Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Opet skuplje gorivo!!!???

elitemadzone.org :: MadZone :: Opet skuplje gorivo!!!???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4095 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Opet skuplje gorivo!!!???07.07.2005. u 21:20 - pre 230 meseci
@bkaradzic

Zaključci koje sam izneo, nisu smišljeni u mojoj glavi, već sam preneo saznanja koja imam, a do kojih sam došao pažljivo prateći berzu i slične stvari, tokom izvesnog perioda.

S te strane, apsolutno mi je poznat način obračuna uvozne cene neprerađene nafte, a na osnovu cene prvog dobavljača u lancu, čija je cena i navedena u mom postu.

Cene koje su navedene važe za nerafinisanu (sirovu) naftu i njene promene se istovremeno preslikavaju na rast cena u svakoj državi. Za dosta činjenica koje sam izneo, mogu da tvrdim da su istinite, jer ne potiču iz novinskih prepiski, već iz ozbiljnijih analiza.

Elem, trebao bi da navratiš do Evrope, sipaš desetak litara benzina (ili bilo kog drugog goriva) pre izlaska iz SCG, voziš se nekih 50km, a onda sipaš gorivo u (recimo) Mađarskoj. Kada ukapiraš da Te ovdašnji "kasapini" prave blesavim i Tvoj High-tech motor lošim gorivom pretvaraju u lenju marvu, verujem da ćeš lako promeniti način razmišljanja i ophođenja prema ljudima koji su "ovlašćeni" da Ti kroje kapu.

Ne radi se tu ni o kakvom samoupravnom socijalizmu, već o čistom bezobrazluku. Ustvari, i radi se, ali je jedini zabludeli samoupravni socijalista sama država. Svejedno je šta dobijaš - platićeš skupo... veoma skupo.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 07.07.2005. u 22:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Opet skuplje gorivo!!!???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4095 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.