Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3922080 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

član

Član broj: 287386
Poruke: 884



+800 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.06.2013. u 09:18 - pre 133 meseci
Citat:
japanskaprepelica: inace mi je pala na pamet misao.. posto Srbi mahom znaju engleski... a neki svedski norveski i slicno niko ne zna.. mislite da je moguce otici u nordijske zemlje pa tamo nauciti jezik i zaposliti se...
tim redom kako je napisano, prvo otići naučiti jezik pa se zaposliti, verujem da je moguće.
ali bez znanja jezika naći posao... čuo sam za neke ljudie iz IT branše koji su pronašli posao u Norveškoj bez znanja norveškog ili da si neki expert u svojoj struci... siguran sam da bi arhitekta koji je projektovao Most na Adi ili Beogradsku arenu bez problema našao posao bez znanja norveškog/švedskog/danskog. što se obične radne snage, ako neznaš jezik, mislim da je dosta teško ako nemaš "tetka iz njemačke" da drži firmu pa kod njega da radiš ili neku sličnu kombinaciju.
 
Odgovor na temu

pan 1

Član broj: 239146
Poruke: 152
*.dynamic.sbb.rs.



+94 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.06.2013. u 10:32 - pre 133 meseci
Jel predao neko papire u Budimpesti i da li je tamo neko bio na zakletvi?

Iskustva?
 
Odgovor na temu

C B

Član broj: 38274
Poruke: 134



+94 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.06.2013. u 12:28 - pre 133 meseci
Kakve ti budalastine pises??? Otkud ti znas koje su moje kvalifikacije??? I sta ja nameravam da radim na tom zapadu!

A sto se tice obicnih radnika, svakome ce svuda biti bolje nego u Srbiji! Ovde je radna snaga placena na nivou Kine, sem ko radi po drzavnim agencijama i sl. a takvi naravno da dobijaju posao preko veze i te pare sto dobiju, cesto pola moraju da "vrate" politickoj opciji koja ih je postavila na to mesto i sl.

Tako da te molim da batalis temu, ako nemas sta korisno i pametno da kazes!

Citat:
japanskaprepelica:
Naravno da je to tacno ali ako je neko tolika jaka licnost moze i sa nepalskim paosem da se zaposli u Bundestagu. Ipak su ovde u pitanju ljudi (a i ti si medju njima) sasvm prosecnih kvalifikacija.. ili malo iznad proseka. Da ne govorim o dodatnom obaranju cene radne snage na zapadu. Vec danas se tamo samo moze iole normalno ziveti od rada a vrlo slabo ustedeti.

Ukazujem na to dabi ljudi bili informisani. A tvoja prica oko nekakve konkurentnosti je glupava.

 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.06.2013. u 12:34 - pre 133 meseci
Ma znam nema potrebe da vredjas. Osobe tvog kalibra se snalaze i da nemaju pasos EU. Svaka tebi cast. :D
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.06.2013. u 21:04 - pre 133 meseci
Citat:
george best:
Kakve veze ima madjarski pasos i posao koji se moze naci sa istim sa Rumunima i Bugarima koji ce nagrnuti od 2014.? Poslodavac kome odgovara radnik dace posao onom ko je sposobniji i onom ko mu vise treba... Tako da ako znas nesto da radis bolje od nekog Bugara,Rumuna ili Madjara,naci ces posao pre njega,mislim da ce to biti presudno ili jednostavno preporuka,veza,kako se ko snadje ili slicno...

100000% si u pravu!
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.06.2013. u 21:16 - pre 133 meseci
Bilo bi glupo da sad ovde baratam sa nekim ciframa.licno spadam u zanimanje koje je uvek bilo deficitarno u celom svetu,jeste tesko,nije visokoobrazovni kadar,ali je placeno ako si profesionalac cak i vise.Nasi radnici,kad to kazem mislim na sve sa ex yu prostora su uvek bili najbolji u toj bransi,jos od Titovog vremena bili su detasirani svake godine,po medjunarodnom drzavnom sporazumu izmedju Nemacke i Jugoslavije,a tako je i do dana danasnjeg.Na ranijim postovima sam pricao cime se bavim,pa koga interesuje moze da nadje,da se ne ponavljam.U tom poslu se uvek znala satnica,koju imaju profesionalci,pa ce tako biti i sad,koji crni Rumuni i Bugari,kad bi se toga plasio i strepeo,ostao bih ovde,nabio glavu u pesak i cekao da mi prodje zivot,ali razumem,sto rece Cane iz Brejkersa"Ljudi nisu isti".Ne veruje svako dovoljno u ono sto radi i fali mu dosta samopouzdanja,te jedan dobar deo bojazni i strepnje dolazi od toga!Eto to je moje misljenje na ovu temu.
 
Odgovor na temu

romcek81
Nenad Kovacevic

Član broj: 311603
Poruke: 35



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.06.2013. u 21:41 - pre 133 meseci
Rekla mi komsinica da su u SU poostrili znjanje madjarskog,dva puta se proverava znjanje. ona mi kaze da je pre 5 meseci predala paprire, da su je zvali iz SU da dodje jos jednom da provere znanje, to je bilo pre par dana i posto je opet prosla, rekli su joj da ocekuje poziv za drzavljantvo. Da li je neko upoznat sa tim, il je to samo rekla-kazala? ili mozda ja nisam dobro razumeo. inace komsinica zna madjarski.
 
Odgovor na temu

pan 1

Član broj: 239146
Poruke: 152
*.dynamic.sbb.rs.



+94 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.06.2013. u 21:55 - pre 133 meseci
Moze biti. Inace u BG i SU idu samo oni koji bas znaju jezik a svi ostali predaju u Madjarskoj jer tamo ne traze dlaku u jajetu kao ovi nasi!
 
Odgovor na temu

dzudista
dzudista
nezaposlen
nezaposlen
srbija

Član broj: 315356
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.06.2013. u 22:00 - pre 133 meseci
Nemogu da verujem da se raspljavljate dali ce Rumuni ili Bugari poharati Evropu u potrazi za poslom umesto da pomognete ljudima koji pitaji da papire oko pasosa ili za predaju papira.Ljudi manite se gluposti dajte informacije da pomognemo jedni drugima.
 
Odgovor na temu

Petar Kralj
svastar
svet

Član broj: 311622
Poruke: 48
94.247.200.*



+98 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.06.2013. u 06:55 - pre 133 meseci
Pa to je stara srpska bolest, rasprava sta je starije, kokoska ili jaje, iliti selo gori a baba se ceslja. Selo ce, sva je prilika, uskoro izgoreti, a baba ce i dalje nastaviti da se ceslja, tuga...
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.06.2013. u 07:28 - pre 133 meseci
To za dvostruko proveravanje se desi svakom hiljaditom iz ko zna kojih razloga. Zakon i procedura po pitanju toga su jasni. No svakako treba znati madjarski, kako je sam Orban rekao, dovoljno da se zavrse poslovi. To sto cuveni "brka" pita da mu objasnis kako ces da krecis stan ove godine, ili kakvo je tvoje misljenje o ozonskom omotacu to je njegova licna stvar kojom krsi proceduru. Verujem da se upute zalbe na njegov racun u Budimpestu da bi imao probleme.

Dakle po zakonu je dovoljan madjarski s kojim mozes da zavrsis svoje poslove u madjarskoj. Dakle da napravis pasos, da podneses zahtev za drzavljansto. Da odgovoris na pitanja tipa Kada si rodjen, po kom osnovu trazis drzavljanstvo, gde zelis da ti bude zakletva. A ovo ostalo je cisto izdrndavanje.
 
Odgovor na temu

jokara4
vvvvv

Član broj: 314259
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+45 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.06.2013. u 07:56 - pre 133 meseci
Citat:
japanskaprepelica: To za dvostruko proveravanje se desi svakom hiljaditom iz ko zna kojih razloga. Zakon i procedura po pitanju toga su jasni. No svakako treba znati madjarski, kako je sam Orban rekao, dovoljno da se zavrse poslovi. To sto cuveni "brka" pita da mu objasnis kako ces da krecis stan ove godine, ili kakvo je tvoje misljenje o ozonskom omotacu to je njegova licna stvar kojom krsi proceduru. Verujem da se upute zalbe na njegov racun u Budimpestu da bi imao probleme.

Dakle po zakonu je dovoljan madjarski s kojim mozes da zavrsis svoje poslove u madjarskoj. Dakle da napravis pasos, da podneses zahtev za drzavljansto. Da odgovoris na pitanja tipa Kada si rodjen, po kom osnovu trazis drzavljanstvo, gde zelis da ti bude zakletva. A ovo ostalo je cisto izdrndavanje.


Nesto i ti pametno da kazes a da nije h8 :)

 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.06.2013. u 18:30 - pre 133 meseci
Ja sam juce bio u Kiskunhalasu i zamislite sta je bilo?Uspesno sam predao papire jeeeeeeeeeeeeee!Vise sam nego zadovoljan i srecan.Ispade bas da je treca sreca,a plus uz sve to mi je i dedi bio osamdeseti rodjendan,pa je za to uprilicen i svecani rucak,sve u svemu za mene divan dan.Juce me je pucao adrenalin ceo dan,a tek danas sam sabrao utiske i shvatio sta sam juce postigao.Mogu da vam kazem da cu tek sada da pojacam ucenje madjarskog,da za zakletvu ako Bog da budem spreman kao zapeta puska.O svom jucerasnjem iskustvu ne bih detaljisao ovde na forumu,ali ako nekog zanima nesto vise o tome kako sam prosao nek posalje pitnje na pp slobodno.Mogu samo da kazem da ga svima najtoplije preporucujem,kao opciju za predaju papira.Pozdrav svima i srecno do sticanja drzavljanstva.
 
Odgovor na temu

Savatone66
nema
nema

Član broj: 315183
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+27 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.06.2013. u 09:41 - pre 133 meseci
Ima li bilo koga da zna kako je predavati dokumenta negde u Sloveniji? Kakvi su kriterijumi itd.
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.06.2013. u 10:55 - pre 133 meseci
Rad sam svima koji su mi poslali poruku da odgovorim,ali imajte razumevanja da zbog ogranicenja foruma,to necu moci da uradim tako da budete strpljivi!
 
Odgovor na temu

Blue NS
Novi Sad

Član broj: 308604
Poruke: 48
37.19.108.*



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.06.2013. u 11:49 - pre 133 meseci
Ja sam uspesno prosla predaju dokumenata i zakletvu. :)

Sad se nalazim u jednoj maloj nedoumici. Bila bih zahvalna nekog sa iskustvom da da misljenje.

Upravo sam rezervisala avionsku kartu za jedan mali put u EU.

Na srpskom pasosu mi ime pise drugacije od madjarskog. U pitanju je jedno slovo S=SZ.

Kad se rezervise avionska karta mogu se odluciti na jedan nacin. Ali to se nece poklapati ili kad izlazim iz Srbije (gde bih pokazivala nas pasos) ili sa pasosom pri ulaskom u EU (madj.pasos).

Ja sam rezervisala kartu on line sa srpskim imenom. Medjutim pokazala bih madjarski pasos pri ulasku u EU da bih izbegla redove. Da li bi sluzbenici pravili problem zbog tog jednog slova?

Neki saveti, iskustva povodom ovakve dileme? :)


 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.06.2013. u 12:34 - pre 133 meseci
Ako ne ko zna ili je imao slicno iskustvo voleo bih da mi odgovori?Posto sam predao papire i za mene i za decu 7 i 9 godina,a deca nemaju srpske pasose,da li je moguce da ona budu odbijena zbog toga i da ne dobiju drzavljanstvo,ova sluzbenica,je samo spomenula i pasose za njih,ali nije ih izricito trazila,ono u fazonu moze,a ne mora.Tako sam ja to protumacio.Imao sam overenu i prevedenu saglanost za decu i izvode iz MKR.Hvala puno,unapred!
 
Odgovor na temu

tara3110
sasa todorovic

Član broj: 164834
Poruke: 29
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.06.2013. u 14:10 - pre 133 meseci
Citat:
Blue NS:
Ja sam uspesno prosla predaju dokumenata i zakletvu. :)

Sad se nalazim u jednoj maloj nedoumici. Bila bih zahvalna nekog sa iskustvom da da misljenje.

Upravo sam rezervisala avionsku kartu za jedan mali put u EU.

Na srpskom pasosu mi ime pise drugacije od madjarskog. U pitanju je jedno slovo S=SZ.

Kad se rezervise avionska karta mogu se odluciti na jedan nacin. Ali to se nece poklapati ili kad izlazim iz Srbije (gde bih pokazivala nas pasos) ili sa pasosom pri ulaskom u EU (madj.pasos).

Ja sam rezervisala kartu on line sa srpskim imenom. Medjutim pokazala bih madjarski pasos pri ulasku u EU da bih izbegla redove. Da li bi sluzbenici pravili problem zbog tog jednog slova?

Neki saveti, iskustva povodom ovakve dileme? :)





Niko tebi ne trazi i kartu na uvid prilikom ulaska u zemlje EU tako da nemas potrebe brinuti zbog toga. Ti samo pokazuj pasos na osnovu koga si vadila kartu prilikom cekiranja ili prilikom ulaska u avion, ako traze na uvid, a granicnoj policiji pokazujes onaj pasos koji ti vise odgovara, tj bolje je pokazivati Madjarski jer automatski izbegavas onih 90 dana koji su ti vezani za nas pasos. Dok prilikom povratka nazad opet pokazujes nasoj granicnoj policiji nas tj srpski pasos.
 
Odgovor na temu

pan 1

Član broj: 239146
Poruke: 152
*.dynamic.sbb.rs.



+94 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.06.2013. u 14:42 - pre 133 meseci
Molim za pomoc - jel zna neko broj telefona u Segedinu gde se predaju papiri? Moze bilo gde i u Rakoci Ter 1.

Hvala.
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
37.19.108.*



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.06.2013. u 21:17 - pre 133 meseci
Kad smo vec kod modifikacije imena ili potpunog koriscenja madjarske verzije imena u pasosu znam da je to mnogima "fora" da to urade iz zezanja nekog ali treba imati na umu da se to nece zadrzati samo u pasosu jer ako odete preko i zaposlite se morate imati na umu da cete to ime koristiti u 90% slucajeva po papirima i ugovorima ili sta vec jer vi ste tamo sa tim pasosem i imenom a ne srpskim :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3922080 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.