Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pregrevanje laptopa MSI GX-701x

[es] :: Laptopovi :: pregrevanje laptopa MSI GX-701x

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6186 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: pregrevanje laptopa MSI GX-701x02.09.2010. u 15:46 - pre 167 meseci
Citat:
Binary Mind: Prosto je neverovatno da na takvom laptopu igras GTA IV... Ja se ne bih usudio.


A ma zašto ne? Zato sam i kupio malo jači laptop, jer sam fan GTA serijala. Ne radi najbolje, al mi se FPS kreće od 10 - 20 čitavo vrijeme, ako je laptop dobro izduvan i ne pregrijava se, što je sasvim pristojno za igrat. Rezolucija igre mi je na max, jedni detalji su na max a jedni na medium i ostalo sve (distance i ostale stvari) mi je na vrlo visoko. Grafička tu igricu 'jede na salatu' i mogu dizat koliko ću detalje a probao sam spustit i sve na minimum i FPS ostaje isti jer me upravo procesor blokira. Procesor je 'najslabija karika' u mom laptopu, sa samo 1 MB L2 cache-a.

Uostalom zašto se nebi usudio? Ja na to gledam ovako: ja sam samo jedno djete koje je dobilo komp u ruke... I ono što znam o kompjuterima ću zanemarit. Ja hoću igrat igrice i instaliram si igricu. Ako se laptop pregrije i nešto se skuri, garancija će mi mjenjat dio. Mislim da ti na svoj laptop imaš pravo instalirat što hoćeš i igrat što hoćeš. Ako nešto pregori znaći da zaštite ne rade kako treba i ako je pod garancijom, servis je dužan da ti zamjeni, tj. popravi računar.

Isto tako sam mučio moj stari računar sa Crysis igricom i grafička bi mi 'kuhala' na 105 stupnjeva svaki puta i često mi se znao resetirati/gasiti. A moj frend je još overclockirao svoju grafičku da bi igrao GTA IV i stavio 3 ventilatora i 2 dodatna hladnjaka da je hlade :)
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: pregrevanje laptopa MSI GX-701x

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6186 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.