Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3926081 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.12.2013. u 07:28 - pre 126 meseci
Citat:
Nemanja: Sada su i nasi carinici na ulazu poceli kontrolisati vreme provedemo u Sengenu ... Do sada sam vizu trebao pokazivati samo madjarima, danas su me prvi put i na nasoj granici pitali da li imam drugi pasos. Posto su se ovde pojavljivale razne kombinatorike skrivanja i pokazivanja pasosa.

Trebao si mu reci imam rodjo BiH pasos.... :D
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 884



+800 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.12.2013. u 10:59 - pre 126 meseci
Citat:
Nemanja:Sada su i nasi carinici na ulazu poceli kontrolisati vreme provedemo u Sengenu ... Do sada sam vizu trebao pokazivati samo madjarima, danas su me prvi put i na nasoj granici pitali da li imam drugi pasos. Posto su se ovde pojavljivale razne kombinatorike skrivanja i pokazivanja pasosa.

prema teorijama sa ovog foruma, carinik uopste ne bi trebalo da te pita da li imas 2 pasoša jer on to vec zna! da podsetim da se ovde moze doci do poverljivih informacija da su sve sluzbe umrezene: Madjari naravno imaju uvid u nas krivicni dosije u Srbiji, vi kad aplicirate za drzavljanstvo i predmet stigne u Peštu, tamo neko samo username/passwort i odma se uloguje u bazu MUPa Srbije (isto tako i Ukrajne, Rumunije, Česke, ...) i sve odma provere. Isto tako, vi kada se prijavite na adresu u EU, to se expressno javlja madjarskoj ambasadi, oni odmah to proveravaju i javljaju u Budimpeštu, Budimpešta javlja Beogradu iz BG odma javljaju na Horgoš. Taj pandur je tačno znao i kad ti stizes na prelaz i gde si ti bio i koliko si bio i šta si radio i kako ti se zove prvi komšija, i tvoju omiljenu boju... hteo je samo da te proveri jer ako slažeš, oni onda javljaju svojim kolegama u Austriji i kad se vratiš nazad ti šetaš ulicama Beča i samo odjednom ispred tebe izleti kombi SWAT jedinice, iskaču specijalci i vode te u pritvor, a tamo (u sred Austrije) dolazi islednik da te na madjarskom ispituje!
:)
volimo spujunske filmove i naucnu fantastiku, pa to ti je! stvarno se svakavi biseri mogu procitati na ovom forumu u poslednje vreme... tema je odavno zrela za KATANAC!

pretpostavljam da te je nas pandur to pitao jer bi i on da se ogrebe za koji €. Opste je poznato da se Madjari prelaze za 50-100 € ma koliko god da ste prekoracili 3 meseca (za ljude koji imaju samo srpski pasoš), pa valjda misli sad pandur: uzimaju € naši carinici, uzimaju madjarski carinici, uzimaju panduri na madj. granici, samo ja ovde lupam pecate ceo dan za platu! :)
ne znam da li je to u nadleznosti nase policije da utvrdjuje da li je i koliko neko probio 90 dana u Sengenu, al kad se neki izmuceni radnik vraca iz Beca gde 9 meseci nije izlazio sa gradilista, stalno u strahu da ga ne nahvataju jer radi na crno i kada je vec Madjare podmitio sa stotkom, daće i našem panduru koji € samo da ga ne cima.. da ga pusti da ide ženi i deci za Božić.

mali offtopic: anegdota jednog mog prijatelja sa pandurima kada je pre par godina prelazio granicu na Horgosu: guzva, par sati cekanja i pred nas prelaz, nije vise mogao da ceka, morao da ide sa strane da se olaska. kako je zakopcao šlic, odnekud se pojavio pandur:
dobro vece!
dobro vece!
odakle dolazite?
iz Beca?
jel znate da je to sto ste uradili prekrsaj, kazna je... pa lupio neku cifru: 15 - 20 000 din. i onda cuveno pitanje:
STA CEMO SAD? ocekujuci da ovaj izvadi 20€ i da mu bude "oprosteno".
pocne prijatelj sa nekom pričom, krene rasprava, al za novcanik se ne hvata :) i kad je video pandur da nece to bas tako lako da ide, da ga uplasi, kaze mu:
moram da vam napisem prijavu!
OK! da mu ovaj LK/ pasoš, sta vec... pocne pandur da prepisuje podatke na obican papir, i sve malo, malo pa pogleda u njega da vidi dal ce da izvadi pare. na kraju mu kaze: stici ce vam poziv za sudiju za prekrsaje. i naravno, nikad nije nista stigao.

[Ovu poruku je menjao član dana 30.12.2013. u 12:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.



+583 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.12.2013. u 11:28 - pre 126 meseci
Nisam nista pricao sa carinkom, samo je krenuo da pregleda ispecatiran pasos, pa je pitao za drugi i saobracajnu dozvolu...
Mislim da je pojacana kontrola verovatno zbog azilanata, pa moraju sve proveravati, a koristim samo srpski pasos, tako da meni je svejedno.
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.12.2013. u 16:54 - pre 126 meseci



Szerző: Tomics Ljubomir-Kapitánffy István
Cím: Kevés szóval szerb-horvátul
Formátum: djvu
Oldalszám: 220
Nyelv: Magyar-szerb horvát
Verzió/Kiadás: 1.Kiadás
Kiadási év: 1984
Kiterjesztés: .pdf

Leírás:
A délszláv nyelvek közti határokat nem könnyű meghatározni, ráadásul a nyelv egységesítése ebben a régióban lelkiismeretesen lassú volt. A szerb horvát nyelv mint egyesített nyelv, már 1850-ben megszületett (az ekkor megfogalmazott bécsi Irodalmi Egyezmény" révén), de csak 1960-ban adtak ki hivatalos helyesírási kézikönyvet. A szerb horvát nyelv egyrészt különböző szláv etnikai csoportok (szerbek, horvátok, itt élő muzulmánok és montenegróiak) anyanyelvéül szolgált, másrészt a volt Jugoszlávia minden állampolgárának minden nemzetnek és nemzetiségnek elsődleges érintkezési nyelve lett.

http://extabit.com/file/28ea442fdk1an/Szerb.Horvath.rar
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.12.2013. u 17:01 - pre 126 meseci


Könyv címe: Oxford Photo Dictionary - Angol - magyar képes szótár
Kiadás dátuma: 2004
Formátum: Pdf.

Az Oxford Photo Dictionary mind a kezdő, mind pedig a haladó nyelvtanuló számára hasznos segítőtárs. Több mint 2400 szó (brit és amerikai angol) elevenedik meg a színes, élvezetes fényképeken. A legkülönbözőbb témakörök alapszókincsével ismerteti meg a tanulót: a család és az otthon, az emberi test, a ruházat, a város és az üzletek, a posta, a bankok világa, az iskola és a munkahely, a tudomány és a környezet, az utazás, a sport és az állatvilág. Tanár és diák egyaránt élvezettel forgathatja ezt a szótárt, hiszen az egyéni tanuláson kívül a színes felvételek kiváló alapot nyújtanak a témakörök tanórai feldolgozásához is. A szótárhoz kapcsolódó szókincsfejlesztő gyakorlatok a szavak aktív elsajátítását teszik lehetővé.

http://bitshare.com/files/2kyy...0e9pes-szu00f3tu00e1r.rar.html
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.12.2013. u 17:25 - pre 126 meseci


Könyv címe: Körmendi Ágnes - 5 nyelvű képes szótár
Kiadás dátuma: 2004
Formátum: PDF

Szerkesztő : Körmendi Ágnes
Cim : 5 nyelvű képes szótár
Eredeti cím : 5 Language Visaual Dictionary
Nyelv : angol; magyar; német; spanyol; olasz

Kiadó : M-Érték Kiadó Kft.
Kiadás dátuma : 2004
Formátum : PDF
Méret : 114 Mb
Oldalak száma : 397

A kötet az egyetlen képes szótár, mely hétköznapi tárgyak és események egész sorozatát mutatja be a gyors és intuitív nyelvtanulás érdekében magyarul, angolul, németül, spanyolul és olaszul - megmutatva mindazt, amiről más szótárak csak írni tudnak.Az átlátható szerkesztés és kiváló illusztrációk teszik helyére a hatezernél is több kifejezést és szót, hogy a tanulás könnyed, gyors és szórakoztató legyen. Minden szó és kifejezés öt európai nyelven szerepel, hogy a könyv használhatóságát és tanulásban betöltött szerepét fokozza. A modern élet minden területét felölelő, tematikus elrendezés és az egyes nyelvek különálló szójegyzéke biztosítják e szavak könnyű és gyors megtalálását.


http://bitshare.com/files/gems...0e9pes-szu00f3tu00e1r.rar.html

password za .rar fajl je: ncorefilmek
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.12.2013. u 21:12 - pre 126 meseci
Citat:
delija_sever031:
Gde nestadose epizode Szóról-szóra magyarul sa dunatv?:(



I hvala maar-u za ove linkove
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.12.2013. u 21:49 - pre 126 meseci
Hvala maar
 
Odgovor na temu

gagigmaz
gagigmaz
vojvodina

Član broj: 19200
Poruke: 51
*.nsoffice.eunet.rs.



+68 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.12.2013. u 11:23 - pre 126 meseci
Dragi forumasi,

u 2014 ulazim kao madjarski drzavljanin i mnogo sam srecan zbog toga.
Zelim da svi novi drzavljani madjarske napreduju u daljem zivotu kao i da oni koji ce to tek postati uspesno zavrse proceduru i to postanu.
Puno zdravlja i uspeha u 2014 Vam zelim
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.12.2013. u 16:45 - pre 126 meseci
 
Odgovor na temu

nedefinisan

Član broj: 319150
Poruke: 71
*.dynamic.sbb.rs.



+67 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.12.2013. u 19:36 - pre 126 meseci
Da li ima nekog da je skoro podneo zahtev za povracaj madjarskog drzavljanstva da podeli sa nama...iskustvo,kako je tekao razgovor,tel. provera,zvanje u konzulat...itd
sve najbolje u 2014-oj!
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.01.2014. u 09:54 - pre 126 meseci
Srecna Nova Godina svima, puno zdravlja, srece, ljubavi i svega ostalog. Madjarski pasos nije bitan jer ce i Srbija uskoro uci u EU, pa cemo i mi moci da idemo na zapad, ako je verovati nasim vlastima. A ne vidim zasto ne bi. Zar bi oni lagali svoj narod?

Citat:
nedefinisan: Da li ima nekog da je skoro podneo zahtev za povracaj madjarskog drzavljanstva da podeli sa nama...iskustvo,kako je tekao razgovor,tel. provera,zvanje u konzulat...itd
sve najbolje u 2014-oj!



Generalno, odgovor na ovo pitanje je naa svih 311 strana do sad. Ovaj forum je vec odgovorio na sva moguca pitanja
-predaja je najobicniji razgovor u vezi svega sto se tice dokumenata, podataka na nima, stvari iz zivota...
-telefonska provera je kratak intervju preko telefona, gde je pozeljno ne ispaliti se i da se ne desi da ko za baksuz tih par pitanja ne shvatite najbolje
-zvanje u konzulat je dodatna provera znanja jezika, odnosno dodatna sansa da se otpadne ili da se sigurno dobije drzavljanstvo u slucaju pozitivnog ishoda. Po mom nekom misljenju(koje NIJE PROVERENO), ko preda u SU, on se ne poziva na tu "dopunu podataka"

asdf
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.01.2014. u 09:44 - pre 126 meseci
Svima zelim srecnu i uspjesnu Novu godinu !
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.01.2014. u 02:58 - pre 126 meseci
Cekaj kada pravis pasos pa se slikas.. posle toga jel skeniras po jedan prst ili sva 4 odjednom i palceve jedan po jedan ili oba?
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.01.2014. u 11:31 - pre 126 meseci
Pa prepelice pitaj ih,ti znas madjarski,oni ce ti fino sve objasniti :)
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.01.2014. u 13:48 - pre 126 meseci
Srecna Nova 2014-ta,sa zeljom da nam u ovoj godini pljuste pozivi za zakletvu i da sto veci broj ljudi zavrsi ovu pricu uspesno:)
 
Odgovor na temu

keresztur
Leraar Nederlands
Új Belgrád

Član broj: 310824
Poruke: 34
*.180.236.18.targo.rs.



+41 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.01.2014. u 16:20 - pre 126 meseci
Sva cetiri odjednom, prvo jedna, pa druga ruka (mislim da je prvo leva, pa desna). Bez palceva.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
77-46-227-60.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.01.2014. u 16:31 - pre 126 meseci
Ovde ili se neko jako zeza,ili nas madjari zezaju.
kakava sva 4 prsta,prvo kaziprst leve ruke pa onda kaziprst desne.kaze da nas neko zezta jer u Mako je bilo ovako,pa nije valjda da je svuda drugacije.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.01.2014. u 16:53 - pre 126 meseci
i ja sam video da neko kaze 4 a neko 1 pa me zanima to zasto..
 
Odgovor na temu

veegun

Član broj: 315689
Poruke: 113
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.01.2014. u 18:31 - pre 126 meseci
http://www.vajma.info/cikk/sze...janstvo-i-dalje-je-veliko.html
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3926081 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.