Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Advanced IP Scanner v1.5 i LAN problemcic

[es] :: SOHO Networking :: Advanced IP Scanner v1.5 i LAN problemcic

[ Pregleda: 2581 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mater
Zlatan Grujic
Matriks land

Član broj: 53717
Poruke: 16
*.PPPoE-2345.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Advanced IP Scanner v1.5 i LAN problemcic04.01.2007. u 14:24 - pre 211 meseci
Pozdrav forumasima.

Ovdje na forumu sam procitao o programu Advanced IP Scanner i o tome kako pomocu njega mogu vidjeti ko je u LAN mrezi.
Medjutim ja vidim samo svoj racunar, a nikako ovaj drugi komsijin?

Dijelimo internet ADSL putem ADSL2+ modema Zyxel koji ima 4 porta na sebi ( 2 popunjena ) i modem je ujedno i ruter.
Znam da je upaljen DHCP server na modemu a na nasim mreznim kartama je default gateway adresa modema i nemamo problema sa izlazom na internet, sve radi ali mi jedan drugog nikako nevidimo.

Probao sam u My Network Places > View workgroup computers i tamo vidim samo svoj komp tj njegovo ime?
A kako sam zabrljao pa nema komsije nigdje? :)


LAN nam fakticki nepostoji pa nemozemo da komuniciramo a u istom smo ruteru ;)

Ako moze bilo kakva pomoc, zahvaljujem se mnogo.
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Advanced IP Scanner v1.5 i LAN problemcic04.01.2007. u 15:23 - pre 211 meseci
Citat:
mater:  sve radi ali mi jedan drugog nikako nevidimo.
Probao sam u My Network Places > View workgroup computers i tamo vidim samo svoj komp tj njegovo ime?
A kako sam zabrljao pa nema komsije nigdje? :).

..malo informacija si dao, a nisi ni pretragu izvršio.?
......jesu li ti nazivi Workgroup identični? Dakle na njegovom PC-u i na tvom PC-u.
......Ako nisu, odredi zajedničku Workgroup. Dakle na oba PC-a upiši za workgroup npr: "mreza"
Ako želiš nešto dijeliti sa susjedom izvrši share nekog foldera npr: Tmp. ili Zajedničko.
....podesi IP adrese npr: PC-1: 192.168.0.100 i PC-2: 192.168.0.101
....podesi Gatway 192.168.0.1 što ti je ujedno IP modema
.....za DNS podesi IP tvog providera

ima toga dosta ali ti valjda nešto od ovoga može pomoći, a ako ne izvrši pretragu na ES-u ima dosta tema o tome a uz to pogledaj i ove linkove, možda ti pomognu.
Link-1
Link-2
tu su ti osnove umrežavanja, pa probaj malo sam produmati

nadam se da sam ti bar malo pomogao ;-)

 
Odgovor na temu

mater
Zlatan Grujic
Matriks land

Član broj: 53717
Poruke: 16
*.PPPoE-2380.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Advanced IP Scanner v1.5 i LAN problemcic04.01.2007. u 16:14 - pre 211 meseci
Hvala Ivek33 na tako brzom odgovoru.
Jesam trazio al stvarno nisam nasao slicnu stvar, mada ima slicno al izgleda da sam noob :)

Pa nismo stelovali Workgroup, nisam to nikad radio, valjda nije tesko.

Ideja naseg Lana je da imamo neki folder gdje bi mogli dijeliti recimo mp3 ili slicno tako da neopterecavamo bandwith od ISPa nadam se da je ovo moguce. Samo ne znam na cijem racunaru ce se ovo postaviti i hoce li biti posljedica po sigurnost.

Evo vise podataka.
Modem je Zyxel Prestige 660H-61 (over POTS) , ADSL 2+ , 4 Port Gateway

Modem radi u routing modu i stalno je na internetu, nema konektovanja itd.
Na modemu je adresa 192.168.1.1 i ona je i meni i komsiji defaultni gateway na nasim mreznim karticama.
Upaljen je DHCP server u modemu i tamo pise Client IP Pool Starting Address: 192.168.1.33
Odmah ispod toga pise: Size of Clien IP Pool: 32

Kod mene je na mreznoj kartici: IP Address: 192.168.1.33
Subnet Mask: 255.255.255.0
Default Gateway: 192.168.1.1
DNS Servers: stavili smo brojeve od naseg telekom isp-a

Kod komsije je na mreznoj IP Address: 192.168.1.34
A ostalo je sve isto kao na mojoj mreznoj.

Imamo internet dijeljen 4 Mbps a pokusavamo :) uspostaviti LAN za dijeljenje kroz nekakav folder :)

Pokusat cu ono sto si mi napisao sa workgroup, da stavimo istu pa cu napisati jel sve radi.
Ako ga uspijem vidjeti u My Network Places > View workgroup computers.... onda vjerujem da je lako postaviti
neki dijeljeni folder?

btw na mom racunaru je Raptor HDD 10k rpm pa bi vjerovatno trebao staviti sharovani folder kod mene zbog brzine?
 
Odgovor na temu

mater
Zlatan Grujic
Matriks land

Član broj: 53717
Poruke: 16
*.PPPoE-4331.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Advanced IP Scanner v1.5 i LAN problemcic04.01.2007. u 23:05 - pre 211 meseci
Nazalost i nakon postavljanja identicnog workgroup-a na oba kompa, nemogu vidjeti drugi pc?

Jel ima neko bilo kakvu ideju sta bi mogli biti ?

 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Advanced IP Scanner v1.5 i LAN problemcic05.01.2007. u 07:01 - pre 211 meseci
MOguće da komšija ima neki firewall, npr. Zone Alarm i sl.
 
Odgovor na temu

mater
Zlatan Grujic
Matriks land

Član broj: 53717
Poruke: 16
*.PPPoE-4658.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Advanced IP Scanner v1.5 i LAN problemcic05.01.2007. u 13:59 - pre 211 meseci
uh konacno je uspjelo.

Kad smo na mreznim kartama na oba kompa stavili: Obtain an IP address automatically
po prvi put se pojavio komsijin kompjuter u folderu: My Network Places > View workgroup computers

Ali tada je svaki pokusaj komunikacije zavrsavao sa: \\PC2 is not accessible. You might not have permissions to use this network resource. Contact the administrator of this server to find out access permissions.
The network path was not found.

Na komsijinom kompu nije bilo nikakvog firewall-a ali na mom jest ZoneAlarm Pro i tada sam samo u njegovom setovanju
firewall > add > IP address ... stavio njegovu adresu i oznacio mrezu kao "trusted"

Od tada sam mogao da pristupim njegovim shared folderima i on mojim.
Primjetio sam da je maksimalna brzina transfera premo nekom racunaru oko 10 MB/sek ? jel ovo u redu?

Ima jos nesto mada ne znam jel to ima ikakve veze, naime kad kliknem na ikonicu u trayu od Lan ( 2 pc-a sto blinkaju )
na pocetnoj strani Activity ima mali katanac na strani "Received packets" a kod "Sent packets" nema tog katanca ?

 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Advanced IP Scanner v1.5 i LAN problemcic05.01.2007. u 21:13 - pre 211 meseci
Citat:
mater: Primjetio sam da je maksimalna brzina transfera premo nekom racunaru oko 10 MB/sek ? jel ovo u redu??

.......pa ako ti je jedna mrežna kartica 10 Mbps onda je u redu.


Citat:
Ima jos nesto mada ne znam jel to ima ikakve veze, naime kad kliknem na ikonicu u trayu od Lan ( 2 pc-a sto blinkaju )na pocetnoj strani Activity ima mali katanac na strani "Received packets" a kod "Sent packets" nema tog katanca ?

.............to je normalno
 
Odgovor na temu

linux pomoc

Član broj: 129946
Poruke: 17
*.jed.isu.net.sa.



Profil

icon Re: Advanced IP Scanner v1.5 i LAN problemcic17.01.2007. u 05:58 - pre 210 meseci
Isprobaj program LanSpy !!!!!!On ce ti reci sve o IP koji gadjes......
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Advanced IP Scanner v1.5 i LAN problemcic

[ Pregleda: 2581 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.