Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Neće poruke pa forma a oće forma pa poruke ???

[es] :: PHP :: Neće poruke pa forma a oće forma pa poruke ???

[ Pregleda: 1047 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

iizuzetan

Član broj: 186478
Poruke: 375
*.adsl.verat.net.



+16 Profil

icon Neće poruke pa forma a hoće forma pa poruke ???10.02.2009. u 21:46 - pre 186 meseci
Pravim boks sa porukama i sve sam lepo odradio, napravio formu, dizajnirao ali nece kako ja hocu. Ja hocu da mi forma bude na kraju a poruke da budu iznad forme (u isto vreme da se prikazuje sve naravno). Medjutim nece. Kad stavim obrnuto, da mi je forma iznad a poruke ispod onda radi sve ok. Sta to može da bude pomagajte????? Evo lupam glavu par dana i sve sam pokusao, premestao formu svuda, stavljao sve u jednom fajlu, razdvajao formu u jedan fajl a kod za prikaz u drugi, itd i uvek isto. Mozda znate o cemu je rec a ako treba prilozicu i skriptu mada je malo poduza. Na kraju sam posle svega izdvojio ono sto je za prikaz u dve promenjljive. I da vidite cudo, prosto da covek ne poveruje. Postavim ja te dve promenjljive jednu pored druge za prikaz i desava se sledece:

- $forma -> promenjljiva koja sadrži string sa HTML kodom za prikaz forme;
- $poruke -> promenjljiva kja sadrži string sa HTML kodom za prikaz tabela sa porukama;
Naravno ispod i iznad ima jos programskih iskaza ali sam izdvojio ove promenjljive sa podacima za prikaz upravo da bi ih stavio neposredno jedu pored druge.

E sad kad stavim:

Code:

.........
echo $forma;
echo $poruke;
.........


RADI !!!!! A kad stavim:

Code:

.........
echo $poruke;
echo $forma;
.........


NE RADI !!!!

Sta to moze da bude???
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
91.148.78.*

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: Neće poruke pa forma a hoće forma pa poruke ???10.02.2009. u 21:53 - pre 186 meseci
A sta tacno ne radi? koju gresku izbaci?
Sigurno imas neku logicku gresku, za koju je verovatno potrebno pogledati ceo kod, ako je previse dug okaci ga kao attachment, pa ako neko ima vremena i volje da pogleda.
Inace, ovo ovako sto si ti napisao, trebalo bi da radi bas tako, da prikaze obe vrednosti, sigurno negde si prevideo neki korak.
 
Odgovor na temu

iizuzetan

Član broj: 186478
Poruke: 375
*.adsl.verat.net.



+16 Profil

icon Re: Neće poruke pa forma a hoće forma pa poruke ???10.02.2009. u 21:56 - pre 186 meseci
Kad ne radi u stvari prikaze samo poruke i nista vise, jednostavno nema forme. A kad ide forma pa poruke onda prikaze i formu i poruke ali meni ne odgovara da mi se prikaze prvo forma pa poruke, vise mi odgovara obrnuto.
 
Odgovor na temu

Man-Wolf
Mihailo Joksimovic
Beograd

Član broj: 17016
Poruke: 873
*.eunet.yu.



+13 Profil

icon Re: Neće poruke pa forma a hoće forma pa poruke ???11.02.2009. u 03:05 - pre 186 meseci
Kao si ti je daki vec rekao, ostavi kompletan kod
 
Odgovor na temu

iizuzetan

Član broj: 186478
Poruke: 375
*.adsl.verat.net.



+16 Profil

icon Re: Neće poruke pa forma a hoće forma pa poruke ???13.02.2009. u 00:06 - pre 186 meseci
Evo tek sam pre nekih par sati uspeo da postignem ono sto sam hteo. Toliko mozganja a tek sam se posle toliko dana setio varijante da napravim samo jednu promenjljivu u koju cu staviti sve ono za prikazivanje. Da skratim, napravio sam promenjljivu: $prikaz=$poruke.$forma

Nemam vremena da se sada vracam na problem zasto nece kad su promenjljive $poruke i $forma odvojene, ali kad budem zavrsio sajt pokusacu da protumacim cisto da vidim da li je neka greska bila u mojoj programskoj logici ili nesto u PHP-u.
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Neće poruke pa forma a oće forma pa poruke ???

[ Pregleda: 1047 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.