Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice

[es] :: Advocacy :: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice
(Zaključana tema (lock), by dr ZiDoo)
Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 60056 | Odgovora: 403 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice26.02.2007. u 21:21 - pre 210 meseci
Citat:
windows_zakon: Ne koristim ubuntu, niti sam ga koristio... mozda jednom dvaput... ali to sto ti trazi pass, to ti je sudo... u svim slucajevima, ako kucas svoj pass za podizanje privilegija.

Ne mogu svi, mogu samo oni u sudoers fajlu. Mogu da koriste sudo, to jest.
Ne znam dovoljno teorije, to je jasno, ali ovo sto sam rekao je provereno i desava se. Ne mogu sada tacno da se setim konkretne situacije. Ali, pazi sad - ustanes sa stolice, odes da popijes casu vode, sedne bilo ko i ukuca "sudo [komanda]" i Ubuntu to hladno prihvata! Ne trazi uvek ponovo nikakvu korisnicku sifru, bilo "obicnog" korisnika, bilo root-a. Znaci, sistem je u neku ruku fizicki, lokalno, nezasticen. Bas briga nekog klinca sta mu znaci to "sudo", on zna da time moze da radi sve tebi iza ledja i eto belaja.

Off-topic o sigurnosti: u jednoj od fabrika u kojima sam radio, radnik na presi, koja ima dvorucno ukljucenje, namestao nesto na alatu. Posto su mu ruke u alatu, nema opasnosti da tim istim rukama ukljuci presu i sebe povredi. Ali - tu je njegov kolega, koji mu je "nesebicno" pozajmio ruke, prisao tiho iza ledja i ukljucio presu!!!!! Posle su onoga prvog vozili u bolnicu, jer mu je tamo nesto probilo ruke :(

@ degojs: masa ljudi nema pojma da Linux postoji, kako da ga uzme? Drugo, mnogi zaposleni i ovde kazu - na poslu imam Windows, kod kuce Linux - a mnogi ne kazu, nego i na poslu i kod kuce imaju Windows, iz inercije, komoditeta, bas_me_zabole logike i slicno. Autor Linux distribucije Puppy je dugogodisnji developer Windowsa, a sada je u penziji, pa radi nesto sto voli. Ako on ne poznaje oba sistema, onda j***i ga!
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice26.02.2007. u 21:38 - pre 210 meseci
Citat:
tdjokic:
@ degojs: masa ljudi nema pojma da Linux postoji,


OK, a zašto ne znaju da postoji? Pobogu, pa besplatan je. Gde ćeš bolje reklame?

Kako su čuli za Windows? Kako su čuli za Mac?

Nemoj da mi kažeš da HP, Dell, Acer, Gateway, Lenovo i ostali veliki prodavači PC sistema nisu čuli za Linux? Zašto ga ne nude preinstaliranog (odnosno, ako ga i nude to je jako mala ponuda u odnosu na Windows konfiguracije)?
Commercial-Free !!!
 
0

unleaded

Član broj: 114756
Poruke: 74
*.teol.net.



Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice26.02.2007. u 21:49 - pre 210 meseci
Dell je izgleda (ponovo) cuo :).
Programmer is an organism that turns coffee into software.
 
0

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice26.02.2007. u 21:55 - pre 210 meseci
Sidjosmo sa teme sigurnosti a taman je bio dobar talk :)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
0

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.adsl.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice26.02.2007. u 22:02 - pre 210 meseci
Citat:
degojs: Dakle Mladene, kada Linux i Windows imaju istu cenu (tj. dostupan im je piratski Windows), onda ljudi biraju Windows.

Kada nemaju istu cenu, kao na zapadu, opet ljudi pre biraju Windows (ili Mac).

Šta sad nije jasno? Ispada da je jedina prednost Linuxa cena, a kako vidiš po stanju na zapadu, to opet ne sprečava Windows ili Mac da se nađu na više kompjutera nego Linux. Ili možda ne razumem šta hoćeš da kažeš?


Pa upravo to: Windows na desktopu jeste bolji OS od Linuxa (i bilo kog drugog) i plus kada mu je cena ista, normalno je da će se ljudi opredeliti za Windows. Plus, Windows je i poznatiji, ima više programa za njega, o igrama da i ne pričamo..... Plus, Linux je drugačiji, ljudi neće da se muče da ga uče, a kako da nateraš onog ko ni Windows ne poznaje da uči Linux. Pa ja se sećam kada sam ja pre 8 godina počinjao sa Linuxom, 2 dana mi je trebalo da se snađem "gde su mi C: i D: particije"
PLus, Linux nema reklamu, jer nije ničije vlasništvo, i što kaže tdjokic, ljudi i ne znaju za njega, niti ih interesuje. Ljudi jednostavno hoće da imaju ono što ima komšija, i bitnije im je da njihov NeedForSpeed Carbon na 1280x1024 sa maximum opcijama ide brže nego kod komšije.... Kakav Linux, BSD, Solaris....
Navika je navika.

Ono što sam ja hteo da kažem je, da u takvoj situaciji, svako će se opredeliti radije za ono što je bolje, ali naravno, Dimković ima drugačije tumačenje mojih reči. Jok, ja ne znam da ima onih koji kupuju softvar za kućni računar. Znam da ih ima, ali bar isto toliko, ako ne i više, ima onih koji kod kuće koriste piratizovan Windows. Skoro sam čitao (ne sećam se tačno gde, tako da ne mogu o ciframa biti apsolutno siguran) da stručnjaci procenjuju da se u Italiji piratizovan softver penje i do 50%, u Francuskoj nešto niže. E sad, nema podela koliko je to u bussines a koliko u kućnoj varijatni, jer na poslu svi moraju da koriste legalan sw, čak i kod nas, dok niko ne ide po kućama da kontroliše zašto Pera nije platio Windows.
Ajde da sprovedemo ovde anketu, i da pitamo ljude, ako bi bili prinuđeni da plate Windows na kućnom računaru, da li bi to uradili, ili bi bar pokušali da pređu na Linux.
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice26.02.2007. u 22:10 - pre 210 meseci
Pardon, o cemu se prica? O sigurnosti? Zasto svaka tema mora u offtopic da se tera, lin vs. win je prezvakana milion puta.
 
0

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice26.02.2007. u 22:12 - pre 210 meseci
Citat:
degojs: Nemoj da mi kažeš da HP, Dell, Acer, Gateway, Lenovo i ostali veliki prodavači PC sistema nisu čuli za Linux?
Sta vredi sto su oni culi kad kupci nisu culi. Ovo za Dell je bas fino - kupci traze Linux, jer dolari u Americi nikad nisu padali sa neba, a velika je verovatnoca da ce u buduce jos manje padati, zasto ne zastedeti nesto ako moze da se zastedi? A ne sme se zanemariti ni institucija brand-a u SAD, narod slepo veruje u brand, a MS jeste brand, bez obzira sto i sa njim imaju teskoce sa drajverima, instalacijom i sve ostalo sto i sa Linuxom, samo na neki drugi nacin.

Vec sam jednom rekao u nekoj temi - ako odgovorno lice za preduzece uzme kompjutere sa Windows OS, pa se nesto upropasti - kriv je MS, a ako uzme Linux kriv je on i ljudi nece da rizikuju, cak i kad su culi i znaju, sve dok i ostali ne cuju i saznaju i pocnu da traze promenu.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
0

japan

Član broj: 34328
Poruke: 480
*.BVCOM.NET.



+13 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice26.02.2007. u 22:26 - pre 210 meseci
pazi semafor: spoofin UAC
 
0

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice26.02.2007. u 22:33 - pre 210 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Jest vala... kad ti nikog ne znas, to mora da je to :)

Bice da od tih 95% korisnika Windowsa sirom sveta malo ko placa Windows, zato je BillG najbogatiji covek na svetu a Microsoft zaradjuje dvocifren broj milijardi $ godisnje...

Tja... svasta covek moze cuti :)


U zemlji poput Srbije(sa stopom piraterije 95%)MS ostvaruje profit na jedan interesantan nacin-tako sto lepo posredno naplacuje svoje usluge(licence,paketi,odrzavanje...)preko para poreskih obveznika koje je jel'te dobio od drzavne uprave
Pa lepo posle toga MS cini neke kobojagi samaricanske gestove "poklanjajuci" Windows ili licence skolama(iako je taj isti Windows placen posredno i to fino na nacin koji sam spomenuo)
Tako ce ovcice misliti da su zajebali Bilija i MS time sto koriste piratski Windows,a nisu svesni da im vrse nadakonadu preko jednog dela poreza koji su oni platili bilo da neko koristi ili ne taj isti Windows :-)
Sta mislite zasto je MS potpisao sporazum sa jednom zemljom poput Srbije koja je do skora imala stopu piraterije 120% i kako ostvaruje dobit sa tolikom stopom iste :-)
Sigurno ne od prodaje orginalnih box-ova Win-a krajnjim korisnicima :-)
Moram da se slozim sa Mladenom-ja takodje licno ne znam nikog ko kod svoje kuce ima orginalni Win-sto koji moj da ga neko placa kad ne mora i moze da uziva u njemu bez ikakvih posledica,a slicno vazi i za ostali software
Po firmama je situacija malo bolja,ali ni priblizno onakva kakvom je neki predstavljaju :-)

Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice27.02.2007. u 01:12 - pre 210 meseci
^A kako ti to zamišljaš da državni uredi koriste MS proizvode, bez da plate?

Po čemu je tu MS poseban? Pa nisu oni jedina kompanija kojoj neka vlada plaća za nešto. Svašta, kako bi drugačije? A državni aparat se u celom svetu finansira iz budžeta, šta je tu problematično?

Komentar ti je toliko besmislen..
Commercial-Free !!!
 
0

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
195.178.49.*

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice27.02.2007. u 06:55 - pre 210 meseci
Pa i nije besmislen pošto nisi u Srbiji. MS je dotirao državi i školama jedan broj "besplatnih licenci", pod uslovom da država sa njima potpiše ugovor o e-državi ili kako ga već koji kur* zovu. Međutim u Srbiji postoji zakon kojim se određuje da za sve nabavke za državne organe (od igla do lokomotiva) mora biti raspisan tender. Na tenderu možda bi se i neko drugi pojavio i možda bi bilo bolje od ovoga što nudi MS, ali ne mora da znači... Tako je MS ušao u našu državu na mala vrata :(
 
0

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.200.115.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice27.02.2007. u 06:58 - pre 210 meseci
@japan
ovde se sve lepo kaze:

Citat:

"It's very important to remember that UAC prompts are not a security boundary -- they don't offer direct protection," said Whitehouse. "They do offer you a chance to verify an action before it happens. Once you allow an action to proceed, there may be no easy way back. So while Microsoft may use the word 'trust' in relation to UAC in some of their [other] documentation, in actual fact, even the data these UAC prompts provide you with can't be trusted."


u tom stilu:
http://www.irongeek.com/i.php?page=security/vistasamcrack
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7180 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice27.02.2007. u 07:23 - pre 210 meseci
Citat:

Pa i nije besmislen pošto nisi u Srbiji. MS je dotirao državi i školama jedan broj "besplatnih licenci", pod uslovom da država sa njima potpiše ugovor o e-državi ili kako ga već koji kur* zovu


Fora je u zatecenom stanju - drzava je morala legalizovati svoj softver ako hoce da bude deo civilizovanog sveta... Jbg, odlucili da hoce :)

Mogli su naravno momentalno da bace sve Windows pakete, i odmah instaliraju Linux - pretpostavljam da bi armija Linux eksperata u Srbiji odmah pripomogla da ceo sistem nema downtime ni jedan jedini sekund :)

Mislim, i u Minhenu - svetom gradu Linuxovaca (koji jos nije presao na Linux ;-) i dalje placaju Microsoftu licence, sve dok im ne zazivi Linux chedo - a nacuh da ce i tada koristiti VMWare i Win aplikacije :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
212.200.31.*

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice27.02.2007. u 08:22 - pre 210 meseci

Citat:
Ivan Dimkovic: Fora je u zatecenom stanju - drzava je morala legalizovati svoj softver ako hoce da bude deo civilizovanog sveta... Jbg, odlucili da hoce :)

Mogli su naravno momentalno da bace sve Windows pakete, i odmah instaliraju Linux - pretpostavljam da bi armija Linux eksperata u Srbiji odmah pripomogla da ceo sistem nema downtime ni jedan jedini sekund :)

Mislim, i u Minhenu - svetom gradu Linuxovaca (koji jos nije presao na Linux ;-) i dalje placaju Microsoftu licence, sve dok im ne zazivi Linux chedo - a nacuh da ce i tada koristiti VMWare i Win aplikacije :-)

Da li hoće ili neće nije pitanje stvari nego da li su po zakonu radili. I ne vidim da ne bi bili deo civilizovanog sveta da su uzeli linux. Ovako su pokzali samo da su dobro podmazani. Pretpostavljam da ovako stručnjaci iz MS tabora neće pomagati državi nego ćemo budućeg premijera Srbije da stavimo da instalira recimo SUS server...
Minhen verovatno više nije deo civilizovanog sveta po tebi jer su se odlučili da pređu na open source, i sasvim normalno je da će plaćati licence dok ne nameste sistem na linux. To samo budale bi uzele i napravile totalan prekid i raspad sistema. A da li će koristiti WMWare ili ne verovatno zavisi koliko će se brzo razvijati software za gradsku upravu, tako da je verovatno istinito što si čuo da će biti jedan period i wmvara, ali je pitanje koliko dugo. I šta si ovim hteo da dokažeš?
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
193.47.77.*



+7180 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice27.02.2007. u 09:30 - pre 210 meseci
Citat:

Da li hoće ili neće nije pitanje stvari nego da li su po zakonu radili. I ne vidim da ne bi bili deo civilizovanog sveta da su uzeli linux


Pa ako smatras da nije po zakonu - sto ih ne tuzis? Cisto sumnjam da ih neko ne bi tuzio do sad zarad prikupljanja politickih poena - ako niko drugi, ono bar SRS & Co - posto oni od MS-a zaista nemaju nista :)

Na Linux se ne prelazi preko noci - dakle za tih godinu, dve, pet, 10 - koliko god im treba da predju na Linux morace da placaju Microsoftu, ko ih je terao da koriste piratovani Windows?

Mislim, zasto vi Linux advokati ne organizujete neki protest ispred Vlade... mislim kad mogu taksisti, malinari, jabucari... mozete i vi - a vasa prica je totalno narod-friendly, necete da Srbija placa licence zloj USA korporaciji... super pitch, kladim se da bi iza toga stalo bar 3-4 glavne politicke stranke :)

Citat:
Minhen verovatno više nije deo civilizovanog sveta po tebi jer su se odlučili da pređu na open source


Minhen nije presao na OSS - i dalje se u gradskoj upravi tera Windows :)

Citat:
A da li će koristiti WMWare ili ne verovatno zavisi koliko će se brzo razvijati software za gradsku upravu, tako da je verovatno istinito što si čuo da će biti jedan period i wmvara, ali je pitanje koliko dugo. I šta si ovim hteo da dokažeš?


Koristi malo logicki aparatus - hteo sam da kazem da se licencirani software mora placati sve dok ga koristis + da je prelazak na Linux nesto sto traje, sto se ocigledno vidi na primeru Minhena - osim ako ne smatras da tamo nema dovoljno strucnih ljudi da to urade, kao kod nas :)

Oni nemaju ove savrsene admine, sto jes' jes' :-)

Mozda to ovi iz vlade ne znaju? :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
212.200.31.*

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice27.02.2007. u 10:09 - pre 210 meseci
Da li će ih neko tužiti ne znam, niti me interesuje. Kao što vidiš i ja sam isto rekao da se na Linux ne prelazi preko noći, i ako se sećaš neke priče od ranije lepo sam rekao da se na takve stvari ne prelazi odjednom, i da je stvar dugoročnog razmišljanja i planiranja, što na ovim prostorima izgleda da nikako ne funkcioniše. (Usput ja koristim logički aparat, ali sam primetio da ti voliš da preletiš preko poruke i da uopšte svoj ne uključiš da bi razumeo šta je neko napisao)
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
193.47.77.*



+7180 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice27.02.2007. u 10:13 - pre 210 meseci
Pa to je stvar ekspertize, kako Vlade tako i institucija koje bi u teoriji trebalo da takav projekat predloze.

Linux firme u Srbiji niko ne sprecava da pokusaju - Ta Microsoft licenca se uvek moze prekinuti ako vise nije potrebna.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

japan

Član broj: 34328
Poruke: 480
*.BVCOM.NET.



+13 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice27.02.2007. u 10:21 - pre 210 meseci
Citat:
blood: @japan
ovde se sve lepo kaze:
Citat:
"It's very important to remember that UAC prompts are not a security boundary -- they don't offer direct protection," said Whitehouse. "They do offer you a chance to verify an action before it happens. Once you allow an action to proceed, there may be no easy way back. So while Microsoft may use the word 'trust' in relation to UAC in some of their [other] documentation, in actual fact, even the data these UAC prompts provide you with can't be trusted."


sve je to meni jasno, ali poenta je u ovome
Citat:
That pops up a UAC dialog, but because RunLegacyCPLElevated.exe is set to run those Control Panel plug-ins with full administrative privileges, the dialog is bordered by Vista's own greenish color to signify the file is part of the operating system. As soon as the user clicks the "Confirm" button, the malicious code is granted administrative privileges, giving the code -- and thus the attacker -- full access to and complete control of the machine.

znaci, imas sistem za "obavestenje i potvrdu" akcija na razlicitim nivoima. pricalo se o tome da sistem je siguran sve dok korisnik ne klikce na gole_sise.exe. pa ako taj isti korisnik dobije obavestenje da je gole_sise.exe sistemski file, onda mu bas i nije zameriti sto ce da klikne, i ne moze se smatrati njegovom greskom.
 
0

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice27.02.2007. u 11:06 - pre 210 meseci
Citat:
degojs: ^A kako ti to zamišljaš da državni uredi koriste MS proizvode, bez da plate?

Po čemu je tu MS poseban? Pa nisu oni jedina kompanija kojoj neka vlada plaća za nešto. Svašta, kako bi drugačije? A državni aparat se u celom svetu finansira iz budžeta, šta je tu problematično?

Komentar ti je toliko besmislen..


Covece nije poenta u placanju vec o nacinu na koji MS ostvaruje profit na trzistima poput Srbije
Ispada da Win placaju i ljudi koji ga ne koriste uopste ili nemaju komp ili se bave zemljoradnjom-sve lepo posredno putem poreza :-)

Citat:
Ivan Dimkovic: Mislim, zasto vi Linux advokati ne organizujete neki protest ispred Vlade... mislim kad mogu taksisti, malinari, jabucari... mozete i vi - a vasa prica je totalno narod-friendly, necete da Srbija placa licence zloj USA korporaciji... super pitch, kladim se da bi iza toga stalo bar 3-4 glavne politicke stranke :)


A sto da placamo MS-u kada bi mogli domacim firmama koje bi se bavile podrskom za linux(sam se lepo raspise tender da vidis cuda :-)) pod predpostavkom da je isti uveden u administraciju...
Time bi se ojacao domaci IT sektor,potpuno nezavisan od bilo cega-e sad ne vidim nikako zasto je to losije od toga da se preko poreza gradjana Srbije puni parama ionako prepuno dupe mogula iz Redmonda :-)

Citat:
Mislim, i u Minhenu - svetom gradu Linuxovaca (koji jos nije presao na Linux ;-) i dalje placaju Microsoftu licence, sve dok im ne zazivi Linux chedo - a nacuh da ce i tada koristiti VMWare i Win aplikacije :-)


Deplasirano je porediti IT sistem Minhena i Beograda npr
Tranzicija je u Minhenu bila teza i skuplja zbog vec izgradjene infrastrukture koja se koristila godinama
Kod nas vlada totalna kaubojstina i takvo stanje je daleko od necega sto se zove I Goverment
Upravo zbog toga sto je cela stvar jos uvek u pocetku(blago receno)lakse je i preci na linux sada dok se jos nije u potpunosti izgradio sistem kada bi cela stvar bila neuporedivo teza i skuplja(Minhen)
Licnog sam misljenja da je Minhen dobro prelomio jer su ljudi imali u vidu buducnost,resivsi da se uhvate sada u kostac sa brojnim teskocama
Zato ce za nekoliko godina lepo dobiti nezavisyan,otvoren IT sistem sa domacom podrskom bez ikakve potrebe da placaju/polazu racune nekom sa strane-pametni ljudi...
Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
193.47.77.*



+7180 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice27.02.2007. u 11:10 - pre 210 meseci
Citat:

Covece nije poenta u placanju vec o nacinu na koji MS ostvaruje profit na trzistima poput Srbije
Ispada da Win placaju i ljudi koji ga ne koriste uopste ili nemaju komp ili se bave zemljoradnjom-sve lepo posredno putem poreza :-)


Tja - drzava nije kompanija, dakle po definiciji ona uvek trosi pare svojih gradjana ako nesto placa... I ti si se uhvatio MS-a... pa tako zaradjuje svaka firma koja posluje sa bilo kojom drzavom - od prodavaca spajalica do prodavaca nuklearnih bojevih glava.

Citat:

A sto da placamo MS-u kada bi mogli domacim firmama koje bi se bavile podrskom za linux(sam se lepo raspise tender da vidis cuda :-)) pod predpostavkom da je isti uveden u administraciju...
Time bi se ojacao domaci IT sektor,potpuno nezavisan od bilo cega-e sad ne vidim nikako zasto je to losije od toga da se preko poreza gradjana Srbije puni parama ionako prepuno dupe mogula iz Redmonda :-)


Ocigledno Vlada nije bila dovoljno uverena da u Srbiji postoji takva ekspertiza :) Vise srece sledeci put...


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

[es] :: Advocacy :: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice
(Zaključana tema (lock), by dr ZiDoo)
Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 60056 | Odgovora: 403 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.