Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

The Open Source Heretic

[es] :: Advocacy :: The Open Source Heretic

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 15181 | Odgovora: 102 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: The Open Source Heretic04.06.2005. u 12:07 - pre 230 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: za resavanje tvojih nemogucih problema oko 'nepostojeceg freeware disk imagera koga nema nigde na internetu' i MBR backupa koji 'je nemoguc sa osnovnim XP alatima' sam koristio: ...

Ja sam taj problem imao prije 3-4 godine i tada na download.com (tada najveća baza softvera) nije bilo ni jednog takvog programa (besplatan i da radi standardni format image fajla).

Dobro, hajde, recimo da sam riješio problem pravljenja image fajla diskete i backupa MBR-a. I sad mi treba neka alatka kojom bih iz nekoliko desetina .mp3 fajlova uklonio RIFF (mislim da se zove RIFF) tag koji dodaju neki programi. I Googlam, nađem još jedan besplatan program koji to radi odlično.
Ko zna koliko je ovih scenarija (naizgled različitih, ali u suštini istih) i za svaki ja moram da tražim poseban program.
Nema se vremena.

Uostalom, nije ni bitno. Idemo off topic. Meni bolje radi posao linuks, tebi windows, svi zadovoljni. Uzaludno je da jedan drugog nagovaramo kako je upravo onaj drugi OS bolji.

Citat:
da li ima nekog da moze da prezivi pisuci GPL programe, dakle.. struja, voda, hrana, smestaj

Ne znam. Valjda ima. Od čega žive ljudi koji pišu Firefox, OpenOffice, Apache, KDE, Scilab, PHP itd.?
A možda i nema. Nisu svi koji se bave programiranjem profesionalci koji od toga žive. Neki su vođeni drugim motivima - hobi i sl.
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: The Open Source Heretic04.06.2005. u 12:17 - pre 230 meseci
Citat:
Palma: Al' si ga sročio, svaka ti čast.

Hvala, hvala. Trudio sam se.

Citat:
Palma: Kako si napisao, ispade da je Linux "toliko superioran da NT nekako uspeva da mu parira". ;)

Tako je ispalo iz riječi sagovornika. Kad god spomenem neku manu na Win, oni kažu "ali na NT familiji kernela to je super, sjajno".
Kako što sam rekao nemam iskustva sa NT familijom (uključujući i XP), pa ne mogu donositi takve zaključke na osnovu svog iskustva.
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: The Open Source Heretic04.06.2005. u 12:35 - pre 230 meseci
Citat:
Tako je ispalo iz riječi sagovornika. Kad god spomenem neku manu na Win, oni kažu "ali na NT familiji kernela to je super, sjajno".
Kako što sam rekao nemam iskustva sa NT familijom (uključujući i XP), pa ne mogu donositi takve zaključke na osnovu svog iskustva.


Pa ne možeš u isti koš da trpaš Win 9x i NT familiju. To samo govori koliko ne znaš o čemu pričaš.

Ako ćeš tako, onda možeš i da pričaš o manama Windowsa 3.11 ili 1.0. I to je Windows.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: The Open Source Heretic04.06.2005. u 12:49 - pre 230 meseci
Citat:
Ko zna koliko je ovih scenarija (naizgled različitih, ali u suštini istih) i za svaki ja moram da tražim poseban program.
Nema se vremena.


I šta sad? To što ti nemaš vremena, sad to treba nekom nešto da znači?
Ako ćemo tako, većina nema vremena da se zajebava sa tamo nekim alternativnim OS-om.

I ja kad koristim onu svoju kupusaru, takođe moram da tražim po diskovima programe, gledam čemu koji služi i slično. Tražio po disku ili na Google, isto mi..

Citat:
Uzaludno je da jedan drugog nagovaramo kako je upravo onaj drugi OS bolji.

Svako od nas za zezanje može da koristi praktično bilo koji poznatiji OS. Ali nismo mi ni u pitanju. Zato se lepo okrenemo oko sebe pa vidimo šta tržište kaže.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 04.06.2005. u 13:58 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: The Open Source Heretic04.06.2005. u 12:54 - pre 230 meseci
Citat:
Ja sam taj problem imao prije 3-4 godine i tada na download.com (tada najveća baza softvera) nije bilo ni jednog takvog programa (besplatan i da radi standardni format image fajla).


Diskprobe je deo, kako već čovek lepo reče, Support Tools paketa programa koji se nalaze na Windows CD, uključujući i Win 2000. Nisam siguran, ali mislim da ima i za NT.

Ostale pakete (Resource Kit tools, Admin pack tools, IIS Res kit tools, itd) bolje da ni ne pominjemo.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: The Open Source Heretic04.06.2005. u 13:39 - pre 230 meseci
Citat:
Not now, John!: Ne znam. Valjda ima. Od čega žive ljudi koji pišu Firefox, OpenOffice, Apache, KDE, Scilab, PHP itd.?


Zato jer imaju alternativni posao koji rade za hard currency? :>

Eventualno oni koji rade u sklopu neke fondacije, ili ovi kernelaši u OSDL primaju lovu za to što rade, ali njihov je udio u ukupnoj populaciji open-source programera najviše 0.01%.

Citat:
Kako što sam rekao nemam iskustva sa NT familijom (uključujući i XP), pa ne mogu donositi takve zaključke na osnovu svog iskustva.


XP je jedini podržani MS-ov desktop OS. 9x serija je obsoletna, 2k je na extended support, LH neće službeno bar još godinu dana....stvarno ne znam na što ciljaš ovakvim izjavama.

Ja očekivao da ćeš dati neke tehničke argumente protiv win, a kad tamo ono "nađi program koji radi ovo -ha!"....mislim stvarno.

Citat:
Ko zna koliko je ovih scenarija (naizgled različitih, ali u suštini istih) i za svaki ja moram da tražim poseban program.
Nema se vremena.


Daj ne ****. Koliko programa aktivno koristiš? 100? 300? Svaki od njih 2 min na google, i za jedno popodne imaš većinu programa koji će ti ikad trebati. To što si tu nesposeban za nešto tako komplicirano kao što je selekcija ključnih riječi na google, to je tvoj problem. Ako misliš da je komfornije i lakše u konzoli koristiti usrani dd od nekog GUI programčeta sa 2 dugmeta, onda bolje ti je da ostaneš na linuxu. Zbog takvih stavova ga mase ni ne koriste. Radije jedan univerzalni GUI pristup, nego bezbroj komandolinijskih programa, svaki sa svojim switchevima i svojom sintaksom.
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: The Open Source Heretic04.06.2005. u 15:03 - pre 230 meseci
@Časlav:

Nisi dobro obavešten, pogledaj http://www.mcse-serbia.com/forum/viewtopic.php?t=105
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: The Open Source Heretic04.06.2005. u 15:11 - pre 230 meseci
Citat:
Sundance: To što si tu nesposeban za nešto tako komplicirano kao što je selekcija ključnih riječi na google, to je tvoj problem.

Čemu vrijeđanje, pobogu? Mogao sam i ja davno da počnem da vrijeđam, ali sam mislio da moderator to neće dopustiti...

Citat:
Ako misliš da je komfornije i lakše u konzoli koristiti usrani dd od nekog GUI programčeta sa 2 dugmeta, onda bolje ti je da ostaneš na linuxu. Zbog takvih stavova ga mase ni ne koriste. Radije jedan univerzalni GUI pristup, nego bezbroj komandolinijskih programa, svaki sa svojim switchevima i svojom sintaksom.

Stvar ukusa.
I mislim da je lakše ispisati
dd if=/dev/fd0 of=floppy.img nego googlati, instalirati i koristiti point&click aplikaciju namjenjenu samo jednoj namjeni, ili otkucati head --bytes=512 /dev/hda > mbr.bin nego tražiti po MS Knowledge Base kako da sačuvam MBR.

Ali da se manemo uzaludne rasprave koji je sistem bolji, u vezi sa GPL zaključili smo šta?

"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: The Open Source Heretic04.06.2005. u 15:15 - pre 230 meseci
Citat:

dd if=/dev/fd0 of=floppy.img nego googlati, instalirati i koristiti point&click aplikaciju namjenjenu samo jednoj namjeni, ili otkucati head --bytes=512 /dev/hda > mbr.bin nego tražiti po MS Knowledge Base kako da sačuvam MBR.


Ovaj...

#1 - moras instalirati ili dovuci od negde i DD (uzgred, za slucaj da kazes da dolazi sa OS-om - DiskProbe isto dolazi sa XP-om, i mozes ga isto koristiti za imaging)

#2 - a ti si se naucen rodio, pa znas kucati kobasicu "head --bytes=512 /dev/hda > mbr.bin", i sta je fuckin' /dev/fd0 i naravno cemu alatka sa tako intuitivnim imenom, DD zapravo sluzi...

;-) Da da...

I naravno... tema se sa prvog posta koji je gorka pilula za Linux development skrenula u nesto sasvim levo, kao i vec nadaleko cuveni FUD korisnika Linuxa koji eto nisu mogli da ukucaju 3 reci u najpoznatiji svetski pretrazivac, i za to je opet kriv Microsoft i Windows ;-)

Ccc..

Citat:

Ali da se manemo uzaludne rasprave koji je sistem bolji, u vezi sa GPL zaključili smo šta?


Zakljucili smo da je jos jedan od kljucnih ljudi iza Linux projekta napustio Linux jer je RMS-ov vlazni san, i propaganda iz 1999 tokom Dotcom buma zapravo jedan veliki pucanj u prazno - GPL alati su klon necega sto je neko vec napravio i ulozio vreme u razvoj, i to je super - ali nesto vise od toga... tesko, jako tesko.

Interesantna stvar za hobi, i ne-komercijalni sektor (mada i tu odavno za goverment sektor postoji public domain) - i to je to.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: The Open Source Heretic04.06.2005. u 15:31 - pre 230 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Zakljucili smo da je jos jedan od kljucnih ljudi iza Linux projekta napustio Linux jer je RMS-ov vlazni san, i propaganda iz 1999 tokom Dotcom buma zapravo jedan veliki pucanj u prazno

I propade FOSS i ode u istoriju.

Citat:
i naravno cemu alatka sa tako intuitivnim imenom, DD zapravo sluzi...

Samo da te ispravim, nije DD, već dd.

"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

Časlav Ilić
Braunšvajg, Nemačka

Član broj: 4945
Poruke: 565
*.lstm.uni-erlangen.de.



+27 Profil

icon Re: The Open Source Heretic04.06.2005. u 16:27 - pre 230 meseci
Citat:
Palma:
Nisi dobro obavešten, pogledaj http://www.mcse-serbia.com/forum/viewtopic.php?t=105

Daj šta daš :) Biće od koristi, svaki čas neko negde pita može li da ima i srpski i engleski. Potpunosti radi, mogao bi da dodaš u datoj temi kakvi su to čudni putevi za dolaženje do navedenog CDa (pozvati lokalnu kancelariju Majkrosofta?), kao i da navedeš da se taj postupak (kako tvrde) može primeniti samo na engleski IksPe Pro.
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: The Open Source Heretic04.06.2005. u 19:05 - pre 230 meseci
A šta ima veze kako sam ja do toga došao? Mislim, rešenje koje sam napisao radi, bez obzira kako sam došao do tog CD-a, bilo da sam ga skinuo preko nek P2P mreže, dobio na poklon, ukrao, našao na putu itd. Nemoj da vrdaš, malo pre si lepo rekao

Citat:

Prvo, nije moguće imati više od jednog jezika na jednoj instalaciji Vindouza. To efektivno onemogućava praktičnu višekorisničku upotrebu lokalizacije u slučaju „jezički“ različitih korisnika — ili u zaista višejezičkim sredinama, na univerzitetima i u kompanijama, ili na kućnim računarima, gde jedan (tipično primarni) korisnik ne želi lokalizovanu verziju, ali koja dobro dođe drugim ukućanima.


Evo, sad rešismo i taj problem.
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: The Open Source Heretic04.06.2005. u 19:13 - pre 230 meseci
Ajd dosta dok ne završi utakmica :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Časlav Ilić
Braunšvajg, Nemačka

Član broj: 4945
Poruke: 565
*.lstm.uni-erlangen.de.



+27 Profil

icon Re: The Open Source Heretic04.06.2005. u 19:31 - pre 230 meseci
Citat:
Palma:
A šta ima veze kako sam ja do toga došao? Mislim, rešenje koje sam napisao radi, bez obzira kako sam došao do tog CD-a, bilo da sam ga skinuo preko nek P2P mreže, dobio na poklon, ukrao, našao na putu itd.

Ama, lepo ti kažem da je to čest problem, i stalno je bila priča da ne može da se reši. Sad kad znam da rešenje postoji i kada nekom kažem „ima takav jedan MUI CD, samo instaliraj to...“, taj će prvo da pita gde da nađe CD. Pa kovelim, ako znaš nešto, reci (meni je posle čitanja o MUIju na MSovom sajtu situacija ostala nekako nejasna). Ako ne, zato i pomenuh kancelariju Majkrosofta, onda jedino mogu da preporučim da njih pitaju...

Citat:
Palma:
Nemoj da vrdaš, malo pre si lepo rekao
Citat:
Časlav Ilić:
Prvo, nije moguće imati više od jednog jezika na jednoj instalaciji Vindouza. To efektivno onemogućava praktičnu višekorisničku upotrebu lokalizacije u slučaju „jezički“ različitih korisnika — ili u zaista višejezičkim sredinama, na univerzitetima i u kompanijama, ili na kućnim računarima, gde jedan (tipično primarni) korisnik ne želi lokalizovanu verziju, ali koja dobro dođe drugim ukućanima.

Što vrdam, pa priznah da si dao rešenje dela ovog problema :) Ko ima Pro ovako verovatno može lako rešiti problem, ko nema (ovaj drugi slučaj, kućni korisnici), ništa. Takođe ovi što po Evropi dobiju „potpune“ lokalizacije (tj. ne LIPove) i hoće da ih zamene/dodaju još nešto, ni njima nema pomoći...
 
Odgovor na temu

Leftist
Luka Stojanovic
Bg

Član broj: 21766
Poruke: 401
*.etf.bg.ac.yu.

Jabber: slartibartfast@jabber.cc
Sajt: www.reggae.rs


+5 Profil

icon Re: The Open Source Heretic04.06.2005. u 20:45 - pre 230 meseci
Citat:
Sundance: Zato jer imaju alternativni posao koji rade za hard currency? :>

[paralela]
Jazz muzicari uglavnom zaradjuju za zivot svirajuci kao studijski muzicari nekim mega-hit likovima. To je samo dokaz da su oni pre svega poremeceni u mozak, jer da se lepo potpuno posvete muzickoj industriji, oni gube vreme na neko komercijalno jedva isplativo tuturikanje. Jasno je da cim Jazz obrce toliko malo para, mora da je u pitanju neka s***** stvar, jer samo ono sto guta 90% populacije je kvalitetno i opravdano baviti se time. Najludji od svih su ljudi koji jazz slusaju, umesto da ko sav normalan svet odmaraju mozak uz JLo oni se jebavaju sa nekom muzikom uz koju ne mozes da igras po zurkama, nema neku catchy tune ili lagani tekstic za pevusenje. Mislim stvarno!
[/paralela]

 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: The Open Source Heretic04.06.2005. u 21:21 - pre 230 meseci
Što se korisnika tiče, muzika je stvar ukusa, a softver je alat kojim radiš posao. O ukusima nema mnogo smisla raspravljati.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: The Open Source Heretic04.06.2005. u 21:22 - pre 230 meseci
Sa malom razlikom da je kvalitet muzike obicno ne ide uvek sa kolicinom novca investiranog u istu, dok kvalitet softvera i te kako zavisi od investicije.

Jednom recju - Jazz je jako dobra muzika u odnosu na J-Lo, ali je gro GPL softvera mediokritetskog kvaliteta u odnosu na komercijalni.

Wake up and smell the coffee.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.nyc.res.rr.com.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: The Open Source Heretic04.06.2005. u 21:30 - pre 230 meseci
Leftist, paralela ti je pre kriva linija, posto gro GPL programera nije uporediva sa Jazz muzicarima, bolje poredjenje bi bilo sa hobistima koji snimaju po kucnim studijima. hej, mozda i naprave nesto ok, ali na kraju ce ili postati komercijalni muzicari, ili ce ostati upravo to - hobi muzicari u home box-u.
mislim da je poredjenje sa jazz muzicarima primerenije ljudima koji se ozbiljno bave computer science-om.
 
Odgovor na temu

Leftist
Luka Stojanovic
Bg

Član broj: 21766
Poruke: 401
*.InfoSky.Net.

Jabber: slartibartfast@jabber.cc
Sajt: www.reggae.rs


+5 Profil

icon Re: The Open Source Heretic04.06.2005. u 23:21 - pre 230 meseci
Citat:
degojs: Što se korisnika tiče, muzika je stvar ukusa, a softver je alat kojim radiš posao. O ukusima nema mnogo smisla raspravljati.

Pa ja (nazalost samo) 95% posla obavim u Linux-u, pitanje ocigledno ostaje ko se cime bavi. Ruku na srce taj posao bih mogao da obavim i u Windows-u, ali mi nesto Linux prija vise, a to jeste stvar ukusa.

Citat:
Ivan Dimkovic: Sa malom razlikom da je kvalitet muzike obicno ne ide uvek sa kolicinom novca investiranog u istu, dok kvalitet softvera i te kako zavisi od investicije.

Pricu o korporacijskim upotrebama visokim zahtevima i ko zna cemu mogu samo da prepustim drugima, ja samo znam da ovaj dzaba softver zadovoljava sve moje prohteve, do te mere da sam za Windows radije sebi instalirao neko GPL okruzenje za C++, nego piratski VS (sa druge strane kraj zivog Gimpa, ja vucem Photoshop preko Wine-a - cisto da ne ispadne da nemam nikakve kriterijume).

Citat:
caboom: Leftist, paralela ti je pre kriva linija, posto gro GPL programera nije uporediva sa Jazz muzicarima,


Pa majku mu, nadje se neki i koji valja u toj gomili.
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.nyc.res.rr.com.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: The Open Source Heretic04.06.2005. u 23:38 - pre 230 meseci
naravno, ali ne govorimo o pravilu...
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: The Open Source Heretic

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 15181 | Odgovora: 102 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.