Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Snažan zemljotres u centralnoj Srbiji, epicentar pored Kraljeva

elitemadzone.org :: MadZone :: Snažan zemljotres u centralnoj Srbiji, epicentar pored Kraljeva

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

[ Pregleda: 62648 | Odgovora: 247 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Snažan zemljotres u centralnoj Srbiji, epicentar pored Kraljeva05.11.2010. u 00:08 - pre 164 meseci
Onaj najjaci je bio u Vitanovcu, 10km severoistocno od Kraljeva ka Kragujevcu. Pa onda ovaj danas je bio u Ladjevcima, 8km severozapadno od KV-a ka Cacku. A ovaj najnoviji od 2.9 Rihtera je bio 13km severozapadno od Kraljeva, to je Obrva ili jos malo dalje.
make love - !war
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Snažan zemljotres u centralnoj Srbiji, epicentar pored Kraljeva05.11.2010. u 00:16 - pre 164 meseci
Znaci pravac Zapadne Morave. Jbg, sta je tu je, samo da vam ne izbije neki vulkan

Btw. ovi http://www.emsc-csem.org/Earthquake/earthquake.php?id=197204 kazu da je taj poslednji 3.3 Svaka cast ako i oni znaju kako mere
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Snažan zemljotres u centralnoj Srbiji, epicentar pored Kraljeva05.11.2010. u 00:19 - pre 164 meseci
Evo opet podrhtava. Ja ne znam sta je ovo veceras, sinoc je bilo tri potresa u toku noci od kojih me je dva probudilo. A sada cima na svakih pola sata.
make love - !war
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Slobodan Milivojevic
Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Snažan zemljotres u centralnoj Srbiji, epicentar pored Kraljeva05.11.2010. u 00:19 - pre 164 meseci
To je ovaj od pre pola sata...
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Snažan zemljotres u centralnoj Srbiji, epicentar pored Kraljeva05.11.2010. u 00:22 - pre 164 meseci
Evo sada ponovo. Dosta je bilo vise!
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

vladorr
Vladimir
Kraljevo

Član broj: 19116
Poruke: 40
*.dynamic.sbb.rs.



+33 Profil

icon Re: Snažan zemljotres u centralnoj Srbiji, epicentar pored Kraljeva05.11.2010. u 00:36 - pre 164 meseci
Ovo smirivanje je gore. Večeras na svakih sat zadrma. Najgora je ona neizvesnost posle par sekundi drmanja da li će da prestane ili da se razvije u nešto ozbiljno. Ne može se dugo izdržati pod ovom presijom.


Moje Kraljevo si došao da rušiš!
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Snažan zemljotres u centralnoj Srbiji, epicentar pored Kraljeva05.11.2010. u 00:38 - pre 164 meseci
Ja sam taman mislio da tripujem da mi se stolca blago trese... u BG se oseca ali vrlo slabo (na srecu).
 
Odgovor na temu

Suns

Član broj: 240388
Poruke: 375
*.dynamic.sbb.rs.



+39 Profil

icon Re: Snažan zemljotres u centralnoj Srbiji, epicentar pored Kraljeva05.11.2010. u 00:47 - pre 164 meseci
Pošto ćete (nažalost) osećati narednih mesec dana zemljotrese ne većeg inteziteta od 2.9 rihtera da li ćete za svaki da pišete komentare tipa: "Evo ga" "sad bio" "ala drma" itd itd !? Ali kapiram da vam je to nekakvo oslobađanje stresa da se piše po forumu i fejsu

Da vas malo ohrabrim, kada malo osetite (ne većeg inteziteta od 3 rihtera) zemljotres TO JE TO, posle toga neće doći "BIG BUM" zemljotres od 9 rihtera i srušiti sve, nema potrebe da se plašite, ovo je sasvim normalna "procedura" smirivanja udara tektonskih ploča.

Voleo bih da mogu da predvidim ali iz iskustva i učenja o endodinamici sam shvatio da kada počne zemljotres malog inteziteta on u 99.999% ne preraste u veći, jer je teoretski nemoguće. Prostije rečeno zemljotres se ne povećava dužinom trajanja već opada, zemljotres uvek počne sa najvišom aplitudom udara i opada, nikada se u istoriji nije desilo da zemljotres počne sa 2-3 rihtera i nakon 30 sekundi dostigne 8 rihtera, već UVEK bude najjačeg inteziteta pa tek onda opada.

Nema mesta panici, samo da se pazite tih ruševina, jer i da mačka skoči na neku trošnu gredu ode sve.....
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Snažan zemljotres u centralnoj Srbiji, epicentar pored Kraljeva05.11.2010. u 00:55 - pre 164 meseci
Pre neku godinu je bio zemljotres (negde u svetu, ne sećam se gde) koji je uradio ono što nije uobičajeno: Prvo je bio jedan udar relativno jak ali ne rušilački, a nakon nekog vremena (valjda par sati, kada su se svi vratili kućama) je bio rušilački udar i pobio mnogo ljudi.
 
Odgovor na temu

Suns

Član broj: 240388
Poruke: 375
*.dynamic.sbb.rs.



+39 Profil

icon Re: Snažan zemljotres u centralnoj Srbiji, epicentar pored Kraljeva05.11.2010. u 00:57 - pre 164 meseci
Normalno to se dešava ja to nisam porekao, već sam porekao konstataciju da se ljudi plaše kada malko zadrma da će biti rušilački, jer ili je rušilački ili nije, nema teorije u jednom potresu da zemljotres varira ;)
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Snažan zemljotres u centralnoj Srbiji, epicentar pored Kraljeva05.11.2010. u 01:02 - pre 164 meseci
Ma shvatam i ja da su sanse nikakve do gotovo nikakve da bude zemljotresa jaceg od 5.4 koji je bio u sredu. Ali recimo ovaj od 4.4 danas nije bio nimalo naivan... A meni na visini tutnje prozori i od ovog od 2.8 iako traje 2-3 sec. I ok, normalno je kao sinoc da bude dva - tri potresa u toku cele noci ali veceras je od 10pm drmao tri puta na svakih sat vremena...
make love - !war
 
Odgovor na temu

Suns

Član broj: 240388
Poruke: 375
*.dynamic.sbb.rs.



+39 Profil

icon Re: Snažan zemljotres u centralnoj Srbiji, epicentar pored Kraljeva05.11.2010. u 01:09 - pre 164 meseci
Sad ću ti objasnim jednu stvar...

Posle jačih udara tektnoskih ploča, preko 5.0 rihtera, potrebno je najmanje mesec dana da se ploče potpuno umire. E sada od prvog najjačeg udara zemlja NE PRESTAJE da podrhtava najmanje 20-30 dana (zavisi kolikog je inteziteta bio najjači prvi potres), samo što ljudi ne osećaju takvo podrhtavanje, a seizmološki zavodi kada bi beležili mala podrhtavanja (u ovom slučaju konstantan jer se ploče i dalje pomeraju i nameštaju, pucaju, tope) nebi imali sve hartije ovoga sveta i sve diskove ovog sveta da skladište te podatke.

Primer: Izbroj koliko puta obična sijalica treperi dok svetli u toku 24h Kapiraš o čemu ti pričam!? Vi svo vreme imate zemljotrese samo ih ne osećate....


P.S. Na Tajlandu koji nije bio epicentar potresa koji je izazavao cunami kasnije, osećali su se potresi od gotovo 3,8 rihtera neprekidno 2 nedelje (u proseku na svakih 48 sekundi), pa sada ti vidi kako je njima bila...
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Snažan zemljotres u centralnoj Srbiji, epicentar pored Kraljeva05.11.2010. u 01:12 - pre 164 meseci
Citat:
Suns: Sad ću ti objasnim jednu stvar...


LOL, pa znam to sve vec, na Kopaoniku je bilo 3000 potresa u narednih mesec dana posle onog zemljotresa. Nego nervira, ne da ti da zaspes, cima i slicno...
make love - !war
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Snažan zemljotres u centralnoj Srbiji, epicentar pored Kraljeva05.11.2010. u 01:14 - pre 164 meseci
Na osnovu mojih ranijih iskustava sa jakim zemljotresima, zemljotres počne i u prvih nekoliko sekundi možeš da počneš da bežiš iz zgrade , jer tek nakon desetak sekundi počinje najjače. Sada, ako zemljotres ispadne slab, džaba si bežao, a ako ispadne jak, onda nisi

Mada, možda to i nije destak sekundi, pošto je percepcija vremena tada malo drugačija. Ja znam da sam jednom prilikom u trenutku kada je počelo da ljulja odmah zapalio sa vrha zgrade niz stepenice (hvala bogu vrlo brzo umem da se spuštam niz stepenice) i da sam već bio negde oko 1. sprata kada je došao najjači deo zemljotresa. Izleteo sam iz zgrade (prvi naravno) dok se još sve treslo.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Snažan zemljotres u centralnoj Srbiji, epicentar pored Kraljeva05.11.2010. u 01:16 - pre 164 meseci
To sa stepenicama ti nije pametno, one lako krcaju... Najbolje je ne mrdati i prisloniti se uz noseci zid daleko od svega sto moze da ti padne na glavu :)
make love - !war
 
Odgovor na temu

Suns

Član broj: 240388
Poruke: 375
*.dynamic.sbb.rs.



+39 Profil

icon Re: Snažan zemljotres u centralnoj Srbiji, epicentar pored Kraljeva05.11.2010. u 01:25 - pre 164 meseci
Citat:
pisac: Na osnovu mojih ranijih iskustava sa jakim zemljotresima, zemljotres počne i u prvih nekoliko sekundi možeš da počneš da bežiš iz zgrade , jer tek nakon desetak sekundi počinje najjače. Sada, ako zemljotres ispadne slab, džaba si bežao, a ako ispadne jak, onda nisi


Ajde ne truj ljude i ne plaši ih bez potrebe sa dezinformacijama, pročitaj gore moj post... Studirao sam endodinamiku iliti unutrašnjost zemlje.

To možda TI imaš utisak da posle 10 sekundi bude najjače, to je samo tvoja iluzija jer zgrada neće u prvi sekund da se raspadne već nekon 10 sekundi kada prodje zemljotres, i popuca sve što do tada može da pukne, pa se stiče iluzioni utisak da je zemljotres sve jačeg inteziteta kako vreme prolazi, što je naravno netačno, a i sezimografi pokazuju tako, dakle ZEMLJOTRESI U ODREDJENOM VREMENSKOM INTERVALU OPADAJU, NE POVEĆAVAJU SE!!!
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Snažan zemljotres u centralnoj Srbiji, epicentar pored Kraljeva05.11.2010. u 01:32 - pre 164 meseci
http://www.seismo.gov.rs/seismograms/GRUS.active.gif

Yep :)
make love - !war
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Snažan zemljotres u centralnoj Srbiji, epicentar pored Kraljeva05.11.2010. u 01:33 - pre 164 meseci
@Suns, Pa dobro, ja kažem kakvo je moje iskustvo, a ono je proizvod ljuljanja zgrade. Šta je u zemlji nemam pojma. U svakom slučaju, vredi bežati. Koliko traje prosečan zemljotres: 20 sekundi, 30 sekundi? Ja zapalim za 10-15 sekundi niz stepenice sa vrha zgrade. Znači, ima šanse ako se krene odmah.
 
Odgovor na temu

Suns

Član broj: 240388
Poruke: 375
*.dynamic.sbb.rs.



+39 Profil

icon Re: Snažan zemljotres u centralnoj Srbiji, epicentar pored Kraljeva05.11.2010. u 01:34 - pre 164 meseci
Hvala Ivanu na slici, ono kaže slikom ono što ja pokušam sa hiljadu reči
 
Odgovor na temu

Suns

Član broj: 240388
Poruke: 375
*.dynamic.sbb.rs.



+39 Profil

icon Re: Snažan zemljotres u centralnoj Srbiji, epicentar pored Kraljeva05.11.2010. u 01:36 - pre 164 meseci
Citat:
pisac: Pa dobro, ja kažem kakvo je moje iskustvo, a ono je proizvod ljuljanja zgrade. Šta je u zemlji nemam pojma. U svakom slučaju, vredi bežati. Koliko traje prosečan zemljotres: 20 sekundi, 30 sekundi? Ja zapalim za 10-15 sekundi niz stepenice sa vrha zgrade. Znači, ima šanse ako se krene odmah.


U proseku zemljotres traje od 1 sekunde do par dana (obično je to par nedelja u težim situacijama kao ova od 5.4 ritera i do par meseci)....

Nažalost veća verovatnoća je da ćeš (nedaj bože) poginuti na stepenicama nego na krovu zgrade u trenutku zemljotresa.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Snažan zemljotres u centralnoj Srbiji, epicentar pored Kraljeva

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

[ Pregleda: 62648 | Odgovora: 247 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.