Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows

[es] :: Advocacy :: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 69858 | Odgovora: 571 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
89.216.244.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows23.09.2006. u 21:00 - pre 215 meseci
Wine se vuce i wine je trash. Sta ce se desiti ako pokrenes igru iz 2006. a ne iz 2000. na njemu 9ako radi, a pretpostavimo da radi)? Igru koja zahteva Pixel Shader 2.0 i 1Gb RAM recimo Oblivion (ne znam da li radi na wineu BTW), koja ce da ti se vuce i na windowsu, a kamoli pod emulacijom?
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows23.09.2006. u 21:03 - pre 215 meseci
bolje radi nego par godina star windwos sa iskljucenim antivirusom. A kako je degojs najpametniji, svi drze windwos bez reinstaliranja 3 ggodine i nikome ne treba antivirus
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows23.09.2006. u 21:05 - pre 215 meseci
Citat:
Mozda te igre nekome ne odgovaraju, e onda je to drugo, i taj ce kupiti sta mu odgovara, bio to Windows PC ili konzola.


Kao što već rekoh tu je poenta.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows23.09.2006. u 21:07 - pre 215 meseci
Ops.. jesu to ti dobro podeseni fontovi?




Commercial-Free !!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows23.09.2006. u 21:09 - pre 215 meseci
Pa ne vidim bas da je PC bolja opcija od konzole
To je namenska sprava za igranje igrica
PC je multipraktik
http://internetgames.about.com/library/weekly/aa021603a.htm

Imao sam PS2 za vreme bombardovanja, i tadasnje igrice za PS2 su bile daleko ispred igrica za PC po pitanju kvaliteta.
Sem toga, nema instalacije, nema seckanja, nema pregrevanja, nema tolike buke kad se zaleti kuler da ohladi AMD ...
Prikacis ga na 72 cm ekran
Ljudi, to je namenska sprava
A pusta film, muziku, slike pride ... a kosta duplo manje od normalne gejmerske konfiguracije.

Moja masina ce sigurno ovakva kakva je da radi dok ne izadje sp2 za vistu i nemam nameru da budzim jos 500 ojra da bi klinac igrao Quake 9 i Unreal12.
Konzola baki, pa kad pada kisa, mars u sobu i gruvaj ,posle domaceg, naravno :)

Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
89.216.244.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows23.09.2006. u 21:10 - pre 215 meseci
To je ono sto i ja pricam.
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows23.09.2006. u 21:13 - pre 215 meseci
@bojan_bozovic & @alkion
tako je.. :)
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
62.108.116.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows23.09.2006. u 21:17 - pre 215 meseci
Citat:

zato Linux nije za desktop OS i kraj price.

Recti to svim linux korisnicma na svetu koji ga drze kao desktop :)
Zasto ne bi bio?


Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows23.09.2006. u 21:20 - pre 215 meseci


Citat:
degojs: Ops.. jesu to ti dobro podeseni fontovi?





Jesi ti nekad procitao neki teks o ponasanju na internetu?


Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
89.216.244.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows23.09.2006. u 21:20 - pre 215 meseci
Citat:
Citat:
Mozda te igre nekome ne odgovaraju, e onda je to drugo, i taj ce kupiti sta mu odgovara, bio to Windows PC ili konzola.


Kao što već rekoh tu je poenta.


Aha, poenta je u tome da je Windows bolji za igrice ;-)
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
*.istop.com.



Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows23.09.2006. u 21:28 - pre 215 meseci
Citat:
mrkidivx: Poenta je da bilo gde u svetu prosečan korisnik računara koji radi na windows-u ne mora da kupuje konzole za igru.


Sad, nista se ne mora sem umrijeti i platiti porez... Ali...

Ja ne znam kako je u ostalim krajevima ove planete, ali fenomen konzole za igre na Sjevernoamerickom kontinentu je defintivna negacija te "racunar kao univerzalna masina" price.

Konzole prolaze kao alva. xbox360 je uzasno mocan hardver. Ako se pravi ekvivalentni Windows PC, ekonomski je isplativije kupiti xbox360 i najjeftiniji Dell laptop (pod Windows, nema linux prica sa ovim nista), nego uci u domene "gamerske Windows masine".

Sudeci po mojim klincima i njihovom drustvu, pojam igracke platforme je konzola, Xbox ili PS. I Nintendo DS, mada to jeste fenomen koga je nefer porediti sa PC svijetom.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows23.09.2006. u 21:33 - pre 215 meseci
@alkion:

kako druga slova na toj istoj slici, gde je ocigledno drugi font podesen, nisu zadebljana?

A to je tacno ono sto i kod mene bude na ekranu.

Dalje, ovu drugu sliku si stavio u PNG formatu:

vidis li ti kako je slovo "p" tamnije (kao vise zadebljano) od "x" ? I jos nesto - jesu li to uopste fontovi koji dolaze sa Linuxom? Nisu, to su fontovi sa Windowsa i zato je ipak mnogo bolje nego onaj prvi primer sto sam dao.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 23.09.2006. u 22:49 GMT+1]
Commercial-Free !!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows23.09.2006. u 21:46 - pre 215 meseci
Citat:
Aha, poenta je u tome da je Windows bolji za igrice


U odnosu na linux jeste.Onaj ko ima love kupiće i komp i konzolu, onaj ko nema love zabaviće se fino i bez konzole na windows pc-u.

Na kraju krajeva što se onda i uopšte prave one silne moćne grafičke za PC.Sigurno ne za džabe
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows23.09.2006. u 21:49 - pre 215 meseci
Citat:
degojs: vidis li ti kako je slovo "p" tamnije (kao vise zadebljano) od "x" ?

I jos nesto - jesu li to uopste fontovi koji dolaze sa Linuxom?


Degojs, stvarno ne mogu da se slozim sa tobom.
Mogu da sutra da gledam, ali zao mi je
Zao mi je sto ne mogu da ti posaljem sliku sa 100% kvaliteta jer je preko 1024

Naravno da nisu fontovi koji dolaze sa linuxom, Dejane ... to si hteo da cujes, jel da?
Skinuti sa atomatix-om .
Stikliras i skines.
Imas tamo gore sliku automatix, pa ako mozes da procitas od muljavih fontova, videces
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows23.09.2006. u 21:58 - pre 215 meseci
Citat:
alkion
Naravno da nisu fontovi koji dolaze sa linuxom, Dejane ... to si hteo da cujes, jel da?


Samo to.

To je i Mladen rekao odmah i - svaka mu cast jer je od vas svih tu bio jedini realan i to, kako rekoh, odmah. Ne znam koji je vama djavo pa da muljate, pun intended :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows23.09.2006. u 22:16 - pre 215 meseci
Citat:
degojs: Samo to.

To je i Mladen rekao odmah i - svaka mu cast jer je od vas svih tu bio jedini realan i to, kako rekoh, odmah. Ne znam koji je vama djavo pa da muljate, pun intended


Ja i ti se igramo gluvih telefona vec vise od metar dana.
Nikada nisam sporio da su fontovi koji dolaze sa linuxom sugavi i muljavi.
Samo sam ti govorio da postoji resenje.
Pa covece, pokrenuo sam temu sa naslovom Muljavi fontovi na Linux sekciji ovog foruma
Evo, ako ti nije tesko procitaj sta sam pisao, pa sto kaze jedan nas "istaknuti" politicar, nemoj da mi imputiras lazne cinjenice
http://www.elitesecurity.org/t215875-0#1283714
I ajde bre vise, ima da nas banuju obojicu zbog ove zajebancije sa fontovima.
Dosadili smo i bogu i narodu
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows23.09.2006. u 22:21 - pre 215 meseci
Tek sad sam poceo da se smejem ko lud

deblje ti P od X



Kakav si lik?
CAr si majke mi


Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
62.108.116.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows23.09.2006. u 22:36 - pre 215 meseci
Ma to je deblje zbog konstitucije fonta :)
Opticka varka :)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Andreja Dulovic

Član broj: 14570
Poruke: 246
212.200.219.*



+5 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows23.09.2006. u 23:07 - pre 215 meseci
Citat:
Apatrid: Broj korisnika OSS rijesenja direktno je proporcionalan kvalitetu tih softverskih paketa. Vise korisnika -> vise se paket koristi -> vise mogucnosti da korisnici nalete na greske u programu -> veca vjerovatnoca da ih prijave.


uopste se ne slazem sa ovim.
kvalitet nekog paketa zavisi od skupa faktora medju kojima su znanje programera, ulozeno vreme, ogranizacija procesa "proizvodnje", testiranje, kvalitet specifikacije, integracija komponenti i slicno...

obicno je cena testiranja paketa priblizna ceni pisanja koda, i zahteva debelu organizaciju i prilicno poznavanje te materije da bi se testiranje obavilo kako treba (pronasao sto veci broj use case-ova koji rezultuju greskama). pravi se tim za testiranje koji se sastoji od vise "radnih mesta", testiranje se obavlja formalnim metodama, pisu se prilicno precizni izvestaji, zahtevi za izmenama itd. sve u svemu to je cista fizikalija cak i kad se koriste sw alati za testiranje i trazi dosta vremena i uopste nije naivno cim paket postane iole obimniji.

ideja "heuristickog" testiranja po kojoj se softver testira tako sto se pusti medju korisnike se obicno sprovodi na samom kraju jer greske koje korinici otkriju nisu tako precizno dokumentovane (okolnosti pod kojima je nastala greska), tako da "lovljenje" buga u kodu moze da oduzme vise vremena nego sto bi to bio slucaj konvencionalnim testiranjem, plus, tako "heuristicko" testiranje ne obezbedjuje hijararhiju po kojoj se greske otkrivaju (zna se sta se testira posle cega a sta pre), itd...

jedina prednost ovakvog "public" testranja je cena, nikako kvalitet.


ono sto je budjavo kod open source-a je to sto nema valjane ogranizacije niti se zadaci rade prema optimalnim rokovima, i sto je jos vaznije, prema optimalnom redosledu. open source mozda ima odlicna resenja na "low levelu", jer ljudi entuzijasti nesebicno ulazu brainpower, ali tajming i rokovi ne mogu da se postave optimalno kao sto je to slucaj kad ljudi za pare razvijaju sw, pa sve to utice na kvalitet softvera u datom trenutku.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows23.09.2006. u 23:07 - pre 215 meseci
Hehehe, pazi --- kopiras fontove sa Windowsa i pricas i dalje..
Pa onda.. nije to, nego zbog JPEG kompresije.. Kako da ne.
Pa sto si kopirao fontove sa Windowsa? :))
I sad, kao normalno je kopirati fontove sa Windowsa :) Pa da, normalno je na Linuxu, da kopiras fontove sa drugog sistema.. Kao sto je normalno da drzite 2 sistema na disku, a ovamo pricate price.. hehe

A ovaj drugi: deblje zbog konstitucije fonta? LOL Pa jeste, ali je usput iskljucio i antialiasing..

Kad budete imali OK fontove bez kopiranja sa drugih sistema, mozemo da pricamo dalje na tu temu.

Citat:
alkion:
Nikada nisam sporio da su fontovi koji dolaze sa linuxom sugavi i muljavi.



[Ovu poruku je menjao degojs dana 24.09.2006. u 00:26 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 69858 | Odgovora: 571 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.