Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Samsung C100

[es] :: GSM - telefoni :: Samsung C100

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 61952 | Odgovora: 101 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nino Rokfeler
Ristic Ninoslav
Nis

Član broj: 21034
Poruke: 14
*.teleportgroup.net

ICQ: 235318432


Profil

icon Re: Samsung C10030.03.2004. u 01:58 - pre 244 meseci
Citat:
florenciu:
Moras da ga resetujes vise puta sa *2767*2878# dok se jednom ne zadrzi nekih 10 sekundi na GPRS znaku kada se ukljucuje. Onda telefon ti je ok.
Probaj da ga resetujes i bez SIM kartice.



momsab: Izbrisan nepotreban citat.

Imam problem sa samsungom c-100! Problem je taj sto nije hteo da brise slike i melodije sa downloada! Vido sam da vec postoji ovo pitanje i pratio sam predlozeno resenje a to je da se telefon resetuje sifrom *2767*2878#. Posle ubacivanja sifre tel. se resetovao medjutim kad se upalio na ekranu pise “Falsche Karte”, i sad nista ne mogu da radim sa tel. Izgleda kao da ne prepoznaje karticu. Pokusao sam sa drugom karticom ali se ponasa isto. Resetovao sam ga i bez kartice i opet isto “Falsche Karte”. Na jednom sajtu sam nasao spisak sifri medju kojima je i gore navedena gde u produzetku sifre kao objasnjenje stoji “Dump of user adjustments EEPROM (after input of the given code if your phone was Locked, most likely it again about it will recollect). Sta ovo znaci i sta sada da radim? Da se ubijem, mogu ali necu! Ja pretpostavljam da je tel. bio zakljucan ili sta vec, i da se resetovanjem vratio u zakljucano stanje. Da li postoji neka sifra za oporavak? Ako neko zna resenje neka mi pomogne. Hvala!
 
Odgovor na temu

florentiu
Janes Florentiu
straza

Član broj: 6213
Poruke: 10
*.hemofarm.co.yu

Sajt: ww.florentiu.com


Profil

icon Re: Samsung C10030.03.2004. u 15:53 - pre 244 meseci
Telefon ti je bio otkljucan.
Ima neki kod za odkljucivanje samsunga ali nemam ga sada kod sebe ali dacu ti ga u petak kada stignem kuci. Sa njim sam otkljucao samsung p 100
 
Odgovor na temu

florentiu
Janes Florentiu
straza

Član broj: 6213
Poruke: 10
*.hemofarm.co.yu

Sajt: ww.florentiu.com


Profil

icon Re: Samsung C10031.03.2004. u 08:47 - pre 244 meseci
Pokusaj ovo da radis ali na svoju odgovornost.
Ja sa to pronasao na jednom forumu i ljudi kazu da to radi 100% na gotovo svim samsungovim novijim modelima i trebalo bi i na c100.

Upozorenje!
Ako ovo ne radi nemoj da pokusas vise od 4 puta.
Mozes totalno zakljucati tvoj telefon.

1. Ubaci SIM karticu koju hoces da koristis i ukljuci telefon

2. kada dobijes na ekranu "Falsche Karte" ukucaj *#9998*3323#
dobices jednu poruku na ekranu i ti pritisni taster 7 ili 8 ili 9 jedan mora da radi.
Telefon ce da se ugasi i ponovo upali i prihvatice SIM karticu.


3. Ukucaj *0141# i onda stisni taster za poziv.
Dobices poruku da ti je telefon personalizovan, kod tebe ce pisati to na nemackom.


4. Iskljuci telefon i ubaci karticu od drugog operatera ( na primer ako si imao moteleovu karticu sada ubaci karticu telekoma) i ukljuci ponovo telefon.

5. Kada te bude pitao za SIM pass code prompt ukucaj 00000000,
(to je 8 nula). Sada bi trebalo da ti je telefon potpuno otkljucan.


Kod mene na p100 je sve islo dobro ali nije hteo da mi prihvati 00000000 i sada mi je telefon zakljucan na mobtelu sto mi u stvarti i ne smeta posto ja mobtel i koristim. Moj telefon je bio kodiran na nekoj Austrijskoj mrezi.
Zelim ti puno srece i ako ti ovo ne uspe jedini spas ti je da ides u servisu da ti ga otkljucaju za 10-20 evra.

Pozdrav i javi da li si uradio nesto!
 
Odgovor na temu

Nino Rokfeler
Ristic Ninoslav
Nis

Član broj: 21034
Poruke: 14
195.178.35.*

ICQ: 235318432


Profil

icon Re: Samsung C10003.04.2004. u 23:56 - pre 244 meseci
E ja sam ga u medjuvremenu nosio u servis posto mi je tel bio potreban! Nista mi nisu naplatili posto je tel pod garancijom a to je servis radnje gde sam tel i kupio. Nisam vido sta mu je onaj serviser radio ali uglavnom bilo je gotovo za 2 min. Vrlo je moguce da je uradio ovo sto si mi ti predlozio. U savakom slucaju hvala ti ko bratu rodjenom posto cu verovatno jos neki put da skinem neke lose fajlove sa gprs-a, pa ce mi onda zatrebati ovo uputstvo od tebe!

P.S Imam jedno pitanje koje je isto vec bilo ali nema konkretnog odgovora! Da li slike i melodije mogu da se skinu iz samsunga c100 u komp preko opcije "file menager" posto je ta opcija kod mene u Easy GPRS bleda! Da li postoji mogucnost koriscenja nekog drugog programa radi omogucavanja ove opcije? i jos nesto: zasto ne mogu sa GPRS-a da skinem vece fajlove od 30kb! Javu skida i do 100kb ali melodije nece preko 30kb pa bog! Koristim 064!
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

eddy22
Krapina

Član broj: 22480
Poruke: 10
*.dialin.iskon.hr



Profil

icon Re: Samsung C10013.04.2004. u 09:02 - pre 243 meseci
Možete objaviti nekoliko wap sajtova
za download besplatnih java igrica za
C 100 osim samsungovog, koji sigurno
rade?
 
Odgovor na temu

hasimkucuk
TK

Član broj: 24236
Poruke: 6
*.as54.tz.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Samsung C10020.04.2004. u 22:55 - pre 243 meseci
Ako samsung c100 podrzava mms, koji nema veze sa glasovima, kako sam uspio naci Tarzana u mmf formatu? Onog pravog Tarzana od pre 15 godina? kako urlice? ili neke dzukele, macke, nekog coveka koji kaze nekoliko rijeci? Zna li neko konvertor wav u mmf? ili mp3 u mmf? a da ostaje glas?
 
Odgovor na temu

djolep
Beograd

Član broj: 10598
Poruke: 739



+53 Profil

icon Re: Samsung C10021.04.2004. u 09:23 - pre 243 meseci
Yamaha WSC-MA2-SMAF (Ring Voice)
http://smaf-yamaha.com./tools/index.html
Ima tu i raznog alata i uputstava za baratanje sa SMAF (mmf) fajlovima (konverzija, nasnimavanje glasa i efekata itd.)
Moraš prvo konvertovati wav fajl u 8khz / 64kbit bitrate / 16 channel mono pa ga onda uvući u program i generisati voice mmf fajl.
 
Odgovor na temu

hasimkucuk
TK

Član broj: 24236
Poruke: 6
*.as54.tz.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Samsung C10022.04.2004. u 21:33 - pre 243 meseci
Aha. Gled'o sam link koji sam dobio. Mislio sam da je malo jednostavnije, ali ono sto sam ja skinuo sa stranice (linka koji si mi poslao) iz onog malog programcica nisam nista skonto. Ima li negdje neko detaljnije upustvo za koristenje? Ili sam bas laik toliko da nemam pojma o cemu pricas. Al hajde de. Ipak, fala. Skonto sam i ja nesto. Mislim, do sad sam koristio one, ne znam tacno kako se zovu, programe za konvertovanje, prebacivanje u Samsung c100 i tako te zezancije. Slike i melodije sam prebacivo bez problema. Ali kad sam nas'o onog Tarzana, sa glasom, onaj orginal od prije '80. i neke, nesto mi nije nikako stimalo. Ovdje negdje sam takodje procito da ustvari ne postoji u mmf ili midi formatu glas. I tako. Ali skontacu i ja.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

hasimkucuk
TK

Član broj: 24236
Poruke: 6
*.as54.tz.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Samsung C10022.04.2004. u 21:36 - pre 243 meseci
Ej Mirso, jesil dobio pdf za Samsung c 100?
AKo jesi bi li ti bilo tesko da ga po saljes i meni?
 
Odgovor na temu

hasimkucuk
TK

Član broj: 24236
Poruke: 6
*.as54.tz.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Samsung C10022.04.2004. u 21:39 - pre 243 meseci
I jos nesto. Mozda sam negdje propustio, ali mozda i nisam. POsto sam ja u BiH, a kod nas se ne koristi internet preko mobilnog telefona, kako da nadjem, skinem, download-ujem, ili sta vec uradim da skinem neku igru i odakle? I naravno da je ubacim u svog samsunga?
 
Odgovor na temu

djolep
Beograd

Član broj: 10598
Poruke: 739



+53 Profil

icon Re: Samsung C10023.04.2004. u 10:21 - pre 243 meseci
Ta ti je tema već dobro prežvakana. Pogledaj srodne teme ili napravi pretragu foruma. U principu skineš šta ti treba na svoj kompjuter pa onda kablom ili preko IrDA (infracrvenog) porta prebaciš u telefon. Za to ti treba kabl ili IRDA adapter i program EasyGPRS (oko20MB). Sav softver postoji na Internetu. Koristi pretragu.
 
Odgovor na temu

hasimkucuk
TK

Član broj: 24236
Poruke: 6
*.as54.tz.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Samsung C10023.04.2004. u 23:10 - pre 243 meseci
Aha. ALi ja imam sve te programcice. Imam i Infra ono crveno kino. I prebacujem bez problema sve to. I melodije i slike. Cak radim i animacije. Ali samo u cetiri pokreta. Moze li vise? I mislio sam neko detaljnije upustvo, ako neko poznaje neku adresu gdje mogu da ga nadjem za konvertovanje glasa u mmf? Bukvalno glasa. Jer sam susret'o vec neke glasovne uratke u mmf formatu. A sto se tice easy GPRS-a i onog malog konvertora midija u mmf to imam. I ide bez problema. Ali ja bih jos nesto vise. To sam vec napis'o. I jos nesto, ako nisam bas prezahtjevan. Postoji li nacin ubacivanja igrica, gdje ih mogu naci i na koji nacin da ih prebacim?

Unaprijed,
Hasim
 
Odgovor na temu

priest77
vrsac

Član broj: 17220
Poruke: 530
*.mobtel.co.yu



+5 Profil

icon Re: Samsung C10024.04.2004. u 10:51 - pre 243 meseci
voice + midi (led, vib)


How to make your own Voice ringtones with midi.

Tady je např. písnička dělaná dle tohoto návodu: In da club

1) Download ATS-MA3-SMAF. This is a new version, just released today that tremendously simplifies the process.

2) Grab your midi file, and your voice file. Edit them as you see fit. I won't go over the editing since that can be covered elsewhere.

3) Open up ATS-MA3-SMAF and click the green folder icon, or alternatively, go to File -> Import from SMF, and open up your selected MIDI file.

4) Now, from here, you might want to test how the midi sounds, so press the play button. If you want to, you can change the instrument used for that channel of midi by clicking the Voice Assign Map Button, or going to Window -> Voice Assign Map. Once there, you right click on the name of the instrument, select paste from list, and then select a new instrument.

5) After you have that up to par, you want to add the voice. To do this, click on the Stream PCM Assign Map button, or Window -> Stream PCM Assign Map.

6) Now, right click on row 1, and select new. From here, open up your wav file. Bear in mind, it should be 8khz, 16bit mono. I'm not sure if you can use any other formats.

7) Leave the Stream PCM ASsign Map up. Now, go to the Score Window and click the Piano Roll button.

8) At the bottom of the Piano Roll Window, there should be two grayed out bars. From the Stream PCM Assign Map window, select the row with the wav file listed on it, and drag it to channel 1 on the piano roll window.

9) Make sure you sync the voice up with your midi.

10) Now, to add VIB and LED, go to the score window. On the far left, there should be 2 checkboxes. VS stands for vib, and LED for...you guessed it, LED. Check the boxes for the channel you want the vib + led functions to work with.

11) Click the save button. Upload to your phone. Congratulate yourself.

This is by no means a definitive guide, as this is still very new to me. I'm just throwing it out there so you guys can try to come up with new stuff as well. I think you can stream two voice streams since there are two channels for the PCM stream, but phone speakers are mono to my knowledge anyway, so I don't see how that would matter too much.

To edit the midi's, I used Anvil Studio. To go from mp3 -> wav, I used winamp diskwriter, and to cut the wav shorter, I used sound recorder. There are better tools out there, but I don't have access to them.

(edit Luke: na tu editaci a tvorbu wavu třeba GoldWave (nějak 2MB nebo kolik a přitom velice výkonný sw)


Vise informancija na:

http://www.c100.kvalitne.cz/
 
Odgovor na temu

boban2004
A. BOban
BiH

Član broj: 14675
Poruke: 32
*.mobtel.co.yu



Profil

icon Re: Samsung C10002.05.2004. u 23:11 - pre 243 meseci
Sa kojim programom mogu prebacivati java aplikacije na samsung c100? Ako neko ima link nek posalje????
UNAPRIJED HVALA
 
Odgovor na temu

samsungx100
nemanja manjencic
sabac

Član broj: 27008
Poruke: 3
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Samsung C10022.05.2004. u 11:24 - pre 242 meseci
STELLANOVA kako otkucati ove kodove kad sadrze slova u sebi???
*2767*2878# -> Custom EEEPROM Reset

*2767*JAVA# Java Reset and (Deletes all Java Midlets)

*2767*MEDIA# Reset Media (Deletes All Sounds and Pics)

*2767*WAP# Wap Reset

*2767*CUST# Reset Custom EEPR0M

*2767*FULL# Reset Full EEPR0M (Caution)
 
Odgovor na temu

Hase
Sarajevo, BiH

Član broj: 27047
Poruke: 3
*.as.bu.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Samsung C10022.05.2004. u 20:17 - pre 242 meseci
Zdravo,
zanima me zna li neko skriveni kod za c100, kako bi se mogao vidjeti datum proizvodnje telefona.

Hvala.

P.S. Ima li kakav program za komunikaciju s samsung-om pod linux-om?
 
Odgovor na temu

djmaki
Stefan Djordjevic
Smederevo

Član broj: 24749
Poruke: 430
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Samsung C10021.06.2004. u 14:27 - pre 241 meseci
Pozdrav.
Nabavio sam IRDA i probao da slinem Easy GPRS sa neta.Velicina fajla je 39.2mb meni je stiglo do 38.5mb i ni da makne.Iznervirao sam se jer sam ga cekao 3 sata da skine.Zamolio bih vas da mi kazete da li ima neki manji i laksi program za komunikaciju sa Samsungom c100 preko IRDA-a(da saljem mmf melodije, slike, ....)
Ako mozete da mi date link za Easy GPRS neku stariju verziju(tu od 20mb) ja sam naso od 39mb.A ako vam trebaju mmf melodije imate na www.mms-serbia.com


Veni Vidi Vici
 
Odgovor na temu

Igor Kovačević

Član broj: 12736
Poruke: 244
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: Samsung C10021.06.2004. u 17:52 - pre 241 meseci
@djmaki
to je jedini program za komunikaciju sa c100..
koliko ja znam ne postoji verzija od 20mb... postoji samo 2.1.6 -> 45mb

p.s. s čim si ti to skidao?
In nature, nothing is ever right. Therefore, if everything is going right ... something is wrong.
 
Odgovor na temu

nkrstic
Bgd

Član broj: 30017
Poruke: 5
*.112.EUnet.yu



Profil

icon Re: Samsung C10012.07.2004. u 10:02 - pre 240 meseci
Svaki put kada hocu da skinem melodiju preko wapa sa mog Samsunga C100, javlja mi uvek istu gresku HTML ERROR, NO WML CONTENT. Da li neko zna da li je to do vrste fajla ili treba nesto namestiti u podesavanjima?


Nkrstic
 
Odgovor na temu

Igor Kovačević

Član broj: 12736
Poruke: 244
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: Samsung C10012.07.2004. u 11:29 - pre 240 meseci
To ti je do stranice s koje skidaš...Lijepo ti kaže da to nije wml (wap) format jer preko tog linka on ti ne pokušava skinut nego pokušava učitat melodiju u browser, a to ne može.

S koje stranice skidaš?
Probaj promijenit stranicu!
In nature, nothing is ever right. Therefore, if everything is going right ... something is wrong.
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - telefoni :: Samsung C100

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 61952 | Odgovora: 101 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.