Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Upis stanja skladišta nakon inventure

[es] :: Access :: Upis stanja skladišta nakon inventure

[ Pregleda: 2638 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pmiroslav
Miroslav
Osijek

Član broj: 57354
Poruke: 298
*.dsl.optinet.hr.



+2 Profil

icon Upis stanja skladišta nakon inventure20.12.2007. u 13:21 - pre 199 meseci
Napravo sam u Accessu bazu za vođenje skladišta i ona je u upotrebi.
Treba mi savjet o tome kakva je praksa kod ovakih baza nakon napravljene inventure u skladištu.
Da li se tada postojeće tablice sa ulazima i izlazima arhiviraju, pa se stanje nakon inventure unosi u novu praznu tablicu, ili se sa upisom nastavlja dalje u postojeću tablicu.
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Upis stanja skladišta nakon inventure20.12.2007. u 15:43 - pre 199 meseci
Inventar ili popis robe je neko početno stanje od kojeg se kreće pri evidenciji prometa. Ako ga praviš jednom godišnje, a tabele su ti na "godišnjem nivou" (odnosno otvaraš prazne za svaku novu godinu), onda ti je inventar na početku godine Ulaz br. 1 u toj godini i njegove stavke su prve stavke u tabeli prometa. Dakle Invetar broj 1. ide u tabelu prometa kao početno stanje. Ako osim ovog radiš druge kontrolne inventare tokom godine, stavljaš ih sve po datumu inventarisanja ili rednom broju inventara u istu ali zasebnu tabelu. Ova tabela služi za upoređivanje sa tabelom prometa tokom godine. Kod mene su sve baze od 01.01 do 31.12. zato što se radi o knjigovodstvu i zaključivanju svih knjiga na nivou godine. Ne mora da znači da je ovo najbolje rešenje ali su to moja iskustva takva.

[Ovu poruku je menjao Getsbi dana 20.12.2007. u 22:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pmiroslav
Miroslav
Osijek

Član broj: 57354
Poruke: 298
*.net.t-com.hr.



+2 Profil

icon Re: Upis stanja skladišta nakon inventure20.12.2007. u 20:29 - pre 199 meseci
Hvala na savjetu.
 
Odgovor na temu

gorancho
Srbija

Član broj: 149371
Poruke: 89
*.internet.krstarica.net.



Profil

icon Re: Upis stanja skladišta nakon inventure24.12.2007. u 10:22 - pre 199 meseci
Getsbijevo rešenje je O.K. Samo pošto već imaš promet za tekuću godinu možda bi bilo zgodno da popis-inventuru za 31-12 uneses u posebnu tabelu u okviru tekuće godine. Posle toga bi mogao generisati dokument kojim se evidentiraju manjkovi i viškovi (to su razlike između popisanih i knjigovodstvenih stanja). Posle toga bi moglo da se formira novo početno stanje u prometu za narednu godinu (Getsbijev nalog broj 1.)
p.s. Verovatno i Getsbi ovako radi samo skraćuje odgovor
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Upis stanja skladišta nakon inventure

[ Pregleda: 2638 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.