Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jedno sasvim pocetnicko pitanje u vezi Wirelles-a

[es] :: Wireless :: Jedno sasvim pocetnicko pitanje u vezi Wirelles-a

[ Pregleda: 1377 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

wex-alpha
Sarajevo

Član broj: 7580
Poruke: 845
*.rb.b.2-4.163.bih.net.ba.



+13 Profil

icon Jedno sasvim pocetnicko pitanje u vezi Wirelles-a16.03.2007. u 10:33 - pre 208 meseci
Do sada sam sam samo postavljao obicnu mrezu, i do danas nisam imao potrebe da ista radim sa Wirelles.

Ako moze neko samo da provjeri moju logiku, buduci da cu za taj posao morati uzeti nekog drugog, dok ja ne skontam kako to sve radi :)

Imam kablovski LAN (30 masina + internet), sad treba da spojim jos dva laptopa koji su na istom spratu ali udaljeni 3 kancelarije dalje (oko 60 metara), zidovi su kao u Alkatrazu, Austrougarska gradnja.

Evo mog rezonovanja:)

1. Trebaju mi 2 AP, koje cu postaviti u hodnik na opticku vidljivost.
2. Prvi AP ubodem u switch, i postavim ga u hodnik
3. Drugi postavim u opticku vidljivost prvog
2. Nakon sto to uradim, samo postavim IP adrese u laptope (imaju WLAN kartice), postavim gateway i to bi trebalo raditi

Da li je to ispravno sto tvrdim? Nesto mi nije jasno kako ce se dva AP vidjeti medjusobno, kako da ignorisu sve ostale AP (mislim da ih ima nekoliko jos koji nisu moji), a da samo sebe slusaju


NE bih ni postavljao ovo pitanje, vec bi sam prelistao obilje informacija koje se ovdje nalaze, ali mi zaista odgovor treba brzo...


Mnogo hvala.
 
Odgovor na temu

bukovski
Dragan Blagojevic
Kućni pivar
Banovo pivo
Banovo pivo

Član broj: 29557
Poruke: 1502
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: bukovski
Sajt: https://www.instagram.com..


+2 Profil

icon Re: Jedno sasvim pocetnicko pitanje u vezi Wirelles-a16.03.2007. u 12:39 - pre 208 meseci
neoj da brines videce se oni kako treba ( stavi ih samo na neki kanal na kom nema nikoga mada i da ima mozda imas malih problema samo ipak su to 50-tak metara )

rezonovanje je ok uradi tako.
Najbolje zanatsko pivo posetite: https://www.instagram.com/banovo_pivo/
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Jedno sasvim pocetnicko pitanje u vezi Wirelles-a

[ Pregleda: 1377 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.