Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ispit za licencu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1274154 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mira vira
nastavnik

Član broj: 232615
Poruke: 33
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Ispit za licencu14.04.2010. u 09:52 - pre 171 meseci
otvorena je i fb grupa ispit za licencu, za desetak dana vidim oko 300 clanova, svaka cast kolege!
 
Odgovor na temu

biljavuc
prof.hemije
Srbija

Član broj: 243232
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu14.04.2010. u 09:57 - pre 171 meseci
iwa učim ceo zakon o osnovama obrazovanja i vaspitanja ,poziv za čas još nisam dobila a polagala sam pedagogiju i psihologiju 20.2.Predajem u srednjoj ekonomskoj školi
 
Odgovor na temu

pecat
nastavnik engleskog jezika,osnovna skola

Član broj: 256155
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon ispit za licencu14.04.2010. u 12:09 - pre 171 meseci
Drage kolege,pedagogiju sam polozila 10.4.Nista strasno!Samo napred!Ispitivao me je prof.Grandic.Niko nije pao!Obratite paznju na vaspitanje i didaktiku.Znate li koliko prodje od polaganja pedagogije do poziva za cas i zakon?Koji zakon ucite?Kolege englezi,kakva su vam iskustva sa casa?Da li ste drzali citav cas na engleskom?Hvala svima i sretno!
 
Odgovor na temu

nadanovoselac
profesor engleskog jezika

Član broj: 255342
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu14.04.2010. u 14:02 - pre 171 meseci
Draga Chokky i ja sam bila u subotu 10.4. na polaganju kod iste profesorice. Do kraja je bilo prilicno dobro, a primetila sam, dok je ispitivala druge da profesorica voli da prvo izneses sta treba kao odgovor na pitanje a da zatim upotrebis i neki primer iz sopstvene prakse. Koliko ja znam svi smo polozili ( posle mene ihje ostalo jos samo troje). Ovo bih savetovala i svima koji cekaju na polaganje: morate uciti ali samo polagaje i nije tako strasno.
 
Odgovor na temu

april79
Prof.engleskog,osnovna skola

Član broj: 257120
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu14.04.2010. u 15:25 - pre 171 meseci
A da li ta profesorka sto je ispitivala pedagogiju zahteva opsirno da se odgovara na pitanja,ili konkretno,kao sto je slucaj sa prof.Grandicem,i da li pita sva pitanja iz vaspitanja.Ja polazem u subotu.
 
Odgovor na temu

Nastavnica Ana
Nastavnica Ana
osnovna škola, srpski jezik

Član broj: 257104
Poruke: 22
*.adsl.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu14.04.2010. u 16:44 - pre 171 meseci
Pozdrav svima.. Sve sam pročitala, našla pitanja, literaturu, čak i skripte... Sjajni ste
Polažem psihologiju 24.4. u 10 h... Da li još neko polaže istog dana?
Kako da saznam ko su ispitivači?

"Htela je krila da zvezde dohvati, ja joj nisam dao da se od zemlje odvoji...
Htela je snagu da svet osvoji... Nisam je pustio da diše i sada ...nema je više..."
 
Odgovor na temu

toni81
profesor zdravstvene nege, srednja
medicinska skola...

Član broj: 257340
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu14.04.2010. u 21:55 - pre 171 meseci
Ana....moja koleginica polaze psihologiju istog dana kada i ti. Inace radim u medicinskoj skoli i nas petnaestak ceka na poziv vec duze od tri godine.
mozes li mi poslati tu skriptu mailom...i jesu li pitanja po kojima si ucila pitanja koja stoje na kraju pravilnika?
unapred Hvala!!!!!
meil: [email protected]
 
Odgovor na temu

kunigunde
nastavnik engleskog jezika u I, II, III
i IV razredu

Član broj: 226186
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Ispit za licencu15.04.2010. u 09:00 - pre 171 meseci
Diane Larsen - Freeman: Techniques and principles in language teaching
 
Odgovor na temu

novatorta
profesor
Kragujevac

Član broj: 237168
Poruke: 41
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: Ispit za licencu15.04.2010. u 16:30 - pre 171 meseci
Hvala kunigunde, nasla i skinula :)
 
Odgovor na temu

Nastavnica Ana
Nastavnica Ana
osnovna škola, srpski jezik

Član broj: 257104
Poruke: 22
*.adsl.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu15.04.2010. u 20:31 - pre 171 meseci
toni 81, da, to su pitanja iz pravilnika, valjda samo ta i postoje.. a link za skriptu evo: http://rapidshare.com/files/37...edagogija_Psihologija.rar.html
Na 91. strani ove teme su postavljeni.. Ako ne uspeš da skineš, šaljem mail Tu su skripte i za psih. i za pedagogiju, ako treba..
Mislim da ta skripta NIJE dovoljna.. Bar za psihologiju...Puna je pravopisnih, stilskih i smisaonih grešaka, ali može pomoći kao podsetnik.. Mislim da mora da se pročita Rotov udžbenik za 2. razred gimnazije..Odakle sprema tvoja koleginica?
Ne znam da li mora da se pređe i Pedagoška psih. Lidije Vučić, ako se sećam dobro imena...Ili je Rot dovoljan?
Ako neko zna neka mi HITNO odgovori, vremena je sve manje!! I sve mi je veća frka.. :-/
"Htela je krila da zvezde dohvati, ja joj nisam dao da se od zemlje odvoji...
Htela je snagu da svet osvoji... Nisam je pustio da diše i sada ...nema je više..."
 
Odgovor na temu

ljupka76

Član broj: 235338
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu16.04.2010. u 10:36 - pre 171 meseci
.......da li uvek nastavna jedinica za cas stize dan pre polaganja.....ima li kolega ekonomista koji polazu 21.4 u prvoj ekonomskoj, tj tamo drze cas....ako, ima iskusnih za cas, molim da prenesete iskustva....hvala
 
Odgovor na temu

ljupka76

Član broj: 235338
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu16.04.2010. u 11:43 - pre 171 meseci


pitanje za ljude koji su polagali zakon, sta ako neko ne zna uopste pitanje.......da li automatski pada na ispitu.....
 
Odgovor na temu

soulseekns
n. engleskog jezika, srednja skola

Član broj: 256799
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Ispit za licencu16.04.2010. u 16:14 - pre 171 meseci
Mislim da se onda pada samo taj deo iz zakona i da se to ponovo polaze...o svom trosku.
 
Odgovor na temu

toni81
profesor zdravstvene nege, srednja
medicinska skola...

Član broj: 257340
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu16.04.2010. u 17:46 - pre 171 meseci
Ana;
hvala na odgovoru! Pitao sam koleginicu ona uci iz Rotove psihologije (2. razred gimnazije), na pitanja za koja nije nasla ogovor u knjizi odgovore je dobila delimicno od skolskog psihologa a tu pedagosku psihologiju prof. Lucic koristi samo kao dopunu za pojedina pitanja.Cak je cula da su kolege iz Nisa prolazile uceci samo iz skripte.....
 
Odgovor na temu

Nastavnica Ana
Nastavnica Ana
osnovna škola, srpski jezik

Član broj: 257104
Poruke: 22
*.adsl.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu17.04.2010. u 09:38 - pre 171 meseci
Hmm.. Meni je psiholog rekao da verovatno u Bg imam svu literaturu i da bi trebalo da se potrudim da to nađem.. On to nema , i tako...Pedagog nije sigurna ni šta su to pedagoške situacije, a ne kako se rešavaju... Sve u svemu, prepuštena sama sebi.. Srećom da postoji ovaj forum, inače ne bih imala pojma ni šta se polaže...
Šta ako ne znaš uopšte neko pitanje iz psihologije?
Da li ispitivač hoće da zameni pitanje, ili padneš?
Molim vas odgovorite, ako ste polagali psihologiju!!! Setite se kako je vama bilo u iščekivanju...
Hvala unapred...
"Htela je krila da zvezde dohvati, ja joj nisam dao da se od zemlje odvoji...
Htela je snagu da svet osvoji... Nisam je pustio da diše i sada ...nema je više..."
 
Odgovor na temu

Tanjax
prof. engleskog jezika

Član broj: 242014
Poruke: 15
217.16.132.*



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu17.04.2010. u 10:17 - pre 171 meseci
Kod profesorice Vere postoji mogucnost zamene jednog pitanja; jedna od tri koleginice iz moje grupe trazila je zamenu pitanja, tako da videh da to, kod pomenutog ispitivaca bar, nije problem. Jos nesto, pitanja u vezi sa Pijazeovim fazama u razvoju su bas cesto postavljana. Pozz
 
Odgovor na temu

Nastavnica Ana
Nastavnica Ana
osnovna škola, srpski jezik

Član broj: 257104
Poruke: 22
*.adsl.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu17.04.2010. u 12:08 - pre 171 meseci
Tanjax, hvala najlepše... Nadam se da ću o svakom pitanju znati dovoljno da baš ne moram da ga menjam, ali mi je sad lakše, kad znam da može... :)
"Htela je krila da zvezde dohvati, ja joj nisam dao da se od zemlje odvoji...
Htela je snagu da svet osvoji... Nisam je pustio da diše i sada ...nema je više..."
 
Odgovor na temu

Tanjax
prof. engleskog jezika

Član broj: 242014
Poruke: 15
217.16.132.*



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu17.04.2010. u 15:30 - pre 171 meseci
@Nastavnice Ana, nema na cemu, volela bih da mogu vise da pomognem.
Sudeci po tvom prethodnom postu, "pe-psi" sluzba u tvojoj skoli je jednako nezainteresovana za svoj posao koliko i neupucena u problematiku ispita za licencu. Tako je u skoli u kojoj ja radim, sa nestrucnim pravnikom pride. No, dok je ovog foruma, ima pomoci.
 
Odgovor na temu

s.cica.j.
Cica Jovanovic
psiholog, srednja skola, Beograd
Beograd, Srbija

Član broj: 257090
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu18.04.2010. u 08:15 - pre 171 meseci
Samo da dodam - ni skripta za pedagogiju nije dovoljna. Kao sto koleginica kaze, moze da posluzi kao podsetnik i za to je vrlo korisna. Ali u skripti nema pitanja kao sto su: programirano ucenje, koraci u nastavi, ekskurzija itd, sto recimo profesor Grandic pita 50% ljudi. Ja sam najveci deo vremena (posle citanja knjige Trnavca i Djordjevica) provela uceci iz skripte. Medjutim, tek kad sam dosla na polaganje, shvatila sam da skripta ne pokriva veliki deo pitanja koja se na ispitu stalno postavljaju.
Inace, juce sam polozila pedagogiju. Ljudi su uglavnom prolazili. Mislim da ih je ukupno 4 palo (2 kod Grandica, 2 kod druge profesorke). Ja sam polagala kod Grandica. Moje iskustvo se poklapa sa onim sto su svi ostali rekli: korektan je, pomogne, podseti, ali pita sve - blic pitanja kroz celu knjigu.
 
Odgovor na temu

Nastavnica Ana
Nastavnica Ana
osnovna škola, srpski jezik

Član broj: 257104
Poruke: 22
*.adsl.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu18.04.2010. u 08:21 - pre 171 meseci
@s.cica.j
Znaš li ko je juče ispitivao psihologiju?
"Htela je krila da zvezde dohvati, ja joj nisam dao da se od zemlje odvoji...
Htela je snagu da svet osvoji... Nisam je pustio da diše i sada ...nema je više..."
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1274154 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.