Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problemi sa Ubuntu 8.04

[es] :: Linux :: Problemi sa Ubuntu 8.04

[ Pregleda: 1261 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hronos
Miroslav Bagljas
Zrenjanin

Član broj: 138266
Poruke: 12
158.195.171.*



Profil

icon Problemi sa Ubuntu 8.0422.02.2009. u 21:56 - pre 185 meseci
Pozdrav svima.

Juce sam isntalirao Ubuntu 8.04 na laptop hp 6735s i imam sledece probleme:

1. fn+brightness dogmici ne rade (a zanimljivo je to da fn+zvuk dugmici rade bez problema, kao i svi ostali) ovo sam i pokusao da resim na osnovu jednog uputstva na forumu u kome je receno da treba izmeniti u source-u tip racunara, jer je u source-u uveden hp6730, nije bilo nikakvih promena.

2. Zvuk ide simultano i sa internih zvucnika i sa slusalica (ovo nikde nisam uspeo da nadjem kako se resava)

3.Mikrofon ne radi (i ovo sam probao da resim, ali ne ide, na nekim forumima ljudi koji su postavili ovo pitanje nisu dobili odgovor). Da napomenem da je u pitanju interni mikrofon.


Svaka pomoc je dobro dosla od toga kako ispraviti te probleme, pa do linkova na forume na kojima se moze naci resenje.

Unapred hvala.

P.S.
Posto sam nov, sto se tice, Linuxa (iako ne u potpunosti) bio bih zahvalan ako bi mi dali i neke korisne linkove da bolje razumem to sve :)
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Problemi sa Ubuntu 8.0422.02.2009. u 22:10 - pre 185 meseci
Počeo bih odavde:

http://www.linlap.com/wiki/HP-Compaq+6735S
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.6.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Problemi sa Ubuntu 8.0425.02.2009. u 07:24 - pre 185 meseci
Problem sa zvukom je standardan za skoro sve hd audio sb-ove a to sto ne prepoznaje da su slusalice pristekane i ne mute-uje zvuk je ja mislim greska prilikom kompajliranja kernela i koliko ja znam je ispravljena sa update-om (probaj da skines 8.04-2 instalaciju sa integrisanim najnovijim patch-evima). Sumnjam na kernel jer koliko sam video prilikom make menuconfig-a ta opcija je bila negde u setovanjima za zvucne kartice. Na jablanovom url-u kazu da mozes da dodelis fn taster preko ctl tastera (kako ne znam nikad mi nije trebalo ali google-aj) a kada budes resio prvi problem sa zvukom resices i problem sa mikrofonom (naravno ako nije slucaj da je mute-ovan u volume control-u :D )
make love - !war
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Problemi sa Ubuntu 8.04

[ Pregleda: 1261 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.