Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows

[es] :: Advocacy :: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows

Strane: << < .. 22 23 24 25 26 27 28 29

[ Pregleda: 70103 | Odgovora: 571 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.200.115.*



+10 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows28.09.2006. u 16:03 - pre 215 meseci
Citat:
degojs: Pa sto joj ne ostavis Linux? :)

Ajde... Od marta drzis Windows zbog keve? :)) A i tad si ga, kako sam rece, reinstalirao :))


Zato što je pre x godina učila da koristi IE, Outlook Express i pasijans, a nemam vremena da je učim opet. Od marta držim windows jer sam u martu odbijen za vizu, od tad je prošlo 6 meseci i ja sam ponovo aplicirao i čekam odgovor ambasade. Vidiš, mene lično mrzi da reinstaliram windows, zato i stoji ovakav kakav je, za pasijans je odličan...

Btw "reinstalirao" - da, od 2003. do 2005. sam imao jedino linux, 2005. linux i windows zbog posla, od decembra do marta 2006. opet samo linux, i sad dual boot opet. A što se ja tebi, java programeru, uopšte pravdam?

"Saying that Java is nice because it works on all OS's is like saying that anal sex is nice because it works on all genders"



:)))
 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
80.93.248.*



+43 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows28.09.2006. u 16:11 - pre 215 meseci
Citat:

Hihihi, slack 8.0 izašao 2001. godine... Gde su vam XP-ovi iz 2001.? A moj slackić stable, ali bato - 2001. :)

PS.

Vidjao sam te MS "kursiste" što pametuju svuda. Što bi Miki rekao "Ne bih ja menjao svoju osnovnu školu za sve te vaše srednje..." :))))


O cemu ti pricas, pa na tom stable iz 2001. ne radi pola stvari to sto se tice kompatibilnosti je tuzna prica kad se gleda realno kako to zapravo radi, uzmi kernel iz 2001. i probaj na njega da nabudzis nesto pa ces da vidis kako to sve lepo radi, posebno sto se secam da pre jedno 3-4 godine nvidia drajver nije radio sa odredjenim kernelom bas na tom slacku pa sam morao da stavljam novi kernel kako bi uspeo da nateram drajvere da rade.

Sve jedno opet svi vi za desktop koristite Windows a Linux samo zagovarate jer kao sto je Sundance tamo rekao niste napisali 3 linije GPL koda.
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.200.115.*



+10 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows28.09.2006. u 16:18 - pre 215 meseci
Opusti se, u pitanju je server, i na njemu radi sve što treba da radi... Najbolje da i sistem administratori pišu linije koda... Smešno... Ali ajde, da ne bude sad "mkdsl glup nja nja"...

Code:
#include <stdio.h>

main() {
   printf("hello, world\n");
}
 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
80.93.248.*



+43 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows28.09.2006. u 16:29 - pre 215 meseci
Bravo, a sta radi sistem admin prica kako je Linux najbolje moguce Desktop resenje, kako ti mozes da znas sta je najbolje Desktop resenje, sysadmin koristi windows i zagovara da je Linux za desktop veoma kontradiktorno.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.lionbridge.com.



+6 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows28.09.2006. u 16:30 - pre 215 meseci
Citat:
mkdsl: Najbolje da i sistem administratori pišu linije koda...


Nemojte, ako Boga znate!
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows28.09.2006. u 16:33 - pre 215 meseci
Citat:
staticInt: Sve jedno opet svi vi za desktop koristite Windows a Linux samo zagovarate jer kao sto je Sundance tamo rekao niste napisali 3 linije GPL koda.


E nasao si koga ces da citiras
A on se ubio od rada na win platformama koje zagovara.
Davio sam ga nekoliko puta dok konacno nije priznao da je student koji ne radi niti je radio.
Sto znaci, sve sto prica je iskustvo steceno iz knjige ili sa predavanja gde ga, jelte nerviraju njegovi "glupi" profesori.

Sistem copy/paste
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows28.09.2006. u 16:37 - pre 215 meseci
Citat:
Davio sam ga nekoliko puta dok konacno nije priznao da je student koji ne radi niti je radio.


Posteno, bar priznaje covek, za razliku od vas "linuxovaca" koji ni pod najgorim mukama ne priznajete da koristite Windows celo vreme :)

Osim kada krene tema "Koliko cesto reinstalirate Windows," onda ste prvi hehehe

Ili, ako je zbog keve..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.015inter.net.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows28.09.2006. u 16:38 - pre 215 meseci
Citat:

Sve jedno opet svi vi za desktop koristite Windows a Linux samo zagovarate jer kao sto je Sundance tamo rekao niste napisali 3 linije GPL koda.

Bah kakav klise. Otkud ti znas ko je koliko napisao linija koda.
Predpostavke , perdpostavke
Code:
 Assumption is mother of all fuckups 

Hm znaci sada treba da pises Kernel drivere i sl da bi koristio
linux. Da ti ne treba i neka diploma mozda? Koliko si ti napisao
__bilo__ kakvog koda? racunajuci sve platforme?

Citat:

O cemu ti pricas, pa na tom stable iz 2001. ne radi pola stvari to sto se tice kompatibilnosti

Decku ocito savrseno radi cim do sada nije menjao.

Citat:

bas na tom slacku pa sam morao da stavljam novi kernel kako bi uspeo da nateram drajvere da rade.

Pa ko te terao da krpis? Mogao si da koristis XP :) A mucenje ostavi
za druge.

@degojs
Znaju i mene neki sa foruma gde radim pa? Jel sam ja neko mudo sad.
Sad cemo se gadjamo poslovima i diplomama.
Citat:

sysadmin koristi windows i zagovara da je Linux za desktop veoma kontradiktorno.

Jel pise negde da je zabranjeno ? Sta ako neko zeli da odigra neku igru da se odmori , da radi u 3d maxu da moduje qIV?
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows28.09.2006. u 16:39 - pre 215 meseci
@degojs
Jel to nesto na moj racun?
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.200.115.*



+10 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows28.09.2006. u 16:39 - pre 215 meseci
Citat:
staticInt: Bravo, a sta radi sistem admin prica kako je Linux najbolje moguce Desktop resenje, kako ti mozes da znas sta je najbolje Desktop resenje, sysadmin koristi windows i zagovara da je Linux za desktop veoma kontradiktorno.


Jesi li ti još uvek na ovoj temi? Ko je rekao da je linux kao desktop bolji od windowsa? Imate problema sa snalaženjem u prostoru i vremenu? I pozabavi se pravopisom: zarezi, tačke, dvotačke i sl. Ako me razumeš, pročitaj još jednom gore citirano.


Citat:
Dragi Tata: Nemojte, ako Boga znate!


Ja obećavam da neću

Citat:
alkion: E nasao si koga ces da citiras
A on se ubio od rada na win platformama koje zagovara.
Davio sam ga nekoliko puta dok konacno nije priznao da je student koji ne radi niti je radio.
Sto znaci, sve sto prica je iskustvo steceno iz knjige ili sa predavanja gde ga, jelte nerviraju njegovi "glupi" profesori.

Sistem copy/paste


Nemojmo o dečku koji nije ovde i nema mogućnost da se odbrani
 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows28.09.2006. u 16:42 - pre 215 meseci
Ne znam stvarno, čitam već danima more postova, i prosto mi je već malo i muka, iskreno. Kod mene, da mi administrator svakih 4-5-6 meseci reinstalira Windowse, ne da bi' mu lupio otkaz, nego bi' ga ščep'o za košulju, lupio nogom u guzicu i kroz prozor ga izbacio napolje. Ne znam, biće da ja imam neku drugačiju verziju tog istog Windowsa ovde. Situacija je ista i u firmi kao i ovde kod kuće, što se mene tiče. Kući na Windowsu imam gomilu programa, svi "free as a beer", dakle, krakovani, i na starom računaru Windows sam instalirao 2004-e zadnji put, eno ga kod burazera (kojem sam poklonio taj komp) i dan danas, radi bez ikakvih problema i ikakvih usporenja, a ima more programa, igara i koječega. Na ovom računaru instalirao sam Windows u aprilu ove godine, dakle, kada sam i kupio računar, i od tada nikakvog usporenja nemam, kao ni na Linuxu, a imam 3 strane programa kad klikneš na "all programs", i sve radi kao i prvog dana kada sam ga instalirao. Na Windowsu, za čišćenje smeća koristim kombinaciju 3 programa: WindowWasher, E-Cleaner i RegCleaner, i čišćenje vršim svakih 15 dana, i u firmi i kući, i Windowsi rade bez i najmanjeg problema i usporenja svuda. Pa i za Linuxe imam skriptu koja pri svakom pokretanju čisti /var/tmp, jer bi i na njemu vrlo brzo gomila smeća usporavala rad. Misssim, malo mi je čudno. Što se true-image-a tiče, u firmi smo skloni da klijentima radimo preko GhostImage-a, što nije problem, jer jednu stvar niko ovde da pomene: kada ozbiljna firma kupuje/upgrade-uje hardver, ona sklopi ugovor sa dealerskom firmom i naruči računare u seriji. Recimo, firma koja naruči 50 računara za jedno odelenje, naruči 50 istih računara, neće naručiti "e daj mi jedan IntelCeleron 2.4 GHz sa Nvidia 6200 grafikom i lucentovim modemom, pa mi daj jedan Barton na 2 sa Ati-jem 7500 i Connexantom, pa mi daj sad jedan Sempron sa nekom desetom komponentom...", bre ljudi, to se kupi za ovo odelenje taj i taj model, za drugo taj i taj, i tako, tako da kad na jednom odradiš Image disk, koristiš ga na svim računarima u okviru datog odelenja, često i omanje firme, tako da ako i bude potrebe za reinstall na nekom kompu, vratiš image a podatke sa backupa, i to sve gotovo za 20-ak minuta. Pa kad bi admin sedao na svaki računar posebno i instalirao OS i potreban sw, pa trebalo bi mu mesec dana rada za 100 računara, recimo! To se tako ne radi. Totalno različite komponente se mogu sresti kod nas (mada sve ređe, govorim iz iskustva) kad neko započne sa firmicom od 5 računara, pa se pos'o malo proširi, pa kupi još 7, pa dogodine još 10, ali te firmice su isuviše male da bi bile parametar za bilo šta. Bre, instaliraš sve što treba na jedan komp, napraviš image, i samo ga za 10-ak minuta prekopiraš na ostalih 30-40 mašina, i end of story, korisnicima daš ograničen nalog, par puta mesečno propustiš računare kroz Washer i regCelaner (što je cirka 2 minuta posla), i to je to. Ja lično, nemam nikakvih usporenja na računaru, ni na Lindži ni Gnjidowsu, nikada. Na svojim računarima (onima koje ja koristim) nikada nisam imao antiviruse, jer mi nepotrebno koče računar, ali sam poštovao pravila, a virus sam u životu pokupio samo 2 puta, prvi put kad je tek izašao Windows 2000, ne sećam se više ni kako, a drugi put na XP-u kada sam tražio neki crack za neki program, i instalirao 10 crackova koji nisu radili, a za neki od njih, bio je zalepljen virus, znači - ja sam kriv zbog toga, sam sam tražio to što sam dobio.
Ljudi, u ozbiljnim firmama, sa ozbiljnim, obučenim i sertifikovanim IT kadrovima, to o čemu neki ovde pričaju nema šanse, ama nikakve, da bude tako. Sranja sa usporenjima i BSOD-ovima su tamo gde svega toga nema, pa ih izađu skuplje šupci od admina nego da su u startu više platili za profi osoblje. Pa i na Linuxima, koji će admin bilo kome dati root password, da se ovaj zajebava i kompajlira drajver za wirelles, missim, smešno. Poslovica "sistem je siguran/stabilan koliko je stručan admin" nije uvek tačna, ali najčešće jeste
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.015inter.net.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows28.09.2006. u 16:43 - pre 215 meseci
http://www.elitesecurity.org/t...ko-dobiti-informacije-hardware
evo napisao sam 6-7 linija jel sam sad baja? :)
Jel imam vasu dozvolu da koristim linux :)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Zeljko Mitrovic

Član broj: 3197
Poruke: 81
*.cmbrmaor.covad.net.



+1 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows28.09.2006. u 16:52 - pre 215 meseci
Citat:
mkdsl: Opusti se, u pitanju je server, i na njemu radi sve što treba da radi... Najbolje da i sistem administratori pišu linije koda... Smešno... Ali ajde, da ne bude sad "mkdsl glup nja nja"...

Code:
#include <stdio.h>

main() {
   printf("hello, world\n");
}


Koja komedija, pa jos smes da kazes da si ti "system administrator". A tamo ranije u nekim temama spominjes neke skole i znanje :)))

 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows28.09.2006. u 16:56 - pre 215 meseci
Ej, pa i ja sam majstor za mreze i to. Evo da ne bude "degojs nja nja":

PING LOCALHOST :-)))))))))))


Citat:
alkion
@degojs
Jel to nesto na moj racun?


Pivo..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.200.115.*



+10 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows28.09.2006. u 16:57 - pre 215 meseci
Citat:
aleksandrin: http://www.elitesecurity.org/t...ko-dobiti-informacije-hardware
evo napisao sam 6-7 linija jel sam sad baja? :)
Jel imam vasu dozvolu da koristim linux :)


Ne računa se, matoro je i MoDcHe je pomagao :))))

@Mladju

Uh, namučio si me s tekstom, nije baš tečno za čitanje. Da preletiš nekim regcleanerom 100 računara u mreži par puta mesečno ti treba koliko vremena? Zašto ljudi automatski idu s pretpostavkom da je u pitanju 100, a ne 10 ili 1000 računara?

Kada se kupuju računari za jedno odeljenje u firmi, naručuju se svi isti računari. Šta se radi za godinu-dve, svi računari se bacaju, a kupuju se novi? Ili se vrši zamena dotrajalih/sjebanih, a istih komponenti nema? Ček, za svaku neprejebanu sitnicu na radnim stanicama meni treba po image. Mnogo mi se svidja kako svi automatski počinju da rade u OGROMNIM firmama koje imaju HILJADE računara, a ne u malim firmama, koje s vremena na vreme dokupljuju komponente i gotove konfiguracije. Velike firme nemaju 2 administratora, već celu ekipu, koja svaki posao može da završi u kratko vreme. Osvestite se i pogledajte oko sebe...

Priupitaj nekog sertifikovanog IT kadra ima li winamp na nekoj od radnih stanica, i koliko je dugo isti testirao u procesu rada, kako pojedini ovde predlažu...
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.200.115.*



+10 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows28.09.2006. u 16:58 - pre 215 meseci
Citat:
Zeljko Mitrovic: Koja komedija, pa jos smes da kazes da si ti "system administrator". A tamo ranije u nekim temama spominjes neke skole i znanje :)))


Čisto se nadam da se zajebavaš...
 
Odgovor na temu

Zeljko Mitrovic

Član broj: 3197
Poruke: 81
*.cmbrmaor.covad.net.



+1 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows28.09.2006. u 17:01 - pre 215 meseci
Verovatno se nazivas sysadminom jer si uspeo da instaliras linux na kucnu masinu :-)
Bas kao i ovaj sto se proziva dba adminom, naucio kako da instalira MS Access.

 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.200.115.*



+10 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows28.09.2006. u 17:04 - pre 215 meseci
Citat:
degojs: Ej, pa i ja sam majstor za mreze i to. Evo da ne bude "degojs nja nja":

PING LOCALHOST :-)))))))))))


Code:
root@router:~> PING LOCALHOST
-sh: PING: not found
root@router:~> ping
BusyBox v1.00 (2005.09.27-23:05+0000) multi-call binary

Usage: ping [OPTION]... host


Case sensitive...

Citat:
Zeljko Mitrovic: Verovatno se nazivas sysadminom jer si uspeo da instaliras linux na kucnu masinu :-))


Mora da je to u pitanju...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows28.09.2006. u 17:11 - pre 215 meseci
Ni to nisi u stanju da provalis?

Ja sam na Windowsu, znas onaj sto ga ti drzis vec godinama i reinstaliras.. zbog keve. Dakle:
PING LOCALHOST

Bas tako, velikim slovima :) Radi :)

Ebote, covek kao neki sysadmin, skole, ovo-ono, a ne zna da na Winu nije bitno ako je velikim slovima, a ovamo jeste..


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
62.108.116.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows28.09.2006. u 17:35 - pre 215 meseci
Citat:

Bas kao i ovaj sto se proziva dba adminom, naucio kako da instalira MS Access.

-Ne znas gde radim (vise puta napominjao)
-Ne znas na kom projektu radim
-Ne znas u cemu radim (vise puta napominjao)
Ja se uopste ne prozvaim to mi je posao.
Time se bavim od toga zivim (pored linux administracije)
OD toga placam sebi fax , i sve ostalo.

Za pocetak vrati se na starije postove da bi uopste mogli
da pricamo o necemu. Na ovakve gluposti se uopste i
ne cimam , mislim :
Citat:

Bas kao i ovaj sto se proziva dba adminom, naucio kako da instalira MS Access.

Vazi :) Ako te to tesi...
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows

Strane: << < .. 22 23 24 25 26 27 28 29

[ Pregleda: 70103 | Odgovora: 571 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.