Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dobra mrezna karta za kucni server - potrebna?

[es] :: SOHO Networking :: dobra mrezna karta za kucni server - potrebna?

[ Pregleda: 1793 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dusanissimus

Član broj: 48542
Poruke: 478
*.adsl.beotel.net.



+1 Profil

icon dobra mrezna karta za kucni server - potrebna?28.09.2008. u 12:58 - pre 190 meseci
imam nameru da napravim kucni server, sa malom potrosnjom....
cekam samo da se pojave na trzistu maticne ploce sa atom procesorom
server ce sluziti za skladistenje podataka i kao office server za kalendar i slicno
OS ce biti ili Almahi linux ili WIN home server

DA LI mi je potreba/pozeljna neka skuplja mrezna karta (PCI - 32 bit, moze i PCI 2.2)?

maticna ploca na sebi ima integrisanu karticu, samo me brine da li je ona dovoljna ili mi za gladak rad treba nesto jace?
odgoovr mi je jako vazan jer ce on diktirati moje dalje poteze?
napominjem da su moja iskustva sa mrezama relativno ogranicena. zapravo ce ova mreza biti poligon za eksperimente za mene i na njoj cu uciti dosta...

jos jedna stvar imam TP-link 8920G ruter/ADSL modem. da li ce on zavrsiti posao ili mi treba nesto jace?

napominjem da imam trenutno 1 laptop i 1 desktop
kada sva mreza bude gotova imacu 3 laptopa 3 GSM telefona opremljena wirelessom (koristicu ih za Skype preko Fring-a) 1 desktop konektovan zicom, 1 home server i 1 desktop povezan wireless osim toga planiram kupovinu jednog mreznog stampaca (ne znam da li ce biti zicni ili wireless)
sav wireless ce biti ili Super G (TP-link 108 mbs) a u perspektivi N ili nesto jace
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: dobra mrezna karta za kucni server - potrebna?28.09.2008. u 14:39 - pre 190 meseci
Mislim da nema potrebe da bacas pare za neku serversku karticu. I ta integrusa ce da ti radi poso' za ucenje.

Ako vec planiras do detalja, bolje gledaj u pravcu brzine mreze da li ce ti biti dovoljna 100mbit ili gigabitna mreza pa na osnovu toga izaberi opremu u ovom slucaju karticu za home server.

Sto se tice rutera ne vidim problem, za sta da li ce biti dovoljan? Otvaranje portova je sve sto ti treba za home server (verovatno planiras port 80 da otvoris, i 21 itd) a to svaki ruter ima.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: dobra mrezna karta za kucni server - potrebna?

[ Pregleda: 1793 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.