Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ukinute vize / mozda ce biti ;)

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukinute vize / mozda ce biti ;)
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 51437 | Odgovora: 282 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)15.07.2009. u 16:53 - pre 181 meseci
Citat:
Sopocanac2
moguce je da gresim, al sumnjam da ce ovo spreciti i Srbe sa Kosova da putuju. Jer carinik na granici nece gledati odakle si ti rodom iz Srbije, nego ce samo po pasosima tj drzavljanstvu davati slobodan prolaz.


Ako nisi primetio, u novom pasosu stoji prebivaliste gradjanina. Neki broj ljudi sa Kosova ce mozda moci da se prijave u nekoj opstini uze Srbije i da time to rese, ali velika vecina - pogotovu etnickih Albanaca to nece moci da uradi, sto je valjda i bio cilj.

Ako EU bude htela da ogranici politiku viza na gradjane uze Srbije, to mogu uraditi na osnovu prebivalista koje stoji u pasosu - to ce biti dovoljno dobro za njih jer eliminise najveci deo gradjana Kosova. Sa druge strane, kako Srbija ima potpisan i prihvacen ugovor o readmisiji sa EU zemljama, uvek mogu da ih vrate nazad.

Citat:

moguce je da je ovo samo opravdanje da se albanci zadrze u viznom rezimu


Pa cilj i jeste bio da se gradjani Kosova (mahom Albanci) zadrze na viznom rezimu jer je Kosovo daleko od drzave koja bi mogla da ima bezvizni rezim sa EU u ovom momentu. To i jeste bila ideja cele te price, kako bi se izbeglo da gomila socijalnih slucajeva sa Kosova iskoristi mogucnost da se bez otezavanja zaputi ka EU drzavama.

Citat:

a ono sto mene brine jeste da je beogradski rezim prihvatio da saradjuje sa siptarskom vlascu na kosovu i da prelaze na severu kosmeta stavi pod njihovu kontrolu .

zar to nije priznavanje nezavisnosti na mala vrata?


Pa zavisi od toga kakav su izbor imali, i koje su prednosti/mane bilo koje odluke... Za nekog je sve sem objave rata Kosovu i NATO paktu "priznavanje nazavisnosti na mala vrata", dok neko drugi ima realniji stav i gleda neke druge prioritete u ovom momentu.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)15.07.2009. u 16:57 - pre 181 meseci
Btw,

Citat:

“Kada je reč o Kosovu, prema rezoluciji 1244, Kosovo nije deo viznog dijaloga. Iz tog razloga, ali i iz bezbednosnih razloga, novi srpski pasoši ne mogu se izdavati na kosovu i oni ce ostati pod rezimom viza”, objasnio je Oli Ren.


Da li ovo znaci da gradjani Srbije sa prebivalistem na Kosovu ne mogu dobiti novi pasos?


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Fedya
Fedor Hajdu
Solution Architect
Emaratech
Dubai, UAE

Član broj: 28246
Poruke: 790
82.117.202.*

Jabber: fedya@elitesecurity.org
Sajt: devtechgroup.com


+34 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)15.07.2009. u 17:01 - pre 181 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Da li ovo znaci da gradjani Srbije sa prebivalistem na Kosovu ne mogu dobiti novi pasos?


Da, ja sam tako shvatio, na to sam ciljao u prethodnom postu.

E sad, tu stoji da se pasosi ne mogu izdavati (bukvalno, fizicki ne mogu se stampati tamo), mada mislim da je to samo ulepsano objasnjenje...
Every hamster has his day.
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)15.07.2009. u 17:03 - pre 181 meseci
Mozda je resenje da gradjani kosova (a mozda i srbije) dobiju tetovazu na ruci... ono kao sto Nemci radili pre jedno 70 godina u kampovima za rehabilitaciju sa ironicnim natpisima "Arbeit macht frei"... tako bi se odma' znalo ko moze a ko ne moze da udje, odnosno izadje... i mnogo je jeftinije - a traje ceo zivot. Kakva bre biometrija, hologrami i nekave provere prebivalista - jednostavno barcode na levici ruci...
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)15.07.2009. u 17:07 - pre 181 meseci
Citat:
Fedya: E sad, tu stoji da se pasosi ne mogu izdavati (bukvalno, fizicki ne mogu se stampati tamo), mada mislim da je to samo ulepsano objasnjenje...

Fizicki se mogu stampati samo u Beogradu i nigde drugo, ali ne vidim sta je tesko promeniti adresu i izvaditi pasos, cisto sumnjam da ce to biti ikom problem.
Cak i ako izgube sva prava, srpsko drzavljanstvo danas moze dobiti bilo kog srpskog porekla (CG, Bosna) tako da ce to dobijanje pasosa za srbe na kosovu biti samo formalnost.
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)15.07.2009. u 17:14 - pre 181 meseci
Citat:
Sopocanac2: djekna jos nije umrla a ka' ce ne znamo....
to je bila jos jedna sarena laza za naivne da ne kazem glupe srpske birace....


hehe, sad se setih, pre neki dan umrla najstarija srpkinja, bog da joj dusu prosti, 107 godina ili tako nesto. Ostade zapamcena po tome sto je za 106 rodjendan rekla "necu da mrem pre nego bude para od akcija" Valjda racunala bice nikad pa ce da zivi doveka
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

Sopocanac2

Član broj: 224297
Poruke: 1
79.101.134.*



Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)15.07.2009. u 17:21 - pre 181 meseci
pise novi pasosi se ne mogu izdavati na kosovu . vec znam dosta njih sa kosmeta koji imaju nove srpske pasose, i oni se zaista ne izdaju na kosovu vec u policijskim ispostavama u ostatku srbije.

inace ne znaju ova g**** iz EU da smo mi srbi i da cemo mi vec naci nacin da ih zayebemo :)

najprostiji nacin - srbin sa kosmeta prijavi prebivaliste u kraljevu izvadi pasos i vrati ga u mitrovicu ;-)
 
0

Sopocanac2

Član broj: 224297
Poruke: 1
79.101.134.*



Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)15.07.2009. u 17:23 - pre 181 meseci
Citat:
Pa cilj i jeste bio da se gradjani Kosova (mahom Albanci) zadrze na viznom rezimu jer je Kosovo daleko od drzave koja bi mogla da ima bezvizni rezim sa EU u ovom momentu. To i jeste bila ideja cele te price, kako bi se izbeglo da gomila socijalnih slucajeva sa Kosova iskoristi mogucnost da se bez otezavanja zaputi ka EU drzavama.


objasnjenje za nemackog djaka.

tzv "kosovo" nije nikada bilo niti ce biti drzava, vec moze iskljucivo da opstaje kao protektorat, kolonija, provizorijum amerike/NATO-a . Kad njihova sila nestane ,a nestace, jer amerika propada ubrzano , nestace i ta kvazi drzava pod gusenicama srpskih tenkova i oklopno-mehanizovanih jedinica....
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)15.07.2009. u 17:24 - pre 181 meseci
Citat:
Sopocanac2: najprostiji nacin - srbin sa kosmeta prijavi prebivaliste u kraljevu izvadi pasos i vrati ga u mitrovicu ;-)

Idi covece.. nikad mi to ne bi palo na pamet, odlican plan, bravo!
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)15.07.2009. u 17:26 - pre 181 meseci
Citat:
a1200
Mozda je resenje da gradjani kosova (a mozda i srbije) dobiju tetovazu na ruci... ono kao sto Nemci radili pre jedno 70 godina u kampovima za rehabilitaciju sa ironicnim natpisima "Arbeit macht frei"... tako bi se odma' znalo ko moze a ko ne moze da udje, odnosno izadje... i mnogo je jeftinije - a traje ceo zivot. Kakva bre biometrija, hologrami i nekave provere prebivalista - jednostavno barcode na levici ruci...


Mislim da je ovo besmisleno preterivanje - gotovo sam sasvim siguran da vecina >Srba< na Kosovu ima lak nacin da dobije makar fiktivno prebivaliste u Srbiji, kod familije/rodjaka itd... Problem jedino moze biti za one koji su zaposleni u drzavnim institucijama Srbije, gde dobijaju nekakvu naknadu za to sto zive na Kosovu - u kojem slucaju ce morati da naprave izbor, jerbo ne mogu biti prijavljeni na 2 mesta.

Cisto sumnjam da u EU imaju nesto posebno protiv Srba na Kosovu koliko samo ne zele mogucnost da se od jednom na listi srpskih drzavljana sa tim novim pasosem i bez viza nadje gomila ljudi boga pitaj odakle. Na kraju krajeva, Srbija je duzna da izda pasos svakom svom drzavljaninu - sto znaci da ljudi sa Kosova sa plavim pasosem imaju sva prava i na novi, osim ako se nisu odrekli srpskog drzavljanstva.

Opet, sa druge strane - ne znam sto bi EU imala neki poseban problem, kada Srbija i ovako i onako garantuje za svakog sa srpskim drzavljanstvom - ukoliko se neko sa crvenim pasosem nadje ilegalno u EU, o srpskom trosku ce biti deportovan nazad u Srbiju.

Citat:
Sopocanac2
objasnjenje za nemackog djaka.

tzv "kosovo" nije nikada bilo niti ce biti drzava, vec moze iskljucivo da opstaje kao protektorat, kolonija, provizorijum amerike/NATO-a . Kad njihova sila nestane ,a nestace, jer amerika propada ubrzano , nestace i ta kvazi drzava pod gusenicama srpskih tenkova i oklopno-mehanizovanih jedinica....


Pa dobro, dok ne nestanu mrska Amerika i mrskiji NATO pakt i dok mocni srpski tenkovi ne slome zlog okupatora, do tada ce im trebati vize i bice drzava za 20 i kusur drzava EU i 60 i kusur drzava UN, and counting... Jel OK? ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1184



+839 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)15.07.2009. u 17:26 - pre 181 meseci
Nije problem za naše sa Kosova, nego EU hoće da spreči prodavanje pasoša Albancima..
 
0

Sopocanac2

Član broj: 224297
Poruke: 1
79.101.134.*



Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)15.07.2009. u 17:31 - pre 181 meseci
Citat:
Nije problem za naše sa Kosova, nego EU hoće da spreči prodavanje pasoša Albancima..


pa to prodavanje je odgovornost DS-ovih i SPS-ovih kadrova po opstinama koji bi i rodjenu majku prodali za 10 evra

skoro je bio slucaj jedne salteruse u nisu koja je siptarima zavrsavala nasa dokumenta za 10 evra po coveku

takve bi ja kaznjavao metodama kneza milosa sa 100 batina po debelom mesu citaj guzici na glavnom gradskom trgu uz javno citanje optuznice i dobosara....

samo takvim javnim ponizenjem moze da se postigne nesto i spreci takva korupcija.

ono sto me je najvise SABLAZNILO i nateralo da zamrzim ovu vlast jeste situacija u opstini Kraljevo maticna sluzba, kad sam video da nasa "demokratska" vlast i dalje upisuje male novorodjene siptare u knjige nasih drzavljana. U Kraljevu se nalazi ispostava i maticne knjige za opstine leposavic podujevo mitrovicu i vucitrn i na stolovima kod sluzbenika video sam gomile kartona novih malih siptara koje oni za "pristojnu nadoknadu" upisuju u nase drzavljene

a posle se cudimo kad se negde na zapadu cuje da je Shefcet Halimi , drzavljanin Srbije pocinio to i to kriminalno delo.....

 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-161-188.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)15.07.2009. u 17:43 - pre 181 meseci
slazem se sa stormom

nego kosovo je "nezavnisno" od 99. [izvinjavam se na politiziranju] i nije to nesto od juce,niti je to bajden doneo ili slicno

a i puca eu k... za kosovo
a i da usa hoce kosovo,pa ona bi ga onda napimpovala ,ulozila par milijardi usd u njega,a ne ovako

a i ne vidim kakvi su to strahovi od strane eu za bezbednost,ova drzava prakticno ni nema vojsku,a da na brzinu kupi oruzje nema love,a da ne pricamo o tome da i da dodje do nekog veceg sranja nato [kojim smo okruzeni] bi sravnio ovu zemlju manje vise...


tako da price "bajden je sredio da srbiji ne trebaju vize za sengen da bi pomazio kosovare" mi bas i ne pije vodu..


p.s. NAUCITE DA KORISTITE JEBENI EDIT A NE 10 poruka za redom

edit:
Citat:
ono sto me je najvise SABLAZNILO i nateralo da zamrzim ovu vlast jeste situacija u opstini Kraljevo maticna sluzba, kad sam video da nasa "demokratska" vlast i dalje upisuje male novorodjene siptare u knjige nasih drzavljana.


ako je kosovo deo srbije,i oni su stanovnici srbije,sta je tu cudno ;)

samo mi nije jasno po kojoj logici sa kosova upisuju u kraljevu,valjda postoje i na kosovu maticne kancelarije
 
0

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1184



+839 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)15.07.2009. u 17:50 - pre 181 meseci
Pa normalno, pitanje Albanaca je bilo centralno pitanje pregovora za šengen, a pošto smo im prodavali oružje u sred rata, gde nećemo sošku..

Inače bi imali šengen još 2003-će..
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)15.07.2009. u 17:50 - pre 181 meseci
Citat:

tako da price "bajden je sredio da srbiji ne trebaju vize za sengen da bi pomazio kosovare" mi bas i ne pije vodu..


Zapravo ako se malo bolje razmisli, to je idealan izgovor srpske vlasti za ocigledan slab uspeh njihove "diplomatske borbe" - Kosovo i dalje svako malo pa neka drzava prizna, sto je cist kontrast onome sto se tvrdilo - Ministar ino. poslova Srbije je tvrdio da time sto je Srbija podnela zahtev za tumacenje otcepljivanja Kosova zapravo zaustavljeno dalje priznavanje - sto se nije desilo.

E posto je zabraniti drugim zemljama da priznaju Kosovo nemoguce (sto se vidi iz dela a ne reci), onda se lepo smisli pricica kako je zapravo odobravanje bezviznog rezima bila nekakva specijalna ucena i da je Bajden "sredio" da se vize ukinu za uzvrat nekog virtuelnog odustajanja Srbije od Kosova (virtuelnog, jer osim kocoperenja i izjava za stampu malo toga ima u toj "borbi")

Tako ce vlast zapravo biti "pro-evropska" a "odustajanje zbog viza" je zapravo cin opravdavanja neuspeha inostrane politike.

Problem sa ovom pricom je visestruk - pre svega niko Srbiju nije ni ucenjivao za Kosovo i vizni rezim (a i zasto bi? Sve zemlje EU koje su htele da priznaju Kosovo su ga priznale, bez da su pitale Srbiju za to, kako se videlo), a ukidanje viza je predlozeno i za druge zemlje u okruzenju a ne samo Srbiju, pa prica da se sve vrti oko Srbije i ne drzi vodu.

Sto bi uopste bilo ko imao da se bavi srpskom "diplomatskom borbom" te da ucenjuje Srbiju da prestane da se "bori" - ta borba kosta samo Srbiju (neko mora da plati sva ta silna putovanja, izjave za stampu, advokate), a vodi se po zemljama treceg sveta, daleko od Evrope i njenih briga i problema. To da li ce Svazilend da prizna Kosovo ili ne je tesko neko goruce pitanje u Briselu.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)15.07.2009. u 17:58 - pre 181 meseci
Ma da evo priznaju ih sve u 16.

Nego meni nije jasno kako će neko na granici da zna da li je adresa iz pasoša sa Kosova ili iz Vojvodine? Pa adresa prebivališta je maltene sporedan podatak u pasošu. A šta graničari širom Evrope će da znaju tačno koje je selo na Kosovu a koje nije? Mislim kako to ide? Kako oni znaju ko je sa Kosova a ko ne?
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-161-188.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)15.07.2009. u 18:01 - pre 181 meseci
u pravu si bttp :)

ima neko crveni pasos da pogleda kako pise adresa?

da li pise u obliku "drzava,pokrajina,grad" ili samo "drzava,grad" [tj da li npr pise "srbija,vojvodina,novi sad" ili samo "srbija,novi sad"]
 
0

NoneVi
Novi Sad

Član broj: 116972
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)15.07.2009. u 18:05 - pre 181 meseci
Citat:
Sopocanac2: objasnjenje za nemackog djaka.

tzv "kosovo" nije nikada bilo niti ce biti drzava, vec moze iskljucivo da opstaje kao protektorat, kolonija, provizorijum amerike/NATO-a . Kad njihova sila nestane ,a nestace, jer amerika propada ubrzano , nestace i ta kvazi drzava pod gusenicama srpskih tenkova i oklopno-mehanizovanih jedinica....


Aha, znači ti se jedan od onih koji čekaju Pavkovića na belom tenku.

Ako ti toliko smetaju Šiptari zašto kupuješ benzin od njih i time direktno im daješ pare koje oni koriste da kupe oružje kojim će da ubijaju Srpsku nejač (Žene, deca i starci (TM) )?

Citat:
Sopocanac2

ono sto me je najvise SABLAZNILO i nateralo da zamrzim ovu vlast jeste situacija u opstini Kraljevo maticna sluzba, kad sam video da nasa "demokratska" vlast i dalje upisuje male novorodjene siptare u knjige nasih drzavljana. U Kraljevu se nalazi ispostava i maticne knjige za opstine leposavic podujevo mitrovicu i vucitrn i na stolovima kod sluzbenika video sam gomile kartona novih malih siptara koje oni za "pristojnu nadoknadu" upisuju u nase drzavljene


A do sada si obožavao ovu vlast? :-)

Kosovo je Srbija, pa prema tome građani Kosova su građani Srbije. Šta ti tu nije jasno? I nastranu, odakle tebi, kao građaninu uvid u matične knjige? Jesi li nekoga potplatio da ih gledaš ili ti još nisu oduzeli značku?
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
 
0

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)15.07.2009. u 18:12 - pre 181 meseci
Citat:
bttp: Ma da evo priznaju ih sve u 16.

Nego meni nije jasno kako će neko na granici da zna da li je adresa iz pasoša sa Kosova ili iz Vojvodine? Pa adresa prebivališta je maltene sporedan podatak u pasošu. A šta graničari širom Evrope će da znaju tačno koje je selo na Kosovu a koje nije? Mislim kako to ide? Kako oni znaju ko je sa Kosova a ko ne?


Graničari će gledati ko je izdao pasoš - ako ga je izdao MUP Srbije onda neće trebati vize, a ako ga je izdalo Koordinaciono Telo, ili kako se već zove institucija koja će izdavati nove pasoše ljudima sa Kosova, onda će nosiocu istog trebati viza...
 
0

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Ukinute vize / mozda ce biti ;)15.07.2009. u 18:13 - pre 181 meseci
Kao sto Ivan rece, cilj je da se zadrze Albanci sa Kosova u viznom rezimu. I ne razumem kako to nekome nije jasno? Pa dobro oni znaju s kim imaju posla i ko su glavni dileri droge i trgovci ljudima u Evropi. Zamislite tek sta bi bilo kad bi im vize bile dostupne! Niko tu nije lud, interes Evrope je na prvom mestu. A politika je samo izgovor.

Uostalom, ni Albaniji nisu ukinute ize, niti ce verovatno u nekoj bliskoj buducnosti. Guess why?

Pa onda povezite - ne daju vize ni Bosni. Znamo da ce se Hrvati i Srbi iz Bosne lako snaci da izvade hrvatske i srpske pasose (Hrvati su to vec uveliko uradili). Ostaju znaci Muslimani iz Bosne koji su kaznjeni. Pa neka onda razmisle malo zasto su olako davali drzavljanstva raznim mudzahedinima posle rata. A cinjenica je da jesu i da je takvih koji se tamo kriju Bosna puna. A i koliko su para dobili od islamskih zemalja. Odakle bi onda sagradili onolike dzamije kao u Teheranu?

Pa onda nadovezite to sve na ono sto Turcima vec decenijama drze vizni rezim (cak i gori nego sto je ikad bio za nas), iako se trude duze od nas da ispune sve uslove... Koliko znam, pokusavaju da podnesu kandidaturu za EU jos od 60 i neke.

I sta je zakljucak? Kao sto rece neko (ne secam se ko): "Evropa je hriscanski klub."
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukinute vize / mozda ce biti ;)
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 51437 | Odgovora: 282 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.