sam na zakletvi u Segedinu 06.03. i 13.06.
Na drugoj zakletvi sam ja polagao a na prvoj sam bio zbog clana porodice.

06.03. nisam primetio da su nekog vratili zbog znanja jezika ali prilikom potpisivanja je sluzbenica neobavezno pricala sa svima. Treba popuniti anketu koja je jednostavna, ime prezime, dea ispod 18 godina datum rodjenja, zaposlenje, maternji jezik i jos par slicnih stvari. To niko ne proverava nego se redja na gomilu.

13.06. kada sam ja polagao, sluzbenica je primetila da jedan stariji covek ne zna jezik pa ga je vratila. Nije znao da odgovori ni na pitanje "da li me razumete?" samo je bledo gledao u nju. Uglavnom, nije bilo slika ni nista slicno, neobavezno treba popricati i to je to. Ja jezik znam od ranije ali je daleko od savrsenog.

jos jednom da napomenem da ako ste ostavili gmail nalog da vam jave kada je zakletva obavezno proverite spam folder. Nikakvo drugo obavestenje nisam dobio samo na e-mail a to je otislo u spam.

kada si predao papire?



svi smo zajedno predali krajem avgusta prosle godine a poziv dobili sa nedelju dana razmaka.
 
Odgovor na temu

Nostradamus22

Član broj: 321347
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.03.2014. u 01:12 - pre 123 meseci
Citat:
samuilo:

Majstore, scaka cast!
Odavno nisam video da neko ovoliko ne zna pravopis! Kada bi nekim slucajem uveli proveru znanja srpskog jezika za dobijanje srpske licne karte, mislim da bi ti bio odlican kandidat da je ne dobijes. Kako mislis da naucis strani jezik u dovoljnoj meri da dobijes drzavljanstvo, kad ni svoj ne znas?
Strasno!


Pravo da ti kazem, mene pravopis nezanima. Nikad me nije ni zanimo.
Ako ti smeta nemoj da citas.
Slazem se da nebi proso proveru za Srpsku licnu kartu, al sta se moze..

Nah~ hteo sam da pisem jos, al na budalama nevredi trositi vreme.
O i da dodam. Ja nisam pisac, pa da se pridrzavam pravopisa, ja sam obican covek iz malog grada kraj Dunava, sa veoma velikim (jezickim) uticajem: sto Licana, Sto Madjara, Nemaca, Bosanaca, i sam bog zna koga jos.
Ja nekazem da je moj pravopis uredu, cak sto vise slazem se s tobom da nevalja, ALI nije uredi ici unaokolo i prozivati ljude. Al opet taka nam je cela drzava, i sve dok je toga Balkan nece napredovati ni milimetar.

Sta si mogo drukcije ? (i uopsteno vi Grammar nazi)
Mogo si lepo da kazes E vidis ovo ti nevalja, treba ovako da bude.

To je jedini nacin da se poprave greske :)
Al to maloumni ljudi nikad nece shvatiti >.< Nazalost

Ja se izvinjavam za odsupanje od teme necu vise, jel ovo je zadnji put da sam posetio ovaj forum..

(hahahaha Srbija napokon dolazi do "You're" i "Your" haha)

I pozdrav svima, i hvala vam na korisnim informacijama i zanimljivim iskustvima..
"Vanishes Back Into The Dark, Wet Jungle"
 
Odgovor na temu

individuans

Član broj: 317613
Poruke: 28
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.03.2014. u 08:21 - pre 123 meseci
Niko nije skoro kontaktirao Beograd?Moze iskustva(znacilo bi mi dosta, prvi put tamo konkurisem). Dobio sam termin 3 meseca kasnije
 
Odgovor na temu

rade036
VB

Član broj: 322027
Poruke: 11
..4.217.adsl2.dyn.beograd.com.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.03.2014. u 08:51 - pre 123 meseci
Citat:
individuans: Niko nije skoro kontaktirao Beograd?Moze iskustva(znacilo bi mi dosta, prvi put tamo konkurisem). Dobio sam termin 3 meseca kasnije

Da li je to za tri meseca zakazan termin za predaju dokumnetacije?
 
Odgovor na temu

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.mbb.telenor.rs.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.03.2014. u 10:02 - pre 123 meseci
I onda nas pitaju zašto idemo za Mađarsku haha... 3 meseca čekanje... mašala.
Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

lexus-it
student

Član broj: 209245
Poruke: 40
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.03.2014. u 10:25 - pre 123 meseci
Predao sam u novembru dokumenta u konzulatu Madjarske u inostranstvu. Upravo sam danas dobio odgovor iz konzulata preko mejla u kome su mi prosledili pismo iz Budimpeste u kome daju rok od 30 dana za dopunu dokumentacije, ukoliko mogu po nekom drugom osnovu da dokazem svoje pravo na drzavljanstvo u suprotnom cu biti odbijen jer predak na koga sam se pozivao ne ispunjava uslove.

Naime, moj pradeda je rodjen 1919. godine na teritoriji (Lika Korbava) koja je po njihovom sluzbeniku bila deo Madjarske do 1918. godine i posle toga nikada nije vracena Madjarskoj. Pritom je on zanemario da je Trianonski ugovor stupio na snagu tek 1920. do kada je po mom misljenju Madjarska smatrala te teritorije svojim.

Ne znam sada kako da reagujem na ovu informaciju. Tesko da mogu da nadjem neki drugi osnov u ovom kratkom vremenu, iako bih mozda i mogao da pokusam (za roditelje pradede?). Sa druge strane ne znam koliko je pametno da mu ja drzim lekciju iz istorije. Mada ukoliko bih ga uputio na Trianonski ugovor verovatno bi on uspeo da potvrdi interno da oni uzimaju taj datum kao odrednicu prilikom utvrdjivanja drzavljanstva.
 
Odgovor na temu

danijelasd
trgovac
smederevo

Član broj: 321826
Poruke: 3



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.03.2014. u 11:09 - pre 123 meseci
Ako neko može da mi pomogne,početkom godine predala sam dokumentaciju za dobijanje državljanstva,pa me zanima da li može da se prati tok dokumentacije na internetu na osnovu broja zahteva i sl.Da li neko zna nešto o tome?
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.03.2014. u 11:10 - pre 123 meseci
@lexus-it
Ne znam da li su te "otkačili" iz neznanja nekog službenika ili zato što im se može. Ili Hrvatsku više ne računaju u tadašnju Mađarsku teritoriju.

U tabeli na zvaničnom sajtu za pojednostavljenu proceduru za državljanstvo, ne izdvaja se ni Lika ni Hrvatska od "Délvidék" (južne zemlje, de fakto Jugoslavija), i za sve važi isti datum, 26. jul 1921. kao dan od kada se smatra da te teritorije više nisu deo Mađarske.
 
Odgovor na temu

veegun

Član broj: 315689
Poruke: 113
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+80 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.03.2014. u 12:16 - pre 123 meseci
Citat:
lexus-it:
Predao sam u novembru dokumenta u konzulatu Madjarske u inostranstvu. Upravo sam danas dobio odgovor iz konzulata preko mejla u kome su mi prosledili pismo iz Budimpeste u kome daju rok od 30 dana za dopunu dokumentacije, ukoliko mogu po nekom drugom osnovu da dokazem svoje pravo na drzavljanstvo u suprotnom cu biti odbijen jer predak na koga sam se pozivao ne ispunjava uslove.

Naime, moj pradeda je rodjen 1919. godine na teritoriji (Lika Korbava) koja je po njihovom sluzbeniku bila deo Madjarske do 1918. godine i posle toga nikada nije vracena Madjarskoj. Pritom je on zanemario da je Trianonski ugovor stupio na snagu tek 1920. do kada je po mom misljenju Madjarska smatrala te teritorije svojim.

Ne znam sada kako da reagujem na ovu informaciju. Tesko da mogu da nadjem neki drugi osnov u ovom kratkom vremenu, iako bih mozda i mogao da pokusam (za roditelje pradede?). Sa druge strane ne znam koliko je pametno da mu ja drzim lekciju iz istorije. Mada ukoliko bih ga uputio na Trianonski ugovor verovatno bi on uspeo da potvrdi interno da oni uzimaju taj datum kao odrednicu prilikom utvrdjivanja drzavljanstva.


Granica tadašnje Mađarske je išla kroz Liku, pa je možda mesto iz kog je tvoj pradeda u delu koji je pripadao Austriji. Nađi neku preciznu kartu pa proveri.
 
Odgovor na temu

lexus-it
student

Član broj: 209245
Poruke: 40
*.customer.telenor.rs.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.03.2014. u 12:35 - pre 123 meseci
Već sam našao preciznu istorijsku mapu na kojoj sam našao tačno naziv mesta na teritoriji koja je tada pripadala županiji Lika Korbava i to sam već bio predao sa dokumentima u konzulatu. Pismo je navelo da je to mesto bilo u Mađarskoj ali samo do 1918, dok je predak rođen 1919.

Ovo je prvi put da čujem da uzimaju 1918. godinu kao datum kada su izgubili teritoriju a ne 1920. kada su je de jure predali sa Trianonskim sporazumom. Isto piše i na sajtu iz prošlog posta.
 
Odgovor na temu

nedefinisan

Član broj: 319150
Poruke: 71
*.dynamic.sbb.rs.



+67 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.03.2014. u 13:06 - pre 123 meseci
Probaj da nadjes na ovom sajtu da li je tvoje mesto bilo u tadasnjoj Austro-Ugarskoj monarhiji (po ovom sajtu i madjarski sluzbenici gledaju)

http://www.sziz.hu/magyarorszag-varmegyei-1881-1920/642-2
 
Odgovor na temu

veegun

Član broj: 315689
Poruke: 113
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+80 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.03.2014. u 13:32 - pre 123 meseci
Citat:
lexus-it:
Već sam našao preciznu istorijsku mapu na kojoj sam našao tačno naziv mesta na teritoriji koja je tada pripadala županiji Lika Korbava i to sam već bio predao sa dokumentima u konzulatu. Pismo je navelo da je to mesto bilo u Mađarskoj ali samo do 1918, dok je predak rođen 1919.

Ovo je prvi put da čujem da uzimaju 1918. godinu kao datum kada su izgubili teritoriju a ne 1920. kada su je de jure predali sa Trianonskim sporazumom. Isto piše i na sajtu iz prošlog posta.


Možeš li da dođeš do krštenice ili umrlice čukundede?
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.03.2014. u 13:34 - pre 123 meseci
lexus-it pitanje je da li postoje izvodi za tvoje cukunbabe i cukundede, ne idu te knjige ne znam koliko unazad. Nemas sta da izgubis, uputi ih na link koji je dao Emil Ranc i napisi propratno pismo da je po samom sajtu madjarske vlade za drzavljanstvo navedeno da je relevantan datum za Jugoslaviju 26. jul 1921. odnosno da su teritorije pripale Jugoslaviji stupanjem na snagu trijanonskog sporazuma a ne zavrsetkom oruzanih dejstava. Ocigledno se radi o gresci (namernoj ili slucajnoj) sluzbenika. Koja god da je, nema pravo da te odbije. Mozda bi ti bilo dobro i da se obratis njima direktno sa jednostavnim pitanjem: "Molim vas da mi protumacite da li je po zakonu teritorija te i te zupanije bila sastavni deo Madjarske do 26. jula 1921." I kad dobijes pozitivan odgovor i to mu prikacis.

Promenili su sajt, moras kroz formular http://www.bmbah.hu/ dole levo Írjon nekünk! pa biras drzavljanstvo i mesto prebivalista, pa "Egyéb", pa "Egyszerűsített honosítási ügy" i onda ukucas poruku.
 
Odgovor na temu

lexus-it
student

Član broj: 209245
Poruke: 40
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.03.2014. u 17:13 - pre 123 meseci
Nasao sam mesto na mapi SZIZ.hu i tu mapu sam vec bio prilozio sa oznacenim mestom.

Mislim da je mala verovatnoca da cu uspeti da nadjem dokumenta o cukundedi/babi za mesec dana, posebno imajuci u vidu da su knjige u tom mestu vec bile spaljene. Mogu eventualno da dobijem potvrdu da su knjige unistene u ratu.

Pokusacu da dobijem neki odgovor preko BMBAH sajta i da njega prilozim, zajedno sa linkom koji je Emil Ranc napisao. Jedino se plasim da na taj nacin stavljam "sva jaja u jednu korpu".. Da imam neki novi osnov pa da se na njega pozovem, ali ovako samo ponavljam isto, pa moze glat da me odbije, a onda nema prava zalbe.
 
Odgovor na temu

veegun

Član broj: 315689
Poruke: 113
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+80 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.03.2014. u 17:34 - pre 123 meseci
Da li si probao negde u Hrvatskoj kod matičara da vidiš da li su ti preci upisani u bazu podataka. Npr. ako ti jer Vukovar najbliže mesto, probaj tamo jer izvod možeš dobiti odmah bez obzira na opštinu u kojoj je osoba rođena.
 
Odgovor na temu

individuans

Član broj: 317613
Poruke: 28
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.03.2014. u 17:51 - pre 123 meseci
Citat:
rade036:
Citat:
individuans: Niko nije skoro kontaktirao Beograd?Moze iskustva(znacilo bi mi dosta, prvi put tamo konkurisem). Dobio sam termin 3 meseca kasnije

Da li je to za tri meseca zakazan termin za predaju dokumnetacije?


Da.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3918460 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.