Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Resenje za subdomain redirect

[es] :: PHP :: Resenje za subdomain redirect

[ Pregleda: 2240 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pesal
beograd

Član broj: 206206
Poruke: 12
93.86.1.*



Profil

icon Resenje za subdomain redirect26.01.2009. u 14:49 - pre 185 meseci
E ovako...Potreban mi je savet kako da odradim skriptu, koja ce omoguciti posetiocima da na mom domenu kreiraju svoje poddomene koji ce biti usmereni ka njihovim sajtovima...Znaci kada neko poseti moj sajt da mu se pojavi polje za proveru zauzetosti domena, pa ako je domen slobodan da mu se otvori polje za registraciju gde ce on upisati adresu svog sajta, email, lozinku...Kada to uradi zelim da se automatski kreira poddomen na mom hostingu (imam neogranicen broj poddomena) koji ce biti usmeren ka korisnikovom sajtu...Najveci problem mi predstavlja to automatsko kreiranje poddomena, sto nikako ne mogu da ostvarim sa nekim vec postojecim subdomain skriptama...Pokusavao sam da uradim nesto preko .htaccess-a (mod_rewrite) ali mi slabo ide, jer sto se .htaccess-a tice tu sam totalni pocetnik..I samo da napomenem da nemam cPanel, vec DirectAdmin...Svaka pomoc je dobrodosla...Hvala!
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
91.148.79.*

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: Resenje za subdomain redirect26.01.2009. u 15:04 - pre 185 meseci
Probaj da potrazis nesto na temu "wild-card subdomains".
Znaci da tvoj sajt prihvata linkove *.ime_sajta.com (pesal.ime_sajta.com, ...) i posle to .htaccessom posaljes skripti koja ce na dalje znati koji se korisnik trnutno gleda, tj sajt kog korisnika.
Meni se to vise svidja nego da budzis svaki subdomain htaccessom. Naravno, server treba da ti podrzava ovo u apache konfiguraciji.
 
Odgovor na temu

pesal
beograd

Član broj: 206206
Poruke: 12
93.86.1.*



Profil

icon Re: Resenje za subdomain redirect26.01.2009. u 15:24 - pre 185 meseci
Kucao sam wildcard subdomains na googlu ali nista konkretno nisam nasao...Na nekim forumima pise da upisem ovo u moj domainname zone, ali ja domainname zone nemam u direct adminu:
*.domain.tld. IN A m.oj.a.ip
Imam samo domain setup, gde su osnovna podesavanja i neke domain pointers koji ne znam cemu sluze...
Jel moze ovo nekako da se odradi preko .htaccessa, znaci da ukljucim wildcard kroz .htaccess?Nasao sam neke kodove za .htaccess ali koji god da sam kucao prijavljivao mi je gresku 500...
 
Odgovor na temu

Man-Wolf
Mihailo Joksimovic
Beograd

Član broj: 17016
Poruke: 873
*.eunet.yu.



+13 Profil

icon Re: Resenje za subdomain redirect26.01.2009. u 18:12 - pre 185 meseci
@pesal - Kao sto ti je vec daki rekao, najbolji nacin je koristeci .htaccess. Korisnik ce da ima utisak da je kucanjem http://neki-korisnik.imetvogsajta.com pristupio svom sajtu, a ti taj poziv redirektujes na neku skriptu ...

Google: Google: "Virtual subdomains using .htaccess"
 
Odgovor na temu

pesal
beograd

Član broj: 206206
Poruke: 12
91.150.106.*



Profil

icon Re: Resenje za subdomain redirect27.01.2009. u 21:45 - pre 185 meseci
ok trazio sam od provajdera da mi ukljuci wildcard dns, jos samo da nadjem odgovarajucu skriptu...Hvala svima koji su mi pomogli...Naravno ako imate neku takvu skriptu bilo bi lepo da mi ostavite link do nje :) Pozz!
 
Odgovor na temu

Man-Wolf
Mihailo Joksimovic
Beograd

Član broj: 17016
Poruke: 873
*.eunet.yu.



+13 Profil

icon Re: Resenje za subdomain redirect28.01.2009. u 02:54 - pre 185 meseci
Pazi, ja iskreno nemam pojma sta podrazumevas pod "Wildcard scriptom", .... :-)

Jesi procitao/proguglao ono sto sam ti ostavio ? Tu ti je sasvim lepo objasnjeno kako mozes to da odradis :-)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
91.148.79.*

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: Resenje za subdomain redirect28.01.2009. u 07:25 - pre 185 meseci
Pa nema tu zaista neke nauke... jedan primer, kad ti wild-card dns bude aktivan, ti posle samo na pocetku skripte stavis deo koda koji iz $_SERVER['HTTP_HOST'] uzima ono sto je na pocetku, recimo ovako:

$subDomainName = explode( '.' , $_SERVER['HTTP_HOST']);

i jos posle handlujes slucajeve kad recimo neko pozove tvoj sajt kao : http://site.com kao i za www slucaj http://www.site.com.
Tada znaci da nije u upotrebi nijedan subdomain. Ako malo razmislis o problemu, to je to, nema nauke, ne znam zaista kakva ti skripta treba, tj sta bi ta skripta radila?
Hoces gotov cms koji to podrzava?

 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Resenje za subdomain redirect

[ Pregleda: 2240 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.