Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3927564 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+64 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2014. u 09:33 - pre 125 meseci
Ne znam, ali ovako je i to je receno javno da u konzulat u Subotici imaju poverenja po pitanju jezika.

Sto se tice ovoga sluzbenici i slicno, ni u konzulatu u Subotici kod granicnih slucaja, a i kod slucaja da neko ne zna jezik, ovlastenje ima samo konzul da li neko zadovoljava uslove ili ne, ukoliko se utvrdi da neko ne zna jezik na nivuo koji je neophodan za prolaz zove se konzul da utvrdi stanje, i da proceni koliko je vremena potrebno za usavrsavanje jezika, i za koliko vremena moze opet da preda papire.
 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+64 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2014. u 09:41 - pre 125 meseci
Citat:
milos.hu:
Citat:
član: Zar je moguce da neko u Pesti "ima vise poverenja" u konzulat u drugoj zemlji nego u sopstvenu administraciju? Zasto ne podele otkaze onda korumpiranim sluzbenicima u svojim opstinama i gotova prica? mislim da se tu o jednoj drugoj stvari radi: ne radi o poverenju, nego verujem da se u poslednje vreme desava da se svi predmeti drzavljana Srbije salju u Suboticu na dodatnu porveru jezika SAMO na ogromno insistiranje samog konzulata. Nisam ubedjen da se zahtevi drzavljana Ukrajine i Rumunije salju u te zemlje na dodatne provere jezika.
Decenijama su u Vojvodini postojale tenzije izmedju Srba i Madjara i sada se situacija okrenula, pa svi hoce da budu Madjari! konacno su docekali svojih 5 minuta. Nek me neko ubedi da primeri koje su ovde ljudi navodili da su ih pitali u konzulatu: Koje si ti boje carape? Podigni levu ruku! Desnu nogu! itd. NISU CIST SADIZAM!


A izvini molim te, ko radi u tom konzulatu??? Da li su to mozda clanovi neke nase vladajuce stranke? Pa upravo madjari iz Madjarske i to mahom iz BP jer sam primetio da poprilicno imaju razgovetniji govor od vojvodjasnkih. Inace to tim madjarskim mestima si uglavnom jedan na jedan sa sluzbenicom i njoj je takva situacija laksa za eventualnu malverzaciju, za razliku od konzulata gde sve vrvi od sluzbenika, a o kandidatima da ne pricam. Non stop te neko cuska, preskace, kaci. Jedan covek po metru kvadratnom. A ako imas srecu da dodjes kad je zakletva.... Onolika ambasada u BG prazna primaju 6,7 kandidata dnevno, ladovina opsta, a u SU da je zgrada tri put veca, ne bi zadovoljila obim posla.


Da istina rade ljudi iz madjarske 90% slucajeva, mada imam i 10% sa iz Srbije sa vezama naravno ali koji imaju i drzavljanstvo madjarske mada je to zanemarljivo. Uglavnom na konzulatu posto stanuju i u mojoj zgradi neke sluzbenice, koje su vec nekoliko godina u Subotici, uglavnom znaju i srpski dosta dobro, kako zive ovde, ali je na konzulatu samo madjarski pricaju iskljucivo, ako nesto kazete na srpskom budite sigurni da ce razumeti sta ste rekli ali ce se praviti da ne razumeju.
aca.

Sto se tice ovoga Beograd prazan Subotica puna, to nije ni cudo jer realno preko 90% ja bih rekao i 95% drzavljanstvo trazi madjarsko stanovnistvo, ili oni koji perfektno znaju madjarski, a posto je okolina subotice podruclje na kome se prica madjarski, i na kome cak i Srbi znaju madjarski ( npr Senta ), gde zivi oko 20% Srba ali svi oni skoro znaju redovno i madjarski takvo je podruclje, a i ima jako puno mesovitih brakova.

Npr Nemanja Nikolic, rekli bi svi da je srbin po imenu, ali od malih nogu prica 2 jezika jer je rodom i odrastao je u Senti u madjarskom podruclju, inace u pitanju je fudbaler koji doduse igra za madjarski klub ali je ja mislim prosle godine uzeo drzavljanstvo i igra za madjarsku reprezentaciju na poziciji napadaca.
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2014. u 09:48 - pre 125 meseci
ali sta bismo radili da uvedu diktafon?????? Pa lepo kazu, dobar dan Milose, kako ste, pa u BP lepo cuju i kako mucas i preznojavas se i sve redom. Neretko mislim da kad bi ukinuli znanje jezika, da bismo onda pitali da li moze, da se izvodi ne prevode jer nas to izadje 30evra. Iako ovo sto pisem, cak pisem i nasuprot sebe, kriterijumi znanja jezika su smesni. Treba samo da 20tak minuta farbas sluzbenika i dobices napismeno da znas madjarski za citav zivot.
asdf
 
Odgovor na temu

makimak
novi sad

Član broj: 302040
Poruke: 34
*.static.sbb.rs.



+34 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2014. u 10:05 - pre 125 meseci
Ima li neko informaciju kada ce biti konzularni dan u Novom Sadu ili bilo gde u okolini?
 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+64 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2014. u 10:05 - pre 125 meseci
Da kriterijumi su i bili jako smesni a i dalje su smesni, mada ce se drasticno povecati.


Da budime realni ne mozete jedan jezik nauciti za 5 meseci iz Srbije ( osim ako ste bas neki talenat za jezike pa ni onda ), tesko da mozete da naucite za 5 meseci ako se odselite u drugu drzavu i pricate samo taj jezik.

Pa ljudi, ja sam u skoli 12 godina ucio Engleski ( doduse necu da ulazim u to da me nije zanimalo, a ni profesora koji predaje nije zanimalo ko ce kako da nauci ), ali da kazemo da sam dobio osnova, a tek sada kako vise od 6 meseci radim sa inostranstvom, dopisujem se na Engleskom mogu da kazem da u pismenoj komunikaciju Engelski pisem iz glave tecno, pa cak i razmisljam na engleskom, ali kada treba preko telefona zbog tog njihovog akcenta pola reci ne razumem, ali svaku drugu koju razumem pokusam nekako da spojim i da znam sta me je neko pitao, pa odgovorim, mene razumeju sta kazem, mada akcenat je verovatno nebo i zemlja.

I evo sada da UK deli drzavljanstva i da su kriterijumi kao sada na madjarskom po pitanju znanja jezika nisam siguran da bih imao obraz da trazim drzavljanstvo UK ( iako sam napisao da mogu da kazem da tecno pismeno komunicira, verbalno mogu da razumem svako pitanje i da znam da odgovorim ) , iako sam u skoli ucio taj jezik 12 godina, i aktivno ga koristim duze od 6 meseci redovno svakodnevno.
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.sbb.rs.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2014. u 10:50 - pre 125 meseci
Meni su strasno smesni ovi likovi koji konstantno potenciraju iz neke ljubomore znanje madjarskog jezika, valjda zato sto ih nervira sto nemadjari i oni koji ne pricaju madjarski na visokom nivou uzimaju HU drzavljanstvo.Prvo je bilo interesantno a sad je smesno vise to citati. Kao za vas sto ne znate da parlate madjarski stici ce vas kazna Bozija i bicete poslati u logor i slicne baljezgarije. Strasno koliko su neki ljudi frustrirani,ljubomorni i iskompleksirani:) Znas kad bi meni palo na pamet da idem okolo i pricam azilantima da ce iako dobiju srpsko drzavljanstvo isto da im oduzmu zbog loseg znanja srpskog,treba zaista biti tesko ljubomoran pa se smarati ovakvim pricama,zabole me kome ce dati srpsko drzavljanstvo i da li ce neki Abdulah znati da prica srpski,njegova stvar ili problem,kako god:) Ali ocito da je nekim ljudima opasno krivo sto drugi apliciraju za ovo drzavljanstvo pa se mole nekim jakim kontrolama i revizijama slucajeva,oduzimanju drz. ili sta vec jer onda bi valjda oni bili cool sto su oni znali jezik i prosli kontrolu ili sta vec :D

[Ovu poruku je menjao delija_sever031 dana 12.02.2014. u 13:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.sbb.rs.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2014. u 10:55 - pre 125 meseci
Bas me zanima kako bi bilo cool da se uvede na nivou EU da iako imate EU pasos nemate pravo da zivite u drugoj EU zemlji dok ne polozite minimum B1 sluzbenog jezika te zemlje. Sigurno bi ovi sto obozavaju madjarski i to podrzali jel da? Pa dokle vise da se Engleska,Francuska i Nemacka pune ljudima koji 3 recenice ne znaju sastaviti na jeziku drzave u koju su dosli da rade,prilozi prvo B1 nemackog,engleskog i francuskog pa mozes da dodjes. Al bi onda ove postenjacine udarile u kuknjavu i na ugrozavanje njihovih gradjanskih prava:)
 
Odgovor na temu

veegun

Član broj: 315689
Poruke: 113
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2014. u 11:01 - pre 125 meseci
Citat:
jedra:
Pozdrav svima! Procitala sam 10-tak poslednjih stranica i nisam naisla na slican problem koji muci supruga i mene. Moj suprug je pocetkom decembra 2013 predao dokumenta u manjem mestu u Madjarskoj. Pravni uslov (da su mu preci sa podrucja Ugarske/Vojvodine) ispunjava,jezik je ucio oko 5 meseci,naravno ne nasiroko,vec osnovno znanje koje smo pretpostavili da je neophodno za predavanje dokumenata. Dokumenta su popunjena bez greske,sluzbenica nije nista ispravljala. Posle razgovora od pola sata,stiklirala je da suprug razume i govori madjarski. Medjutim,pre nekoliko dana je stigao poziv iz konzulata u Subotici da se javi radi dopune dokumentacije,pri cemu nisu naveli o kom dokumentu se radi. Mi pretpostavljamo da uopste nije rec o bilo kakvom dokumentu,vec da zele da ponovo provere njegovo znanje jezika. Ima mesec dana rok da se javi. Da li je neko imao slican slucaj i da li bi mogao da mi kaze sta je bilo kada se odazvao pozivu. Hvala unapred!


U pitanju je provera znanja jezika. Pitaće ga osnovne biografske podatke i zašto je predao u Mađarskoj a ne u Beogradu ili Subotici, kao i zašto baš u tom mestu a ne u nekom drugom.
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2014. u 11:30 - pre 125 meseci
Citat:
makimak:
Ima li neko informaciju kada ce biti konzularni dan u Novom Sadu ili bilo gde u okolini?


Sutra 13og u Kuli
18feb u Novom Sadu
20feb u Novom Beceju
25feb u Zrenjaninu
27feb u Rumi

neophodno zakazivanje!!! Za Rumu nije trebalo jesenas, sada ne znam
asdf
 
Odgovor na temu

linc

Član broj: 320655
Poruke: 11
*.adsl.eunet.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2014. u 11:43 - pre 125 meseci
Citat:
Gagga84:
Citat:
maaar:
@Gagga84
mozes da ih nazoves u budimpestu, ali oni takve informacije daju samo pismenim putem - treba da ih pismeno pitas sta se desava…

kao sto sam napisao i pre neki dan, znam ljude koji su cekali od predaje do dana zakletve skoro godinu dana.

btw: mozes da nazoves mesto gde si predala i da ti maticarku koja je primila zahtev proveri sta se desava, jer ona to mozes da vidi. koliko znam to je samo njena dobra volja da ti kaze da li je odobreno ili nije.


[Ovu poruku je menjao maaar dana 07.02.2014. u 20:47 GMT+1]


Pa evo da te demantujem, zvala sam danas broj u Budimpesti koji je jedna clanica ostavila na ovom forumu. I vise nego ljubazni, rekli su mi da je moj predmet zavrsen pozitivno i da uskoro mogu da ocekujem poziv na zakletvu. I opet se potvrdila moja teorija da nista nije crno ili belo

kada si predala zahtev
 
Odgovor na temu

makimak
novi sad

Član broj: 302040
Poruke: 34
*.static.sbb.rs.



+34 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2014. u 11:47 - pre 125 meseci
Citat:
milos.hu:
Citat:
makimak:
Ima li neko informaciju kada ce biti konzularni dan u Novom Sadu ili bilo gde u okolini?


Sutra 13og u Kuli
18feb u Novom Sadu
20feb u Novom Beceju
25feb u Zrenjaninu
27feb u Rumi

neophodno zakazivanje!!! Za Rumu nije trebalo jesenas, sada ne znam



Hvala milos.hu:)
 
Odgovor na temu

ilija73

Član broj: 312156
Poruke: 43
46.174.97.*



+9 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2014. u 11:49 - pre 125 meseci
To su i meni rekli pa sam dobio odbijenicu prosle godine kao sve je uredu kad posle nekoliko dana odbijenica na kucnu adresu
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 884



+800 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2014. u 11:57 - pre 125 meseci
Citat:
delija_sever031: Meni su strasno smesni ovi likovi koji konstantno potenciraju iz neke ljubomore znanje madjarskog jezika, valjda zato sto ih nervira sto nesrbi i oni koji ne pricaju madjarski na visokom nivou uzimaju HU drzavljanstvo. Prvo je bilo interesantno a sad je smesno vise to citati. Kao za vas sto ne znate da parlate madjarski stici ce vas kazna Bozija i bicete poslati u logor i slicne baljezgarije.

sada ce ti koji takve teorije zagovaraju da ti odgovore:
ja nikog ne plasim, sve ono kako sam rekao tako je i bilo a svi su me napadali da lupetam, itd. :)

ustvari, verovatno se sada nece oglsavati jer sam ja odgovorio u njihovo ime!
 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+64 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2014. u 12:49 - pre 125 meseci
Citat:
delija_sever031:
Bas me zanima kako bi bilo cool da se uvede na nivou EU da iako imate EU pasos nemate pravo da zivite u drugoj EU zemlji dok ne polozite minimum B1 sluzbenog jezika te zemlje. Sigurno bi ovi sto obozavaju madjarski i to podrzali jel da? Pa dokle vise da se Engleska,Francuska i Nemacka pune ljudima koji 3 recenice ne znaju sastaviti na jeziku drzave u koju su dosli da rade,prilozi prvo B1 nemackog,engleskog i francuskog pa mozes da dodjes. Al bi onda ove postenjacine udarile u kuknjavu i na ugrozavanje njihovih gradjanskih prava:)



Po nekom mom misljenju ovo bi i bilo u redu da uvedu, ali i mislim da ce pre ili kasnije i biti uvedeno.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2014. u 12:53 - pre 125 meseci
Ne moze. Krsi osnivacke akte EU, slobodno kretanje ljudi je bezuslovno.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+64 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2014. u 13:08 - pre 125 meseci
Ovo si u pravu, mada je UK vec imala u planu da uradi nesto slicno, i mislim da je emigrantima koji dolaze u priih nekoliko godina ukinula sicijalnu pomoc za nezaposlenot, iako to krsi propise EU zbog velikog broja laznik emigranata, a posebno su se uplasili Rumuna i Bugara koji od 1. januara imaju pravo da rade u UK
 
Odgovor na temu

Gagga84
UK

Član broj: 318588
Poruke: 23
*.2-3.cable.virginm.net.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2014. u 14:10 - pre 125 meseci
Citat:
linc:
Citat:
Gagga84:
Citat:
maaar:
@Gagga84
mozes da ih nazoves u budimpestu, ali oni takve informacije daju samo pismenim putem - treba da ih pismeno pitas sta se desava…

kao sto sam napisao i pre neki dan, znam ljude koji su cekali od predaje do dana zakletve skoro godinu dana.

btw: mozes da nazoves mesto gde si predala i da ti maticarku koja je primila zahtev proveri sta se desava, jer ona to mozes da vidi. koliko znam to je samo njena dobra volja da ti kaze da li je odobreno ili nije.


[Ovu poruku je menjao maaar dana 07.02.2014. u 20:47 GMT+1]


Pa evo da te demantujem, zvala sam danas broj u Budimpesti koji je jedna clanica ostavila na ovom forumu. I vise nego ljubazni, rekli su mi da je moj predmet zavrsen pozitivno i da uskoro mogu da ocekujem poziv na zakletvu. I opet se potvrdila moja teorija da nista nije crno ili belo

kada si predala zahtev


U maju prosle godine
 
Odgovor na temu

Gagga84
UK

Član broj: 318588
Poruke: 23
*.2-3.cable.virginm.net.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2014. u 14:13 - pre 125 meseci
Citat:
ilija73:
To su i meni rekli pa sam dobio odbijenicu prosle godine kao sve je uredu kad posle nekoliko dana odbijenica na kucnu adresu


Sta su ti rekli?
 
Odgovor na temu

Zorbel
Novi Sad

Član broj: 321294
Poruke: 20



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2014. u 15:24 - pre 125 meseci
Da li je neko bio na polaganju zakletve u Kišteleku?

Dobio sam poziv pa me zanimaju iskustva drugih.
Sami određujemo svoju sudbinu!
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2014. u 15:40 - pre 125 meseci
Citat:
Laki024:
Ovo si u pravu, mada je UK vec imala u planu da uradi nesto slicno, i mislim da je emigrantima koji dolaze u priih nekoliko godina ukinula sicijalnu pomoc za nezaposlenot, iako to krsi propise EU zbog velikog broja laznik emigranata, a posebno su se uplasili Rumuna i Bugara koji od 1. januara imaju pravo da rade u UK


Stiglo je to jos ranije do evropskog suda. U osnovi stav suda je da je kretanje ljudi pravo koje ne moze da se ospori, ali da nista ne obavezuje odredisnu drzavu da dosljacima daje nezasluzene beneficije jer ih povelja nicime ne obavezuje na to. U praksi to sad i funkcionise tako, dosta drzava ogranicava pristup zdravstvu i socijalnim davanjima ne-drzavljanima dok bar neko vreme ne uplacuju doprinose.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3927564 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.