Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MLS - Maic iskustva!!!

[es] :: Mreže i novosti :: MLS - Maic iskustva!!!

[ Pregleda: 3485 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vogelserbia

Član broj: 339449
Poruke: 40
*.static.sbb.rs.



+2 Profil

icon MLS - Maic iskustva!!!30.11.2019. u 18:58 - pre 52 meseci
pozdrav drustvo!
da li imate iskustva sa ovom stvarcicom? zna li se realna cena (kupovina bez ugovorne obaveze) postoji li mogucnost da se prebudzi firmware pa da se digne na tabletu, da ne mora da se kupuje uredjaj
ajmo utisci uopste, vredi li uzimati ga...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: MLS - Maic iskustva!!!30.11.2019. u 19:43 - pre 52 meseci
Koliko vidim to bi trebala da bude Grcka verzija Kortane ili Sirija

Mobilni telefoni, Kineski na kilo dolaze sa vec preinstaliranom aplikacijom . MLS-ovi . Telefoni su jeftini i toliko vrede .

Upotrebna vrednost , kako kome . Meni nikakva , tebi mozda koristi

U svakom slucaju mozes da odes do neke radnje koja prodaje te telefone , tipa WW, E itd pa da vidis uzivo kako izgleda .

Telefoni su jadni ali jeftini :

https://www.emmi.rs/smart-mobi...i-5ips.11.html?productId=74979
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: MLS - Maic iskustva!!!30.11.2019. u 19:58 - pre 52 meseci
Imas Aplikaciju na Google playu , MAIC Assistant , ali izgleda da je na Grckom ?

Preuzeta je cak 100 puta ?? Vrlo popularna aplikacija

Zahteva Android 7.0 , tako da samo relativno noviji uredjaji dolaze u obzir .
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: MLS - Maic iskustva!!!30.11.2019. u 20:05 - pre 52 meseci
@vogelserbia

Maloprodajna cena uređaja 22.990 RSD -- na sajtu vipmobile.rs, doduše "realna cena" inače ne postoji. Postoji maloprodajna cena i BOM (bill of materials -- cena svih komponenti koje čine jedan uređaj + cena sklapanja i pakovanja uređaja).

@ademare

Što se tiče toga da su telefoni jadni, potpuno se slažem. Ali jeftini nisu, tj. nisu bili kad se "brend" pojavio.

Sada vidim da ima samo 3 modela telefona u prodaji, MLS FLAME 2018 u dve boje i MLS ALU. Svi su ispod 8000 din.

Međutim, kada je "brend" došao na tržište prošle godine, prodavali su ih za 20 000 din, čak i više, a tablete za 15-35 000 din u zavisnosti od modela.

Tableti identičnih karakteristika drugih "brendova" su se prodavali MNOGO jeftinije, npr. Alcatel tableti sa MT8321 za 8000 din (7") ili 11 000 din (10").

Da ne pričam o tome što se Samsung Galaxy Tab od ~10" prodavao za manje para nego najskuplji MLS tablet.

Selling point im je [bio] da su to uređaji koji "govore srpski". A sada je, uz taj MAIC (jel' majk ili majic -- kao majica? a možda mais kao mice/miševi), selling point postao da uređaj govori ali i "razume" srpski.

(eh, svaki Android sa Google Now se može namestiti da govori i razume srpski jezik u glasovnoj komunikaciji)

---

Ukoliko bih imao mogućnost da otključam bootloader uređaju (što zavisi od bootloader-a i čipseta, npr. Unisoc čipovi se mogu vrlo lako otključati, ali samo uz posedovanje RSA ključa proizvođača. Ja imam demo ključ i "tajni" alat za otključavanje, ali se taj demo ključ ne koristi za prave uređaje, tako da SC9863A nisam uspeo da otključam) i da znam da uređaj ima pravilno implementiran Vendor-Native Hardware Abstraction Layer uz API Level >28, kupio bih navedeni kvazi-tablet, i stavio Q ROM koji koristim na svoj Xiaomi-ju uz neke custom dashboard aplikacije koje trenutno koristim na Tesla tabletu sa compliance testing firmware-om. Barem ne bih tablet morao da držim zalepljen za nosač koji je na zidu...

Međutim, šanse da je uređaj uopšte moguće otključati, kao i da je pravilno implementiran VNDK 28 su skoro 0, usled čega taj uređaj nikada neće doći u moj posed.

edit: MAIC se u Grčkoj prodaje za oko ~140€ -- https://www.skroutz.gr/s/16135248/MLS-Maic.html#specs -- ali ima dosta cena gde je 199,99 €, dakle nije Vip baš toliko poludeo sa cenama :)

Naravno, specifikacija nije dostupna, pa ne mogu da saznam ni koji je SoC niti neki build identifier da bih iščupao firmware od Google Update servera. Štaviše moguće da uopšte ne koriste Google Update servis ako je neka matorija verzija OS-a...
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: MLS - Maic iskustva!!!30.11.2019. u 20:17 - pre 52 meseci
Milane, kažeš da Google Now može da govori srpski ili da to može da se
namesti? Od kad to? Znam d Google assistant ne govori ništa od naših
jezika. MOže da razume Google pretraga, tu i tamo nešto da izdiktiraš,
ali da Google vrati na srpskom odgovor, ne znam kako?
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: MLS - Maic iskustva!!!30.11.2019. u 20:31 - pre 52 meseci
Erm, izgleda da je nekada ranije moglo, sada mi više ne radi ni na engleskom pretraga, tj. prepozna glas i na srpskom i engleskom, ali samo otvori browser. Doduše, isključio sam sve špijunske i data-collection mogućnosti u Google Settings, tako da... Ne znam.

Moglo je pre godinu-dve. To je bio Google Now, sada sa Google Assistent mi ne radi ništa od toga.

Edit: Moguće da me sećanje vara, ne znam... Počeo sam da zaboravljam već... posao, posao, posao...
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: MLS - Maic iskustva!!!30.11.2019. u 20:41 - pre 52 meseci
Meni assistant na engleskom vozi kako hoćeš, priča sa mnom, ali ja ne
volim da mi uređaji budu na engleskom ako ne moraju.
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: MLS - Maic iskustva!!!01.12.2019. u 00:16 - pre 52 meseci
Stvar izbora, naravno MLS asistent neće biti srpski Google Now, nego MLS asistent.
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: MLS - Maic iskustva!!!

[ Pregleda: 3485 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.