Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc u vezi dokumentacije Linuxa

[es] :: Linux :: Pomoc u vezi dokumentacije Linuxa

[ Pregleda: 2155 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

shaddix
student,fax
Sarajevo, BiH

Član broj: 261505
Poruke: 4
92.36.135.*

ICQ: 123


Profil

icon Pomoc u vezi dokumentacije Linuxa05.06.2010. u 08:09 - pre 169 meseci
Hello, trebao bih Vasu pomoc ljudi :)

Nisam bas neki poznavalac open source-a i dobio sam zadatak da u nekoj open source aplikaciji po mom izboru nađem i ispravim grešku u dokumentaciji...ta greska u dokumentaciji se odnosi na npr. razliku između dokumentacije i stvarnosti ili da neka opcija jednostavno nije dokumentovana.

Unaprijed zahvalan!! :))


A
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Pomoc u vezi dokumentacije Linuxa05.06.2010. u 08:35 - pre 169 meseci
https://www.kernel.org/diff/di...patch-2.6.35-rc1-git3.bz2;z=15

https://www.kernel.org/diff/di...hots/patch-2.6.35-rc1-git3.bz2


Vidis patcheve u dokumentaciji? E sad kako ces ti naci gresku u dokumentaciji - potrudi se, ne znam sta da ti kazem...
make love - !war
 
Odgovor na temu

shaddix
student,fax
Sarajevo, BiH

Član broj: 261505
Poruke: 4
92.36.135.*

ICQ: 123


Profil

icon Re: Pomoc u vezi dokumentacije Linuxa05.06.2010. u 08:50 - pre 169 meseci
Pokusacu se snaci...hvala u svakom slucaju ;)
A
 
Odgovor na temu

Suns

Član broj: 240388
Poruke: 375
*.dynamic.sbb.rs.



+39 Profil

icon Re: Pomoc u vezi dokumentacije Linuxa05.06.2010. u 09:33 - pre 169 meseci
Baš glup zadatak, bolje da su ti dali da izdvojiš od 10 free plejera jedan i da opišeš zašto baš po tvom mišljenju se izdvaja od drugih.

A ovako da tražiš grešku u dokumenaciji, wtf!?
 
Odgovor na temu

shaddix
student,fax
Sarajevo, BiH

Član broj: 261505
Poruke: 4
92.36.135.*

ICQ: 123


Profil

icon Re: Pomoc u vezi dokumentacije Linuxa05.06.2010. u 09:46 - pre 169 meseci
Haha...slazem se s tobom, al me niko ne pita ;) Jos je ovo samo prvi dio zadatka ;)

Drugi dio je da "ispravku proslijedim originalnim programerima i uradim sve što je potrebno da ta ispravka bude uključena u sljedeću verziju opensource aplikacije. Dokaz da je ovaj dio urađen može biti neka korespondencija (mail ili link na bug tracker) koja potvrđuje da su programeri prihvatili ispravku i da će ista biti uključena u sljedeću verziju" citiram asistenta :D
A
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Pomoc u vezi dokumentacije Linuxa05.06.2010. u 09:51 - pre 169 meseci
Pa sto, nije glup zadatak, malo da se upozna sa dokumentovanjem softvera, nije lose.
 
Odgovor na temu

Suns

Član broj: 240388
Poruke: 375
*.dynamic.sbb.rs.



+39 Profil

icon Re: Pomoc u vezi dokumentacije Linuxa05.06.2010. u 10:07 - pre 169 meseci
Ma divno, prosto kad nemaš šta u životu raditi ti uzmi čitaj user manuel od 250 strana, čisto da se upoznaš sa dokumentovanjem softvera
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Pomoc u vezi dokumentacije Linuxa05.06.2010. u 10:18 - pre 169 meseci
Decko je student, a to podrazumeva da "ima sta da radi", stvarno ne vidim
nista lose u ovom zadatku, navikavanje na citanje dokumentacije je sasvim
normalna stvar. U OSS projektima moze da vidi samu dokumentaciju, nacin
na koji se programi dokumentuju, gde se to cuva, moze da vidi sam kod... znaci dosta da nauci.

Naravno, ima studenata koji i na faksu "nemaju sta u zivotu da rade", i onda izlaze kao super strucnjaci ;)
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Pomoc u vezi dokumentacije Linuxa05.06.2010. u 14:12 - pre 169 meseci
Slazem se da je zadatak sa dokumentacijom s****, bolje bi bilo da je morao da nadje bug u nekom opensource projektu i da je podneo bug report pa da se snadje u korespodenciji sa developerima (sto nije nimalo lako, mogu da budu mnogo zeznuti freak-ovi :D)
make love - !war
 
Odgovor na temu

vlada_vlada
Uber
Beograd

Član broj: 259596
Poruke: 68
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Pomoc u vezi dokumentacije Linuxa05.06.2010. u 15:32 - pre 169 meseci
@combuster:

Postoje razlicite vrste dokumentacije, no svaki bug predstavlja odstupanje programa od specifikacije.

Sta znam, meni je ovo lep zadatak :)

Nikakva komplikacija nije submitovati bug nazad developerima. Postoje bug/issue trackeri koji tome sluze, i veruj mi da ce ti biti zahvalni na svemu sto uradis.

Najteze je naci bug, fix-ovi su uglavnom laki kad se zna priroda greske.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Pomoc u vezi dokumentacije Linuxa05.06.2010. u 15:58 - pre 169 meseci
Citat:

Nikakva komplikacija nije submitovati bug nazad developerima. Postoje bug/issue trackeri koji tome sluze, i veruj mi da ce ti biti zahvalni na svemu sto uradis.

Najteze je naci bug, fix-ovi su uglavnom laki kad se zna priroda greske.


Yep, imam ih tuce submit-ovanih samo za kernel :) Najteze je kada nadjes bug da pruzis kvalitetan feedback, moras da imas paket iskompajliran sa debugging simbolima da bi trace ista znacio (za kernel debugging opcije u kernel hacking sekciji odvrnute), da znas kako tacno da reprodukujes bug i eventualno da znas zbog cega se javlja (tj bitno je da znas protiv kog paketa ili grane treba da podneses report).

Iz ovog razloga je po meni bilo bolje zadati ovakav neki task, nego da juris gresku u dokumentaciji :)

Jos kada te podu'vate oni ludi kernel programeri - pa kad ti daju patch koji moras rucno da backportujes ili "forwardportujes" jos gore :)
make love - !war
 
Odgovor na temu

shaddix
student,fax
Sarajevo, BiH

Član broj: 261505
Poruke: 4
92.36.193.*

ICQ: 123


Profil

icon Re: Pomoc u vezi dokumentacije Linuxa05.06.2010. u 16:26 - pre 169 meseci
Hvala Vam na savjetima :) gledacu da nadjem neku gresku i naravno sto vise google-anja ;)
A
 
Odgovor na temu

vlada_vlada
Uber
Beograd

Član broj: 259596
Poruke: 68
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Pomoc u vezi dokumentacije Linuxa05.06.2010. u 17:07 - pre 169 meseci
Citat:

Yep, imam ih tuce submit-ovanih samo za kernel :) Najteze je kada nadjes bug da pruzis kvalitetan feedback, moras da imas paket iskompajliran sa debugging simbolima da bi trace ista znacio (za kernel debugging opcije u kernel hacking sekciji odvrnute), da znas kako tacno da reprodukujes bug i eventualno da znas zbog cega se javlja (tj bitno je da znas protiv kog paketa ili grane treba da podneses report).


Bas su te iscimali. Mislim da je precizan opis verzije kernela uz program koji reprodukuje gresku sasvim dovoljan. Pa nek sami svlache sa svn-a problematicnu verziju i reprodukuju bug. Uz stek trejsove si verovatno mogao i sam da napises fix... no, nije to tvoj posao. Kernel maintaineri treba i da istestiraju kako svi dosadasnji fixevi medjusobno interaguju i da li kernel ostaje stabilan. Mozda bas postoji neki deo koda koji se oslanja na pogresno ponasanje modula koji si fixovao (ima zavisnost ka bugu).

Citat:

Iz ovog razloga je po meni bilo bolje zadati ovakav neki task, nego da juris gresku u dokumentaciji :)


Zadatak studenata obuhvata i scenario koji si opisao. Bilo kakvo ponasanje programa van specifikacije (kresiranje pogotovo) je greska koju valja prijaviti.

Citat:

Jos kada te podu'vate oni ludi kernel programeri - pa kad ti daju patch koji moras rucno da backportujes ili "forwardportujes" jos gore :)


Mda... zabava sa verzijama... uglavnom ni to ne bi trebalo da bude tvoj posao. Nakon sto posaljes bug report, prosto sacekaj novu inkarnaciju produkcijskog softvera. U njemu ce biti ukljuchen tvoj fix sa jos morem ispravljenih gluposti i proverenim medjusobnim zavisnostima patchovanih 'modula'.

Ipak, sve ovo zajedno je velika prednost open sors razvoja -- kvalitetan feedback. Kao sto rece Eric Raymond u "Katedrali i Bazaru" prednost otvorenog koda nije u tome sto svako mozhe da prchka po njemu ili da ga studira, vec sto se dobija pristup odlichnom testing auditorijumu, cime se pospesuje zivotni ciklus softverskog razvoja.

 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Pomoc u vezi dokumentacije Linuxa05.06.2010. u 18:21 - pre 169 meseci
Citat:

Bas su te iscimali.


Jok, cimanje je kad trazis koji je commit napravio bug - bisect do nakosutra :( Valjda imaju posla preko glave da bi trazili jos i to, u stvari sve zavisi koliko im se sijalica upali kada procitaju report - nekada ti ne traze nista i znaju automatski o cemu se radi...
make love - !war
 
Odgovor na temu

vlada_vlada
Uber
Beograd

Član broj: 259596
Poruke: 68
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Pomoc u vezi dokumentacije Linuxa05.06.2010. u 19:27 - pre 169 meseci
Ako im kazes koja verzija pravi problem nema sta da se trazi. Svuku nju, fixuju, umerdzuju sa aktuelnom i poteraju testove. Koji commit je uveo bug nije ni bitno.

Btw, kog tipa su bili bugovi koje si nalazio ? :)
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Pomoc u vezi dokumentacije Linuxa05.06.2010. u 22:31 - pre 169 meseci
https://bugzilla.kernel.org/show_bug.cgi?id=13593
https://bugzilla.kernel.org/show_bug.cgi?id=13712
http://bugs.freedesktop.org/show_bug.cgi?id=22766
http://bugs.freedesktop.org/show_bug.cgi?id=20963
https://bugzilla.kernel.org/show_bug.cgi?id=15015
https://bugzilla.kernel.org/show_bug.cgi?id=15264

Ima ih jos par po raznim bug trackerima a da nije vezano za Xorg i kernel...
make love - !war
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Pomoc u vezi dokumentacije Linuxa

[ Pregleda: 2155 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.