Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Opremljenost Punta koji kupite ako reciklirate stari auto!!!!

elitemadzone.org :: AutoZone :: Opremljenost Punta koji kupite ako reciklirate stari auto!!!!

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 14091 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-161-188.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Opremljenost Punta koji kupite ako reciklirate stari auto!!!!18.05.2009. u 17:31 - pre 183 meseci
za homologizaciju treba da se uveze minimum jedan automobil tog modela,tako?
dakle,pomenuti primer uvoza iz rumunije,dakle treba samo carinjenje obaviti i registraciju
[sta je szs?]

a ta homo... se vrsi i za polovna vozila ako prvi put uvozis,dakle nista posebno...

e sad,je l postoji neki poseban razlog zasto bi ti morao ici kod "generalnog uvoznika" a ne na carinu da ti sredjuju papire?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Opremljenost Punta koji kupite ako reciklirate stari auto!!!!18.05.2009. u 17:45 - pre 183 meseci
SZS.. .moja greska, lapsus - sada je to samo "Zavod za standardizaciju"

Da li moras ici kod uvoznika ne znam - u Nemackoj, kada uvozis kola iz USA ne moras jer drzava vec ima papire ako je taj auto ikada uvezen - u Srbiji, moras da pitas nekog speditera, mozda zaista mora da se trazi kopija od nekog ko je vec uvozio ta kola.

Mada, to je naopako - carina bi trebala da ima vec sve podatke o autu koji je vec ranije uvezen... ali ko zna, mozda je to malo komplikovanije u Srbijici :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.59.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Opremljenost Punta koji kupite ako reciklirate stari auto!!!!18.05.2009. u 17:49 - pre 183 meseci
kažem vam, jeste komplikovanije. Valjda je to sve urađeno da bi se zaštitili uvoznici. Imam poznanicu koja je radila u špediciji, ona mi je i objašnjavala zašto je to komplikovano kad sam se ja raspitivao-e sad to je bilo pre nekog vremena pa sam zaboravio detalje, ali iz onog mog prethodnog posta se vidi otprilike suština.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16385



+2923 Profil

icon Re: Opremljenost Punta koji kupite ako reciklirate stari auto!!!!18.05.2009. u 20:49 - pre 183 meseci
Citat:
smatch:
Ovo je potencijalno dobra ideja. Zašto ne bismo imali mogućnost da kupimo i Grande Punto ili Bravo bez carine.

hehe...kamo lepe srece da su uzeli da proizvode bravo a ne punto...ali ako nam stari punto kosta 7000...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-161-188.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Opremljenost Punta koji kupite ako reciklirate stari auto!!!!18.05.2009. u 21:42 - pre 183 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: SZS.. .moja greska, lapsus - sada je to samo "Zavod za standardizaciju"

Da li moras ici kod uvoznika ne znam - u Nemackoj, kada uvozis kola iz USA ne moras jer drzava vec ima papire ako je taj auto ikada uvezen - u Srbiji, moras da pitas nekog speditera, mozda zaista mora da se trazi kopija od nekog ko je vec uvozio ta kola.

Mada, to je naopako - carina bi trebala da ima vec sve podatke o autu koji je vec ranije uvezen... ali ko zna, mozda je to malo komplikovanije u Srbijici :)


aha,to znam sta je :)

pa ne znam kakva im je logika da mole uvoznika za papire
i sta,uvoznik kaze,nemam,sta onda?!

ova "drzava" ni za koru banane nije...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Opremljenost Punta koji kupite ako reciklirate stari auto!!!!

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 14091 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.