Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

OS X 10.5 - Leopard

[es] :: Macintosh :: OS X 10.5 - Leopard

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 46736 | Odgovora: 273 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bokija
Beograd

Član broj: 28505
Poruke: 118
*.adsl-2.sezampro.yu.



Profil

icon Re: OS X 10.5 - Leopard10.11.2007. u 12:32 - pre 200 meseci
Ma nije to kozmetika.Kad saznas kako se naj noviji model mercedesa pali na kurblu i ukinut mu servo a tezina povecana zbog tapacirunga,priznaces da to nije rec o sminki nego da se gubi ona osnova svakog dosadasnjeg OSX-a a to je user-frendly.Ako je danas i bio sastanak grupe ne bi smeo da odem jer je mnogo blizu skupstine,mogli bi da nas ispendrece zbog pljuvanja i agitacije protiv necega...ma znas vec,necega.Sumnjam da ce Appple popraviti kroz upove ove stvari,ipak njihova je filozofija da se drze onog sto su zacrtali a ti si samo glup sto ne vidis kako je to dobro.BtW sad Vista ima cistiji pristup Aplikaciji nego osx.Mnogo manje rada i nereda ostaje na disko-topu dok se dodje do necega.Svecano obecavam da ako do 10.5.2 ne vrate neke stvari iz Tigra,posle dvadeset godina braka sa Mac-om prodajem racunar i kupujem PC.Zasto samo ne instaliras Vistu onda,pitacete vi?A ja kazem,Hardverski kvalitet Apple proizvoda je sve losiji...Ovo je citirana konstatacija sa kojom se u potpunosti slazem sa onom ko je to rekao.A rekao je diler,drugom dileru u mailu koji nije obrisao sa racunara kad mi je prodao.Da je u pravu govori i cinjenica da mi je crkao HD na masini koja je napunila tek godinu dana,a ventilator kad predje 1800 obrtaja radi kao traktor.Na sve to kad pozoves servisera i zelis da narucis novi fan on kaze da ne moze,a kad pitas koliko je zamena on odgovori kako ne moze da kaze cenu u napred jer...Zato sam poceo da se zanimam za instalaciju OSX na PC masine,ali sad cu poceti izgleda da se zanimam samo za PC.Jesam mator konj ali cu se za inat ucuti novim trikovima a necu dozvoliti da me neko tako zaj......va.Sve mi izgleda da je neko u komi i da samo trza nogicom a ovo je pocetak kraja.

[Ovu poruku je menjao bokija dana 10.11.2007. u 13:44 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao bokija dana 10.11.2007. u 13:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

milke
Dragan Milić

Član broj: 52025
Poruke: 237
*.direct-adsl.nl.



+3 Profil

icon Re: OS X 10.5 - Leopard10.11.2007. u 12:52 - pre 200 meseci
Citat:
markom: Jel' biste mogli da nastavite ovu diskusiju na Advocacy, pls?
A, zašto tamo? Ime ove teme je dovoljno jasno, to što većina ljudi sa razlogom pljuje na neke stvari u Leopardu je potpuno relevantno za ovu diskusiju.

Ja sam odavno odlučio da Leopard ne koristim bar do izlaska 10.5.1 ili 10.5.2, u kojima će, nadam se, biti ispravljene ove besmislene stvari koje su ljudi već pomenuli, naravno uz onaj vrhunski bag prilikom pomeranja fajlova sa diska na disk. Instalirao sam ga samo na "pomoćnoj" particiji, tek da probam kako neke stvari rade i mogu samo da kažem da sam otkrio već dva baga u Cocoa framework-u i nekoliko stvari gde su promenili redosled izvršavanja nekih operacija (zatvaranje prozora i dokumenta i još po nešto) sa logičnog na manje logično. Ono što sam prvo primetio tokom vrlo kratkog korišćenja je Dock. Hajde i da zanemarimo izgled, čovek se na sve navikne, da se to i rešiti, ali funkcionalnost Docka je doslovno masakrirana. Meni nikada nisu bili potrebni razni "app launcher" programi, lepo stavim prečice na sve šta mi treba na Dock, i mogu da se šetem kroz meni dok ne nađem šta mi treba. Sada je to potpuno poništeno. Stack lepo izgleda, ali je, bar meni, skroz beskoristan. O glupostima (primeti razliku između ikone za Downloads folder i ikonu disk imidža u članku na koji je DS_Store ukazao, bolje i da ne govorim.

Još jednu stvar koju sam primetio je da je kopiranje fajlova nekako sporije nego u Tigru. Nakon što se pojavi copy prozor, prođe nekoliko trenutaka dok operacija ne započne, a i kada započne sporije ide nego ranije.
 
Odgovor na temu

vukk

Član broj: 333
Poruke: 187
217.24.19.*



+2 Profil

icon Re: OS X 10.5 - Leopard10.11.2007. u 13:05 - pre 200 meseci
Citat:
markom: Jel' biste mogli da nastavite ovu diskusiju na Advocacy, pls?


zasto tamo? sta je tema Leopard vs. ???? Tigar
koga bi to tamo interesovalo sem ove ljude ovde?
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.adsl.forthnet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: OS X 10.5 - Leopard10.11.2007. u 13:18 - pre 200 meseci
Ne, tema je LEOPARD, i time se i bavimo.Ne vidim nikakvog razloga da to ide na advocacy.Niko nije rekao ovde : "VISTA JE BOLJA - E NIJE NEGO LINUX - MA NIJE NEGO OS X....." nego se svi slazu da leopard nije ono sto smo ocekivali.Sad sto ga mi ne hvalimo naveliko a to nekoga mozda licno pogadja, to je druga stvar...

Ja licno ni ne gledam sve te candy-je kojima APPLE pokusava da nam zamaze oci, nego me interesuje da to radi onako kako je zamisljeno da radi i kako su nam reklamirali.A ispalo je da su na sva usta kakali po Windowsu, kao ovo ukradeno, ono ukradeno....a ispade da su oni pokrali bagove od microsofta....

Mozda ce nam uskoro trebati i razni anti-virusi i bot-kileri.....da se ne razlikujemo puno....
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

bokija
Beograd

Član broj: 28505
Poruke: 118
89.216.206.*



Profil

icon Re: OS X 10.5 - Leopard10.11.2007. u 20:27 - pre 200 meseci
Ma ljudi,nema ovde Leopard v.s. bilo sta.Ovo je forum ogorcenih ljudi koji samo iznose sta je katastrofalno,rekao bi cak nepopravljivo u celoj stvari.Ovo nisu stvari od ukusa,pa nekom se svidja a nekom ne.Konkretno pricamo o stvarima koje su lose i tesko upotrebljive,a to ima malo veze sa ukusom.Ovo bi se moglo nazvati Sistemskom Retardacijom i to sa punim pravom.Nego kontajuci o daljem razvoju sistema na pipajuce ekrane sto rece DS Store to je totalni imbecilizam u koliko se tu ne ukljuci iSight i napravi se interakcija bez fizickog kontakta.U tom slucaju ceo pristup ima smisla,da bi se lakse manipulisalo rukama po ekranu.Za sad to radi samo kao decija igrica.Ako bi uveli bolje fizicko prepoznavanje korisnika to bi bilo udobnije nego upravljanje glasom.Ali sve to nije razlog da mi sad koristimo sistem na sasvim pogresan nacin da bi se satro navikli na nista.Nikako da se setim kako se zove igrica sa kamerom gde deca pomeraju stvari i idu kroz menije na daljinu.Setih se igra se zove ToySight.I kad se malo bolje razmisli...
 
Odgovor na temu

bokija
Beograd

Član broj: 28505
Poruke: 118
*.adsl-2.sezampro.yu.



Profil

icon Re: OS X 10.5 - Leopard11.11.2007. u 02:07 - pre 200 meseci
Jos dva baga.1.Posle rada pod baterijom kad sam ponovo upalio racunar bilo je 87% baterije a posle restarta 91%.2.Kad sam podigao igricu Splinter Cell a potom je ugasio ikonica od HD-a je ostalana polovini desktopa a rezoluciju je uredno vratio,morao sam da pod Show View Options pomerim slajder da bi se dozvao pameti.Necu da pricam da se safari cudno ponasa,mada jos nisam provalio sta mu smeta.Inace nikad do sad nisam uspeo da naguram 80 stepeni temperaturu,a sad mi je to poslo za rukom dok sam u Toast-u convertovao neke Flacove??
 
Odgovor na temu

Iggy-ar
Gorg Arandjelovac
AR - Shumadija

Član broj: 39596
Poruke: 665
91.150.101.*

Sajt: www.dmgstudio.ag.rs


+1 Profil

icon Re: OS X 10.5 - Leopard12.11.2007. u 22:41 - pre 200 meseci
Imam jedno ,mozda glupo pitanje , za vas koji vec koristite MAC : moze li se Leopard instalirati na komp koji ima AMD 64x2 4000+ procesor ??
Hvala na razumevanju !!

POZ.
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.adsl.forthnet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: OS X 10.5 - Leopard12.11.2007. u 22:48 - pre 200 meseci
Da, pitanje je zaista glupo, bez uvrede.Odgovor je, Mac OS 10.5 je pisan za Mac (a ne MAC) kompjutere, i moze se instalirati samo na njih.


A sve se da napraviti....proguglaj malo i kas'ce ti se samo
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.adsl.forthnet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: OS X 10.5 - Leopard12.11.2007. u 22:49 - pre 200 meseci
E, i jos jedan VEEEEEEEEEEEEEEEELIKI minus za Lea......ne radi TOAST 8 BUHAAAAAAAAAA!!!!!!!
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

Dachaz
Darko Zelić
Amsterdam

Član broj: 1948
Poruke: 510

Jabber: dachaz@dachaz.net
Sajt: www.dachaz.net


+2 Profil

icon Re: OS X 10.5 - Leopard12.11.2007. u 23:01 - pre 200 meseci
Širiš neistine!
Radi ki bela lala.
iThink, therefore iMac.
 
Odgovor na temu

bokija
Beograd

Član broj: 28505
Poruke: 118
*.adsl-4.sezampro.yu.



Profil

icon Re: OS X 10.5 - Leopard12.11.2007. u 23:29 - pre 200 meseci
Ja,Toast radi,ali ima sta ne radi.Kad treba da vrati rezoluciju nekad zaglupi pa pogubi ikone sa diskotopa i na desnoj strani meny bara otvara prozorcice na po ekrana.Naravno sve se vrati na staro kad promenis rezoluciju pa onda opet.
 
Odgovor na temu

bokija
Beograd

Član broj: 28505
Poruke: 118
*.adsl-4.sezampro.yu.



Profil

icon Re: OS X 10.5 - Leopard12.11.2007. u 23:37 - pre 200 meseci
Generalno gledano temperatura na mom MacBook-u je porasla izmedju 2 u nizem i 5 stepeni u visem stepenu opterecenja procesora.Nego sta mislite kad ce biti sledeci update i sta ce doneti?
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.adsl.forthnet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: OS X 10.5 - Leopard13.11.2007. u 00:32 - pre 200 meseci
Kako radi bre kad ne radi????

Toast 8 Titanium??? Evo instalirah....pokrenuh.....nekoliko puta.....samo mi pokaze vrtesku umesto kursora....i na kraju me pita da li hocu da prijavim nemili dogadjaj policiji (Apple-u) ili da ponovo pokrenem aplikaciju.

Mozda mi pricamo o dva razlicita tosta?

A update....pa ja sam cuo da je 10.5.1 vec spreman i da je pitanje dana kad ce da izadje na pijacu....
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

DS_Store
[es] :: Macintosh

Član broj: 32090
Poruke: 666
212.200.204.*



+4 Profil

icon Re: OS X 10.5 - Leopard13.11.2007. u 05:23 - pre 200 meseci
Citat:
bokija: Nego sta mislite kad ce biti sledeci update i sta ce doneti?

Prema appleinsider-u, već rade na 10.5.1, koji sređuje onaj move bag i nešto vezano za wi-fi, između ostalog.

Samo Dock teško da će hteti da poprave. Kako si sam rekao, zacrtaju nešto i onda se drže toga kao pijan plota a ti si glup ako ne kapiraš kako je to dobro.
10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10
 
Odgovor na temu

Dachaz
Darko Zelić
Amsterdam

Član broj: 1948
Poruke: 510

Jabber: dachaz@dachaz.net
Sajt: www.dachaz.net


+2 Profil

icon Re: OS X 10.5 - Leopard13.11.2007. u 10:33 - pre 200 meseci
Citat:
PPZ: Kako radi bre kad ne radi????

Toast 8 Titanium??? Evo instalirah....pokrenuh.....nekoliko puta.....samo mi pokaze vrtesku umesto kursora....i na kraju me pita da li hocu da prijavim nemili dogadjaj policiji (Apple-u) ili da ponovo pokrenem aplikaciju.


Toast 8.0 Titanium... Narezao sam boktepitakoliko diskova u ove dve nedelje...

iThink, therefore iMac.
 
Odgovor na temu

bokija
Beograd

Član broj: 28505
Poruke: 118
*.adsl-4.sezampro.yu.



Profil

icon Re: OS X 10.5 - Leopard13.11.2007. u 12:30 - pre 200 meseci
OK,glup sam.Kao sto rekoh,ako cela stvar ne vodi ToySight-u onda ne znam sta su naumili.Samo da je ovo smanjilo brzinu pristupa aplikacijama i povecalo nered na desk-topu,to je fakat.Ko sto rekoh jedino resenje koje vidim je,folderi sa gomilama alijasa,a opetne mozes da kastiras ikone radi lakseg prepoznavanja.Kad sve to ja ovako glup i progutam,ostaje gomila bagova koju treba sacekatida se resi.Kad bi se vratio kroz temu sta je sve prijavljeno i sta sve ne,spisak bi bio sramno dugacak.P.S.Toast 8.0.1 meni radi ali covek mozda prica o 8.0.0.Sa druge strane svi smo mi samo apdejtovali sistem,pa je ostala gomila stvari koja se novoj maci ne dopada kao recimo neke stvari od Unsanyti-ja ili Net barrier koji ne samo da ne rade nego i prave s...
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.adsl.beocity.net.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: OS X 10.5 - Leopard13.11.2007. u 13:06 - pre 200 meseci
Je l ima neko da je radio clean install, pa da se uporedi? Čitam sve ovo i averujem™, izgleda da to neće skoro na moju makinu.
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

Dachaz
Darko Zelić
Amsterdam

Član broj: 1948
Poruke: 510

Jabber: dachaz@dachaz.net
Sajt: www.dachaz.net


+2 Profil

icon Re: OS X 10.5 - Leopard13.11.2007. u 13:52 - pre 200 meseci
Ja sam radio clean install i jedini bug koji me je gnjavio je bio taj da neće da ejectuje mountovane .dmg fajlove kako treba (nego je moralio ili sa umount ili iz Disk Utility-a) -- sad mi se više ni to ne manifestuje (kako došlo tako otišlo?)

Ok, to i ono što Xee prikazuje belo u fullscreen-u (isto tako Disco više nije polu-transparentan, nego kad je ta opcija uključena tripuje se da mu je pozadina bela).
Sa Transmissionom 0.9x, za razliku od... svih? nemam problema.
Komp mi nije blokirao.
Repair permissions nisam ni probavao.

To je, kol'ko sam na brzinu uspeo da vidim, sve na šta se narod žalio :)

I pošto mi za miša više ne treba Application Enhancer sve što ranije nije htelo da radi (a to je skoro sve Rosetta) sada radi.
Jedino što i dalje ne radi je Adobe Illustrator, a to je definitivno u vezi sa lošim razbivanjem ;)
iThink, therefore iMac.
 
Odgovor na temu

exsold
Miroslav Bakovic
Moscow, Russia

Član broj: 46916
Poruke: 140
*.broadband.corbina.ru.

Sajt: www.fudokankarate.com


Profil

icon Re: OS X 10.5 - Leopard13.11.2007. u 15:53 - pre 200 meseci
Ja takođe uradio clean install (i prosto ne znam da li je toliko teško bekapovati podatke, pa čak i aplikacije) i apsolutno ni na šta se ne žalim.

Moram da kažem da radi osetno brže od Tigra, spotlight me takođe oduševio brzinom, a meni čak radi i ilustrator (premda ga ne koristim pa se moja konstatacija radi odnosi na "pokrenuo program, otvorio dokument, zatvorio program")

Ajde ljudi lepo ne budite lenji, očistite lepo HDD, instalacija i onda da kukamo.


P.S.
Probajte da pregurate vistu preko xp-a
 
Odgovor na temu

DS_Store
[es] :: Macintosh

Član broj: 32090
Poruke: 666
212.200.204.*



+4 Profil

icon Re: OS X 10.5 - Leopard13.11.2007. u 17:13 - pre 200 meseci
Citat:
exsold: Ajde ljudi lepo ne budite lenji, očistite lepo HDD, instalacija i onda da kukamo.

Molim te ponovi još samo jednom, nisam skapirao: kako clean install vraća normalan Dock umesto ovog stack idiotluka?
10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10
 
Odgovor na temu

[es] :: Macintosh :: OS X 10.5 - Leopard

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 46736 | Odgovora: 273 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.