Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

veliki problem sa wajervlezom

[es] :: Wireless :: veliki problem sa wajervlezom

[ Pregleda: 1405 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nikola0007
student
makedonija

Član broj: 202478
Poruke: 410
213.135.177.*



+1 Profil

icon veliki problem sa wajervlezom23.11.2009. u 20:49 - pre 176 meseci
kupio sam danas ruter wajervlez NETGEAR Wireless-G 54 Router WGR614.imam malo komplikovanu mrezu za da se vezem na net treba mi mac adresa i ip mora da bude ista unesem u wajervlez mac i ip i sada kada se konektujem na pc upisem istu mac adresu i istu ip problem je u tome sto samo jedan komjuter radi ako napisem na jos jednom komjuteru ip i mac nece da se konektuje kaze da vec je konektovana ip adresa kazite u cemu je problem evo jedna slika imam problemima sa ip adresu koju adresu da unesem u wajervlez klikent kartice pozz
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nikola0007
student
makedonija

Član broj: 202478
Poruke: 410
213.135.177.*



+1 Profil

icon Re: veliki problem sa wajervlezom24.11.2009. u 09:43 - pre 176 meseci
evo slike od rutera tao gde je prikjucen sada kabal imam internet ali samo na jedan komjuter mislim da treba internet da bude na zuto polje ali tamo ne radi vidite ruter kazite mi dali mogu sa ovog rutera od jedne ip i mac adrese da dobijem vise konekcija posto za da dobijem net na ruteru mora mac i ip da bude ista od komjutera.e sada kod kliente dali treba ista adresa da stoi kako kod rutera koi prima net ili druga?probao sam da namestim istu mac i ip adresu na dva kom jedan je imao net a drugi pokazivalo se da ne moze dva kom sa istom ip i mac adrese u cemu je problem ako treba postavicu slike i od softvera kazite mi dali mogu da napravim da se kaciju vise kom na ruter posto ako nemogu da mogu da vratim ruter dok je skoro kupjen posle ne znam dali ce da mi ga vrate
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.28.136.*



+228 Profil

icon Re: veliki problem sa wajervlezom29.11.2009. u 16:09 - pre 176 meseci
Zemljak, polako! Idemo redom, preko kojeg provajdera uzimas internet?
U zuto polje po meni treba da dolazi kabal sa ADSL urdjaja (modema) ili bilo kojeg urdjaja kojeg ti je dao provajder, a preko kojeg direktno usimas signal, bilo preko telefonskog voda ili koaksijalnog kabla.
Znaci moras imati nekakav DSL uredjaja, pa od njega vrsis (mreznim kablom) povezivanje (dovodjenje signala) na tvoj ruter koji je predmet ove diskusije.

IP adresa tvojeg rutera je 192.168.1.1 i to bi pretsavljao Dfault gateway

Treba da podesis i parametre za pristup DNS serveru.
Za MTnet su:

Prefered DNS server 62.162.32.5
Alternate DNS server 62.162.32.6

Sad sam procitao tvoju drugu poruku, nerazumem na koju IP adresu i MAC adresu mislis.
Gde to upisujes te adrese? Nerazumem kako to mislis dva kompjutera sa istom IP i MAC
adresom.





[Ovu poruku je menjao konislav dana 29.11.2009. u 17:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

nikola0007
student
makedonija

Član broj: 202478
Poruke: 410
213.135.177.*



+1 Profil

icon Re: veliki problem sa wajervlezom04.12.2009. u 14:19 - pre 176 meseci
pozdrav konislav resio sam problem neklonira ovaj ruter mac adresu evo da poobjasnim moj net radi na mac adresi ako unesem mac adresu u komjuteru ip i dns sam prepoznaje znaci najbina je mac adresa ja sam trebao da kloniram mac adresu fakticki ruter da prima mac adresu koju ja hocu.uzeo sam drugi ruter koji klonira mac adresu i resio sam problem.

pokusavao sam da unesem mac adresu od komjutera u ruteru ali nisam uspeo probao sve opcije nije htelo takav je ruter radi za adsl konekviju a za druge nece pozz
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: veliki problem sa wajervlezom

[ Pregleda: 1405 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.