Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sagem F@st 1201 + TP LINK WN550G + Virtual Router = HTC Tatoo wifi unstable

[es] :: SOHO Networking :: Sagem F@st 1201 + TP LINK WN550G + Virtual Router = HTC Tatoo wifi unstable

[ Pregleda: 1956 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mr.tess
Subotica

Član broj: 266588
Poruke: 1
*.ptt.rs.



+3 Profil

icon Sagem F@st 1201 + TP LINK WN550G + Virtual Router = HTC Tatoo wifi unstable13.09.2010. u 14:40 - pre 166 meseci
Malo da pojasnim naslov.

Ono sto ja pokusavam da uradim jeste da delim internet preko TP Link WN550G uz pomoc Virtual Router.
Moj laptop se lepo konektuje na moj "hotspot" koji napravi virtual router i internet radi besprekorno,medjutim kada treba da se konektujem sa mojim HTC Tattoo telefonom tu nastaje problem. Naime telefon se uspesno konektuje na hotspot i internet radi super,medjutim ta konekcija ne traje nikad duze od 5 min

Trazio sam po forumima ukljucujuci i ovaj ali nisam naisao na pravi odgovor. Ono sto sam ja saznao do sad jeste da korisnici koji su imali ovaj problem trebali su samo da podese svoj router ali ti svi ruteri nisu bili kao moji tj oni su svi imali u sebi vec ugradjen access point dok ovaj model nema :/

Pa stoga ja nemam nikakva slicna podesavanja koja su vezana za access point tj uopste wireless podesavanja (barem ja nisam naisao)

Negde sam naisao da ukoliko napravim da mi racunar konektuje preko staticke IP adresse da ce to resiti problem medjutim meni ni to nije pomoglo

Sve u svemu moj zakljucak je da je problem do mog modem jer na Laptop-u isto imam Windows 7 i delio sam internet i tamo nailazim na isti problem.

Sto se telefona tice sa Androidom 1.6 na komsijin wifi (koji koristim Telekovom modem ovaj najnoviji crveni sa 2 antenice ,nisam zapamtio kako se zove) besprekorno se konektujem i internet uopste ne puca

Takodje sam instalirao custom ROM-ove (Pancake 1.0.6 + custom kernel,fyodor FroYo AOSP Tattoo v0.7.2c) koji imaju u sebi neke dodatne drajvere za wifi koji popravljaju neke probleme,ali problem je isti kod komsije radi kod mene ne

E sad razmisljao sam da kupim sebi access point da ne moram svaki put da ukljucujem racunar ako zelim preko telefona ili Laptopa da idem na internet ali prepostavljam da ce problem biti isti bas zbog modema,
Naisao na ovu temu Sagem Fast 1201 + TPLink wireless router = emule crash gde korisnik ima slicne probleme

Ako neko ima neku ideju, preporuku, savet, bilo sta, ako treba postavicu slike od podesavanja rutera

Hvala
Best things in life are free
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Sagem F@st 1201 + TP LINK WN550G + Virtual Router = HTC Tatoo wifi unstable

[ Pregleda: 1956 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.