Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bravar je bio bolji

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bravar je bio bolji
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 134228 | Odgovora: 920 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.gogethosting.com.



+443 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji09.11.2010. u 16:45 - pre 164 meseci
U vreme bravara se nije pričalo da je kralj bio bolji. Ako tada nisu smeli mogli bi sada to da kažu. Ali to niko ne pominje. Pogotovu ne masovno kao što ljudi masovno primećuju da je bravar bio bolji. Čak su i 68-aši tražili reforme kojima bi se istrajalo na samoupravnom putu a ne uspostavljanje kraljevine. Neki od 68-aša su sada u skupštini zemlje čuda i zagovaraju "demokratiju".

Za verme bravara niko nije podizao kredite za preporod Kipra.

Za vreme bravara niko nije postao milijarder već su fabrike narastale da zaposle što više radnika.

Za vreme bravara nije bilo milijardera koji bi godinama irabljivali radnike nedavajući plate. Danas je osonovno obeležje "uspašnih biznismena" izvrdavanje obaveza prema radnicima, prebacivanje novca na tajne račune u inostranstvu i zakidanje države uz pomoć korumpiranih državnih službenika. Takve je bravar slao na tucanje granita dok su još bili sitne jajare.

Bil Gejts je zgrnuo milijarde od svog zanata. Ljudi koji su radili i rade za njega su takodje profitirali uz masne zarade. "Kapitalisti" zemlje čuda su obične pijavice koji su ostavili radnike na ulicama, bez posla, bez plata, propale penzione fondove, urušeni zdravstveni sistem čije usluge neće da koristi ni prvi čovek zdravsrva. Nelegalno izgradjene "kapitalističke" imperije u staklu, betonu i čeliku odašilju prostačke tv signale kao ciničan simbol osionosti i bezobrazluka.

Sve to može da isčisti nekorumpirana maršalska čizma nacionalizacije.
 
+1

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji09.11.2010. u 16:58 - pre 164 meseci
Jbg onog koji nam je zapržio čorbu nije poslao da tuca kamen. Seti se otkuda je iznikao SM.
 
0

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.gogethosting.com.



+443 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji09.11.2010. u 17:27 - pre 164 meseci
Da ali u vreme "dogadjanja naroda" bravar je bio pokojni. Osim toga za vreme bravara bankarova veštica nije bila vidovita.
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji09.11.2010. u 17:31 - pre 164 meseci
Što reče neko, bilo pa prošlo. Treba gledati šta dalje.
 
0

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji09.11.2010. u 17:50 - pre 164 meseci
Citat:
stil: Što reče neko, bilo pa prošlo. Treba gledati šta dalje.


To reci onom autoru grafita "Bravar je bio bolji".
Nije ga napisao, sigurno, neki penzioner nego mlad čovek sa pogledom "dalje", ali u prazno, na žalost i njegovu i našu.

Pozdrav


Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
0

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.gogethosting.com.



+443 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji09.11.2010. u 18:00 - pre 164 meseci
Naravno "bilo pa prošlo", samo što s vremena na vreme se treba osvrnuti okolo da vidimo odakle i gde smo pošli i koliko smo odmakli. I posebno da pogledamo gde su drugi. Čisto da se nevrtimo u krug kao poslednjih 30 godina.

Povodom zemljotresa u Kraljevu gledam vesti. Gradjevinari kažu da su u Beogradu najbezbednije zgrade gradjene u vreme socrealizma. Ko zna, možda su i zemljotresi nostalgični.
 
0

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji09.11.2010. u 18:27 - pre 164 meseci
Citat:
Kovacevic Vladimir: To reci onom autoru grafita "Bravar je bio bolji".
Nije ga napisao, sigurno, neki penzioner :p nego mlad čovek sa pogledom "dalje", ali u prazno, na žalost i njegovu i našu.

Pozdrav

Istorija ne krece svake godine, pa da ova godina nema veze sa prethodnom. U istoriji dogadjaji od po vise vekova imaju uticaja na sadasnjost, a kamoli dogadjaji od pre 20 godina.

Uslove zivota nekog mladog coveka u Srbiji su zivot kreirali stariji, a ne on sam. Tako da su uslovi zivota mladih rezultat uspeha/neuspeha starijih da obezbede bolju buducnost narastajima, komunisti su obezbedili samo svoju b00lju svojevremeno.

Nego, sta kazes, bilo je lepo '79? Vrele pionirke, zivot sa pola mozga, para ko blata, kafica u Trstu...
 
0

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.gogethosting.com.



+443 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji09.11.2010. u 18:45 - pre 164 meseci
Emotivno tamburanje bez konkretnih pokazatelja je beskorisno.

Bravar je nasledio državu sravnjenu sa zemljom pa nije udario u kuknjavu šta su mu ostavili oni pre njega. Ustaše, četnici, partizani, balisti, komunisti, demokrate, Vatikan, CIA, KGB i druge karakondžule su vukle svaka na svoju stranu. Ali bravar nije bio narikača komu je ćaća kriv. Sve je izgradio glanc novo.

Zato bravare, maršalske čizme i gazi gamad.
 
0

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji09.11.2010. u 18:56 - pre 164 meseci
Citat:
kandorus:Zato bravare, maršalske čizme i gazi gamad.

 
0

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji09.11.2010. u 19:21 - pre 164 meseci
Citat:
maliradojca
Uslove zivota nekog mladog coveka u Srbiji su zivot kreirali stariji, a ne on sam. Tako da su uslovi zivota mladih rezultat uspeha/neuspeha starijih da obezbede bolju buducnost narastajima, komunisti su obezbedili samo svoju b00lju svojevremeno.

Nego, sta kazes, bilo je lepo '79? Vrele pionirke, zivot sa pola mozga, para ko blata, kafica u Trstu...


Čudo jedno, kako se vade inserti, kako se lako zaboravljaju bitne stvari, pa se onda na osnovu nekoliko loše postavljenih premisa i dolazi do pogrešnog zaključka, koji može nekom i nešto značiti, pogotovo, ako mu je znanje na nivou dvojke (2).

Da nije bilo šakala, VIII sednice, političkih obračuna (do istrebljenja), događanja naroda i mitingašenja...sve bi išlo nekim normalnom tokom, kao u mnogim državama Istočnog bloka. Tada bi moglo da se stavi "na dušu" sva krivica na komuniste.
Naravno, treba uzeti u obzir i one kostimirane komuniste, koji su preko noći obukli druga odela i postali Socijalisti i stavili u fijoku istorije sve one, koji bi mogli da ih pitaju za moral (ako ništa drugo). A mnogi su i nestali, pa otkopavani sa sve patikama.

Za '79.-tu Ti mogu reći samo toliko - da mi je žao što taj osećaj i taj standard nikada nećeš imati.
Ne mojom, ni Tvojom krivicom, nego onih, koji su vodili igranku posle, već naredne, '80.-te, a u potpunosti '88. godine.

Pozdrav




[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 09.11.2010. u 20:33 GMT+1]
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji09.11.2010. u 20:02 - pre 164 meseci
Citat:
kandorus: Emotivno tamburanje bez konkretnih pokazatelja je beskorisno.

Bravar je nasledio državu sravnjenu sa zemljom pa nije udario u kuknjavu šta su mu ostavili oni pre njega. Ustaše, četnici, partizani, balisti, komunisti, demokrate, Vatikan, CIA, KGB i druge karakondžule su vukle svaka na svoju stranu. Ali bravar nije bio narikača komu je ćaća kriv. Sve je izgradio glanc novo.

Tacno. A ovde neki jos placu zbog toga sto je bravar bio bolji od svih pre njega i bio je bolji od svih posle njega. Pa bio je pa sta.
Citat:
maliradojca:...komunisti su obezbedili samo svoju b00lju svojevremeno.
Ovo moze da kaze samo ortodoksni lazov ili bednik sa ispranim mozgom koji nije vredan ni koliko vazduh sto ga trosi. Kao prvo, clanova partije na kraju Jugoslavije nije bilo ni 10% od ukupnog stanovnistva, ama skoro svih 20 miliona Jugoslovena nisu ziveli lose, naprotiv. Mozda su ziveli lose neki tamo nacosi i njima slicni polusvet, ali to je i tako ljudski otpad koji i treba da zivi kao stoka. Drugo, ostavili su oni dovoljno da ima za 30 godina da pola bacite u djubre igrajuci se geopolitike i imperijalizma kroz nekakve ratove u kojima niste ucestvovali ne bi li kakvo ognjiste osvetili i koju nejac i napaceni narod oslobodili, a onda i da svi zivite od toga sto su oni ostavili ne radeci ama bas nista. A vi slobodari sve to posle proteraste kroz analni otvor. Pa su vas sad oni krivi zato stoste vi propaliteti i sto nema visew sta da trosite nego morate da radite ako hocete da jedete. Pa morate, sta da radis. Nepravda.
Citat:
maliradojca: Uslove zivota nekog mladog coveka u Srbiji su zivot kreirali stariji, a ne on sam. Tako da su uslovi zivota mladih rezultat uspeha/neuspeha starijih da obezbede bolju buducnost narastajima
To bi vi voleli da tako bude. To bi onda bio razlog zasto ste golje koji zive u svinjcu i opravdanje za sve. Sudbina bato, vi tu nista niste mogli da promenite, drugi vam nametnuli. Ali istina je nesto skroz drugo. Istina je da metiljavko i moralna mizerija uvek ostaje metiljavko i moralna mizerija koja jedino sto ume je da trazi izgovore zasto je metiljavko i moralna mizerija i da mrzi, a pobednik (od kojih je bio bravar) je uvek bio pobednik i uvek ce biti pobednik. Tako ti je to. Nepravda pa to ti je.

 
+2

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji09.11.2010. u 21:07 - pre 164 meseci
Vi matori ste hteli da se malo *ur*ite al' preko leđa mladih. E pa eto, sad kad vas kritikujemo, nije vam potaman i neka. Vaše prolazi. Tako je svet postavljen bio uvek i biće.
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji09.11.2010. u 21:48 - pre 164 meseci
Citat:
Kovacevic Vladimir: To reci onom autoru grafita "Bravar je bio bolji".
Nije ga napisao, sigurno, neki penzioner :p nego mlad čovek sa pogledom "dalje", ali u prazno, na žalost i njegovu i našu.

Pa sta ako je bio bolji? Pa sta i da nije bio, koga vise bili kita za tim. Prezvakane teme ko je gde i kad u istoriji Srbije sta uradio nece sigurno pomoci nikom u buducnosti.
Sve ove vase price kako je bio bolji ili da nije bio su obicno mlacenje slame, samo vam nedostaje kafana i vinjak na stolu.

Bilo je i meni mnogo dobro dok sam studirao i bio na zurkama svako vece ali mi sigurno ne pada na pamet da sedim i pricam sa starim ortacima o proslim vremenima i kako je bilo "bolje". To je za slabice a bar ih na ovoj temi ima koliko hoces. Lopatu u sake.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji09.11.2010. u 21:56 - pre 164 meseci
Ali cekaj, nismo "mi" pokrenuli ovoliku diskusiju, nego ovi drugi koji tvrde kako ih je bravar upropastio. Pa i da jesmo, oni bre nemoj da se pridruzuju toj kafanskoj diskusiji i sta onda. Neka idu da rade nesto drugo. A ovako je sve obrnuto. Oni u stvari kukaju, iako konju rep mogu da iscupaju, a "nas" bas briga, jer mi samo govorimo cinjenice, a i to uglavnom da bi njih malo nervirali. To "oni" treba da uzmu lopate u sake a ne "mi". To im je bolje nego da placu ovde i pokusavaju da okrive bolje od sebe kako su toboze oni uzrok njihove metiljavosti. Pa cak i da jesu, pa sta onda? Dokle ce jos da placu umesto da nesto urade da vise ne bi bili metiljavci? Znam ja, dok ne izumru. Jer jedino sto su umeli da urade od kad im je vraceno dostojanstvo je da se vrate svom divljastvu iz koga ih je bravar izvukao, i sto bi onda bilo ko mislio da su oni sposobni da urade bilo sta drugacije od toga. Nisu. Sto reko drug Koca Popovic:

"Basibozluk, bagra i brabonjci, ustali da obnove Dusanovo carstvo. Srbi su samo protiv onoga ko bi hteo da ih makar malo opameti, a odusevljeno klicu svakome ko ih jos vise zaglupljuje, unazadjuje i unesrecuje. Zalosno je sto su Srbi, u civilizacijskom i kulturnom pogledu, ostali na nivou na kome su bili pre sto godina. Oni nisu u sukobu sa svetom, vec sa samima sobom, vracajuci se na sajkacu i opanak, iz kojih su jedva izasli. Bio sam i ostao Srbin, ali nisam bolesna zadribanda i Srbenda. Takvi su izdali i osramotili srpski narod i narugali se njegovoj slavnoj istoriji"
Citat:
stil: Vi matori ste hteli da se malo *ur*ite al' preko leđa mladih. E pa eto, sad kad vas kritikujemo, nije vam potaman i neka. Vaše prolazi. Tako je svet postavljen bio uvek i biće.

Ja nisam mator, samo kazem zasto pojedini takozvani mladi kukaju. Zato sto su metiljavi pa njihovo nikad nece ni da dodje a sa time nemaju veze ni komunisti ni demokrate ni samoupravljaci ni kapitalisti niko, nego samo ovi metiljavci. I tako je svet postavljen, bio uvek i biće. Ali nije to uopste tema, nego je tema o tome kako je bravar bio bolji. Pa bio je pa sta.

Svedite bre brojke ako ne verujete na rec, molim lepo. Koliko je bravar imao pomoci / kredita dok je gradio zemlju, znaci sa pocetkom od nedge izmedju 45 - 50 pa jedno 25 godina od tada, ista je on uradio, pa koliko su uzelisvi "demokrate" od Milosevica na ovamo (sa sve nasledjem iz SFRJ) i sta su oni uradili. Da ne pricano sto to rasturanje bravareve zemlje nije bilo iz tih razloga koje neki ovde navode, ali to je vec toliko smarajuca teme da je neverovatno, jer ne ide to tako kad se rasturaju zemlje, sad iz cista mira spontano goloruki "narod" revoltiran losim zivotom, tiranijom i gusenjem sloboda u grozzzznoj tamnici naroda SFRJ spontano digao revoluciju ili sta je vec radio pa rasturio zemlju, vec je sve to godinama pripremano i planirano. To nije bila revolucija, ali i da jeste, i revolucije neko finansira i planira. Nema spontanih revolucija za dzabe. Sve kosta. Cilj je doduse bio uobicajeni - najobicnija pljacka, tj presipanje svega sto je ta zemlja imala u privatne dzepove. Ali dobro to je drugo. Znaci plajvaz u sake pa svedite brojke i nema sta vise da pricamo da li je bravar bio bolji ili nije. Jeste. Eto, i te "mlade" (u stvari metiljave i starije od moje babe koja je i u 83-oj godini isla na letovanja) koji zakukavaju je umeo da pokrene i da da neki smisao njihovom zivotu, makar tako sto ce da grade svoju zemlju radeci na ORA. Malo li je za takve.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 09.11.2010. u 23:10 GMT+1]
 
+1

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji09.11.2010. u 22:10 - pre 164 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Ali cekaj, nismo "mi" pokrenuli ovoliku diskusiju, nego ovi drugi koji tvrde kako ih je bravar upropastio. Pa i da jesmo, oni bre nemoj da se pridruzuju toj kafanskoj diskusiji i sta onda. Neka idu da rade nesto drugo.

Pa ko je pokrenuo diskusiju, pogledaj sam. Hteo covek da kaze da su ljudi osamdesetih gledali sa srecom u buducnost ?!? Haha
Nisu morali daleko da gledaju posto 10 godina kasnije vise te drzave nije bilo. Mlacenje slame. Sisanje vesla. Sviranje k..
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji09.11.2010. u 22:14 - pre 164 meseci
Ma ko kuka, režim nije bio dobar jer se urušio čim je čovek umro. Jbga ja čim sam postao punoletan dobih poziv za ratište, ajde da je neki valjan razlog nego " oni bi da idu a mi im ne damo" , to ste vi matori zakuvali. Mene niko ništa nije pitao. Nisam išao, našao sam način da to izbegnem al' sankcije i bedu nisam i to se ne oprašta. Šta ja imam od toga što ste vi lepo živeli, ama baš ništa.
 
0

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji09.11.2010. u 22:28 - pre 164 meseci
Citat:
Kovacevic Vladimir: Da nije bilo šakala, VIII sednice, političkih obračuna (do istrebljenja), događanja naroda i mitingašenja...sve bi išlo nekim normalnom tokom

Da baba ima krila, nila bi riba k'o avion.
Citat:
Kovacevic Vladimir
Za '79.-tu Ti mogu reći samo toliko - da mi je žao što taj osećaj i taj standard nikada nećeš imati.

Ma nije tebi zao mene, nego ti je zao samog sebe. Nema vise pionirki za tebe, sad sam ja na redu
Citat:
Lesli Eldridz: Ovo moze da kaze samo ortodoksni lazov ili bednik sa ispranim mozgom koji nije vredan ni koliko vazduh sto ga trosi.
'de si bre Lesli! Bas sam se pitao sta je sa tobom, ti si stari komarad. Nedostajalo mi je na ovoj temi da u kvadraticu levo pise : Lesli Eldridz, a desno od toga vredjanja, generalizacije, popovanja, gomila lakih i pogresnih resenja i drugi delovi tvog imidza, ali ima tu i dobrih stvari.
Citat:
DaliborP:Pa sta ako je bio bolji? Pa sta i da nije bio, koga vise bili kita za tim.

Taj fazon.
 
0

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji09.11.2010. u 22:32 - pre 164 meseci
Citat:
Nema vise pionirki za tebe, sad sam ja na redu

Vrlo nesrećna konstrukcija rečenice.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji09.11.2010. u 22:46 - pre 164 meseci
Citat:
maliradojca:'de si bre Lesli! Bas sam se pitao sta je sa tobom, ti si stari komarad. Nedostajalo mi je na ovoj temi da u kvadraticu levo pise : Lesli Eldridz, a desno od toga vredjanja, generalizacije, popovanja, gomila lakih i pogresnih resenja i drugi delovi tvog imidza, ali ima tu i dobrih stvari.
Pa ne ocekujs valjda da stalno pratim ove vase budastine.
Citat:
stil: Ma ko kuka, režim nije bio dobar jer se urušio čim je čovek umro.
Ja ti rekoh da se nije nista urusilo samo od sebe, nego je sve to planirano malo duze. I rekoh ti i koji je cilj bio - da se drustvene imovina prebaci u privatne ruke, i to "domace" privatne ruke, da je ne bi kupili stranci. A da je neko hteo da izvede ekonomske reforme staaaaare komunjare Ante Markovica do kraja, nista toj zemlji ne bi falilo. Ali nije hteo. Znaci, to oko ratista obrati se onima koji su te oslobadjali i koji su je rusili, a bravaru ruku da celivas sto ti je omogucio da i 30 godina posle njegove smrti zivis iznad svojih mogucnosti tako sto prodajes ono sto je on ostavio iza sebe, i kako tako u civilizaciji zbog infrastrukture koju je on napravio, a ne kako su ovi ovde zasluzili da zive na osnovu toga koliko godisnje stvore - kao paščad koja pored kontejnera trazi da jede iz djubreta.

A evo kako je to bilo i kako je jedan opisao:

Citat:
Ja se Antinih vremena secam pre svega po firmama koje su nicale po Beogradu k'o pecurke (a ja im snimao reklame :-) ). Stvar je nevidjeno krenula, ljudi su se probudili, vrcale su ideje, odjednom se razmisljalo na jedan potpuno drugi nacin. Vazna je bila ideja, proizvod, kvalitet usluge, dizajn, komunikacija, marketing - secam se koliko sam se cudom cudio toj provali energije, toj neslucenoj kreativnosti i poslovnosti koja izbija iz mog naroda... Ponasali smo se, drugim recima, kao Slovenci. Al' na spidu... :-)


Ti zamisli kako je to islo, stio se tice trzista za te firme, dok politicki izazvanom hiperinflacijom nije izvucen sav keš iz slamarica da se ne ucestvuje u ratovima. A onda su ti vratili dostojanstvo. Nicim izazvani, spontano se ugnjeteni narod pobunio protiv tog terora.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 10.11.2010. u 00:01 GMT+1]
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji09.11.2010. u 22:54 - pre 164 meseci
Citat:
DaliborP: Nisu morali daleko da gledaju posto 10 godina kasnije vise te drzave nije bilo.
Nije, ne zato sto ti ljudi vise nisu hteli da gledaju u buducnost, nego zato sto je dobro organizovana i finansirana banda istu rasturila da bi je opljackala. Nije to ni prvi ni poslednji put, ne u toj zemlji, nego i inace, sirom sveta se to stalno desava u zemljama koje nastanjuju primitivci. Ali bravar sa time nema nikakve veze. Osim sto je umro a nije ostavio iza sebe bravara 2, kad je vec znao sa kakvom bagrom ovde ima posla. Eto tako bi jedino mogao da ima veze sa sudbinom te zemlje, i na tu temu moze da se vodi ozbiljna diskusija. A ova tema je vec zavrsena odavno - bravar je bio bolji, jer je umeo da onoliko koliko je to bilo moguce organizuje ozbiljnu drzavu na ovoj teritoriji i da istu prilicno izgradi i ekonomski razvije, za tadasnje uslove, i to je to.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 10.11.2010. u 00:04 GMT+1]
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bravar je bio bolji
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 134228 | Odgovora: 920 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.