Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koliko kosta nadogradnja memorije u Srbiji

[es] :: Laptopovi :: Koliko kosta nadogradnja memorije u Srbiji

[ Pregleda: 4816 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

katerini
Greece

Član broj: 85003
Poruke: 19
*.otenet.gr.



Profil

icon Koliko kosta nadogradnja memorije u Srbiji20.12.2006. u 22:37 - pre 211 meseci
Pozdrav svima.
Imam laptop Toshiba Satellite L10-117 , processor 1.50 GHz i 240 MB RAM sa hard diskom od 40 GB. Na pocetku je sve bilo ok, ali sam vremenom "napunila" komp, tako da mi je od 40 GB ostalo samo oko 4 GB slobodno. Koliko kosta u Srbiji da se nadogradi memorija i ako neko moze da mi objasni sta se tu ustvari nadogradjuje - RAM ili HD?
P.S. Nadam se da sam navela podatke koji ce vam biti od koristi da mi pomognete, jer sam totalni laik sto se tice memorije.
Unapred zahvalna.
katerini
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dial.cpe.InfoSky.Net.



+370 Profil

icon Re: Koliko kosta nadogradnja memorije u Srbiji21.12.2006. u 06:58 - pre 211 meseci
Iz ovoga bihh rekao i jedno i drugo. za sada ti je "kritican" hard disk, ako ne zelis da pobrises to sto na njemu imas. Zamena zavisi od nekih uslova, 20-30e za disk, za memoriju ne bi trebalo vise od 10e, plus cena same komponente + instalacija softvera.
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
PPP-02-183.beobug.com.



+35 Profil

icon Re: Koliko kosta nadogradnja memorije u Srbiji21.12.2006. u 14:24 - pre 211 meseci
Jedno od rešenje ti je da uzmeš hard disk za PC i uklučiš ga u laptop preko USB HDD rack-a. (Ram je radna memorija, a hard disk je memorijski prostor za skladištenje podataka i instalaciju programa.)
 
Odgovor na temu

katerini
Greece

Član broj: 85003
Poruke: 19
*.otenet.gr.



Profil

icon Re: Koliko kosta nadogradnja memorije u Srbiji21.12.2006. u 17:38 - pre 211 meseci
Citat:
SASA M.: Iz ovoga bihh rekao i jedno i drugo. za sada ti je "kritican" hard disk, ako ne zelis da pobrises to sto na njemu imas. Zamena zavisi od nekih uslova, 20-30e za disk, za memoriju ne bi trebalo vise od 10e, plus cena same komponente + instalacija softvera.

Za koliko MB, tj. GB moze da se poveca memorija? I da li je moguce da nadogradim samo hard disk. Ovde kada sam pitala za nadogradnju , svi su mi pricali o MB , pa pretpostavljam da su mi objasnjavali za RAM.
Bas sam u nedoumici sta da radim!!!! Da izbrisem podake sa hard diska je nemoguce jer su mi potrebni, a ne znam kako funkcionise sve to oko nadogradnje.
Pomozite jednoj neznalici koja je zavisna od kompa .
katerini
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dial.cpe.InfoSky.Net.



+370 Profil

icon Re: Koliko kosta nadogradnja memorije u Srbiji21.12.2006. u 17:46 - pre 211 meseci
Ako se lap cesto nosi, nije prakticno. Jos jedna kutija, mada nemam nista protiv takvog resenja, npr. hard od 80gb 3.5"~50e + 20e za fioku. Isti hard za lap, 2.5" je 75e. Postoji i resenje sa externim hardom koji se nalazi u sopstvenom kucistu koje se kaci na usb, ali je to nesto skuplje od ovih resenja.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Koliko kosta nadogradnja memorije u Srbiji21.12.2006. u 18:07 - pre 211 meseci
tebi je kritican hard-disk tj. gigabajti. memorija (megabajti) nije hitna.

i nema potrebe za bilo kakvim nadogradnjama, vec podatke sa harda sacuvaj na cd/dvd diskovima. i tako ces osloboditi prostor na racunaru, a podaci ce biti sacuvani. a po potrebi ces moci da ih ucitas sa diskova. i sve ce kostati manje nego nekakve kupovine dogradnje i boga-pitaj-sta.

naravno ako je nesto bitno u pitanju, svaki disk narezes u 2 primerka i mirna si.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

katerini
Greece

Član broj: 85003
Poruke: 19
*.otenet.gr.



Profil

icon Re: Koliko kosta nadogradnja memorije u Srbiji21.12.2006. u 18:14 - pre 211 meseci
Hvala vam puno na pomoci. Za sada cu vecinu podataka prebaciti na CD, a ako kasnije bude frka , nadogradicu hard disk jer laptop ne nosim cesto.
Pozzz svima.
katerini
 
Odgovor na temu

jakov84

Član broj: 102121
Poruke: 8
212.200.177.*



Profil

icon Re: Koliko kosta nadogradnja memorije u Srbiji26.12.2006. u 23:41 - pre 211 meseci
Da ne otvaram novu temu...
Imam Gericom X5 1.7 Intelov procesor...blabla..256 RAM...zanima me kako da promenim RAM memoriju i graficku i da li je to uopste moguce!?
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Koliko kosta nadogradnja memorije u Srbiji

[ Pregleda: 4816 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.