Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3915267 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gospodin-BP
Ravnica

Član broj: 314449
Poruke: 86
*.static.stcable.net.



+52 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 14:27 - pre 128 meseci
[quote]milos.hu:
Citat:
Gospodin-BP:
Zasto neko moze olako da preda, a neko se muci s predajom papira, a kasnije ga mnogo puta vracaju sa primanju drzavljanstva? To stvarno nije u redu.. Za nekog vaze jedna pravila, a za nekog druga. Ne kazem da sam zavidan, ali zaista nije u redu.



[quote] tako je to, kad ne idemo na neke `intenzivne` kurseve i da nakon mesec dana da predas bez problema kao pojedini. Mi smo izgleda nesposobni. Stroziji uslovi se odnose samo na one koji padnu pod ruku sprovodioca, dok oni koji ih zaobilaze, uzivaju. Ne znam da li ti je dokumentacija kod tebe ili ti sluzbenik nije vracao od avgusta u Srbobranu, ali ako ti Srbobran nije daleko, onda ne bi trebalo da ti bude daleko ni Zrenjanin 14 nov i Temerin 19nov kada ce biti konz.dani i mozda neki drugi sluzbenik koji te nece u toj meri drndati, naravno ako ti je sluzbenik vratio onu dokumentaciju.

Srecno i ne odustaj!!! [quote]


Da, blizu mi je Temerin, i imam papire. A zanima me, da li mogu samo tamo da odem, i da se prijavim, ili treba da se zakazuje? Koja je procedura, nikada nisam osim u Srbobranu negde pokusavao.
 
Odgovor na temu

Zubin
nema
nema

Član broj: 318922
Poruke: 15
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 14:34 - pre 128 meseci
Mađari ako žele vrlo lako mogu da neki institut u HU odrede za proveru nivoa znanja jezika, plus tako mogu i dosta para da uzmu. Tđe. mogu kao i neke druge države da daju privremenu boravišnu dozvolu na godinu dana, ako ostvaruješ druge uslove, u toku kojih možeš da radiš, ali moraš da naučiš jezik..... Ima načina... Važno da Kinezi preko noći postaju Mađari. Mislim, ako žele veliku Mađarsku, Srbe moraju milom da asimiluju, jer za razliku od Kosova i Hrvatske apsolutna većina su u Vojvodini. A možda i ne žele Vojvodinu, već samo Transilvaniju... Možda, samo žele sada da naprave čistku i pošalju poruku, da ne može bez znanja jezika, pa opet postanu realniji u zahtevima znanja jezika. Možda im je Angela poručila da nema mesta za radnu snagu iz Srbije... Ko će ga znati.... Mislim i da ako požele da im nikakav neće biti problem da već data državljanstva proveravaju.

Ta slika može da bude pokazatelj osnovnog, srednjeg, naprednog nivoa ili maternjeg jezika....

Slažem se, da nije normalno da idem u HU po papire, čak i u SU, kada živim u BGu... Nama će realno to državljanstvo tek za godinu dana zatrebati, tako da ima vremena da ga OK naučimo, uččimo već 6 meseci, položilo smo po profesoru a2, ali nama je frka da se zakon ne promeni i to što ja sledeće godine neću biti u zemlji par meseci. Zato pitam koliko može da se odlaže zakletva. Po priči u BGu teško se možeš provući bez solidnog srednjeg nivoa, a tek ako su dobili direktivu da Srbe teraju...
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 14:40 - pre 128 meseci
Ja sam se pak bas potrudio i posteno ucio. Sam predao polozio zakletvu i zavrsio sve.

5 meseci je trajalo od predaje do zakletve :)
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 14:49 - pre 128 meseci
Citat:
ja_ns:
Citat:
delija_sever031: Maar decko je zaista bio i info je iz prve ruke,sve sto prica je tacno,bar za njega garantujem da nije trol i da ne siri price u ime neke vezice


Nisam ja nista protiv njega rekao... Samo mi se ucinilo da sumnja u ono sto sam napisao. Zaista nije problem da veruje da iznosim lazi- to je njegovo pravo. Sve sto sam napisao licno sam i doziveo i prosao kroz tu proveru, koja je definitvno organizovana iz zle namere. Clan jesen123 je ispisao svoje iskustvo, koje se poklapa sa mojim. I sada me nece zacuditi da se neko javi i kaze kako sam ja otvorio i taj nalog i jos jedan (zenska osoba je u pitanju, juce je takodje iznela svoje iskustvo i rekla da vise u raspravi nece ucestvovati) i sirim lazi na forumu, a zapravo je u Tompi juce bilo bas svecano i svih 40-50 pozvanih su dobili drzavljanstva i zahvalnicu i potvrdu da jezik poznaju perfektno ;)

Tako, na zalost, nije bilo. I sada bi najpametnije bilo da se okanemo filozofiranja i ubedjivanja, nego da pomognemo jedni drugima. Moja zakletva je prosla kako je prosla, nije ni bitno. Ali, ici ce neki drugi ljudi za mesec ili dva. Ne mora da znaci da ce naleteti na istu torturu, ali moze da bude. Ako vec postoji volja na ovom forumu da se pomogne, dajte da vidimo kako da pomognemo onima koji ce ici kasnije na zakletvu i koje ce zadesiti isto ovo. Vec sam napisao da ne znam sta je trebalo da se kaze, tj. koji je tacan odgovor i ono sto su oni ocekivali da cuju od nas. Voleo bih da znam kako je odgovor trebalo da glasi. Onoliko koliko mogu da pomognem je da opisem, koliko se secam, sta je bilo na slici... I to cu sada i uraditi. Dakle, zamislite da imate 2 reda zgrada, izmedju njih je ulica, na kraju te ulice nalazi se mali trg, bio je nacrtan i most (tj., mali deo mosta) i, cini mi se, reka (bilo je u uglu, na kraju papira, pa nisam 100% siguran), uz sve to i mnostvo ljudi koji su sedeli, stajali, setali, deca se igrala. Rekao sam da vidim zgrade, i prstom pokazao na crtezu, zatim i ulicu i trg, ljude koji setaju ulicom, stoje ili sede. To nije bilo dobro. Ocekivali su nesto vise, a sta je to- ne znam.



ja nisam rekao da si ti nesto lose rekao nego ono sto sam napisao sam rekao za tebe a upuceno korisniku maar,nisi me skapirao
 
Odgovor na temu

ja_ns
varos u ravnici

Član broj: 318556
Poruke: 51
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+60 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 15:08 - pre 128 meseci
Citat:
delija_sever031: ja nisam rekao da si ti nesto lose rekao nego ono sto sam napisao sam rekao za tebe a upuceno korisniku maar,nisi me skapirao


E, sad kad si skrenuo paznju, shvatio sam sta si rekao... Kako god, neces se ljutiti ;)


Citat:
japanskaprepelica: Ja sam se pak bas potrudio i posteno ucio. Sam predao polozio zakletvu i zavrsio sve.

5 meseci je trajalo od predaje do zakletve :)


I ja sam posteno ucio. A, nakon onog iskustva od juce, jasno mi je da ne bih prosao, pa sve da sam ucio 1000 puta vise. Jako mi se cini da su nasa imena vec bila obelezena "za odstrel". Drugo, na pamet mi pada i sledeca stvar... Buduci da se u Tompi vise ne primaju zahtevi, a i dalje odrzavaju zakletve, mozda su oni kivni sto im pravimo posao, a niko ih ne "pocasti"?! U to vec nisam siguran, samo razmisljam...
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 15:27 - pre 128 meseci
Po tim Tompa mestima j bilo dosta malverzacija.. moguce da si zato odbijen...
 
Odgovor na temu

Misi167
beograd
beograd

Član broj: 309978
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 16:02 - pre 128 meseci
Jel zna neko da li mogu da se predaju papiri u Kiskunhalasu i u Kiskorosu? I da li treba zakazivanje?
 
Odgovor na temu

electricity001

Član broj: 318876
Poruke: 60



+47 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 16:19 - pre 128 meseci
heh moguće kao sto Zubin kaze da su Mađari dobili packu od Merkelove da dele državljanstvo šakom i kapom pa sad se dali u veliku selekciju novih állampolgár-a...
 
Odgovor na temu

Coldrex

Član broj: 318314
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.rs.



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 16:33 - pre 128 meseci
Zakletva treba da je svecanost, a oni su tu svecanost pretvorili u nesto veoma ruzno. Za proveru postoji intervju, a pravili su i provere pozivanjem ljudi na mob, pozivanjem na dodatnu proveru u Suboticu...

Posle toga su smislili da na zakletvi opet treba isprepadati ljude i to je potpuno besmisleno. Sami sebe ismevaju na taj nacin i deluju neozbiljno.

Ako zele da smanje broj izdatih pasosa, onda mogu da prestanu sa primanjem novih zahteva ili da jos vise poostre intervju, odnosno uvedu neki standardizovan test. A ovako, ni oni sami ne znaju sta hoce.

Moji prijatelji su pre tri godine postali drzavljani Kanade. Pri tom, moj drugar govori azerbejdzanski engleski, dok njegova zena prica savrseno. Hajde, zamislite da mog drugara kanadski maticar propituje i izbacuje ga sa zakletve! :)
 
Odgovor na temu

ja_ns
varos u ravnici

Član broj: 318556
Poruke: 51
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+60 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 16:34 - pre 128 meseci
Citat:
electricity001: heh moguće kao sto Zubin kaze da su Mađari dobili packu od Merkelove da dele državljanstvo šakom i kapom pa sad se dali u veliku selekciju novih állampolgár-a...


Vrlo moguce...
 
Odgovor na temu

shejtan-

Član broj: 313682
Poruke: 46
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+57 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 17:35 - pre 128 meseci
Sad 14.11 zakazane zakletve u Mohaču i Nagyaku pa će mo videti kako će proći ide dosta poznatih.
 
Odgovor na temu

Petar Kralj
svastar
svet

Član broj: 311622
Poruke: 48
*.chello.fr.



+98 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 17:41 - pre 128 meseci
Citat:
japanskaprepelica:
Ja bih uveo posebne kontrole i ponovio sve zahteve koji su predati i oduzeo drzavljanstvo onima koji nemaju pojma jezik. Po zakonu ukoliko se ustanovi da ste prevarom uzeli drzavljanstvo imaju pravo da vam ga oduzmu. Mislim da ce kad tad uvesti ponovne provere znanja da vide da li ste dalje ucili i da li uopste znate jezik.

Poenta i jeste da naucite madjarski.

I ja podrzavam da se svima koji ga ne znaju drz. oduzme.


Stvarno se vidi u tvojim recima potvrda one stare "Covek je coveku vuk", ili "Srbin je Srbinu vuk"!! Pa zar ne vidis da smo postali kao kubanske izbeglice koje na splavovima pokusavaju da se domognu Amerike ? Zasto se, na primer, ne zalozis da se proveri diploma Tomislava Nikolica, ili Velje Ilica, nego ti smetaju jadnici koji su debelo platili da pobegnu iz srpskog pakla ??!! To nije ljudski. Ti ljudi ti nisu neprijatelji, njihova nesreca nece tebe usreciti. Ja bih licno voleo da citava Srbija dobije madjarsko drzavljanstvo, ili americko ako moze, pa da ne ostane niko da daje legitimitet ludilu.
 
Odgovor na temu

gospova
gospova petrovic
novi sad

Član broj: 317230
Poruke: 60
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+114 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 18:39 - pre 128 meseci
@Petar Kralj... e nek si objasnio, svaka cast... nikad mi nece biti jasni oni koje usrecuje tudja nesreca, a to njima sto kaze nas narod, ni iz dzepa, ni u dzep...
Uzgred budi receno, imala bih jos sto sta da kazem kao kontraargument japanskoj prepelici, ali onda necu da ovu temu pretvaram u nesto drugo...ovde su svi da se informisu i da pomognemo jedni drugima, bar se nadam da vecina tako vidi ovu stvar...
poz
 
Odgovor na temu

bojan_sm

Član broj: 159071
Poruke: 74
*.dynamic.sbb.rs.



+72 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 18:48 - pre 128 meseci
Kako je juče moj školski prošao, njemu se čini da prave čistku (štrebao je jezik). Izgleda žele da samo kojima je mađarski maternji da prođu. Mislim da tu greše jer ima puno mađara u Vojvodini koji ne znaju mađarski jezik, pogotovo skoro sav mlađi svet.
Očigledno su nešto promenili. Naredne zakletve će pokazati da li su ovo samo bile provere, čistke ili od neki dan pravilo.
Barem da uvedu neki standardizovan test, pa da znam na čemu smo. Ovako može ova tema odma da se ugasi.
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
212.178.239.*



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 19:19 - pre 128 meseci
Morate tačno reći gde je bio i kada je bio, ovako sve ostaje rekla-kazala, i ne možete Vi da predvidite državnu politiku jedne zemlje ma koliko se pravili pametni svi ovde na forumu,
evo konkretno ja mogu da kažem da je pre par dana bila zakletva u Segedinu, i da je bilo 400 ljudi i da niko nokog ništa nije pitao.
 
Odgovor na temu

gospova
gospova petrovic
novi sad

Član broj: 317230
Poruke: 60
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+114 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 19:32 - pre 128 meseci
@kamicak.... mislim da ovde niko ne zeli da odredjuje bilo ciju drzavnu politiku, ali isto tako nismo ni baba Vange da je predvidjamo, kako Vi kazete, niti ona treba da se predvidja, vec treba da pravila budu ista ZA SVE, e to se zove Zakon... u tome je fora, i to je ono sto najvise smeta ovim ljudima koji su prosli tako na zakletvama....da napomenem, da nisam jedna od njih, pa da me neko ne napadne da sam sad kao nesto licno pogodjena...
 
Odgovor na temu

ja_ns
varos u ravnici

Član broj: 318556
Poruke: 51
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+60 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 20:00 - pre 128 meseci
Citat:
gospova: @kamicak.... mislim da ovde niko ne zeli da odredjuje bilo ciju drzavnu politiku, ali isto tako nismo ni baba Vange da je predvidjamo, kako Vi kazete, niti ona treba da se predvidja, vec treba da pravila budu ista ZA SVE, e to se zove Zakon... u tome je fora, i to je ono sto najvise smeta ovim ljudima koji su prosli tako na zakletvama....da napomenem, da nisam jedna od njih, pa da me neko ne napadne da sam sad kao nesto licno pogodjena...


Upravo tako.... Pravila nikako nisu ista za sve! Pravilo nalaze da podnosilac licno predaje zahtev i maticar utvrdjuje njegovo poznavanje jezika... Postoji slucaj, meni poznat, da podnosilac zahteva uopste nije bio prisutan prilikom podnosenja zahteva, samim tim ni maticar nije bio u mogucnosti da utvrdi njegovo poznavanje jezika (a i ne poznaje ga). Zahtev je uredno primljen, poslat u dalju proceduru, drzavljanstvo dodeljeno, obavljena zakletva i preuzimanje drzavljanstva bez prisustva te osobe. 100% istina! Dakle, Zakon se selektivno postuje i ne vazi za sve. Ali, cak mi ni to ne smeta... Ja sam ucio i pripremao se za to. Prosao sam kako sam prosao, ne svojom krivicom, jer verujem da je postojao dogovor da nas ne puste. Nema veze, nastavicu da ucim i vezbam, otici cu drugi put i, recimo, izvuci istu sliku i opet necu znati sta treba da im kazem. Po meni, ispali bi kraljevi da su, nakon sto smo svi zavrsili, uzeli jednu sliku, pokazali je svima i rekli: "od vas smo ocekivali da kazete to, to i to... buduci da ni od koga takav opis/odgovor nismo dobili, niste prosli". Ovako su ispali jadni i nedoreceni. Ali, moze im se.

Svima ostalima, koji ocekuju zakletvu, zelim da NE prolaze kroz takav vid torture.
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 20:31 - pre 128 meseci
Citat:
Petar Kralj:
Citat:
japanskaprepelica:
Ja bih uveo posebne kontrole i ponovio sve zahteve koji su predati i oduzeo drzavljanstvo onima koji nemaju pojma jezik. Po zakonu ukoliko se ustanovi da ste prevarom uzeli drzavljanstvo imaju pravo da vam ga oduzmu. Mislim da ce kad tad uvesti ponovne provere znanja da vide da li ste dalje ucili i da li uopste znate jezik.

Poenta i jeste da naucite madjarski.

I ja podrzavam da se svima koji ga ne znaju drz. oduzme.


Stvarno se vidi u tvojim recima potvrda one stare "Covek je coveku vuk", ili "Srbin je Srbinu vuk"!! Pa zar ne vidis da smo postali kao kubanske izbeglice koje na splavovima pokusavaju da se domognu Amerike ? Zasto se, na primer, ne zalozis da se proveri diploma Tomislava Nikolica, ili Velje Ilica, nego ti smetaju jadnici koji su debelo platili da pobegnu iz srpskog pakla ??!! To nije ljudski. Ti ljudi ti nisu neprijatelji, njihova nesreca nece tebe usreciti. Ja bih licno voleo da citava Srbija dobije madjarsko drzavljanstvo, ili americko ako moze, pa da ne ostane niko da daje legitimitet ludilu.


Zbog tih jadnika Toma i jeste predsednik :D
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 20:34 - pre 128 meseci
Ne obaraju nigde na zakletvi. To su moronstine koje plasiraju lazni nalozi kako bi nabacivali posao prevarantima. :D

Ko preda papire i razume proveru telefonom nema frke na zakletvi. Ostali normalno da ce ici na proveru u SUboticu i da ce biti dodatno proveravani.

A to su ovi sto ne uce nego placaju prevarantima da predaju papire, pa ih posle otkace kad ih provale da lazu.

TAKO DA TO JE CELA ISTINA.
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 20:40 - pre 128 meseci
Citat:
Coldrex:
Zakletva treba da je svecanost, a oni su tu svecanost pretvorili u nesto veoma ruzno. Za proveru postoji intervju, a pravili su i provere pozivanjem ljudi na mob, pozivanjem na dodatnu proveru u Suboticu...

Posle toga su smislili da na zakletvi opet treba isprepadati ljude i to je potpuno besmisleno. Sami sebe ismevaju na taj nacin i deluju neozbiljno.

Ako zele da smanje broj izdatih pasosa, onda mogu da prestanu sa primanjem novih zahteva ili da jos vise poostre intervju, odnosno uvedu neki standardizovan test. A ovako, ni oni sami ne znaju sta hoce.

Moji prijatelji su pre tri godine postali drzavljani Kanade. Pri tom, moj drugar govori azerbejdzanski engleski, dok njegova zena prica savrseno. Hajde, zamislite da mog drugara kanadski maticar propituje i izbacuje ga sa zakletve! :)



Zakletva i jeste divna stvar. To sto vas ima desetak naloga sa po 6 poruka koji lupetate to je druga stvar ali nema veze sa zakletvom :D

Tj moze da ima veze samo ako vam je neko platio da bez znanja preda papire.. pa misle debili da je to to... a kad ono... zakletva ruzna.. nije ruzna nego da budu srecni sto ne odu u zatvor zbog prevare prevaranti.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3915267 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.